ट्रेंडिंग:

>> एमाले एक्लैले सरकारको नेतृत्व गर्ने गरी अभियान चलाएका छौ : शंकर पोखरेल >> गैंडहवामा १६ पालिकाको घुम्ती बैठक >> अधिकांश डाक्टरहरुमा मपाईंत्व र रुखोपन >> ‘ई’को जीवन रक्षा र सडक व्यवसायीलाई वैकल्पिक व्यवस्था गर : आयोग >> प्रत्येक नेपालीको थाप्लोमा ७९ हजार २०१ रुपैयाँ सरकारी ऋण >> राहत शिक्षकको आन्दोलनमा प्रहरी हस्तक्षेप >> डाक्टरहरु आज पनि आन्दोलनमा >> विकासमा राजनीति हुँदैन : खड्का >> छत्रेश्वरीका कर्मचारीको हातमा कालोपट्टी, कार्यालयमा कालो ब्यानर >> विश्व पर्यटन दिवसः बेलहिया र लुम्बिनीमा पर्यटकलाई स्वागत >> अनाथ आश्रमलाई खाद्यान्न वितरण >> सांसद विनोद चौधरीको तीन कम्पनीमा भारतीय आयकर विभागको छापा >> मंगोलियाविरुद्ध नेपालको कीर्तिमानी जित >> सुन तस्करी प्रकरणमा आजदेखि थुनछेक बहस >> एमाले बागमतिको नेतृत्व चुन्न आज निर्वाचन >> नेपालले मंगोलियालाई दियो ३ सय १५ रनको लक्ष्य >> टी–२० क्रिकेटमा बुटवलका कुशल मल्लको विश्व कीर्तिमान,३४ बलमा शतक पूरा >> यस्तो आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> श्रेष्ठ र अर्यालको टिम मैदानमा (भिडियो अन्तर्वार्तासहित) >> आज विश्व पर्यटन दिवस मनाइँदै >> पाल्पा अस्पतालः रिफर सेन्टरको पहिचान बदल्दै >> सुन तस्करी प्रकरण : आजदेखि थुनछेक बहस सुरु हुने >> लक्षित बर्गको तालिमः फेरिदै महिलाको जीवनस्तर ! >> नेपाल, हङकङ र यूएईबीच त्रिकोणात्मक सिरिज गर्ने क्यानको निर्णय >> बदलिँदो पर्यटन र हाम्रो तयारी >> पर्यटन दिवसः पुनरुत्थानमा जोड दिऔं >> शिक्षकको हातमा चक डस्टर होइन ल्यापटप >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> समाज विकासको मुख्य आधार नै असल संस्कार >> सर्वोच्चले सोध्यो– बाबुराम भट्टराई र माधव नेपाललाई के कारणले मुद्दा नचलाएको ? >> बुटवलमा अन्तर धार्मिक शान्ति सञ्जाल गठन >> चाडपर्व लक्षित गरी सरकारले देशभर ९८ स्थानमा सहुलियत पसल चलाउने >> जुवातास खेल्ने आठजना नगदसहित पक्राउ >> आयल निगमले सर्वसाधारणलाई आईपीओ जारी गर्ने >> रामपुरका जेष्ठ नागरिकलाई गाउँटोलमै भत्ता >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारले दियो राउटेलाई दशै खर्च >> दाङ बस दुर्घटना अपडेट : घाइते भएकाहरुको पहिचान खुल्यो >> गरिबलाई नभई गरिबी लखेट्नुपर्छ : ओली >> यति एअरलाइन्सले सर्वसाधारणलाई प्रिमियम शेयर दिने >> ११ वर्षीया बालिकालाई जबरजस्ती करणी, एकजना पक्राउ >> एमाले बाग्मती अधिवेशनको बन्दसत्र सुरु >> सुरक्षा माग्दै चिकित्सकहरू सडकमा >> हाजिरीजवाफमा जामिया गुल्सने भिका प्रथम >> पूर्व प्रधानमन्त्री नेपालद्वारा लुम्बिनीको भ्रमण >> उदीयमान खेलाडी जन्माउने बर्दघाटः खेलकूद विकासमा भने सधै उपेक्षित >> दाङमा बस दुर्घटना, २५ जना घाइते >> घाँस काट्न गएका किसानको भिरबाट लडेर मृत्यु >> लायन्स क्लब अफ देवदह युनाईटेडको स्थापना, अध्यक्षमा आचार्य >> केरुङ–रसुवागढी–चिलिमे २२० केभी प्रसारण लाइन बनाउने सहमति >> विदेशी मुद्राको विनिमय दर कति छ आज ?
सुरक्षा÷अपराध

पक्राउ परेनन् अनाधिकृत रुख काट्ने जनप्रतिनिधि

३१ भाद्र २०८०, आईतवार १४:१४
३१ भाद्र २०८०, आईतवार १४:१४

बर्दघाट, ३१ भदौ ।

अनाधिकृत रुख कटान गरेका जनप्रतिनिधि विरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी भए पनि पुर्जी जारी भएको लामो समय सम्म पक्राउ पर्न सकेका छैनन् । एकता सार्वजनिक जग्गा ब्यवस्थापन समितिले प्रतापपूर गाउँपालिका वडा नम्बर ९ स्थित गण्डक नहर क्षेत्रमा रहेका रुख अनाधिकृत रुपमा कटान गरेको मुद्दामा प्रतापपुर गाउँपालिका कार्यपालिका सदस्य खेम नारायण चौधरी, वडा नम्बर ९ का सदस्य विरेन्द्र कुमार चौधरी र सोही वडाका दशबहादुर चौधरी विरुद्ध मुद्दा दायर गरेको थियो ।

आरोपितहरुलाई पक्राउ गर्नको लागि भदौ १३ गते जिल्ला अदालत पश्चिम नवलपरासीले पक्राउ पुर्जी जारी गरेको थियो । पक्राउ पुर्जी जारी गरेको १७ दिनसम्म पनि उनीहरु पक्राउ परेका छैनन् । जनप्रतिनिधि नै रुख कटानमा सँलग्न रहेकोले पक्राउ नगर्न र कारवाही अघि नबढाउन आलटाल गरेको स्थानीयहरुले आरोप लगाएका छन् ।

कटान छपान स्वीकृतीविना रुख कटान भएपछि जिल्ला वन कार्यालयले कारवाही प्रकृया अघि बढाएर मुद्दा दायर गरेको थियो । जिल्ला वन कार्यालयका प्रमुख महेन्द्रराज वाग्लेले आरोपितहरुको खोजी भइरहेको र कानुनी कारवाहीको लागि मुद्दा प्रकृया समेत अघि बढेको बताए ।

जिल्ला वन कार्यालयले प्रतापपुर सुस्ता सव डिभिजन वन कार्यालय फेँचुवाका प्रमुख चिन बहादुर यादवलाई अनुसन्धान अधिकृत तोकी आरोपितहरुको खोजतलास गरेको वाग्लेले बताए । घटना भएको लामो समयसम्म आरोपितहरु किन पक्राउ परेनन् भन्ने जिज्ञासामा यादवले कानुनी प्रकृयाहरु पुरा गरी कारवाही अगाडि बढाउँदा पक्राउ गर्न ढिलो भएको बताउँदै जिल्ला वन कार्यालय, सेक्टर वन कार्यालय र प्रतापपुर सुस्ता सव डिभिजन कार्यालयको टोलीले खोजी गरिरहको र पक्राउ परेपनि नपरेपनि मुद्दा प्रकृया अघि बढाइने बताए ।

अदालतले पक्राउ पुर्जी जारी गरेपछि पक्राउ गर्नका लागि सहयोग गरिदिन भदौ १५ गते वन कार्यालयले प्रहरीलाई पत्राचार गरेको थियो । वनको विषयमा प्रहरीले हस्तक्षेप गर्न नमिल्ने तर सहयोग मागेको खण्डमा प्रहरी सहयोग गर्न तयार रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय पश्चिम नवलपरासीका सूचना अधिकृत प्रहरी नायव उपरीक्षक रेशम बोहराले बताए । स्थानीय जनप्रतिनिधिहरुलाई विभिन्न कार्यक्रममा सहभागी भएको देखिए पनि वन कार्यालयले फेला पार्न नसकिएको भन्नु लज्जास्पद भएको स्थानीय काशी हरिजनले बताए ।

गण्डक नहर क्षेत्रमा लगाइएका ४९ वटा रुख काटिएको विषय विवादित भएसँगै अदालतबाट पक्राउ पुर्जीसम्म जारी भएको छ । काटिएका रुखहरु प्रतापपूर गाउँपालिका वडा नम्बर ९ को जिम्मामा रहेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?