ट्रेंडिंग:

>> टी-२० विश्वकप: नेपालले टस जितेर पहिला फिल्डिङ गर्दैं >> ज्येष्ठ नागरिकमाथिको दुव्र्यवहार रोक >> आर्थिक बर्ष सकिन लाग्दा विकास निर्माणको चटारो >> बुटवल–लमही प्रसारण लाइन, २६ अर्ब लागतमा १ सय ७० किलोमिटर बन्ने >> सय भन्दा बढि स्थान बाढी पहिरोको जोखिम क्षेत्र >> महामारीले जन्मिएका ‘उद्यमी’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> यातायात व्यवस्था कार्यालय बुटवलका पुर्व प्रमुख सहित ५ जना नक्कली लाइसेन्स प्रकरणमा पक्राउ >> एचआईभी संक्रमितलाई छात्रवृत्ति, शैक्षिक र पोषण सामग्री वितरण >> टी–२० विश्वकपः बंगलादेशसँग १० वर्षपछि बद्ला लिने मौका >> सामाजिक सुरक्षा भत्ता लिन राष्ट्रिय परिचयपत्र अनिवार्यविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट दायर >> बजाज पल्सर एन १५० अब नेपाली बजारमा >> घोराही उपमहानगरपालिकाको नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनिक >> पश्चिम तराईमा असार ६ सम्म तातो हावाको लहर यथावत रहने >> लुम्बिनी र सुदुरपश्चिम प्रदेश प्रमुखबिच भेटघाट >> तेस्रो न्यू होराइजन एसईई फेस्टमा विद्यार्थीको उत्साहजनक सहभागिता >> बुटवलमा ग्रील जोनलाई संघीय सरकारको एक करोड वजेट >> बूढीगण्डकीको अन्यौलतालाई हटाउनुपर्छ : विश्वप्रकाश >> कबाड व्यवसायीको काठमाडौँमा प्रदर्शन, बालेनविरुद्ध नाराबाजी >> करको दर नभई दायरा बढाउन ब्यवसायीको सुझाव >> भारतको उत्तराखण्डमा पर्यटक बोकेको गाडी नदीमा खस्दा १४ जनाको मृत्यु >> संसदीय समितिको बैठकमा एनजीओको खाजा ! >> युसीएमएस भैरहवाद्वारा कपिलवस्तुमा सरोकारवालाहरुसँग अन्तरक्रिया >> पाल्पामा जिप दुर्घटना हुँदा नौ जना घाइते >> कांग्रेस र एमालेका जनप्रतिनिधिले वहिष्कार गरेपछि काठमाडौंको नगरसभा स्थगित >> भिजिट भिसाको दुरुपयोग बढ्दैः अध्यागमनले ५ सय भन्दा बढीलाई विमानस्थलबाटै फर्कायो >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा >> दक्षिण अफ्रिकासँग १ रनले हार्‍यो नेपाल, सुपर ८ मा पुग्ने सम्भावना समाप्त >> नेपालले दक्षिण अफ्रिकालाई ११५ रनमै रोक्यो, कुशल भुर्तेलले लिए ४ विकेट >> नेपाल टस जितेर फिल्डिङ गर्दै, सागरको ठाउँमा सन्दीप

पक्राउ परेनन् अनाधिकृत रुख काट्ने जनप्रतिनिधि

३१ भाद्र २०८०, आईतवार
३१ भाद्र २०८०, आईतवार

बर्दघाट, ३१ भदौ ।

अनाधिकृत रुख कटान गरेका जनप्रतिनिधि विरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी भए पनि पुर्जी जारी भएको लामो समय सम्म पक्राउ पर्न सकेका छैनन् । एकता सार्वजनिक जग्गा ब्यवस्थापन समितिले प्रतापपूर गाउँपालिका वडा नम्बर ९ स्थित गण्डक नहर क्षेत्रमा रहेका रुख अनाधिकृत रुपमा कटान गरेको मुद्दामा प्रतापपुर गाउँपालिका कार्यपालिका सदस्य खेम नारायण चौधरी, वडा नम्बर ९ का सदस्य विरेन्द्र कुमार चौधरी र सोही वडाका दशबहादुर चौधरी विरुद्ध मुद्दा दायर गरेको थियो ।

आरोपितहरुलाई पक्राउ गर्नको लागि भदौ १३ गते जिल्ला अदालत पश्चिम नवलपरासीले पक्राउ पुर्जी जारी गरेको थियो । पक्राउ पुर्जी जारी गरेको १७ दिनसम्म पनि उनीहरु पक्राउ परेका छैनन् । जनप्रतिनिधि नै रुख कटानमा सँलग्न रहेकोले पक्राउ नगर्न र कारवाही अघि नबढाउन आलटाल गरेको स्थानीयहरुले आरोप लगाएका छन् ।

कटान छपान स्वीकृतीविना रुख कटान भएपछि जिल्ला वन कार्यालयले कारवाही प्रकृया अघि बढाएर मुद्दा दायर गरेको थियो । जिल्ला वन कार्यालयका प्रमुख महेन्द्रराज वाग्लेले आरोपितहरुको खोजी भइरहेको र कानुनी कारवाहीको लागि मुद्दा प्रकृया समेत अघि बढेको बताए ।

जिल्ला वन कार्यालयले प्रतापपुर सुस्ता सव डिभिजन वन कार्यालय फेँचुवाका प्रमुख चिन बहादुर यादवलाई अनुसन्धान अधिकृत तोकी आरोपितहरुको खोजतलास गरेको वाग्लेले बताए । घटना भएको लामो समयसम्म आरोपितहरु किन पक्राउ परेनन् भन्ने जिज्ञासामा यादवले कानुनी प्रकृयाहरु पुरा गरी कारवाही अगाडि बढाउँदा पक्राउ गर्न ढिलो भएको बताउँदै जिल्ला वन कार्यालय, सेक्टर वन कार्यालय र प्रतापपुर सुस्ता सव डिभिजन कार्यालयको टोलीले खोजी गरिरहको र पक्राउ परेपनि नपरेपनि मुद्दा प्रकृया अघि बढाइने बताए ।

अदालतले पक्राउ पुर्जी जारी गरेपछि पक्राउ गर्नका लागि सहयोग गरिदिन भदौ १५ गते वन कार्यालयले प्रहरीलाई पत्राचार गरेको थियो । वनको विषयमा प्रहरीले हस्तक्षेप गर्न नमिल्ने तर सहयोग मागेको खण्डमा प्रहरी सहयोग गर्न तयार रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय पश्चिम नवलपरासीका सूचना अधिकृत प्रहरी नायव उपरीक्षक रेशम बोहराले बताए । स्थानीय जनप्रतिनिधिहरुलाई विभिन्न कार्यक्रममा सहभागी भएको देखिए पनि वन कार्यालयले फेला पार्न नसकिएको भन्नु लज्जास्पद भएको स्थानीय काशी हरिजनले बताए ।

गण्डक नहर क्षेत्रमा लगाइएका ४९ वटा रुख काटिएको विषय विवादित भएसँगै अदालतबाट पक्राउ पुर्जीसम्म जारी भएको छ । काटिएका रुखहरु प्रतापपूर गाउँपालिका वडा नम्बर ९ को जिम्मामा रहेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?