ट्रेंडिंग:

>> न्यू होराइजन स्पोर्टस् क्लबको अध्यक्षमा ठकुरी >> अर्घाखाँची र गुल्मीमा वनको डढेलो गाउँमा पस्दा ६० बढी घरगोठ जले >> बागेश्वरी संगीतालयले मनायो रजत जयन्ती >> आम्दानीको स्रोत बन्दै सालको पात >> एसीसी प्रिमियर कपः नेपाल हङकङसँग पराजित >> आफूबाहेक अरुलाई वामपन्थी नदेख्ने ओली सच्चिएपछि अहिलेको समीकरण : भुसाल >> कानुनविपरित भर्ना शुल्क असुल्दै निजी विद्यालयः बुटवल उपमहानगर भन्छ– गुनासो आएको छ, अनुगमन गर्छौं >> हामीलाई कमजोर ठाने फेरि अर्को उथलपुथल : नेपाल >> लुम्बिनीसहित देशका विभिन्न प्रदेशमा ठूलो हावाहुरी, २४ घण्टे चेतावनी >> रास्वपा स्वार्थी, अस्थिर र डोलायमान : ओली >> एनजी मार्केटको बम्पर उपहार विजेतालाई डेढकरोडको घर बनाइदिने सम्झौता हस्तान्तरण >> नासिंदै चौपारीहरु : गमलाको पिपल पूजा गर्दै, संस्कृति जोगाउँदै >> भारतले रोक्यो नेपाली चिया निर्यात,१७ ट्रक चिया भारतमा अलपत्र >> काठमाडौँबाट संखुवासभा जाँदै गरेको माइक्रोबस धनकुटामा दुर्घटना, १९ जना घाइते >> सल्यान उद्योग वाणिज्य संघको मतदान सुरु >> नवलपरासीमा आगलागी : १० घर जलेर नष्ट >> आइपिओ जारी गर्दै ड्रिम इन्टरनेशनल >> एमाले प्रतिनिधि परिषद् बैठक आज, २ हजार ४ सयको सहभागिता रहने >> कथाः हेडसर >> यसरी नियन्त्रण गर्न सकिन्छ आगलागी >> सरकारसँगै फेरिन्छन भूमि आयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कान्तिमा स्तरमापन परीक्षा >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमडी तहको पठनपाठन शुरु >> पेमेन्ट गेटवे प्रकरणमा टेलिकमका प्रबन्ध निर्देशक सुनील पौडेल भ्रष्टाचारी ठहर, मधु मरासिनीलाई सफाइ >> सुप्रिम सहकारीका अध्यक्ष गुरुङ थुनामा, दीपेश पुनसहित ६ जना धरौटीमा रिहा हुने >> यूएईसँग नेपाल ६ विकेटले पराजित, एसिया कप खेल्ने चाहना अधूरै >> संजिवनी टोलको १० औ रक्तदान >> सुदूरपश्चिममा सत्ता गठबन्धन मन्त्रालय भागबण्डाको गृहकार्यमा >> विपिनको रिहाइका लागि पहल गरिदिन प्रधानमन्त्रीलाई आग्रह >> नेपालले युएईलाई दियो १२० रनको लक्ष्य >> अर्घाखाँची बस दुर्घटनामा घाइते १७ मध्ये एक जनाको मृत्यु >> सुन तोलामा ७ सय रुपैयाँले बढयो >> युएईविरुद्ध पहिला ब्याटिङ गर्दै नेपाल >> स्वचालित विधिबाट परीक्षा केन्द्रको निर्धारण हुने >> इरानमा इजरायलले सुरु गर्‍यो मिसाइल आक्रमण >> जन्ती लिन जान लागेको गाडीले ठक्कर दिंदा एकजनाको मृत्यु >> सिन्धुपाल्चोकमा बेहुली बोकेको जन्ती सवार बस दुर्घटना, ३ जनाको मृत्यु, ५२ घाइते >> होटेलमा बसेकी छोरीलाई रडले हानेर हत्या गर्ने बाबु पक्राउ >> आगलागीमा परेर एक जनाको मृत्यु, ३ घर जलेर नष्ट >> भारतमा लोकसभा चुनाव सुरु, २१ राज्यका १०२ सिटमा मतदान >> ऐतिहासिक जितगढीः बुटवलको गौरव >> एसीसी प्रिमियर कपः सेमिफाइनलमा आज नेपाल र यूएई भिड्दै >> जितगढी, उजिरसिंह र भगवती जात्राको महिमा फैलाऔं >> बुटवलले नसम्झने त्योे मे २९ >> अस्पतालमा एसईईका विद्यार्थीलाई स्वयंसेवाको अवसर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा

एसिया कप क्रिकेट : उपाधिका लागि भारत र श्रीलंका भिड्दै

३१ भाद्र २०८०, आईतवार
३१ भाद्र २०८०, आईतवार

बर्दघाट, ३१ भदौ ।

एसियाकप क्रिकेटको फाईनल उपाधिका लागि आज (आइतबार) भारत र श्रीलँका आमनेसामने हुँदैछन् । १६ आँै सँस्करणको फाइनल खेल श्रीलँकाको प्रेमदाशा स्टेडियममा खेलिँदैछ ।

सन् १९८४ मा पहिलो पटक आयोजना भएको प्रतियोगिताको १६ औँ सँस्करणसम्म आइपुग्दा भारत सर्वाधिक धेरै पटक उपाधि विजेता बनेको छ । उसले ७ पटक उपाधिमा कब्जा गरेको छ भने ३ पटक उपबिजेता बनेको छ । त्यस्तै श्रीलँकाले ६ पटक उपाधि चुम्दा ६ पटक नै उपविजेता बन्न पुगेको थियो ।

भारत र श्रीलँकाबीच अहिलेसम्म १ सय ६६ पटक एकदिवसीय क्रिकेटमा आमने सामने भएका छन् जसमा भारतले ९७ पटक जित निकालेको छ भने श्रीलँकाले ५७ पटक भारतलाई पराजित गरेको छ । जारी १६ औँ सँस्करणमा भारत, पाकिस्तान र नेपाल समूह ए र श्रीलँका, बँगलादेश र अफगानिस्तान समुह बी मा विभाजित भइ सुपर फोर चरण प्रवेशका लागि लिग खेल खेलेका थिए ।

समुह ए बाट भारत र पाकिस्तान, यस्तै समूह बि बाट श्रीलँका र बँगलादेश सुपर फोर चरण प्रवेश गरेका थिए । सुपर फोर चरणमा भारतले पाकिस्तान र श्रीलँकालाई पराजित गर्दै फाइनल यात्रा तय गरेको थियो भने श्रीलँकाले बँगलादेश र पाकिस्तानलाई पराजित गर्दै फाइनलमा आफ्नो स्थान सुरक्षित गरेको थियो ।

भारत र श्रीलँका दुबैले सुपर फोरमा १–१ हार ब्यहोरेका थिए । एसियाकपको विगतलाई फर्केर हेर्दा अहिलेसम्म भारत र श्रीलँका २२ पटक आमने–सामने भएका छन । जसमा दुबै टिमले बराबर जित–हार ब्यहोरेका छन । दुबै टिमले ११ जित र ११ हार ब्यहोरेका छन । यसअर्थले पनि २३ औँ भिडन्त रोमान्चक हुने देखिन्छ । एसियाकपको फाइनलमा प्रभाव पार्न सक्ने ५ खेलाडीको सूचीमा भारतका रोहित शर्मा, कुलदिप यादव, जसप्रित बुमराह रहेका छन् भने श्रीलँकाका कुशल मेन्डीस र दुनिथ बेल्लालागे रहेका छन् । जारी एसियाकपमा रोहित शर्माले ५ खेलबाट १९४ रन बनाएका छन भने श्रीलँकाका मेन्डीसले ५ खेलमा २५३ रन बनाएका छन । बलिङ्गतर्फ भारतका स्पिनर कुलदिप यादव र श्रीलँकाका बेल्लालागे निकै सफल रहेका छन् । तीव्र गतिका बलर जसप्रित बुमराह भारतको मुख्य बलरका रुपमा रहेका छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?