ट्रेंडिंग:

>> प्राकृतिक र कृत्रिम जलाशयलाई बहुउपयोगी बनाउने गरी पर्यटकीय गन्तव्य बनाइने >> बालिका जबरजस्ती करणी अभियोगमा एकजना पक्राउ >> ओलीले भने– मिशन ८४, हरेक वडामा ५१ प्रतिशत एमाले >> एमाले एक्लैले सरकारको नेतृत्व गर्ने गरी अभियान चलाएका छौ : शंकर पोखरेल >> गैंडहवामा १६ पालिकाको घुम्ती बैठक >> अधिकांश डाक्टरहरुमा मपाईंत्व र रुखोपन >> ‘ई’को जीवन रक्षा र सडक व्यवसायीलाई वैकल्पिक व्यवस्था गर : आयोग >> प्रत्येक नेपालीको थाप्लोमा ७९ हजार २०१ रुपैयाँ सरकारी ऋण >> राहत शिक्षकको आन्दोलनमा प्रहरी हस्तक्षेप >> डाक्टरहरु आज पनि आन्दोलनमा >> विकासमा राजनीति हुँदैन : खड्का >> छत्रेश्वरीका कर्मचारीको हातमा कालोपट्टी, कार्यालयमा कालो ब्यानर >> विश्व पर्यटन दिवसः बेलहिया र लुम्बिनीमा पर्यटकलाई स्वागत >> अनाथ आश्रमलाई खाद्यान्न वितरण >> सांसद विनोद चौधरीको तीन कम्पनीमा भारतीय आयकर विभागको छापा >> मंगोलियाविरुद्ध नेपालको कीर्तिमानी जित >> सुन तस्करी प्रकरणमा आजदेखि थुनछेक बहस >> एमाले बागमतिको नेतृत्व चुन्न आज निर्वाचन >> नेपालले मंगोलियालाई दियो ३ सय १५ रनको लक्ष्य >> टी–२० क्रिकेटमा बुटवलका कुशल मल्लको विश्व कीर्तिमान,३४ बलमा शतक पूरा >> यस्तो आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> श्रेष्ठ र अर्यालको टिम मैदानमा (भिडियो अन्तर्वार्तासहित) >> आज विश्व पर्यटन दिवस मनाइँदै >> पाल्पा अस्पतालः रिफर सेन्टरको पहिचान बदल्दै >> सुन तस्करी प्रकरण : आजदेखि थुनछेक बहस सुरु हुने >> लक्षित बर्गको तालिमः फेरिदै महिलाको जीवनस्तर ! >> नेपाल, हङकङ र यूएईबीच त्रिकोणात्मक सिरिज गर्ने क्यानको निर्णय >> बदलिँदो पर्यटन र हाम्रो तयारी >> पर्यटन दिवसः पुनरुत्थानमा जोड दिऔं >> शिक्षकको हातमा चक डस्टर होइन ल्यापटप >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> समाज विकासको मुख्य आधार नै असल संस्कार >> सर्वोच्चले सोध्यो– बाबुराम भट्टराई र माधव नेपाललाई के कारणले मुद्दा नचलाएको ? >> बुटवलमा अन्तर धार्मिक शान्ति सञ्जाल गठन >> चाडपर्व लक्षित गरी सरकारले देशभर ९८ स्थानमा सहुलियत पसल चलाउने >> जुवातास खेल्ने आठजना नगदसहित पक्राउ >> आयल निगमले सर्वसाधारणलाई आईपीओ जारी गर्ने >> रामपुरका जेष्ठ नागरिकलाई गाउँटोलमै भत्ता >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारले दियो राउटेलाई दशै खर्च >> दाङ बस दुर्घटना अपडेट : घाइते भएकाहरुको पहिचान खुल्यो >> गरिबलाई नभई गरिबी लखेट्नुपर्छ : ओली >> यति एअरलाइन्सले सर्वसाधारणलाई प्रिमियम शेयर दिने >> ११ वर्षीया बालिकालाई जबरजस्ती करणी, एकजना पक्राउ >> एमाले बाग्मती अधिवेशनको बन्दसत्र सुरु >> सुरक्षा माग्दै चिकित्सकहरू सडकमा >> हाजिरीजवाफमा जामिया गुल्सने भिका प्रथम >> पूर्व प्रधानमन्त्री नेपालद्वारा लुम्बिनीको भ्रमण >> उदीयमान खेलाडी जन्माउने बर्दघाटः खेलकूद विकासमा भने सधै उपेक्षित >> दाङमा बस दुर्घटना, २५ जना घाइते >> घाँस काट्न गएका किसानको भिरबाट लडेर मृत्यु
खेलकुद

एसिया कप क्रिकेट : उपाधिका लागि भारत र श्रीलंका भिड्दै

३१ भाद्र २०८०, आईतवार १०:५७
३१ भाद्र २०८०, आईतवार १०:५७

बर्दघाट, ३१ भदौ ।

एसियाकप क्रिकेटको फाईनल उपाधिका लागि आज (आइतबार) भारत र श्रीलँका आमनेसामने हुँदैछन् । १६ आँै सँस्करणको फाइनल खेल श्रीलँकाको प्रेमदाशा स्टेडियममा खेलिँदैछ ।

सन् १९८४ मा पहिलो पटक आयोजना भएको प्रतियोगिताको १६ औँ सँस्करणसम्म आइपुग्दा भारत सर्वाधिक धेरै पटक उपाधि विजेता बनेको छ । उसले ७ पटक उपाधिमा कब्जा गरेको छ भने ३ पटक उपबिजेता बनेको छ । त्यस्तै श्रीलँकाले ६ पटक उपाधि चुम्दा ६ पटक नै उपविजेता बन्न पुगेको थियो ।

भारत र श्रीलँकाबीच अहिलेसम्म १ सय ६६ पटक एकदिवसीय क्रिकेटमा आमने सामने भएका छन् जसमा भारतले ९७ पटक जित निकालेको छ भने श्रीलँकाले ५७ पटक भारतलाई पराजित गरेको छ । जारी १६ औँ सँस्करणमा भारत, पाकिस्तान र नेपाल समूह ए र श्रीलँका, बँगलादेश र अफगानिस्तान समुह बी मा विभाजित भइ सुपर फोर चरण प्रवेशका लागि लिग खेल खेलेका थिए ।

समुह ए बाट भारत र पाकिस्तान, यस्तै समूह बि बाट श्रीलँका र बँगलादेश सुपर फोर चरण प्रवेश गरेका थिए । सुपर फोर चरणमा भारतले पाकिस्तान र श्रीलँकालाई पराजित गर्दै फाइनल यात्रा तय गरेको थियो भने श्रीलँकाले बँगलादेश र पाकिस्तानलाई पराजित गर्दै फाइनलमा आफ्नो स्थान सुरक्षित गरेको थियो ।

भारत र श्रीलँका दुबैले सुपर फोरमा १–१ हार ब्यहोरेका थिए । एसियाकपको विगतलाई फर्केर हेर्दा अहिलेसम्म भारत र श्रीलँका २२ पटक आमने–सामने भएका छन । जसमा दुबै टिमले बराबर जित–हार ब्यहोरेका छन । दुबै टिमले ११ जित र ११ हार ब्यहोरेका छन । यसअर्थले पनि २३ औँ भिडन्त रोमान्चक हुने देखिन्छ । एसियाकपको फाइनलमा प्रभाव पार्न सक्ने ५ खेलाडीको सूचीमा भारतका रोहित शर्मा, कुलदिप यादव, जसप्रित बुमराह रहेका छन् भने श्रीलँकाका कुशल मेन्डीस र दुनिथ बेल्लालागे रहेका छन् । जारी एसियाकपमा रोहित शर्माले ५ खेलबाट १९४ रन बनाएका छन भने श्रीलँकाका मेन्डीसले ५ खेलमा २५३ रन बनाएका छन । बलिङ्गतर्फ भारतका स्पिनर कुलदिप यादव र श्रीलँकाका बेल्लालागे निकै सफल रहेका छन् । तीव्र गतिका बलर जसप्रित बुमराह भारतको मुख्य बलरका रुपमा रहेका छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?