ट्रेंडिंग:

>> ट्रेक्टर र मोटरसाईकल एक आपसमा ठोकिदा ३ जना घाइते >> पर्यटन प्रवद्र्धनका कार्यक्रममा जोड दिन सुझाव >> प्राकृतिक र कृत्रिम जलाशयलाई बहुउपयोगी बनाउने गरी पर्यटकीय गन्तव्य बनाइने >> बालिका जबरजस्ती करणी अभियोगमा एकजना पक्राउ >> ओलीले भने– मिशन ८४, हरेक वडामा ५१ प्रतिशत एमाले >> एमाले एक्लैले सरकारको नेतृत्व गर्ने गरी अभियान चलाएका छौ : शंकर पोखरेल >> गैंडहवामा १६ पालिकाको घुम्ती बैठक >> अधिकांश डाक्टरहरुमा मपाईंत्व र रुखोपन >> ‘ई’को जीवन रक्षा र सडक व्यवसायीलाई वैकल्पिक व्यवस्था गर : आयोग >> प्रत्येक नेपालीको थाप्लोमा ७९ हजार २०१ रुपैयाँ सरकारी ऋण >> राहत शिक्षकको आन्दोलनमा प्रहरी हस्तक्षेप >> डाक्टरहरु आज पनि आन्दोलनमा >> विकासमा राजनीति हुँदैन : खड्का >> छत्रेश्वरीका कर्मचारीको हातमा कालोपट्टी, कार्यालयमा कालो ब्यानर >> विश्व पर्यटन दिवसः बेलहिया र लुम्बिनीमा पर्यटकलाई स्वागत >> अनाथ आश्रमलाई खाद्यान्न वितरण >> सांसद विनोद चौधरीको तीन कम्पनीमा भारतीय आयकर विभागको छापा >> मंगोलियाविरुद्ध नेपालको कीर्तिमानी जित >> सुन तस्करी प्रकरणमा आजदेखि थुनछेक बहस >> एमाले बागमतिको नेतृत्व चुन्न आज निर्वाचन >> नेपालले मंगोलियालाई दियो ३ सय १५ रनको लक्ष्य >> टी–२० क्रिकेटमा बुटवलका कुशल मल्लको विश्व कीर्तिमान,३४ बलमा शतक पूरा >> यस्तो आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> श्रेष्ठ र अर्यालको टिम मैदानमा (भिडियो अन्तर्वार्तासहित) >> आज विश्व पर्यटन दिवस मनाइँदै >> पाल्पा अस्पतालः रिफर सेन्टरको पहिचान बदल्दै >> सुन तस्करी प्रकरण : आजदेखि थुनछेक बहस सुरु हुने >> लक्षित बर्गको तालिमः फेरिदै महिलाको जीवनस्तर ! >> नेपाल, हङकङ र यूएईबीच त्रिकोणात्मक सिरिज गर्ने क्यानको निर्णय >> बदलिँदो पर्यटन र हाम्रो तयारी >> पर्यटन दिवसः पुनरुत्थानमा जोड दिऔं >> शिक्षकको हातमा चक डस्टर होइन ल्यापटप >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> समाज विकासको मुख्य आधार नै असल संस्कार >> सर्वोच्चले सोध्यो– बाबुराम भट्टराई र माधव नेपाललाई के कारणले मुद्दा नचलाएको ? >> बुटवलमा अन्तर धार्मिक शान्ति सञ्जाल गठन >> चाडपर्व लक्षित गरी सरकारले देशभर ९८ स्थानमा सहुलियत पसल चलाउने >> जुवातास खेल्ने आठजना नगदसहित पक्राउ >> आयल निगमले सर्वसाधारणलाई आईपीओ जारी गर्ने >> रामपुरका जेष्ठ नागरिकलाई गाउँटोलमै भत्ता >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारले दियो राउटेलाई दशै खर्च >> दाङ बस दुर्घटना अपडेट : घाइते भएकाहरुको पहिचान खुल्यो >> गरिबलाई नभई गरिबी लखेट्नुपर्छ : ओली >> यति एअरलाइन्सले सर्वसाधारणलाई प्रिमियम शेयर दिने >> ११ वर्षीया बालिकालाई जबरजस्ती करणी, एकजना पक्राउ >> एमाले बाग्मती अधिवेशनको बन्दसत्र सुरु >> सुरक्षा माग्दै चिकित्सकहरू सडकमा >> हाजिरीजवाफमा जामिया गुल्सने भिका प्रथम >> पूर्व प्रधानमन्त्री नेपालद्वारा लुम्बिनीको भ्रमण >> उदीयमान खेलाडी जन्माउने बर्दघाटः खेलकूद विकासमा भने सधै उपेक्षित
खेलकुद

खेल विकास गर्न आन्तरिक ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता

३० भाद्र २०८०, शनिबार १८:३४
३० भाद्र २०८०, शनिबार १८:३४

बुटवल, ३० भदौ ।

न्यु लुम्बिनी ब्याडमिन्टन क्लबका खेलाडीहरुबीच खेल विकास गर्न आन्तरिक प्रतियोगिता २०८० सम्पन्न भएको छ । खेलाडीको रेकिङ अनुसार क्लबका सदस्यहरुको ३ समूहमा विभाजन गरेर शनिबार क्लबमा प्रतियोगिता खेलाईएको हो ।

प्रतियोगिता अन्तर्गत दीप आचार्य र दिपक अधिकारी क्षेत्रीको जोडी, समूह (बी) मा दिनेश कुमार प्रधान र बोम बहादुर थापाको जोडी र उमाशंकर मालपानी र प्रेम न्यौपानेको जोडी विजयी भए ।

न्यू ब्याडमिन्टन क्लबको हलमा भएको समूह (ए) को फाईनलमा दीप आचार्य र दिपक अधिकारी क्षेत्रीको जोडीले बोनिन पिया र किरण थापाको जोडीलाई २–१ को सेटमा जित निकाल्दै उपाधि जिते । प्रतिस्पर्धात्मक खेलको पहिलो सेट पिया र थापाको जोडीले २१–१८ को अंकले जित निकाले । तर दोस्रो सेट आचार्य र अधिकारीको जोडीले खेल २१–१४ को अंकले जित निकाल्दै खेल बराबरीमा ल्याए । तेस्रो सेटमा आचार्य र अधिकारीको जोडीले खेल २१–१५ को सेटमा जित निकाल्दै उपाधि जिते । समूह ए मा रोहित पुरी र नारायण तिवारीको जोडी तेस्रो भए ।

यसैगरी समूह (बी) मा दिनेश कुमार प्रधान र बोम बहादुर थापाको जोडीले कमल ज्ञवालीले र रमेश पाण्डेको जोडीलाई २–० को सेटमा पराजित गर्दै प्रथम भएका छन् । कमल ज्ञवालीले र रमेश पाण्डेको जोडी उपविजेतामा चित्त बुझाए । समूहमा नरेश कुमार श्रेष्ठ र दल बहादुर गाहा तेस्रो भए ।

समुह (सी) मा उमाशंकर मालपानी र प्रेम न्यौपानेको जोडीले फाईनल खेलमा महेन्द्र ध्वजु र कृष्ण खनालको जोडीलाई २–१ को सेटमा पराजित गर्दै विजेता बने । महेन्द्र ध्वजु र कृष्ण खनालको जोडी उपविजेतामा चित्त बुझाए । यसैगरी यो समूहमा धनकुमार श्रेष्ठ र हरिशंकर गुप्ता र दिलिप सापकोटा र विजय खनाल तेस्रो भए ।

प्रतियोगितामा समूह (सी) मा ४ टिम, (बी) ११ टिम र (ए) मा ६ टिमले भाग लिएको क्लबका सहकोषाध्यक्ष तथा संयोजक गोविन्द श्रेष्ठले बताए ।

कार्यक्रममा क्लबका अध्यक्ष बोनिन पियाले खेल सबै उमेर समूहलाई आवश्यक पर्ने भन्दै खेलकुद शारीरिक र मानसिक विकासमा मद्दत मिल्ने बताए ।

एक समारोहका बीच प्रदेश खेलकुद परिषद लुम्बिनीका सदस्य सचिव जय प्रकाश भट्टराईले विजेता, उपविजेता टिमलाई पुरस्कार वितरण गर्दै नियमित खेलकुद गतिविधि र प्रतियोगिताबाट नै खेल विकास हुने बताए । यसमा सरोकारवाला निकाय खेल विकासमा लाग्नुपर्ने उनले सुझाव दिए । नेपालमा ब्याडमिन्टन खेलको लोकप्रियता बढेको भन्दै नेपालमा सरकारको प्राथमिकताको ११ खेलमा ब्याडमिन्टन पर्ने उनले बताए ।

कार्यक्रममा महासचिव जीवकान्त काफ्लेले ब्यस्त जीवनबाट समय निकालेर खेल खेल्दा फाईदा मिल्ने बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?