ट्रेंडिंग:

>> इन्टरपोलमार्फत यूएईबाट पक्राउ परेका दुई जनालाई नेपाल ल्याइयो >> संसदीय छानबिन समिति बनाउँदा कम्पनीको नाम उल्लेख गर्नुपर्ने कांग्रेसको अडान >> रुपन्देहीमा पोलियोविरुद्ध ७० हजार बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाइंदै >> कलेजो क्यान्सर बढ्दै, के के हुन्छन् लक्षण ? >> संसदको गतिरोध हटाउन दलहरुको पहल, भोलिको बैठकअघि नै सहमति जुटाउने प्रयास >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> बिउमा लुटिंदै किसानहरु  >> महेशपुर भन्सारले समात्यो ५ लाख बराबरको अवैध कपडा >> बुद्ध परिपथको विकासका लागि पञ्चवर्षीय योजना बनाउँछौः मन्त्री बस्नेत >> सकारात्मक चिन्तनले बनाउँछ स्वस्थ जीवन >> चाउलीको दोभासे रहर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मनपरी गर्ने बुटवलका २ मासु पसललाई जरिवाना >> बुद्धिचाल खेलाडी सेढाइलाई बिदाई >> स्कर्लसमा नेता चुन्न निर्वाचन >> उत्तर प्रदेशको १ प्रतिशत पर्यटक लुम्बिनीलाई पर्याप्त >> बुटवल पूर्ण खोप दिगोपना सुनिश्चितता घोषणा >> विद्यार्थीसँग पर्यावरण सचेतना अभिवृद्धि कार्यक्रम बुटवलमा सम्पन्न >> सन्धिखर्कमा पनि खुल्यो कपडा बैंक >> दाङबाट काठमाडौ जाँदै गरेको बस दुर्घटनामा १० यात्रु घाइते >> वडा नं ३ र १ सेमीफाईनलमा >> गृहमन्त्रीलाई कारबाही माग गर्दै नेवि संघको प्रदर्शन >> घरजग्गा र सवारी कर्जामा राष्ट्र बैंकको उदार नीति >> काँग्रेसले संसदमा उत्ताउलो व्यवहार देखायोः ओली >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै नबसी स्थगित >> राष्ट्रिय सभामा कांग्रेसको अवरोध पछि बैठक स्थगित >> नेपालले लगायो २ भारतीय ब्रान्डका ४ मसलाको आयातमा रोक >> प्रतिनिधि सभाको बैठक सर्‍यो >> पाल्पामा रूखबाट लडेर महिलाको मृत्यु >> पाकिस्तान खानेपानी संकटको चरम सिमामा >> संसदीय छानबिन समितिमा अडिग रहने कांग्रेसको निर्णय >> विश्वकपअघि अमेरिका र क्यानडासँग नेपालले वार्मअप खेल खेल्ने >> विपन्नलाई निःशुल्क उपचार सार्थक बनाउँदै काठमाडौं महानगर >> यस्तो छ आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथोपटक जेठ ७ गते विश्वासको मत लिने >> सुकुम्बासी र अव्यवस्थित बसोवासीलाई जग्गा र लालपुर्जा नदिन सर्वोच्चको आदेश >> ‘रक्तचाप नियन्त्रणमा पूर्व होसियारी’ >> लुम्बिनीको विकास र पर्यटन >> राजस्व संकलनमा प्रदेश सरकार फेल >> ‘मुंग्रे घार’ नै लिलबहादुरको साहारा >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज पनि बस्दै >> राष्ट्र बैंकलाई तरलता व्यवस्थापनको सकस, बैंकिङ प्रणालीबाट आज फेरि रु. ३५ अर्ब तान्दै >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> सन्दीपलाई विश्वकप खेल्ने टोलीमा राख्न आईसीसीले दियो स्वीकृति >> सकारात्मक चिन्तन : पूर्ण आकारको स्वस्थ जीवन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> राइटपाथ एजुकेसन कन्क्लेभमा अन्जु पन्त र पुर्व मिस नेपाल आउंदै >> गुल्मीमा बस दुर्घटना : एकको मृत्यु, १२ घाइते (नामावलीसहित) >> बुटवलको विकासका लागि पुनःसंरचना विषयक दुई दिने गोष्ठी सुरु >> छाडा चौपाया व्यवस्थापनमा प्रदेशले चासो दिन्छ: मुख्यमन्त्री महरा

नेकपा एसमा लफडा : माधवको निर्देशनप्रति झलनाथको आपत्ति

२९ भाद्र २०८०, शुक्रबार
२९ भाद्र २०८०, शुक्रबार

बुटवल,२९ भदौ । एकीकृत समाजवादीका नेता झलनाथ खनालले पार्टीमा छलफल नै नगरी अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले अन्तरपार्टी निर्देशन अपानि जारी गरेको बताएका छन् ।

शुक्रबार राजधानीमा सञ्चारकर्मीहरुसँग कुरा गर्दै नेता खनालले अध्यक्ष नेपालको कदम खतरनाक भएको बताए । पार्टीको कुनै कमिटीमा छलफल नगरी जारी भएको भन्दै उनले यो एकदम खतरनाक कुरा हो, यसमा कसैको पनि सहमति नभएको स्पष्ट पारे

नेकपा एकीकृत समाजवादीको पछिल्लो कार्य विभाजन र मनोनयनप्रति असहमति जनाउँदै केही नेताले पार्टी छाडेको घोषणा गरेका छन् भने धेरैले निर्णय नसच्चिए राजीनामा दिने तयारी गरेका छन् ।

अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले केन्द्रीय कमिटी र केन्द्रीय सचिवालय बैठकको निर्णय भनेर विहीवार जारी गरेको अन्तर पार्टी निर्देशन फिर्ता लिन दबाब समेत बढेको छ ।

सम्मानित नेता झलनाथ खनालले समेत अपानी फिर्ता नलिए गम्भीर परिस्थितिको सामना गर्न तयार रहन नेपाललाई भनेका छन् । असन्तुष्ट नेता कार्यकर्ताले देशैभरबाट खनाललाई सो निर्णय उल्ट्याउन दबाब दिएका छन् ।

विशेषगरी केन्द्रीय सदस्य मनोनयन, केन्द्रीय परिषद गठन, केन्द्रीय कमिटीको कार्यविभाजनलगायतका विषयमा गम्भीर विमति रहेको नेकपा एसका एक स्थायी कमिटी सदस्यले बताए । अपानी नसच्चिए देशभरबाटै विद्रोह हुने उनको दाबी छ ।

अपानी जारी भएलगत्तै केन्द्रीय सदस्य राजु गुरुङ र सावित्री मल्लले पार्टी परित्याग गरेका छन् । युवा संघका महासचिव दीपक जीएम, केन्द्रीय परिषद सदस्य ओसिम आलमलगायतले पनि यस्तैखाले घोषणा गरेका छन् ।

केन्द्रीय पर्यटन विभागका सदस्य कुमार थापाले विभागको जिम्मेवारीबाट अलग भएको घोषणा गरेका छन् भने माधव नेपालकै स्वकीय सचिवसमेत रहिसकेका केन्द्रीय सदस्य मोहन गौतम र झलनाथ खनालका स्वकीय सचिव कृष्ण भट्टराईले समेत निर्णय सच्याउनुको विकल्प नरहेको भन्दै सामाजिक संजालबाटै असहमति जनाएका छन् ।

बैठकमा छलफल नभएको तथा नेताहरूबीच कुनै सल्लाह नभई मनोनयन तथा कार्य विभाजन हेरफेर गरिएकोमा पदाधिकारी तथा सचिवालयकै सदस्यहरू असहमत भएका छन् । यो निर्णय नसच्चिए धेरै ठूलो समस्या आउन सक्ने  एक पदाधिकारीले बताए ।

अनेरास्ववियूको वरिष्ठ उपाध्यक्षबाट बिदा भएका ओसिम आलमलाई केन्द्रीय सदस्य नबनाएकोमा माधव नेपालनिकटकै नेताहरूले आपत्ति जनाएका छन् ।

केन्द्रीय कमिटी सदस्य मनोनयनको मापदण्ड के हो भन्ने समेत कसैले थाहा नपाएको सावित्री मल्लले बताइन् । पार्टीका पदाधिकारीको कार्य विभाजनसमेत अपमानजनक ढंगले गरिएको भन्दै नेताहरूले तत्कालै अपानी फिर्ता लिएर निर्णय नसच्चिए नेकपा एस अघि बढ्न नसक्ने चेतावनी दिएका छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?