ट्रेंडिंग:

>> एमाले एक्लैले सरकारको नेतृत्व गर्ने गरी अभियान चलाएका छौ : शंकर पोखरेल >> गैंडहवामा १६ पालिकाको घुम्ती बैठक >> अधिकांश डाक्टरहरुमा मपाईंत्व र रुखोपन >> ‘ई’को जीवन रक्षा र सडक व्यवसायीलाई वैकल्पिक व्यवस्था गर : आयोग >> प्रत्येक नेपालीको थाप्लोमा ७९ हजार २०१ रुपैयाँ सरकारी ऋण >> राहत शिक्षकको आन्दोलनमा प्रहरी हस्तक्षेप >> डाक्टरहरु आज पनि आन्दोलनमा >> विकासमा राजनीति हुँदैन : खड्का >> छत्रेश्वरीका कर्मचारीको हातमा कालोपट्टी, कार्यालयमा कालो ब्यानर >> विश्व पर्यटन दिवसः बेलहिया र लुम्बिनीमा पर्यटकलाई स्वागत >> अनाथ आश्रमलाई खाद्यान्न वितरण >> सांसद विनोद चौधरीको तीन कम्पनीमा भारतीय आयकर विभागको छापा >> मंगोलियाविरुद्ध नेपालको कीर्तिमानी जित >> सुन तस्करी प्रकरणमा आजदेखि थुनछेक बहस >> एमाले बागमतिको नेतृत्व चुन्न आज निर्वाचन >> नेपालले मंगोलियालाई दियो ३ सय १५ रनको लक्ष्य >> टी–२० क्रिकेटमा बुटवलका कुशल मल्लको विश्व कीर्तिमान,३४ बलमा शतक पूरा >> यस्तो आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> श्रेष्ठ र अर्यालको टिम मैदानमा (भिडियो अन्तर्वार्तासहित) >> आज विश्व पर्यटन दिवस मनाइँदै >> पाल्पा अस्पतालः रिफर सेन्टरको पहिचान बदल्दै >> सुन तस्करी प्रकरण : आजदेखि थुनछेक बहस सुरु हुने >> लक्षित बर्गको तालिमः फेरिदै महिलाको जीवनस्तर ! >> नेपाल, हङकङ र यूएईबीच त्रिकोणात्मक सिरिज गर्ने क्यानको निर्णय >> बदलिँदो पर्यटन र हाम्रो तयारी >> पर्यटन दिवसः पुनरुत्थानमा जोड दिऔं >> शिक्षकको हातमा चक डस्टर होइन ल्यापटप >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> समाज विकासको मुख्य आधार नै असल संस्कार >> सर्वोच्चले सोध्यो– बाबुराम भट्टराई र माधव नेपाललाई के कारणले मुद्दा नचलाएको ? >> बुटवलमा अन्तर धार्मिक शान्ति सञ्जाल गठन >> चाडपर्व लक्षित गरी सरकारले देशभर ९८ स्थानमा सहुलियत पसल चलाउने >> जुवातास खेल्ने आठजना नगदसहित पक्राउ >> आयल निगमले सर्वसाधारणलाई आईपीओ जारी गर्ने >> रामपुरका जेष्ठ नागरिकलाई गाउँटोलमै भत्ता >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारले दियो राउटेलाई दशै खर्च >> दाङ बस दुर्घटना अपडेट : घाइते भएकाहरुको पहिचान खुल्यो >> गरिबलाई नभई गरिबी लखेट्नुपर्छ : ओली >> यति एअरलाइन्सले सर्वसाधारणलाई प्रिमियम शेयर दिने >> ११ वर्षीया बालिकालाई जबरजस्ती करणी, एकजना पक्राउ >> एमाले बाग्मती अधिवेशनको बन्दसत्र सुरु >> सुरक्षा माग्दै चिकित्सकहरू सडकमा >> हाजिरीजवाफमा जामिया गुल्सने भिका प्रथम >> पूर्व प्रधानमन्त्री नेपालद्वारा लुम्बिनीको भ्रमण >> उदीयमान खेलाडी जन्माउने बर्दघाटः खेलकूद विकासमा भने सधै उपेक्षित >> दाङमा बस दुर्घटना, २५ जना घाइते >> घाँस काट्न गएका किसानको भिरबाट लडेर मृत्यु >> लायन्स क्लब अफ देवदह युनाईटेडको स्थापना, अध्यक्षमा आचार्य >> केरुङ–रसुवागढी–चिलिमे २२० केभी प्रसारण लाइन बनाउने सहमति >> विदेशी मुद्राको विनिमय दर कति छ आज ?
समाचार

नेकपा एसमा लफडा : माधवको निर्देशनप्रति झलनाथको आपत्ति

२९ भाद्र २०८०, शुक्रबार १६:०४
२९ भाद्र २०८०, शुक्रबार १६:०४

बुटवल,२९ भदौ । एकीकृत समाजवादीका नेता झलनाथ खनालले पार्टीमा छलफल नै नगरी अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले अन्तरपार्टी निर्देशन अपानि जारी गरेको बताएका छन् ।

शुक्रबार राजधानीमा सञ्चारकर्मीहरुसँग कुरा गर्दै नेता खनालले अध्यक्ष नेपालको कदम खतरनाक भएको बताए । पार्टीको कुनै कमिटीमा छलफल नगरी जारी भएको भन्दै उनले यो एकदम खतरनाक कुरा हो, यसमा कसैको पनि सहमति नभएको स्पष्ट पारे

नेकपा एकीकृत समाजवादीको पछिल्लो कार्य विभाजन र मनोनयनप्रति असहमति जनाउँदै केही नेताले पार्टी छाडेको घोषणा गरेका छन् भने धेरैले निर्णय नसच्चिए राजीनामा दिने तयारी गरेका छन् ।

अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले केन्द्रीय कमिटी र केन्द्रीय सचिवालय बैठकको निर्णय भनेर विहीवार जारी गरेको अन्तर पार्टी निर्देशन फिर्ता लिन दबाब समेत बढेको छ ।

सम्मानित नेता झलनाथ खनालले समेत अपानी फिर्ता नलिए गम्भीर परिस्थितिको सामना गर्न तयार रहन नेपाललाई भनेका छन् । असन्तुष्ट नेता कार्यकर्ताले देशैभरबाट खनाललाई सो निर्णय उल्ट्याउन दबाब दिएका छन् ।

विशेषगरी केन्द्रीय सदस्य मनोनयन, केन्द्रीय परिषद गठन, केन्द्रीय कमिटीको कार्यविभाजनलगायतका विषयमा गम्भीर विमति रहेको नेकपा एसका एक स्थायी कमिटी सदस्यले बताए । अपानी नसच्चिए देशभरबाटै विद्रोह हुने उनको दाबी छ ।

अपानी जारी भएलगत्तै केन्द्रीय सदस्य राजु गुरुङ र सावित्री मल्लले पार्टी परित्याग गरेका छन् । युवा संघका महासचिव दीपक जीएम, केन्द्रीय परिषद सदस्य ओसिम आलमलगायतले पनि यस्तैखाले घोषणा गरेका छन् ।

केन्द्रीय पर्यटन विभागका सदस्य कुमार थापाले विभागको जिम्मेवारीबाट अलग भएको घोषणा गरेका छन् भने माधव नेपालकै स्वकीय सचिवसमेत रहिसकेका केन्द्रीय सदस्य मोहन गौतम र झलनाथ खनालका स्वकीय सचिव कृष्ण भट्टराईले समेत निर्णय सच्याउनुको विकल्प नरहेको भन्दै सामाजिक संजालबाटै असहमति जनाएका छन् ।

बैठकमा छलफल नभएको तथा नेताहरूबीच कुनै सल्लाह नभई मनोनयन तथा कार्य विभाजन हेरफेर गरिएकोमा पदाधिकारी तथा सचिवालयकै सदस्यहरू असहमत भएका छन् । यो निर्णय नसच्चिए धेरै ठूलो समस्या आउन सक्ने  एक पदाधिकारीले बताए ।

अनेरास्ववियूको वरिष्ठ उपाध्यक्षबाट बिदा भएका ओसिम आलमलाई केन्द्रीय सदस्य नबनाएकोमा माधव नेपालनिकटकै नेताहरूले आपत्ति जनाएका छन् ।

केन्द्रीय कमिटी सदस्य मनोनयनको मापदण्ड के हो भन्ने समेत कसैले थाहा नपाएको सावित्री मल्लले बताइन् । पार्टीका पदाधिकारीको कार्य विभाजनसमेत अपमानजनक ढंगले गरिएको भन्दै नेताहरूले तत्कालै अपानी फिर्ता लिएर निर्णय नसच्चिए नेकपा एस अघि बढ्न नसक्ने चेतावनी दिएका छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?