ट्रेंडिंग:

>> पहिरो खस्दा पृथ्वी राजमार्ग अवरुद्ध >> सन्दीप बने टी-२० आईमा १ सय विकेट पूरा गर्ने नेपालको पहिलो खेलाडी >> नेपालको उत्कृष्ट बलिङ, १०६ रनमै बंगलादेश अलआउट >> टी-२० विश्वकप: नेपालले टस जितेर पहिला फिल्डिङ गर्दैं >> ज्येष्ठ नागरिकमाथिको दुव्र्यवहार रोक >> आर्थिक बर्ष सकिन लाग्दा विकास निर्माणको चटारो >> बुटवल–लमही प्रसारण लाइन, २६ अर्ब लागतमा १ सय ७० किलोमिटर बन्ने >> सय भन्दा बढि स्थान बाढी पहिरोको जोखिम क्षेत्र >> महामारीले जन्मिएका ‘उद्यमी’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> यातायात व्यवस्था कार्यालय बुटवलका पुर्व प्रमुख सहित ५ जना नक्कली लाइसेन्स प्रकरणमा पक्राउ >> एचआईभी संक्रमितलाई छात्रवृत्ति, शैक्षिक र पोषण सामग्री वितरण >> टी–२० विश्वकपः बंगलादेशसँग १० वर्षपछि बद्ला लिने मौका >> सामाजिक सुरक्षा भत्ता लिन राष्ट्रिय परिचयपत्र अनिवार्यविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट दायर >> बजाज पल्सर एन १५० अब नेपाली बजारमा >> घोराही उपमहानगरपालिकाको नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनिक >> पश्चिम तराईमा असार ६ सम्म तातो हावाको लहर यथावत रहने >> लुम्बिनी र सुदुरपश्चिम प्रदेश प्रमुखबिच भेटघाट >> तेस्रो न्यू होराइजन एसईई फेस्टमा विद्यार्थीको उत्साहजनक सहभागिता >> बुटवलमा ग्रील जोनलाई संघीय सरकारको एक करोड वजेट >> बूढीगण्डकीको अन्यौलतालाई हटाउनुपर्छ : विश्वप्रकाश >> कबाड व्यवसायीको काठमाडौँमा प्रदर्शन, बालेनविरुद्ध नाराबाजी >> करको दर नभई दायरा बढाउन ब्यवसायीको सुझाव >> भारतको उत्तराखण्डमा पर्यटक बोकेको गाडी नदीमा खस्दा १४ जनाको मृत्यु >> संसदीय समितिको बैठकमा एनजीओको खाजा ! >> युसीएमएस भैरहवाद्वारा कपिलवस्तुमा सरोकारवालाहरुसँग अन्तरक्रिया >> पाल्पामा जिप दुर्घटना हुँदा नौ जना घाइते >> कांग्रेस र एमालेका जनप्रतिनिधिले वहिष्कार गरेपछि काठमाडौंको नगरसभा स्थगित >> भिजिट भिसाको दुरुपयोग बढ्दैः अध्यागमनले ५ सय भन्दा बढीलाई विमानस्थलबाटै फर्कायो >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा

टालटुलमा सीमित कर्णालीको ‘लाइफलाइन’ सडक

रत्न राजमार्ग र कर्णाली करिडोरले टालटुले होइन बृहत स्तरोन्नती खोजिरहेको छ ।
२१ भाद्र २०८०, बिहीबार
२१ भाद्र २०८०, बिहीबार

बाँके, २१ भदौ ।

कर्णाली प्रदेशको ‘लाइफलाइन’ सडकका रुपमा रहेको रत्न राजमार्ग वर्षेनी टालटुलमै सीमित हुने गरेको छ । भारत–चीन (जमुनाह–हिल्सा) जोड्ने अन्तरदेशिय सडकका रुपमा समेत चर्चा पाएको यो सडक बिस्तारको ठोस योजना बनाउने भन्दा पनि टालटुल गरेरै समय र पैसा सिध्याउने ध्याउन्नमा सरकार लागिपरेको छ ।

सरकारले चालु आर्थिक वर्ष २०८०÷०८१ का लागि उक्त राजमार्ग स्तरोन्नतीका लागि फरक फरक कार्यक्रमबाट रु एक अर्व बजेट बिनियोजन गरेको छ । यसरी बिनियोजन भएको बजेट सडक टालटुल र स्तरोन्नतीमै सकिने गरेको छ ।

नेपालगन्ज उद्योग वाणिज्य संघका पूर्व केन्द्रीय सदस्य कृष्णप्रसाद श्रेष्ठ रत्न राजमार्गलाई अब टालटुलमै सीमित गर्न नहुने बताउँछन् । रत्न राजमार्ग कर्णालीको लाइफलाइन र कर्णाली करिडोरको ढोका भएकाले बहृत स्तरोन्नतीको योजना ल्याउनुपर्ने बताउँछन् । उनी भन्छन्,–‘कर्णाली मात्रै होइन यो त बाँकेको आर्थिक, सामाजिक जीवनको महत्वपूर्ण पाटो हो । यसलाई टालटुले काममै सक्ने नगरौं ।’

कर्णाली प्रदेशलाई दक्षिणको भारत र उत्तरको चीनलाई जोड्ने मुख्य सडक हो कर्णाली करिडोर जसको ढोका रत्न राजमार्ग हो । कर्णाली प्रदेशको विकास र समृद्धिको मुख्य आधार मानिएको कर्णाली करिडोरको काम अहिले तीव्र गतिमा भइरहेको छ । त्यो बिस्तारको बृहत योजना छैन ।

५१ प्रतिशत भन्दा बढी गरिबीको रेखामुनि रहेको कर्णाली प्रदेश करिडोर सञ्चालपछि कर्णालीवासीको मुहारमा उज्यालो छाउने अपेक्षा गरिएको छ ।

कर्णाली करिडोरलाई ‘जमुनाह–सिमकोट–हिल्सा प्रधानमन्त्री द्रुत मार्ग’ समेत नामाकरण गरिएको छ । बाँकेको जमुनाहदेखि हुम्लाको हिल्सासम्मको यो सडकको कूल लम्बाई ५ सय ३० किलोमिटर हुनेछ । यो सडक खण्डबारे चिनियाँ कम्पनीले सर्भे गरेर प्रारम्भिक प्रतिवेदन समेत सरकारलाई बुझाइसकेको छ । तर कहिलेदेखि कार्यान्वयनमा आउँछ निश्चित छैन ।

रत्न राजमार्ग र कर्णाली करिडोरको बिस्तार हुन सके कर्णालीको आर्थिक समृद्धि हुने आशा गरिएको छ । त्यसको प्रत्यक्ष लाभ नेपालगन्जले लिने बताउँछन् पर्यटन व्यवसायी सीताराम यादव । पर्यटन क्षेत्रको संरक्षण र प्रवद्र्धन गर्न सके यहाँको धार्मिक, ऐतिहासिक तीर्थस्थलले पर्यटकको मन जित्ने तर त्यसका लागि स्थलमार्गको स्तरोन्नती अतिआवश्यक रहेको यादवको भनाई छ । करिडोर निर्माण पूरा भए चीनसँगको सिमाना जोडिएको हुम्लाको हिल्सादेखि भारतसँग सिमाना जोडिएको बाँकेको जमुनाहसम्म उत्तर दक्षिण जोड्ने सबैभन्दा छोटो दुरीको सडक हुनेछ ।

करिडोर पूर्णरुपमा निर्माणपछि सञ्चालनमा आए वर्षेनी भारतबाट मानसरोवर आउने हजारौँ पर्यटकका लागि निकै सहज र छोटो दुरीको मार्ग हुनेछ । जसले गर्दा मानसरोवर आउने पर्यटकको संख्यामा समेत वृद्धि हुने निश्चित देखिन्छ । अहिले पनि मानसरोवर तीर्थयात्रा गर्ने भारतीय पर्यटक नेपालगञ्ज र सुर्खेत हुँदै हुम्ला पुग्ने गर्छन् ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?