ट्रेंडिंग:

>> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा >> दक्षिण अफ्रिकासँग १ रनले हार्‍यो नेपाल, सुपर ८ मा पुग्ने सम्भावना समाप्त >> नेपालले दक्षिण अफ्रिकालाई ११५ रनमै रोक्यो, कुशल भुर्तेलले लिए ४ विकेट >> नेपाल टस जितेर फिल्डिङ गर्दै, सागरको ठाउँमा सन्दीप >> अभिभावकको छहारी >> उल्टो धारमा सुल्टो धारणा >> ‘बल ब्वाय’ बाट कोच >> बाली बीमामा ‘बढेन आकर्षण’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सप्तकोशी बैंकका पूर्वसीईओ नवीन सुवेदीलाई ३ वर्ष भन्दा बढी कैद, २ करोड बढी जरिवाना >> असार ३ गते सार्वजनिक बिदा >> गण्डकीमा फ्लोर क्रस गर्ने सांसद देवकोटा पदमुक्त >> विकास र राजनीतिलाई जोडेर लैजाऔं : पौडेल >> लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको रजिष्ट्रारमा तेस्रोपटक आचार्य >> चर्को गर्मीले विद्यार्थी बेहोस, सल्यानमा विद्यालय बन्द >> ‘हरेक ५० जना बालबालिकामा एकजनालाई अटिजम’ >> ताप्लेजुङमा पहिरोले घर बगाउंदा चारजनाको मृत्यु >> एमाले गुल्मीको अध्यक्षमा बालसिंह काउछा निर्वाचित >> वेस्ट इन्डिज पुग्यो नेपाली टोली : भोलि दक्षिण अफ्रिकासँग खेल्दै >> टी-२० विश्वकप :आज अफगानिस्तान र पीएनजी तथा अमेरिका र आयरल्याण्डबिच खेल हुँदै >> लुम्बिनी प्रदेशमा आज पनि पानी नपर्नेः यस्तो छ अन्य ठाउँमा मौसम पूर्वानुमान >> नेपालको शिक्षा नीतिमै अलमल : नैतिकता र संस्कारको खडेरी >> निर्माणाधीन नालामा माटोको ढिस्कोले पुरिंदा तीन मजदुरको मृत्यु >> किसानलाई उपकरण वितरण >> १६ दिने निःशुल्क वारिष्ठा तालिम सुरु >> रक्तदातालाई प्रोत्साहनको खाँचो >> बैँकको खाताबाट बचत गायब सेवाग्राहीको बिचल्ली ! >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मानव विकास सूचकांकले गिज्याउँदै प्रदेश सरकार >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा असार १ गतेदेखि अनलाइन टिकेट सेवा 

धार्मिक सद्भाव कायम गर्न नवलपरासीका धार्मिक संगठनहरुको सामूहिक प्रतिवद्धता

१७ भाद्र २०८०, आईतवार
१७ भाद्र २०८०, आईतवार

सुनवल, १७ भदौ ।

पश्चिम नवलपरासीका धार्मिक संघ संगठनहरुले जिल्लामा कुनै पनि धार्मिक घटना हुन नदिनका लागि सहकार्यसहितको सामुहिक प्रतिबद्धता जनाएका छन् । धर्मका नाउँमा केही उच्छृङ्खल व्यक्ति र समुहले अवाञ्छित गतिविधिहरु गर्न सक्ने संभावना महशुस हुन थालेपछि जिल्ला प्रशासन कार्यालयको अगुवाईमा आइतबार बिहान परासीमा धार्मिक संघ संगठनहरुको बैठक बसेको हो ।

विश्व हिन्दु महासंघ, विश्व हिन्दु परिषद्, इसाई समाज र मुस्लिम संघका धार्मिक अगुवाहरुको बैठकले धार्मिक सहिष्णुता र सामाजिक सद्भाव खल्बलाउने व्यक्ति र समुहप्रति विशेष सजग भई आ–आफ्ना धार्मिक कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने निर्णय गरेको छ । धार्मिक कार्यक्रम सञ्चालन गर्दा त्यसको बहानामा अर्को धार्मिक संस्थामाथि आक्रमण गर्ने उच्छृङ्खल समुह र व्यक्तिहरुलाई कारबाही गर्न पनि धार्मिक संगठनहरुले सुरक्षा निकायसँग माग गरेका छन् ।

प्रमुख जिल्ला अधिकारी विश्व प्रकाश अर्यालको अध्यक्षतामा सम्पन्न बैठकमा प्रतिनिधिसभा सदस्य धु्रवबहादुर प्रधान, जिल्लाका चारवटै प्रदेशसभा सदस्य, सुरक्षा निकायका प्रमुखहरुको सहभागिता रहेको थियो । सो क्रममा प्रतिनिधि सभा सदस्य र प्रदेश सभा सदस्यहरुले धार्मिक र सामाजिक सहिष्णुता कायम गर्न सबैले सबै धर्मको सम्मान गर्नुपर्नेमा जोड दिएका थिए । केहि दिन अगाडी रामग्राम भित्र रहेको तिन ओटा चर्चमा धार्मिक सद्भाव खलबल गराउने खालका क्रियाकलाप भएको भन्दै ईसाइ समाजले दोषीमाथि कारवाहीको माग गर्दे आएको थियो ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?