ट्रेंडिंग:

>> ‘लोकतन्त्रमा कालो धब्बा लाग्दै गएको छ’ >> विनाशकारी भूकम्प गएको ९ वर्ष पूरा,९२ हजार परिवारका घर बन्न बाकी >> कतारका अमिर स्वदेश फर्किदै, के के छ आजको कार्यक्रम ? >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना, तराईमा हावाहुरी >> सल्यानमा ११ प्रतिशत कम सुन्तला उत्पादन >> २६ औं भूकम्प सुरक्षा दिवस >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्यूहमा सामुदायिक विद्यालय >> शिवराजमा निःशुल्क शिक्षाको अभ्यास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> रुपन्देही मोर्डन स्कुलको वार्षिक उत्सव >> खोलामा डुबेर एकको मृत्यु >> नेपाल मगर महिला संघ रुपन्देहीको अधिवेशन रद्द गर्न माग >> कर्णालीका मुुख्यमन्त्री कँडेलले बिहीबार विश्वासको मत लिने >> बुटवलमा ३ दिने भलिबल प्रतियोगिता सुरु >> कतारी राजाको काठमाडौंमा भव्य स्वागत >> बुटवलले ल्यायो जनसंख्याको अनुपातका नागरिक बडापत्र >> तिलोत्तमा वडा नं. ६ को कार्यालय आफ्नै भवनमा >> ‘विज्ञ भन्छन्ः लु को जोखिम बढ्यो, सरकारसँग रणनीति छैन >> इजरायलले अर्को गल्ती गरे कठोर कदम चाल्ने इरानको चेतावनी >> नेपालसंग खेल्ने वेस्टइन्डिज ‘ए’ टोलीको घोषणा >> साँसद आचार्यको पहलमा आगलागीपीडितलाई राहत >> ७० जनाको टोलीसहित आउँदै कतारी राजा, होटल सोल्टीमा द्विपक्षीय वार्ता >> तीन दशकका अभ्यासलाई सच्याउन समय लाग्छ : गृहमन्त्री लामिछाने >> नेपालगन्जमा कटुवा पेस्तोलसहित तीन जना पक्राउ >> आज सुनको मूल्यमा भारी गिरावट >> एकीकृत समाजवादीद्वारा स्थायी कमिटी बैठक आह्वान >> लायन्स क्लब तिलोत्तमा बुद्धज्योतिको अध्यक्षमा पन्थी >> आज १८ औं लोकतन्त्र दिवस, आम नागरिकमा छैन उत्साह >> कतारका राजा अमिर आज नेपाल आउँदै, देशभर सार्वजनिक बिदा >> लुम्बिनी प्रदेशसहित अधिकांश भूभागमा हावाहुरीको सम्भावना, सचेत रहन आग्रह >> आगलागीका घटनाप्रति एमाले रुपन्देहीको ध्यानाकर्षण >> गहुँ उत्पादन घट्दा किसान चिन्तित >> उपनिर्वाचनः आचारसंहितामा कडाई गर >> कर्साघाट ‘बुटवलको गया’ >> बुटवलः हिजो, आज र भोली >> आगलागी पीडित खुल्ला आकासमुनि >> पहिले स्कुलले खोज्थ्योे, अहिले अभिभावकले खोज्छन् >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कटुवा पेस्तोलसहित नेपालगञ्जमा तीनजना पक्राउ  >> अमेरिकाले संसदमा पार्टी खोल्यो : चित्रबहादुर केसी >> पारिश्रमिक नबढाएसम्म एसइईको उत्तरपुस्तिका नजाच्ने >> भोलि सार्वजनिक बिदा >> जेठको पहिलो साता बुटवलमा हाफ म्याराथन तथा रोड रेस >> प्लाष्टिक नियन्त्रण : धेरै गफ, कमजोर कार्यान्वयन >> ओम्स नेपाल लुम्बिनीमा अर्जुन नेपाल >> सशस्त्र प्रहरीद्वारा ५० लाख बराबरको अवैध सामान बरामद >> अहिलेको गठबन्धन कति दिन टिक्छ टुङ्गो छैन : नेपाल >> सबै वामपन्थी शक्ति ध्रुविकरण हौं : प्रधानमन्त्री >> देशभर गर्मी बढ्यो, तराईका विभिन्न ठाउँमा तातो हावा >> एमाले कार्यालयमा प्रचण्ड र माधव, ओली भने अस्वस्थताका कारण अनुपस्थित
एमाले प्रदेश अधिवेशन

अध्यक्षका आकांक्षी रिजालले गरे गोप्य गुट भेला, सयजनालाई निम्ता गरेकामा ३५ जना मात्र उपस्थित

‘सय जना जति हुन्छन् भनेर त्यही अनुसारको हल र खाजाको कुरा गर्नुभएको थियो तर पछि ३५ जना जति आउनुभयो, खाजा,चिया र पानी के चाहिन्छ भनेर सोध्न खोज्दा हलको ढोका खोल्दै खोल्नुभएन’–रिसोर्टका एक कर्मचारीले भने–‘झ्यालबाट एकजनाले वैठक सकिएपछि हामी आफै बोलाउंछौ भन्नुभयो ।’
१३ भाद्र २०८०, बुधबार
१३ भाद्र २०८०, बुधबार

बुटवल,१३ भदौ ।

नेकपा एमालेको लुम्विनी प्रदेश अधिवेशनको मिति नजिंकिंदै गर्दा गुटगत भेला शुरु भएको छ । प्रदेश अधिवेशनमा अध्यक्षको उम्मेदवारी घोषणा गरेका हरिप्रसाद रिजाल पक्षले आफ्नोे पक्षमा माहोल बनाउन बुटवलको ढवाहास्थित आरम्भ रिसोर्टमा गोप्य भेला गरेको हो । उक्त पक्षले बुटवलको ढबाहास्थित आरम्भ रिसोर्टमा मंगलबार पार्टीका केन्द्रीय सदस्य, संघीय र प्रदेश सांसद समेतको सहभागितामा गोप्य गुट भेला गरेको बाहिरिएको हो । रिजाल पार्टीको केन्द्रीय सदस्य तथा प्रदेश सरकारका पुर्व मन्त्री हुन् ।

रिजाललाई पार्टी महासचिव शंकर पोखरेल निकट प्रदेशका नेताहरु केन्द्रिय सदस्यहरु बलराम अधिकारी, चेतनारायण आचार्य, शिवराज सुवेदी, भुमिश्वर ढकाल, पाल्पाका नारायणप्रसाद आचार्य, नवलपरासीका थान प्रसाद गैरेले साथ दिएका छन् । गोप्य भेलामा यी नेताहरुसहित १० वटा जिल्ला मध्ये केहीबाट अध्यक्ष र केहीबाट सचिवहरु सहभागी भएका थिए । भेलामा चुनाव भएमा रिजालको टिममा पदाधिकारीमा कुन कुन नेतालाई समावेश गर्ने भन्ने छलफल भएको थियो ।

प्युठान जिल्ला अध्यक्ष विजयविराज विष्टका अनुसार रोल्पा र रुकुमबाट भेलामा नेताहरु आएका थिएनन् । भेलामा जिल्लाबाट छनोट भएका प्रतिनिधिको गुटगत पक्षधरता र चुनावी रणनीतिबारे रिपोर्टिङ र छलफल भएको विष्टले बताए । ‘नेतृत्व चयन सहमतिबाट गर्न अधिकतम पहल गर्ने र हुंदै नभएमा मात्रै चुनावमा जाने भन्ने विषयमा छलफल भयो’–विष्टले भने–‘शिर्ष नेताहरुलाई सहमतिका लागि दबाव दिन भेला गरिएको हो,त्यस्तो खास अरु केही भएको हैन ।’

भेलामा एक सय जना आउने भनेर रिसोर्टमा कर्मचारीलाई खाजा अर्डर गरेको भएपनि ३५ जना हाराहारीमा मात्रै नेताहरु उपस्थित भएका थिए । दिउंसो २ बजेदेखि ६ बजेसम्म भएको भेलालाई गोप्य राख्न हलको ढोका र झ्यालमा चुक्कुल लगाएर छलफल भएको थियो । ‘सय जना जति हुन्छन् भनेर त्यही अनुसारको हल र खाजाको कुरा गर्नुभएको थियो तर पछि ३५ जना जति आउनुभयो, खाजा,चिया र पानी के चाहिन्छ भनेर सोध्न खोज्दा हलको ढोका खोल्दै खोल्नुभएन’–रिसोर्टका एक कर्मचारीले भने–‘झ्यालबाट एकजनाले वैठक सकिएपछि हामी आफै बोलाउंछौ भन्नुभयो ।’ भदौ १६ र १७ गते हुने एमाले लुम्विनी प्रदेश अधिवेशनबाट अध्यक्ष हुनका लागि वर्तमान अध्यक्ष समेत रहेका पाल्पाका राधाकृष्ण कंडेल र प्युठानका हरि रिजाल आकांक्षी छन् । यस्तै दाङका लक्ष्मण आचार्य पनि आकांक्षी छन् ।

भेलामा संघीय सांसद कपिलवस्तुका बलराम अधिकारी,प्रदेश सांसदहरु रुपन्देहीका भूमिश्वर ढकाल र अर्घाखांचीका चेतनारायण आचार्य तथा बुटवलका पुर्व मेयर शिवराज सुवेदीले हालका अध्यक्ष कंडेललाई जसरी पनि रोक्नुपर्नेमा जोड दिएका स्रोतको दावी छ । गुट भेलाबारे पार्टीका प्रदेश अध्यक्ष कंडेलले एउटा पक्षले गुटगत भेला गरेको आफूले पनि जानकारी पाएको तर आम प्रतिनिधिहरुले विवेक प्रयोग गर्ने बताए । ‘राधाकृष्ण कंडेललाई रोक्न भेला गरेर रणनीति बनाइयो भन्ने साथीहरुले सुनाउनुभयो तर मलाई यसरी गटबन्दी गर्नुछैन’–कंडेलले भने–‘छलफल गर्न थियो भने बुटवलमै पार्टी अफिस थियो, रिसोर्टमा छुट्टै भेला गर्दा राम्रो सन्देश गएन ।’

पार्टीको महाधिवेशनमा एक कार्यकाल प्रदेश अध्यक्ष भएर काम गर्ने सहमति अनुसार केन्द्रीय सदस्य नभएकाले प्रतिनिधिले आफूलाई न्याय गर्ने कंडेल बताउंछन् । चुनाव भएमा कंडेल बलियो भएकाले सहजै जित्ने देखिएकाले रिजाल पक्षले सहमतिको वकालत गरिरहेको कंडेल पक्षका एक अधिवेशन प्रतिनिधिले बताए । ‘हिजोको भेलामा सय जना बोलाएकामा ३५ जना हाराहारीको कमजोर उपस्थितिले उहांहरु हच्किनुभएको छ,त्यसैले सहमतिको कुरा गरिरहनुभएको छ’–ती प्रतिनिधिले भने–‘हामी पनि सहमतिकै पक्षमा छौं तर पार्टी बनाउन सक्ने इमान्दार नेतालाई रोक्न सहमतिको कुरा गर्दा पार्टीलाई फाइदा गर्दैन भन्ने मात्रै हो ।’ एमाले लुम्विनी प्रदेश कमिटीका वर्तमान अध्यक्ष राधाकृष्ण कंडेललाई उपाध्यक्ष बिष्णु पौडेल र केन्द्रिय सदस्य समेत रहेका हरि रिजाललाई महासचिव शंकर पोखरेलको साथ रहेको चर्चा गरिएपनि पौडेल र पोखरेल दुबैले मुख खोलेका छैनन् । प्रदेश अधिवेशनका लागि एक हजार ४ जना प्रतिनिधि छनोट भइसकेका छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?