ट्रेंडिंग:

>> प्रदेशमा पनि सरकार फेर्ने माओवादी निर्णय >> राप्रपा नयां गठबन्धनमा नअटाउने >> नयां गठबन्धनमा नेकपा एस पनि ! >> अर्थमन्त्री नपाएपछि माओवादीले गठबन्धन फे-यो : कांग्रेस >> सत्ता गठबन्धन भत्कियो, एमाले र रास्वपा आजै सरकारमा जाने >> सत्ता गठबन्धनको बैठक स्थगित >> नेकपा एमालेले बोलायो सचिवालय बैठक, राजनीतिमा एकाएक तरंग >> नयां सत्ता गठबन्धनको पक्षमा १५७ सांसदहरुको समर्थन ! , आज ८ बजे बस्ने गठबन्धनको वैठक निर्णायक >> चिकित्सक दिवसमा सम्मान, मुखपत्र विमोचन तथा अन्तक्र्रिया >> प्यूठानका सांसद सूर्य थापासँग २४ घण्टा >> मायादेवीमा दादुरा–रुबेला खोप अभियान सुरु >> स्थानीय तहको कार्यसम्पादनमा प्रश्नः गतसाल उत्कृष्ट अहिले फेल ! >> विवादको घेरामा लुम्बिनी सम्मेलन >> ‘जीवन बाँच्न जीवन बदल्न जान्नुपर्दछ’ >> मुद्दा मामिला भन्दा ‘मेलमिलापमा’ प्राथमिकता >> गण्डकमा बगर खेतीलाई प्रोत्साहन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> विश्वमै दुर्लभ तीन महिने महायज्ञ निलकण्ठ बाबाधाममा चल्दै >> लुम्बिनीको शिखर सम्मेलनबारे संघीय संसदमा उठ्यो प्रश्नः सम्मेलन रोक्न एमालेको माग (भिडियोसहित) >> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री >> नेदरल्यान्ड्सलाई ६ विकेटले हराउँदै नेपाल फाइनलमा
फाेटाे फिचर

तिलोत्तमाका भित्री सडकको बिजोग : जताततै खाल्डैखाल्डा,पानी भरिएर पोखरी, दुर्घटनाको उच्च जोखिम (फोटो फिचर)

८ भाद्र २०८०, शुक्रबार
८ भाद्र २०८०, शुक्रबार

न्युज बुटवल टुडे

तिलोत्तमा, ८ भदौ ।

संघीय सरकारले बनाएको ६ लेन सडकको झिलिमिलीले चर्चा कमाएको तिलोत्तमा नगरपालिकाको अधिकांश भित्री सडकहरुको हालत भने बिजोग भएको छ ।

पुराना र सांघुरा सडकहरु जीर्ण हुंदा जताततै खाल्डैखाल्डा छन् । यस्तै बिजोग हालत ड्राइभरटोल–शिवपुर सडकको भएको छ । उक्त सडक खण्डको नमुना टोल,शिवचोक देखि ज्योतिनगर हुंदै जनभावना स्कुलसम्म सयौं खाल्डा छन् । सांघुरो र जीर्ण सडकमा वर्षा हुंदा खाल्डाहरु पानीले भरिएर पोखरी बन्ने गर्छन् । जसले गर्दा सवारी साधन चलाउन निकै कठीन हुने गरेको स्थानीयहरुको गुनासो छ ।

सडक निकै सांघुरो भएकाले बस ट्रक गुडेको बेला ईरिक्सा, मोटरसाइकल, साइकललाई साइड लाग्ने ठाउं पनि नहुंदा कुन बेला ठूलो दुर्घटना हुने हो भन्न नसकिने स्थानीय बताउंछन् ।

तिलोत्तमा नगरपालिका वडा नंं ८ को कार्यालय अगाडिको थोरै भाग पिच भएपनि बांकी अधिकांश सडक खण्डमा यात्रा गर्न नसकिने अवस्था छ । सो खण्ड भएर यात्रा गर्ने नागरिकहरु शिवपुर मणिग्राम सडकको लामो दुरीमा यात्रा गर्न वाध्य छन् ।

सडकको दुरावस्थाप्रति इंगित गर्दै सामाजिक अगुवा केशवराज न्यौपानेले त्यहां डुंगा चलाउन तिलोत्तमा नगरपालिकाले आयोजना गरेको सार्वजनिक सुनुवाईमा ब्यङग्य गरेका थिए ।

उक्त सडक खण्डमा तत्काल गुणस्तरीय मर्मत गर्न स्थानीयको माग छ । ६ लेन सडक मात्रै मुसारेर र देखाएर उत्कृष्ट नगरपालिका भन्दै प्रचार गर्नु गलत भएको भन्दै नगरवासीले सबै भित्री सडक स्तरोन्नति गर्न माग गरेका छन् ।

उक्त खण्डमा सडकको जग्गा केही स्थानीयले अतिक्रमण गरेकाले सडक सांघुरो भएको र अतिक्रमण गरेका व्यक्तिले सडकको जगा छाड्न तयार नभए एशियाली विकास बैंकको ऋणमा स्तरोन्नति हुने प्रकृयामा रहेको सडक नबन्ने खतरा पनि उत्तिकै रहेको छ ।

अधिकांश स्थानीयले सडकको जग्गा अतिक्रमण गर्नेले उक्त सार्वजनिक जग्गा नछाडे आफूहरुले सडक विस्तारका लागि जग्गा नछाड्ने अडान राखेका छन् । ड्राइभरटोल–शिवपुर सडक जस्तै मंगलापुर–कान्छिबजार सडकको हालत पनि वर्षौंदेखि बिजोग छ ।

तस्विरहरुः टिआर शर्मा

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?