ट्रेंडिंग:

>> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा >> सुझाव संकलन गर्न जनतासँग जनप्रतिनिधि कार्यक्रम >> आफन्तले अझै बुझेनन् भीमाको शव >> लुम्बिनीमा ७ मन्त्रीले लिए सपथ, ११ सदस्यीय भयो मन्त्रिपरिषद् >> अन्ततः एमालेले समर्थन गरेपछि सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा सोडारीको दाबी पेश >> लुम्बिनीमा एकीकृत समाजवादीलाई मुख्यमन्त्रीले बनाए ‘खेलौना’, छिनमै सरकारबाट ‘आउट’, छिनमै ‘इन’ >> युक्रेनका प्रधानमन्त्रीको चेतावनीः रुससँगको युद्ध हारेमा तेस्रो विश्वयुद्ध >> सर्वोच्चको आदेशपछि एन्फा उपाध्यक्ष लामा छुटे >> अब ईसेवाबाटै ब्लुबुक नवीकरण र तेस्रो पक्ष बीमा, यसरी लिन सकिन्छ सेवा >> प्रतितोला ६ सय रूपैयाँ घट्यो सुन >> स्वीकृत पाठ्यपुस्तक प्रयोग नगरे कारवाही >> लुम्बिनीमा आज मन्त्रिमण्डल विस्तार हुने , विना विभागीयले पाए जिम्मेवारी >> आज र भोलि बालबालिकालाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइँदै >> आजको मौसमः तराईमा हावाहुरी, पहाडमा वर्षा र हिमपातको सम्भावना >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्युहमा सामुदायिक विद्यालय >> राष्ट्रिय भूमि आयोग गठन गर >> भिटामिन ए र जुकाको औषधी खुवाउने अभियान सफल बनाऔं >> उद्यम—व्यवसायमा महिला सहकारीको पाइला >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ईस्टन क्राफट एण्ड फलेयर्स सिरिजमा बुटवलका आठ युवा >> बैशाख ७ गते शालिग्राम महोत्सव हुने >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा कलेजोमा पिप जमेको शल्यक्रिया सफल >> विप्लवको पार्टीले २०८४ को आम चुनावमा भाग लिने ! >> एसिसी प्रिमियर कप : साउदी अरबद्वारा नेपाललाई ७४ रनको लक्ष्य >> तिलोत्तमामा ऋष्यश्रृङ्गको शालिक अनावरण >> लुम्बिनीमा विषयगत समितिका सभापतिहरूद्वारा सपथग्रहण >> रोहिणी खोला किनारमा तीन अर्ब लागतको पेट्रोलियम डिपो निर्माण सुरु >> नववर्षको आरम्भ चैत्रशुक्ल प्रतिपदा कि वैशाख सङ्क्रान्ति ? >> सल्यानमा बस दुर्घटना हुंदा १३ जना घाइते >> एन्फा उपाध्यक्ष दावा लामा पक्राउ >> जँगली बँदेलले गाउँ पसेर मकैबाली खान थालेपछि स्थानीय चिन्तित >> बेष्ट ईन्स्टिच्युटले सुरु गर्यो लोकसेवा तयारी कक्षा >> घुस प्रकरणमा पोखरा महानगरका इन्जिनियर पक्राउ >> स्थानीय तहमा सडक बत्ती बापतको ३७ करोड बक्यौता, किस्ताबन्दीमा बुझाउने तयारी >> इलाम र बझाङमा उपचुनावको मतपत्र पठाइदै,इलाम २ मा १९ र बझाङमा ११ जना उम्मेदवार >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल र साउदी अरब भिड्दै >> आज रामनवमी पर्व मनाइँदै, देशैभरि सार्वजनिक बिदा >> जीवजन्तु मानव स्वास्थ्यमा खतरा ! >> स्थानीय तहका विज्ञापनहरू कति समावेशी ? >> तंग्रिन सकेनन् घरेलु उद्योग >> उखुले उठाउँदै किसानको आम्दानी >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सियारीमा रोजगारीको अवसर खोज्न रोजगार संवाद मञ्च >> स्वास्थ्य सेवा बिस्तार गर्दै आम्दा >> गण्डकीका मुख्यमन्त्रीले गरेका निर्णयविरुद्ध कांग्रेस सर्वोच्चमा >> सुदूरपश्चिमका प्रदेश प्रमुखको कदमविरुद्ध कांग्रेस र नाउपा अदालत जाने >> डढेलोले लिदै कर्णालीबासीको ज्यानः दुई महिनामा सातजनाको मृत्यु

अन्तराष्ट्रिय योग दिवसको अवसरमा बुटवलमा योग अभ्यास

६ असार २०८०, बुधबार
६ असार २०८०, बुधबार

बुटवल, असार- ९ औ अन्तराष्ट्रिय योग दिवसको अवसरमा जिल्लास्तरिय योग समारोह समितिको आयोजानमा बुटवलमा योग अभ्यास गरिएको छ । रुपन्देही जिल्लास्थित विभिन्न सरकारी कार्यालयका प्रमुख तथा प्रतिनिधीहरु, योग क्षेत्रका क्रियाशिल संघ–संस्था तथा नेपाल प्रहरीको सहभागीतामा बुटवलमा योग अभ्यास गरिएको हो ।
प्रदेश प्रहरी तालिम केन्द्र बुटवलमा आयोजना गरिएको कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै जिल्ला स्तरियसमरोह समितिका संयोजक समेत रहेका रुपन्देही जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी भरतमणी पाण्डेले योगले मानिसको स्वाथ्य जीवनका लागि ठुलो प्रभाव पार्ने बताए ।


उनले बदलिँदो जीवन शैलीको कारण मानिसको स्वाथ्यमा आउने विभिन्नस असरलाई समयमा नै निराकरण गर्नको लागि योगको महत्पूर्ण भूमिका रहने बताएका थिए । उनले भने–‘स्वच्छ जीवनशैलीका लागि निरन्तर योग र साधाना चाहिन्छ, यसमा सबैजनाले मनन र आत्मसाथ गरेर जानु अहिलेको आवश्यकता हो । ’
लुम्बिनी आर्युर्वेद चिकित्सालय बुटवल, स्वास्थ्य कार्यालय रुपन्देही, पतञ्जली योग समिति लुम्बिनी प्रदेश, रुपन्देही जिल्ला र बुटवल समितिको सहकार्यमा आयोजना गरिएको योग अभ्यासमा विभिन्न योग प्रशिक्षकहरुले मानिसको स्वाथ्य के कसरी स्वाथ्य बनाउने भन्ने विषयमा विभिन्न चरणका योग अभ्यास गराएका थिए ।


समारोहमा बोल्लै लुम्बिनी प्रदेश आर्यर्वेद चिकित्सालय बुटवलका प्रमुख डा. प्रवेश श्रीवास्तवले अहिले नेपालमा नियमीत योगगर्ने मानिसहरुको जम्मा २ प्रतिशत रहेको बताउँदै तीमानिसमा निरोगीताको मात्रा अधिकतम रहेको बताएका थिए । उनले नियमित योगगर्ने व्याक्ति जहिले पनि जाँगरिलो, स्वाथ्य, स्फुर्त र सदैभसकारात्मक चिन्तन राख्ने प्रकृतिको हुने भन्दै सोही अनुसार अन्य व्याक्तिहरुले पनि नियमित योग अभ्यास गर्नका लागि आग्रह गरेकाथिए ।


‘मानवताका लागि योग’.. भन्ने मुल नाराका साथ आयोजना गरिएको योग अभ्यास कार्यक्रममा लुम्बिनी प्रदेश प्रहरी तालिम केन्द्र बुटवलका प्रमुख प्रहरी बरिष्ठ उपरिक्षक विनोद घिमिरे, जिल्ला प्रशासन कार्यालय रुपन्देहीका सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी धुब्र बहादुर कुँवर, प्रहरी नायव उपरिक्षक राजु पाण्डे, स्वाथ्य कार्यालय रुपन्देहीका प्रमुख गौरव ढकाल, ससस्त्र प्रहरीका निरिक्षक योग बहादुर थापा, राष्ट्रिय आयुर्वेद एशोसीयसन नेपालका बरिष्ठ उपाध्यक्ष शालिकराम भुषाल, पतञ्जली योग समितिका राष्ट्रिय उपाध्यक्ष प्रकाश पाण्डे, लुम्बिनी प्रदेश सचिव लक्ष्मण ज्ञवाली, रुपन्देही जिल्ला संरक्षक ईन्द्रलक्ष्मी भण्डारी, अध्यक्ष बसन्त गैह्रे, अध्यायगमन कार्यालय बेलहिया प्रमुख मित्रा अर्याल, सरस्वती बस्याल लगायतको सहभागीता रहेको थियो ।

तस्बीरः कृष्ण खनाल/न्यूज बुटवल टुडे

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?