ट्रेंडिंग:

>> न्यू होराइजन स्पोर्टस् क्लबको अध्यक्षमा ठकुरी >> अर्घाखाँची र गुल्मीमा वनको डढेलो गाउँमा पस्दा ६० बढी घरगोठ जले >> बागेश्वरी संगीतालयले मनायो रजत जयन्ती >> आम्दानीको स्रोत बन्दै सालको पात >> एसीसी प्रिमियर कपः नेपाल हङकङसँग पराजित >> आफूबाहेक अरुलाई वामपन्थी नदेख्ने ओली सच्चिएपछि अहिलेको समीकरण : भुसाल >> कानुनविपरित भर्ना शुल्क असुल्दै निजी विद्यालयः बुटवल उपमहानगर भन्छ– गुनासो आएको छ, अनुगमन गर्छौं >> हामीलाई कमजोर ठाने फेरि अर्को उथलपुथल : नेपाल >> लुम्बिनीसहित देशका विभिन्न प्रदेशमा ठूलो हावाहुरी, २४ घण्टे चेतावनी >> रास्वपा स्वार्थी, अस्थिर र डोलायमान : ओली >> एनजी मार्केटको बम्पर उपहार विजेतालाई डेढकरोडको घर बनाइदिने सम्झौता हस्तान्तरण >> नासिंदै चौपारीहरु : गमलाको पिपल पूजा गर्दै, संस्कृति जोगाउँदै >> भारतले रोक्यो नेपाली चिया निर्यात,१७ ट्रक चिया भारतमा अलपत्र >> काठमाडौँबाट संखुवासभा जाँदै गरेको माइक्रोबस धनकुटामा दुर्घटना, १९ जना घाइते >> सल्यान उद्योग वाणिज्य संघको मतदान सुरु >> नवलपरासीमा आगलागी : १० घर जलेर नष्ट >> आइपिओ जारी गर्दै ड्रिम इन्टरनेशनल >> एमाले प्रतिनिधि परिषद् बैठक आज, २ हजार ४ सयको सहभागिता रहने >> कथाः हेडसर >> यसरी नियन्त्रण गर्न सकिन्छ आगलागी >> सरकारसँगै फेरिन्छन भूमि आयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कान्तिमा स्तरमापन परीक्षा >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमडी तहको पठनपाठन शुरु >> पेमेन्ट गेटवे प्रकरणमा टेलिकमका प्रबन्ध निर्देशक सुनील पौडेल भ्रष्टाचारी ठहर, मधु मरासिनीलाई सफाइ >> सुप्रिम सहकारीका अध्यक्ष गुरुङ थुनामा, दीपेश पुनसहित ६ जना धरौटीमा रिहा हुने >> यूएईसँग नेपाल ६ विकेटले पराजित, एसिया कप खेल्ने चाहना अधूरै >> संजिवनी टोलको १० औ रक्तदान >> सुदूरपश्चिममा सत्ता गठबन्धन मन्त्रालय भागबण्डाको गृहकार्यमा >> विपिनको रिहाइका लागि पहल गरिदिन प्रधानमन्त्रीलाई आग्रह >> नेपालले युएईलाई दियो १२० रनको लक्ष्य >> अर्घाखाँची बस दुर्घटनामा घाइते १७ मध्ये एक जनाको मृत्यु >> सुन तोलामा ७ सय रुपैयाँले बढयो >> युएईविरुद्ध पहिला ब्याटिङ गर्दै नेपाल >> स्वचालित विधिबाट परीक्षा केन्द्रको निर्धारण हुने >> इरानमा इजरायलले सुरु गर्‍यो मिसाइल आक्रमण >> जन्ती लिन जान लागेको गाडीले ठक्कर दिंदा एकजनाको मृत्यु >> सिन्धुपाल्चोकमा बेहुली बोकेको जन्ती सवार बस दुर्घटना, ३ जनाको मृत्यु, ५२ घाइते >> होटेलमा बसेकी छोरीलाई रडले हानेर हत्या गर्ने बाबु पक्राउ >> आगलागीमा परेर एक जनाको मृत्यु, ३ घर जलेर नष्ट >> भारतमा लोकसभा चुनाव सुरु, २१ राज्यका १०२ सिटमा मतदान >> ऐतिहासिक जितगढीः बुटवलको गौरव >> एसीसी प्रिमियर कपः सेमिफाइनलमा आज नेपाल र यूएई भिड्दै >> जितगढी, उजिरसिंह र भगवती जात्राको महिमा फैलाऔं >> बुटवलले नसम्झने त्योे मे २९ >> अस्पतालमा एसईईका विद्यार्थीलाई स्वयंसेवाको अवसर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा

त्रिवेणीको नर्वदेश्वर मन्दिरमा चार मुर्ती अनावरण, जोगजोगिनी पर्यटकीय स्थलको उदघाटन

२४ जेष्ठ २०८०, बुधबार
२४ जेष्ठ २०८०, बुधबार

सल्यान, २४ जेठ ।

धार्मिक तथा पर्यटकीय दृष्टिले महत्वपूर्ण मानिएको सल्यानको त्रिवेणी गाउँपालिकाले ऐतीहाँसिक महत्व बोकेका स्थलको संरक्षणमा चासो देखाएको छ । धार्मिक र ऐतीहासिक महत्व बोकेका स्थलको संरक्षण, विकास र प्रचारप्रसारका लागि गाउँपालिकाले प्रयास थालेको हो । बुधबार त्रिवेणी ५ गैरासल्ले स्थित नर्वदेश्वर मन्दिरमा चारवटा मुर्ती निर्माण गरी अनावरण भएको छ । यस्तै सोही वडा अन्तर्गत जोगजोगिनी पर्यटकीय स्थलको समेत उदघाटन गरिएको छ ।

गाउँपालिका अध्यक्ष खिम बहादुर रावतले नर्वदेश्वर मन्दिरमा शिव, पार्वती, गणेश र साँढेको मुर्ती अनावरण गरेका थिए । धर्म, संस्कृती, परम्परा र इतिहाँसको संरक्षणमा जोड दिदै उनले विभिन्न हिसाबले महत्वपूर्ण मानिएका स्थलहरुको प्रचारप्रसारमा सबैले सहयोग गर्नुपर्ने बताए ।

चालु आर्थिक वर्षमा गाउँपालिकाको वडा तर्फको बजेट अन्तर्गत मन्दिर निर्माण संगै पर्यटकीय स्थलको संरक्षणमा आवश्यक काम गरिएको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत राम बहादुर बुढाले बताए । नर्वदेश्वर मन्दिरमा ३ लाखको लागतमा ४ वटा मुर्ती निर्माण सम्पन्न भएको वडा नम्बर ५ का वडाध्यक्ष विमल रावतले जानकारी दिए । उनका अनुसार जोगजोगिनी पर्यटकीय स्थलमा ३ लाख रुपैयाँ बजेट मध्ये १ लाख ५० हजारको लागतमा जोगि र जोगिनीको मुर्ती तथा बाँकी १ लाख ५० हजार मध्येबाट सिडी, भर्याङ र चौतारा निर्माण गरिएको हो ।

वि.सं.१९८० मा नर्वदेश्वर मन्दिर स्थापना भई पुजा अर्चना गर्न थालेपछि विभिन्न रोग र विपत्तिबाट छुटकारा पाएको स्थानीयहरुको विश्वास छ । यस्तै मन्दिरको दर्शन, अवलोकन, पुजा अर्चना गर्नाले चिताएको कुरा पुरा हुने विश्वास स्थानीयमा रहेको वडाध्यक्ष रावतले बताए । पछिल्लो समय प्रचारप्रसार संगै यसक्षेत्रमा जिल्ला भित्र र दाङ लगायतका छिमेकी जिल्लाबाट समेत मानिसहरु दर्शन, अवलोकनका लागि आउने गरेको उनले बताए ।

सो अवसरमा भजन, कृतन पनि गरिएको थियो । जनप्रतिनिधी, कर्मचारी, स्थानीयहरुले सामुहिक भजनकृतन गरेका थिए । गाउँपालिका उपाध्यक्ष सिता खड्का पुन, निवर्तमान गाउँपालिका उपाध्यक्ष करुणा खड्का, पत्रकार सन्तोष घर्ती लगाएत मुर्ती अनावरणमा सहभागि भएका थिए । नागरिकलाई सकारात्मक परम्परा र धर्मसंग जोड्न मन्दिरमा मुर्ती निर्माण संगै पर्यटकीय स्थलको विकासमा लगानी गरिएको गाउँपालिकाले जनाएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?