ट्रेंडिंग:

>> प्राकृतिक र कृत्रिम जलाशयलाई बहुउपयोगी बनाउने गरी पर्यटकीय गन्तव्य बनाइने >> बालिका जबरजस्ती करणी अभियोगमा एकजना पक्राउ >> ओलीले भने– मिशन ८४, हरेक वडामा ५१ प्रतिशत एमाले >> एमाले एक्लैले सरकारको नेतृत्व गर्ने गरी अभियान चलाएका छौ : शंकर पोखरेल >> गैंडहवामा १६ पालिकाको घुम्ती बैठक >> अधिकांश डाक्टरहरुमा मपाईंत्व र रुखोपन >> ‘ई’को जीवन रक्षा र सडक व्यवसायीलाई वैकल्पिक व्यवस्था गर : आयोग >> प्रत्येक नेपालीको थाप्लोमा ७९ हजार २०१ रुपैयाँ सरकारी ऋण >> राहत शिक्षकको आन्दोलनमा प्रहरी हस्तक्षेप >> डाक्टरहरु आज पनि आन्दोलनमा >> विकासमा राजनीति हुँदैन : खड्का >> छत्रेश्वरीका कर्मचारीको हातमा कालोपट्टी, कार्यालयमा कालो ब्यानर >> विश्व पर्यटन दिवसः बेलहिया र लुम्बिनीमा पर्यटकलाई स्वागत >> अनाथ आश्रमलाई खाद्यान्न वितरण >> सांसद विनोद चौधरीको तीन कम्पनीमा भारतीय आयकर विभागको छापा >> मंगोलियाविरुद्ध नेपालको कीर्तिमानी जित >> सुन तस्करी प्रकरणमा आजदेखि थुनछेक बहस >> एमाले बागमतिको नेतृत्व चुन्न आज निर्वाचन >> नेपालले मंगोलियालाई दियो ३ सय १५ रनको लक्ष्य >> टी–२० क्रिकेटमा बुटवलका कुशल मल्लको विश्व कीर्तिमान,३४ बलमा शतक पूरा >> यस्तो आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> श्रेष्ठ र अर्यालको टिम मैदानमा (भिडियो अन्तर्वार्तासहित) >> आज विश्व पर्यटन दिवस मनाइँदै >> पाल्पा अस्पतालः रिफर सेन्टरको पहिचान बदल्दै >> सुन तस्करी प्रकरण : आजदेखि थुनछेक बहस सुरु हुने >> लक्षित बर्गको तालिमः फेरिदै महिलाको जीवनस्तर ! >> नेपाल, हङकङ र यूएईबीच त्रिकोणात्मक सिरिज गर्ने क्यानको निर्णय >> बदलिँदो पर्यटन र हाम्रो तयारी >> पर्यटन दिवसः पुनरुत्थानमा जोड दिऔं >> शिक्षकको हातमा चक डस्टर होइन ल्यापटप >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> समाज विकासको मुख्य आधार नै असल संस्कार >> सर्वोच्चले सोध्यो– बाबुराम भट्टराई र माधव नेपाललाई के कारणले मुद्दा नचलाएको ? >> बुटवलमा अन्तर धार्मिक शान्ति सञ्जाल गठन >> चाडपर्व लक्षित गरी सरकारले देशभर ९८ स्थानमा सहुलियत पसल चलाउने >> जुवातास खेल्ने आठजना नगदसहित पक्राउ >> आयल निगमले सर्वसाधारणलाई आईपीओ जारी गर्ने >> रामपुरका जेष्ठ नागरिकलाई गाउँटोलमै भत्ता >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारले दियो राउटेलाई दशै खर्च >> दाङ बस दुर्घटना अपडेट : घाइते भएकाहरुको पहिचान खुल्यो >> गरिबलाई नभई गरिबी लखेट्नुपर्छ : ओली >> यति एअरलाइन्सले सर्वसाधारणलाई प्रिमियम शेयर दिने >> ११ वर्षीया बालिकालाई जबरजस्ती करणी, एकजना पक्राउ >> एमाले बाग्मती अधिवेशनको बन्दसत्र सुरु >> सुरक्षा माग्दै चिकित्सकहरू सडकमा >> हाजिरीजवाफमा जामिया गुल्सने भिका प्रथम >> पूर्व प्रधानमन्त्री नेपालद्वारा लुम्बिनीको भ्रमण >> उदीयमान खेलाडी जन्माउने बर्दघाटः खेलकूद विकासमा भने सधै उपेक्षित >> दाङमा बस दुर्घटना, २५ जना घाइते >> घाँस काट्न गएका किसानको भिरबाट लडेर मृत्यु
संस्कृति

त्रिवेणीको नर्वदेश्वर मन्दिरमा चार मुर्ती अनावरण, जोगजोगिनी पर्यटकीय स्थलको उदघाटन

२४ जेष्ठ २०८०, बुधबार १६:३१
२४ जेष्ठ २०८०, बुधबार १६:३१

सल्यान, २४ जेठ ।

धार्मिक तथा पर्यटकीय दृष्टिले महत्वपूर्ण मानिएको सल्यानको त्रिवेणी गाउँपालिकाले ऐतीहाँसिक महत्व बोकेका स्थलको संरक्षणमा चासो देखाएको छ । धार्मिक र ऐतीहासिक महत्व बोकेका स्थलको संरक्षण, विकास र प्रचारप्रसारका लागि गाउँपालिकाले प्रयास थालेको हो । बुधबार त्रिवेणी ५ गैरासल्ले स्थित नर्वदेश्वर मन्दिरमा चारवटा मुर्ती निर्माण गरी अनावरण भएको छ । यस्तै सोही वडा अन्तर्गत जोगजोगिनी पर्यटकीय स्थलको समेत उदघाटन गरिएको छ ।

गाउँपालिका अध्यक्ष खिम बहादुर रावतले नर्वदेश्वर मन्दिरमा शिव, पार्वती, गणेश र साँढेको मुर्ती अनावरण गरेका थिए । धर्म, संस्कृती, परम्परा र इतिहाँसको संरक्षणमा जोड दिदै उनले विभिन्न हिसाबले महत्वपूर्ण मानिएका स्थलहरुको प्रचारप्रसारमा सबैले सहयोग गर्नुपर्ने बताए ।

चालु आर्थिक वर्षमा गाउँपालिकाको वडा तर्फको बजेट अन्तर्गत मन्दिर निर्माण संगै पर्यटकीय स्थलको संरक्षणमा आवश्यक काम गरिएको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत राम बहादुर बुढाले बताए । नर्वदेश्वर मन्दिरमा ३ लाखको लागतमा ४ वटा मुर्ती निर्माण सम्पन्न भएको वडा नम्बर ५ का वडाध्यक्ष विमल रावतले जानकारी दिए । उनका अनुसार जोगजोगिनी पर्यटकीय स्थलमा ३ लाख रुपैयाँ बजेट मध्ये १ लाख ५० हजारको लागतमा जोगि र जोगिनीको मुर्ती तथा बाँकी १ लाख ५० हजार मध्येबाट सिडी, भर्याङ र चौतारा निर्माण गरिएको हो ।

वि.सं.१९८० मा नर्वदेश्वर मन्दिर स्थापना भई पुजा अर्चना गर्न थालेपछि विभिन्न रोग र विपत्तिबाट छुटकारा पाएको स्थानीयहरुको विश्वास छ । यस्तै मन्दिरको दर्शन, अवलोकन, पुजा अर्चना गर्नाले चिताएको कुरा पुरा हुने विश्वास स्थानीयमा रहेको वडाध्यक्ष रावतले बताए । पछिल्लो समय प्रचारप्रसार संगै यसक्षेत्रमा जिल्ला भित्र र दाङ लगायतका छिमेकी जिल्लाबाट समेत मानिसहरु दर्शन, अवलोकनका लागि आउने गरेको उनले बताए ।

सो अवसरमा भजन, कृतन पनि गरिएको थियो । जनप्रतिनिधी, कर्मचारी, स्थानीयहरुले सामुहिक भजनकृतन गरेका थिए । गाउँपालिका उपाध्यक्ष सिता खड्का पुन, निवर्तमान गाउँपालिका उपाध्यक्ष करुणा खड्का, पत्रकार सन्तोष घर्ती लगाएत मुर्ती अनावरणमा सहभागि भएका थिए । नागरिकलाई सकारात्मक परम्परा र धर्मसंग जोड्न मन्दिरमा मुर्ती निर्माण संगै पर्यटकीय स्थलको विकासमा लगानी गरिएको गाउँपालिकाले जनाएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?