ट्रेंडिंग:

>> गैंडहवामा १६ पालिकाको घुम्ती बैठक >> अधिकांश डाक्टरहरुमा मपाईंत्व र रुखोपन >> ‘ई’को जीवन रक्षा र सडक व्यवसायीलाई वैकल्पिक व्यवस्था गर : आयोग >> प्रत्येक नेपालीको थाप्लोमा ७९ हजार २०१ रुपैयाँ सरकारी ऋण >> राहत शिक्षकको आन्दोलनमा प्रहरी हस्तक्षेप >> डाक्टरहरु आज पनि आन्दोलनमा >> विकासमा राजनीति हुँदैन : खड्का >> छत्रेश्वरीका कर्मचारीको हातमा कालोपट्टी, कार्यालयमा कालो ब्यानर >> विश्व पर्यटन दिवसः बेलहिया र लुम्बिनीमा पर्यटकलाई स्वागत >> अनाथ आश्रमलाई खाद्यान्न वितरण >> सांसद विनोद चौधरीको तीन कम्पनीमा भारतीय आयकर विभागको छापा >> मंगोलियाविरुद्ध नेपालको कीर्तिमानी जित >> सुन तस्करी प्रकरणमा आजदेखि थुनछेक बहस >> एमाले बागमतिको नेतृत्व चुन्न आज निर्वाचन >> नेपालले मंगोलियालाई दियो ३ सय १५ रनको लक्ष्य >> टी–२० क्रिकेटमा बुटवलका कुशल मल्लको विश्व कीर्तिमान,३४ बलमा शतक पूरा >> यस्तो आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> श्रेष्ठ र अर्यालको टिम मैदानमा (भिडियो अन्तर्वार्तासहित) >> आज विश्व पर्यटन दिवस मनाइँदै >> पाल्पा अस्पतालः रिफर सेन्टरको पहिचान बदल्दै >> सुन तस्करी प्रकरण : आजदेखि थुनछेक बहस सुरु हुने >> लक्षित बर्गको तालिमः फेरिदै महिलाको जीवनस्तर ! >> नेपाल, हङकङ र यूएईबीच त्रिकोणात्मक सिरिज गर्ने क्यानको निर्णय >> बदलिँदो पर्यटन र हाम्रो तयारी >> पर्यटन दिवसः पुनरुत्थानमा जोड दिऔं >> शिक्षकको हातमा चक डस्टर होइन ल्यापटप >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> समाज विकासको मुख्य आधार नै असल संस्कार >> सर्वोच्चले सोध्यो– बाबुराम भट्टराई र माधव नेपाललाई के कारणले मुद्दा नचलाएको ? >> बुटवलमा अन्तर धार्मिक शान्ति सञ्जाल गठन >> चाडपर्व लक्षित गरी सरकारले देशभर ९८ स्थानमा सहुलियत पसल चलाउने >> जुवातास खेल्ने आठजना नगदसहित पक्राउ >> आयल निगमले सर्वसाधारणलाई आईपीओ जारी गर्ने >> रामपुरका जेष्ठ नागरिकलाई गाउँटोलमै भत्ता >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारले दियो राउटेलाई दशै खर्च >> दाङ बस दुर्घटना अपडेट : घाइते भएकाहरुको पहिचान खुल्यो >> गरिबलाई नभई गरिबी लखेट्नुपर्छ : ओली >> यति एअरलाइन्सले सर्वसाधारणलाई प्रिमियम शेयर दिने >> ११ वर्षीया बालिकालाई जबरजस्ती करणी, एकजना पक्राउ >> एमाले बाग्मती अधिवेशनको बन्दसत्र सुरु >> सुरक्षा माग्दै चिकित्सकहरू सडकमा >> हाजिरीजवाफमा जामिया गुल्सने भिका प्रथम >> पूर्व प्रधानमन्त्री नेपालद्वारा लुम्बिनीको भ्रमण >> उदीयमान खेलाडी जन्माउने बर्दघाटः खेलकूद विकासमा भने सधै उपेक्षित >> दाङमा बस दुर्घटना, २५ जना घाइते >> घाँस काट्न गएका किसानको भिरबाट लडेर मृत्यु >> लायन्स क्लब अफ देवदह युनाईटेडको स्थापना, अध्यक्षमा आचार्य >> केरुङ–रसुवागढी–चिलिमे २२० केभी प्रसारण लाइन बनाउने सहमति >> विदेशी मुद्राको विनिमय दर कति छ आज ? >> धनगढीको केजी हस्पिटलमा बच्चा जन्माउन गएकी महिलाको पाठेघर निकालियो
शिक्षा / स्वाथ्य

सरस्वती विद्यालयमा नयाँ नेतृत्व, शिवराजका विद्यालयमा धमाधम व्यवस्थापन गठन

२४ जेष्ठ २०८०, बुधबार १६:२२
२४ जेष्ठ २०८०, बुधबार १६:२२

चन्द्रौटा(कपिलवस्तु), २४ जेठ ।

सरस्वती आधारभूत विद्यालय शिवपुरमा नयाँ नेतृत्व सर्वसम्मत चयन भएको छ । विद्यालयमा मंगलबार सम्पन्न बृहत् अभिभावक भेलाबाट जगत बहादुर जि.सी. अध्यक्ष रहेको ९ सदस्यीय विद्यालय व्यवस्थापन समिति गठन भएको हो ।

अभिभावक भेलाबाट सर्बसम्मत चुनिएका दलित सदस्य बीना टोमाटा, महिला सदस्य आशा थारू तथा खुल्ला सदस्य किरण के.सी. र शोभा रिमाल, वडा प्रतिनिधि गंगा घर्ती मगर, शिक्षक प्रतिनिधि शान्ति कुमारी के.सी. र सदस्य सचिव सीताराम चौधरीसहितको ७ सदस्यीय पहिलो बैठकबाट कृष्णकला भारती र जगत बहादुर जि.सी. मनोनित भएका थिए ।

मनोनित सदस्यसहितको ९ सदस्यीय समितिको दोस्रो बैठकबाट जि.सी. सर्वसम्मत अध्यक्ष पदमा निर्वाचित भएका हुन् । शिवराज नगरपालिका वडा नं. १ का पूर्व वडाध्यक्ष समेत रहेका नवनिर्वाचित अध्यक्ष जि.सी.ले विद्यालयको अग्रगामी विकासका लागि आफू र नव निर्वाचित समितिले अहम भूमिका खेल्ने विश्वास ब्यक्त गरे ।

कार्यक्रमको उदघाटन सत्रमा शिवराज नगरपालिका उपप्रमुख शिवकुमारी थारूले आफूले ४ वर्षसम्म अध्यापन गरेको विद्यालयको चौतर्फी विकासमा धेरै परिवर्तन आएको औंल्याउँदै आगामी दिनमा समेत विद्यालय्को मुहार फेर्नमा सक्दो सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरिन् ।

कार्यक्रममा शिवराज १ का वडाध्यक्ष खिमविक्रम के.सी.ले विद्यालयको शैक्षिक गुणस्तर अभिबृद्धिका लागि वडाबाट हुनसक्ने सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता ब्यक्त गरे । यसैगरी भेलामा निवर्तमान विद्यालय व्यवस्थापन समिति अध्यक्ष छन्द बहादुर सिंह जि.सी., समाजसेवी बुद्धिजिवी बाबुराम खनाल, बुधराम थारू, शिवप्रसाद थारू, ऋषिराम खनाल लगायतले नव निर्वाचित समितिलाई बधाई तथा शुभकामना दिएका थिए ।

कार्यक्रमका बीच नगर शिक्षा शाखा प्रमुख दिनेश कुमार चौधरीले विद्यालय व्यवस्थापन समिति गठन प्रक्रियाबारे जानकारी गराएका थिए ।

यसैबीच अभिभावक भेलाले निशान पुनको अध्यक्षतामा शिक्षक अभिभावक संघ सर्वसम्मत चयन गरेको छ । भेलाले विद्यालय सेवा क्षेत्रका हरेक टोललाई समेट्ने गरी ११ सदस्यीय नयाँ शिक्षक अभिभावक संघ गठन गरेको हो । जसको सदस्यहरूमा कल्पना पुरी, बम बहादुर के.सी., पुष्पा थारू, सन्जु थारू, शान्ति पुन, केशब सुनार, कल्पना थारू, राजकुमारी थारू तथा शिक्षक प्रतिनिधिमा शारदा जि.सी. र सदस्य सचिवमा शान्ति कुमारी के.सी. चयन भएका हुन् ।

यस्तै बाल शिक्षा मावि शिवराज–२, जन आदर्श आधारभूत शिवराज–१०, बाल ज्योति मावि शिवराज–८ चुनावी प्रक्रियामा रहेको लगायतको अधिकांश विद्यालयमा धमाधम व्यवस्थापन समिति गर्ने क्रम जारी छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?