ट्रेंडिंग:

>> इन्टरपोलमार्फत यूएईबाट पक्राउ परेका दुई जनालाई नेपाल ल्याइयो >> संसदीय छानबिन समिति बनाउँदा कम्पनीको नाम उल्लेख गर्नुपर्ने कांग्रेसको अडान >> रुपन्देहीमा पोलियोविरुद्ध ७० हजार बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाइंदै >> कलेजो क्यान्सर बढ्दै, के के हुन्छन् लक्षण ? >> संसदको गतिरोध हटाउन दलहरुको पहल, भोलिको बैठकअघि नै सहमति जुटाउने प्रयास >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> बिउमा लुटिंदै किसानहरु  >> महेशपुर भन्सारले समात्यो ५ लाख बराबरको अवैध कपडा >> बुद्ध परिपथको विकासका लागि पञ्चवर्षीय योजना बनाउँछौः मन्त्री बस्नेत >> सकारात्मक चिन्तनले बनाउँछ स्वस्थ जीवन >> चाउलीको दोभासे रहर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मनपरी गर्ने बुटवलका २ मासु पसललाई जरिवाना >> बुद्धिचाल खेलाडी सेढाइलाई बिदाई >> स्कर्लसमा नेता चुन्न निर्वाचन >> उत्तर प्रदेशको १ प्रतिशत पर्यटक लुम्बिनीलाई पर्याप्त >> बुटवल पूर्ण खोप दिगोपना सुनिश्चितता घोषणा >> विद्यार्थीसँग पर्यावरण सचेतना अभिवृद्धि कार्यक्रम बुटवलमा सम्पन्न >> सन्धिखर्कमा पनि खुल्यो कपडा बैंक >> दाङबाट काठमाडौ जाँदै गरेको बस दुर्घटनामा १० यात्रु घाइते >> वडा नं ३ र १ सेमीफाईनलमा >> गृहमन्त्रीलाई कारबाही माग गर्दै नेवि संघको प्रदर्शन >> घरजग्गा र सवारी कर्जामा राष्ट्र बैंकको उदार नीति >> काँग्रेसले संसदमा उत्ताउलो व्यवहार देखायोः ओली >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै नबसी स्थगित >> राष्ट्रिय सभामा कांग्रेसको अवरोध पछि बैठक स्थगित >> नेपालले लगायो २ भारतीय ब्रान्डका ४ मसलाको आयातमा रोक >> प्रतिनिधि सभाको बैठक सर्‍यो >> पाल्पामा रूखबाट लडेर महिलाको मृत्यु >> पाकिस्तान खानेपानी संकटको चरम सिमामा >> संसदीय छानबिन समितिमा अडिग रहने कांग्रेसको निर्णय >> विश्वकपअघि अमेरिका र क्यानडासँग नेपालले वार्मअप खेल खेल्ने >> विपन्नलाई निःशुल्क उपचार सार्थक बनाउँदै काठमाडौं महानगर >> यस्तो छ आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथोपटक जेठ ७ गते विश्वासको मत लिने >> सुकुम्बासी र अव्यवस्थित बसोवासीलाई जग्गा र लालपुर्जा नदिन सर्वोच्चको आदेश >> ‘रक्तचाप नियन्त्रणमा पूर्व होसियारी’ >> लुम्बिनीको विकास र पर्यटन >> राजस्व संकलनमा प्रदेश सरकार फेल >> ‘मुंग्रे घार’ नै लिलबहादुरको साहारा >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज पनि बस्दै >> राष्ट्र बैंकलाई तरलता व्यवस्थापनको सकस, बैंकिङ प्रणालीबाट आज फेरि रु. ३५ अर्ब तान्दै >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> सन्दीपलाई विश्वकप खेल्ने टोलीमा राख्न आईसीसीले दियो स्वीकृति >> सकारात्मक चिन्तन : पूर्ण आकारको स्वस्थ जीवन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> राइटपाथ एजुकेसन कन्क्लेभमा अन्जु पन्त र पुर्व मिस नेपाल आउंदै >> गुल्मीमा बस दुर्घटना : एकको मृत्यु, १२ घाइते (नामावलीसहित) >> बुटवलको विकासका लागि पुनःसंरचना विषयक दुई दिने गोष्ठी सुरु >> छाडा चौपाया व्यवस्थापनमा प्रदेशले चासो दिन्छ: मुख्यमन्त्री महरा

सरस्वती विद्यालयमा नयाँ नेतृत्व, शिवराजका विद्यालयमा धमाधम व्यवस्थापन गठन

२४ जेष्ठ २०८०, बुधबार
२४ जेष्ठ २०८०, बुधबार

चन्द्रौटा(कपिलवस्तु), २४ जेठ ।

सरस्वती आधारभूत विद्यालय शिवपुरमा नयाँ नेतृत्व सर्वसम्मत चयन भएको छ । विद्यालयमा मंगलबार सम्पन्न बृहत् अभिभावक भेलाबाट जगत बहादुर जि.सी. अध्यक्ष रहेको ९ सदस्यीय विद्यालय व्यवस्थापन समिति गठन भएको हो ।

अभिभावक भेलाबाट सर्बसम्मत चुनिएका दलित सदस्य बीना टोमाटा, महिला सदस्य आशा थारू तथा खुल्ला सदस्य किरण के.सी. र शोभा रिमाल, वडा प्रतिनिधि गंगा घर्ती मगर, शिक्षक प्रतिनिधि शान्ति कुमारी के.सी. र सदस्य सचिव सीताराम चौधरीसहितको ७ सदस्यीय पहिलो बैठकबाट कृष्णकला भारती र जगत बहादुर जि.सी. मनोनित भएका थिए ।

मनोनित सदस्यसहितको ९ सदस्यीय समितिको दोस्रो बैठकबाट जि.सी. सर्वसम्मत अध्यक्ष पदमा निर्वाचित भएका हुन् । शिवराज नगरपालिका वडा नं. १ का पूर्व वडाध्यक्ष समेत रहेका नवनिर्वाचित अध्यक्ष जि.सी.ले विद्यालयको अग्रगामी विकासका लागि आफू र नव निर्वाचित समितिले अहम भूमिका खेल्ने विश्वास ब्यक्त गरे ।

कार्यक्रमको उदघाटन सत्रमा शिवराज नगरपालिका उपप्रमुख शिवकुमारी थारूले आफूले ४ वर्षसम्म अध्यापन गरेको विद्यालयको चौतर्फी विकासमा धेरै परिवर्तन आएको औंल्याउँदै आगामी दिनमा समेत विद्यालय्को मुहार फेर्नमा सक्दो सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरिन् ।

कार्यक्रममा शिवराज १ का वडाध्यक्ष खिमविक्रम के.सी.ले विद्यालयको शैक्षिक गुणस्तर अभिबृद्धिका लागि वडाबाट हुनसक्ने सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता ब्यक्त गरे । यसैगरी भेलामा निवर्तमान विद्यालय व्यवस्थापन समिति अध्यक्ष छन्द बहादुर सिंह जि.सी., समाजसेवी बुद्धिजिवी बाबुराम खनाल, बुधराम थारू, शिवप्रसाद थारू, ऋषिराम खनाल लगायतले नव निर्वाचित समितिलाई बधाई तथा शुभकामना दिएका थिए ।

कार्यक्रमका बीच नगर शिक्षा शाखा प्रमुख दिनेश कुमार चौधरीले विद्यालय व्यवस्थापन समिति गठन प्रक्रियाबारे जानकारी गराएका थिए ।

यसैबीच अभिभावक भेलाले निशान पुनको अध्यक्षतामा शिक्षक अभिभावक संघ सर्वसम्मत चयन गरेको छ । भेलाले विद्यालय सेवा क्षेत्रका हरेक टोललाई समेट्ने गरी ११ सदस्यीय नयाँ शिक्षक अभिभावक संघ गठन गरेको हो । जसको सदस्यहरूमा कल्पना पुरी, बम बहादुर के.सी., पुष्पा थारू, सन्जु थारू, शान्ति पुन, केशब सुनार, कल्पना थारू, राजकुमारी थारू तथा शिक्षक प्रतिनिधिमा शारदा जि.सी. र सदस्य सचिवमा शान्ति कुमारी के.सी. चयन भएका हुन् ।

यस्तै बाल शिक्षा मावि शिवराज–२, जन आदर्श आधारभूत शिवराज–१०, बाल ज्योति मावि शिवराज–८ चुनावी प्रक्रियामा रहेको लगायतको अधिकांश विद्यालयमा धमाधम व्यवस्थापन समिति गर्ने क्रम जारी छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?