ट्रेंडिंग:

>> तिनाउ नदीमा डुबेर कालिकाका विद्यार्थीको निधन >> बुटवल देशकै सबल आर्थिक केन्द्र >> रामग्राममा वुद्ध जयन्तीको अवसरमा धातु जात्रा >> राप्ती राजमार्ग बन्द हुने >> गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्धको रिट दर्ता गर्न आदेश >> बाँकेमा ३५ हजार बढी बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाईँदै >> सन्दीप लामिछानेलाई अमेरिकाले दिएन भिसा >> कर्णालीमा कृषि मन्त्रालय स्वीकार गरि विनोदकुमारले आजै सपथ लिने >> सिरोहियालाई ३ दिन हिरासतमा राख्न अदालतको अनुमति >> जलवायु परिवर्तनबाट प्रभावित देशलाई आर्थिक  सहयोग आवश्यक: प्रचण्ड >> दाङमा ३७ हजार बढी बालबालिकालाई आइपीभी खोप लगाइँदै >> अदालतको अनुमति लिएर अनुसन्धान गरिनु प्रेस स्वतन्त्रताको हनन नहुने रास्वपाको जिकिर >> नेपालमा जलवायु परिवर्तनका कारण बङ्गलादेशको अस्तित्व खतरामा पर्ने चिन्ता >> विदेश पठाइदिन्छु भन्दै ठगी गर्ने ३ जना पक्राउ >> जैविक विविधता योजनाको हिस्सा किन र कसरी बन्ने ? >> अदालती प्रक्रियामा बढ्ता हो–हल्ला गर्न जरुरी छैन: प्रचण्ड >> सिरोहियालाई धनुषा अदालतमा म्याद थपका लागि ल्याइयो, सुरक्षा व्यवस्था कडा >> प्रधानमन्त्री अदृश्य अधिनायकवादतर्फ उद्यत : सुधिर शर्मा >> कांग्रेस केन्द्रीय कार्यसमिति र संसदीय दलको संयुक्त बैठक बस्दै >> वडा नं. ३ लाई उजिरसिह वडा कप क्रिकेटको उपाधि >> चार प्रदेशमा हावाहुरीसहित वर्षाको सम्भावना >> लोकतन्त्रवादी आदिवासी जनजाति महासंघ, सिद्धार्थनगर–१ को अधिवेशन >> सुरक्षण मुद्रण घोटालामा विकलसहित ४ जना दोषी ठहर, २ वर्ष कैद र २५ करोड जरिवाना >> च्याम्पियन टिमलाई ‘दाता’ को पीर >> गुलियो उखु, अमिलो मन >> जैविक विविधता संरक्षणमा ढिलाई नगरौं >> पोलियोबाट बालबालिका बचाउन आईपिभी खोप अभियान >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> प्रधानमन्त्रीले लिएको विश्वासको मतमाथि सर्वोच्चले उठायो प्रश्न >> सिरोहियालाई पक्राउ गरिनु प्रतिशोधपूर्ण : पत्रकार महासंघ >> सातौ राष्ट्रिय भलिबल दिवसमा दिप प्रज्जवलन तथा शुभकामना >> सिरोहियाको पक्राउ प्रचण्डको ज्ञानेन्द्रपथ : बाबुराम >> राजपुर–५ का वडा अध्यक्ष विष्टमाथि साधुद्वारा त्रिशुल प्रहार >> गैँडाको खाग खरिदबिक्रीको आरोपमा नवलपुरका ५ सहित ६ जना पक्राउ >> एमाले दाङको १४औँ अधिवेशनबाट नवनिर्वाचित पदाधिकारीसहित सदस्यहरुले गरे शपथ ग्रहण >> कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ >> गृहमन्त्री लामिछानेलाई पदबाट मुक्त गर : वरिष्ठ पत्रकार घिमिरे >> पक्राउ पुर्जिविरुद्ध सिरोहिया सर्वोच्चमा,प्रहरी टोली कान्तिपुरको अफिसमा >> कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहियाका नाममा पक्राउ पुर्जी जारी >> प्रतिनिधि सभाको बैठक जेठ ११ गते बस्ने >> विपक्षीको नाराबाजीबीच राष्ट्रपतिलाई धन्यवाद >> कान्तिपुरका अध्यक्ष सिरोहियाविरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी >> समस्याग्रस्त सहकारीको सम्पत्ति लिलामी गरेर बचत फिर्ता गर्न चुनौती >> ऐतिहासिक विन्दुबाट झर्‍यो सुनको भाउ >> गृहमन्त्री लामिछानेको नाम उल्लेख गरेर छानवीन समिति बन्ने >> बस र टिपर ठोक्किँदा १३ जना घाइते, दुई जना गम्भीर >> कोषाध्यक्षले अह्राएर पशुपतिको भेटी चोरेको दावी >> सहकारी ठगी प्रकरणको कार्यदलको वैठक बस्दै >> आजको मौसमः लुम्बिनीसहित तीन प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षा >> आज रुपन्देहीका बोर्डिङ स्कूलहरुमा शोक विदा

उपप्रमुखहरुको समाचारले प्राथमिकता नपाएको गुनासो

२३ जेष्ठ २०८०, मंगलवार
२३ जेष्ठ २०८०, मंगलवार

बुटवल, २३ जेठ ।

जुनसुकै राजनैतिक दलले महिलाको सहभागिता स्वीकार गरे पनि नेतृत्व स्वीकार्न नसकेको एक कार्यक्रमका सहभागीहरुले बताएका छन् । उनीहरुले नगरका उपप्रमुखहरुको समाचारले प्राथमिकता पाउन नसकेको गुनासो गरे ।

मंगलबार बुटवलमा सञ्चारिका समुह नेपाल रुपन्देहीले आयोजना गरेको स्थानीय तहका उपप्रमुख र उपाध्यक्ष अन्तर सम्वाद कार्यक्रममा बोल्ने सहभागीहरुले यस्तो गुनासो गरेका हुन् ।

कार्यक्रममा बोल्दै बुटवल उपमहानगरपालिकाका उपप्रमुख सावित्रादेवी अर्यालले समाजमा रहेको पितृसत्तात्मक सोचका कारण काम गर्न असहज भएको बताईन् । उनले उपप्रमुखको जिम्मेवारी धेरै हुने गरेको भन्दै सञ्चार माध्यमहरुमा आफ्ना कामहरुले प्राथमिकता नपाउँदा गरेको कामबारेमा धेरैलाई जानकारी हुन नसकेको बताईन् । तिलोत्तमानगर पालिकाका उपप्रमुख जगेश्वरदेवी चौधरीले तिलोत्तमा नगरपालिकालाई लैगिकमैत्री नगर बनाउनका लागि आफुहरु लागि परेको भन्दै त्यसका लागि सबैको सकारात्मक सहयोग आवश्यक रहेको बताईन् । उनले पत्रकारको कलम जहिले पनि निष्पक्ष ढङ्गबाट चल्नुपर्नेमा जोड दिईन् ।

कार्यक्रममा देवदह नगरपालिका उपप्रमुख विध्यालक्ष्मी गुरुङ्गले भौतिक विकासले मात्र लक्ष्य पुरा हुन नसक्ने भन्दै अब सबै महिलाहरुलाई आर्यआर्जनका लागि जोड्ने काम आफु प्राथमिकतामा राखेको बताईन् ।

सिद्धार्थनगर नगरपालिका उपप्रमुख उमा अधिकारीले उपप्रमुखले गरेको कामको प्रचार हुन नसकेको भन्दै राम्रा समाचार सम्प्रेषण गर्न र गर्नु पर्ने कामका बारे सुझाव दिन आग्रह गरिन् ।

त्यसैगरी गैडहवा गाँउपालिकाका उपप्रमुख माधुरी जैयसवालले सञ्चारकर्मी महिलाहरुलाई सहयोग गर्ने प्रतिबद्धतासगै समाज परिवर्तन गर्न महिलाको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताईन् । कार्यक्रममा बोल्दै पत्रकार महासंघ रुपन्देहीका अध्यक्ष रामराज पोखरेलले अब स्थानीय तहले पत्रकार महिलाका लागि बजेट विनियोजन गरेर क्षमता बढाउन सहयोग गर्नुपर्नेमा जोड दिए ।
सञ्चारिका समुह लुम्बिनी प्रदेशका अध्यक्ष अमृता अनमोलले उपप्रमुख र सञ्चारकर्मी महिलाबीचको सहकार्य जरुरी रहेको भन्दै कार्यक्रमले एक अर्काबीचको सम्बन्धलाई नजिकबाट बुझ्ने अवसरका रुपमा सबैले लिनुपर्नेमा जोड दिईन् । सञ्चारिका समूह रुपन्देहीका अध्यक्ष निरा गौतमले स्थानीय तहमा रहेर काम गरिरहेका उपप्रमुख र उपाध्यक्षहरुसँगको सहकार्य पत्रकार महिलाका लागि अत्यन्त महत्वपुर्ण रहेकाले कार्यक्रमको आयोजना गरिएको बताईन् । कार्यक्रममा सञ्चारिका समुह रुपन्देहीका सल्लाकार ईन्दिरा अर्याल, रेखा भुषाल, डब्लु डब्लु जे रुपन्देहीका अध्यक्ष कल्पना तिवारी, सञ्चारिका समुह रुपन्देहीका उपाध्यक्ष मिना ढकाल, महासचिवअस्मिना पाण्डेय लगायतले बोलेका थिए ।

 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?