ट्रेंडिंग:

>> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना >> भदौ ६ को सहमति अनुसार सुन तस्करी अनुसन्धान आयोग बनाऊ : रास्वपा >> देवघाटमा नुहाउन गएका दुई युवक वेपत्ता >> गुण्डा नाइके समेत ६७० बन्दीको कैद मिनाहाबारे सरकारसंग जवाफ मागिने >> एमाले बागमतिको मतदान समय स-यो >> आज इन्द्रजात्रा पर्व मनाइँदै
अर्थ

बियर उद्योगको छतमा उत्पादन हुन्छ दैनिक ५ सय किलोवाट सौर्य उर्जा

१९ जेष्ठ २०८०, शुक्रबार १७:००
१९ जेष्ठ २०८०, शुक्रबार १७:००

बुटवल,१९ जेठ । पश्चिम नवलपरासीको रामग्राम १६ हकुईस्थित राज ब्रुअरीको उद्योगको छतमा नेपालको ब्रुअरी उद्योगमा पहिलो र सबैभन्दा ठुलो सोलार परियोजना सञ्चालनमा आएको छ । राज ब्रुअरीले सोलारवाट उत्पादन गरेको उर्जाले आफनो कारखाना संचालन गर्नुका साथै बढी भएको उर्जा नेपाल विद्युत प्राधिकरणको राष्ट्रिय प्रशारण ग्रिडमा जडान गरेको छ ।

राज ब्रुअरीले सिम्पल ईनर्जीसंगको सहकार्यमा उद्योगमा सोलार रुपटप प्रोजेक्ट शुरु गरेको हो । सोलार परियोजनाको शुक्रवार पश्चिम नवलपरासिका प्रमुख जिल्ला अधिकारी विश्व प्रकाश अर्याल, जिल्ला समन्वय समिति संयोजक रुदल यादव, राज ब्रुअरीका प्रबन्ध निदेशक राज बहादुर शाह र पीआईडीजी कम्पनी ईन्फ्राको एशियाकी चिफ एक्जुकेटिभ अफिसर कलाउदिनी लिमले सम्युक्त रुपमा शुभारम्भ गरेका हुन् ।

शुभारम्भ समारोहमा राज ब्रुअरीका प्रबन्ध निदेशक राज बहादुर शाहले उद्योगलाई आवश्यक पर्ने उर्जाको व्यवस्थापन सोलार रुफटपवाट गर्ने र यसले वार्षिक ३९ मेट्रिकटन कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन घटाउने बताए ।
सोलार रुफटप निर्माता कम्पनी सिम्पल ईनर्जीका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत अपार न्यौपानले स्वच्छ उर्जा र नाफा संगै राष्ट्रिय अर्थतन्त्रर तथा वातावरण संरक्षणमा महत्वपूर्ण योगदान दिने विश्वास व्यक्त गरे।

जावलाखेल ग्रुप अफ ईन्डष्ट्रिजका कार्यकारी निर्देशक शशिन जोशीले सोलार रुफटप उर्जा कम्पनीका हरेक परियोजनामा लागु गर्दै जाने बताए। उनले मुलुकको वातावरण संरक्षणका लागि यस्ता उर्जाहरुको उत्पादन र प्रयोग हरेक क्षेत्रमा बढाउन जरुरी रहेको औल्याए।

शुभारम्भ भएको सोलार रुफटप परियोजनाले दैनिक ५ सय किलोवाट उर्जा उत्पादन गर्ने र वार्षिक रुपमा ८४० मेघावाट स्वस्च्छ उर्जा उत्पादन गर्ने कम्पनीले जनाएको छ । सोलार रुफटप परियोजनामा कूल ३ अर्ब ५० करोड रुपैयाँ लगानी भएको उद्योगले जनाएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?