ट्रेंडिंग:

>> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा >> दक्षिण अफ्रिकासँग १ रनले हार्‍यो नेपाल, सुपर ८ मा पुग्ने सम्भावना समाप्त >> नेपालले दक्षिण अफ्रिकालाई ११५ रनमै रोक्यो, कुशल भुर्तेलले लिए ४ विकेट >> नेपाल टस जितेर फिल्डिङ गर्दै, सागरको ठाउँमा सन्दीप >> अभिभावकको छहारी >> उल्टो धारमा सुल्टो धारणा >> ‘बल ब्वाय’ बाट कोच >> बाली बीमामा ‘बढेन आकर्षण’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सप्तकोशी बैंकका पूर्वसीईओ नवीन सुवेदीलाई ३ वर्ष भन्दा बढी कैद, २ करोड बढी जरिवाना >> असार ३ गते सार्वजनिक बिदा >> गण्डकीमा फ्लोर क्रस गर्ने सांसद देवकोटा पदमुक्त >> विकास र राजनीतिलाई जोडेर लैजाऔं : पौडेल >> लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको रजिष्ट्रारमा तेस्रोपटक आचार्य >> चर्को गर्मीले विद्यार्थी बेहोस, सल्यानमा विद्यालय बन्द >> ‘हरेक ५० जना बालबालिकामा एकजनालाई अटिजम’ >> ताप्लेजुङमा पहिरोले घर बगाउंदा चारजनाको मृत्यु >> एमाले गुल्मीको अध्यक्षमा बालसिंह काउछा निर्वाचित >> वेस्ट इन्डिज पुग्यो नेपाली टोली : भोलि दक्षिण अफ्रिकासँग खेल्दै >> टी-२० विश्वकप :आज अफगानिस्तान र पीएनजी तथा अमेरिका र आयरल्याण्डबिच खेल हुँदै >> लुम्बिनी प्रदेशमा आज पनि पानी नपर्नेः यस्तो छ अन्य ठाउँमा मौसम पूर्वानुमान >> नेपालको शिक्षा नीतिमै अलमल : नैतिकता र संस्कारको खडेरी >> निर्माणाधीन नालामा माटोको ढिस्कोले पुरिंदा तीन मजदुरको मृत्यु >> किसानलाई उपकरण वितरण >> १६ दिने निःशुल्क वारिष्ठा तालिम सुरु >> रक्तदातालाई प्रोत्साहनको खाँचो >> बैँकको खाताबाट बचत गायब सेवाग्राहीको बिचल्ली ! >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मानव विकास सूचकांकले गिज्याउँदै प्रदेश सरकार >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा असार १ गतेदेखि अनलाइन टिकेट सेवा 

बियर उद्योगको छतमा उत्पादन हुन्छ दैनिक ५ सय किलोवाट सौर्य उर्जा

१९ जेष्ठ २०८०, शुक्रबार
१९ जेष्ठ २०८०, शुक्रबार

बुटवल,१९ जेठ । पश्चिम नवलपरासीको रामग्राम १६ हकुईस्थित राज ब्रुअरीको उद्योगको छतमा नेपालको ब्रुअरी उद्योगमा पहिलो र सबैभन्दा ठुलो सोलार परियोजना सञ्चालनमा आएको छ । राज ब्रुअरीले सोलारवाट उत्पादन गरेको उर्जाले आफनो कारखाना संचालन गर्नुका साथै बढी भएको उर्जा नेपाल विद्युत प्राधिकरणको राष्ट्रिय प्रशारण ग्रिडमा जडान गरेको छ ।

राज ब्रुअरीले सिम्पल ईनर्जीसंगको सहकार्यमा उद्योगमा सोलार रुपटप प्रोजेक्ट शुरु गरेको हो । सोलार परियोजनाको शुक्रवार पश्चिम नवलपरासिका प्रमुख जिल्ला अधिकारी विश्व प्रकाश अर्याल, जिल्ला समन्वय समिति संयोजक रुदल यादव, राज ब्रुअरीका प्रबन्ध निदेशक राज बहादुर शाह र पीआईडीजी कम्पनी ईन्फ्राको एशियाकी चिफ एक्जुकेटिभ अफिसर कलाउदिनी लिमले सम्युक्त रुपमा शुभारम्भ गरेका हुन् ।

शुभारम्भ समारोहमा राज ब्रुअरीका प्रबन्ध निदेशक राज बहादुर शाहले उद्योगलाई आवश्यक पर्ने उर्जाको व्यवस्थापन सोलार रुफटपवाट गर्ने र यसले वार्षिक ३९ मेट्रिकटन कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन घटाउने बताए ।
सोलार रुफटप निर्माता कम्पनी सिम्पल ईनर्जीका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत अपार न्यौपानले स्वच्छ उर्जा र नाफा संगै राष्ट्रिय अर्थतन्त्रर तथा वातावरण संरक्षणमा महत्वपूर्ण योगदान दिने विश्वास व्यक्त गरे।

जावलाखेल ग्रुप अफ ईन्डष्ट्रिजका कार्यकारी निर्देशक शशिन जोशीले सोलार रुफटप उर्जा कम्पनीका हरेक परियोजनामा लागु गर्दै जाने बताए। उनले मुलुकको वातावरण संरक्षणका लागि यस्ता उर्जाहरुको उत्पादन र प्रयोग हरेक क्षेत्रमा बढाउन जरुरी रहेको औल्याए।

शुभारम्भ भएको सोलार रुफटप परियोजनाले दैनिक ५ सय किलोवाट उर्जा उत्पादन गर्ने र वार्षिक रुपमा ८४० मेघावाट स्वस्च्छ उर्जा उत्पादन गर्ने कम्पनीले जनाएको छ । सोलार रुफटप परियोजनामा कूल ३ अर्ब ५० करोड रुपैयाँ लगानी भएको उद्योगले जनाएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?