ट्रेंडिंग:

>> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना >> भदौ ६ को सहमति अनुसार सुन तस्करी अनुसन्धान आयोग बनाऊ : रास्वपा >> देवघाटमा नुहाउन गएका दुई युवक वेपत्ता >> गुण्डा नाइके समेत ६७० बन्दीको कैद मिनाहाबारे सरकारसंग जवाफ मागिने >> एमाले बागमतिको मतदान समय स-यो >> आज इन्द्रजात्रा पर्व मनाइँदै
गण्डकी

विद्यालय व्यवस्थापन समितिमा मनपरी : विद्यार्थी र जनप्रतिनिधि नै अध्यक्ष

वडा–३ मा कक्षा १२ का विद्यार्थी समेत रहेका वडाध्यक्ष रमेशविक्रम शाही प्रभा मावि व्यवस्थापन समितिको अध्यक्ष बनेका छन् ।
१७ जेष्ठ २०८०, बुधबार ०६:३९
१७ जेष्ठ २०८०, बुधबार ०६:३९

बाग्लुङ, १७ जेठ । बाग्लुङको निसीखोला गाउँपालिकास्थित चार वटा विद्यालयमा शिक्षा नियमावली विपरीत विद्यालय व्यवस्थापन समिति गठन गरिएको छ । विद्यालय व्यवस्थापन समितिमा स्थानीय जनप्रतिनिधि बस्न नमिल्ने शिक्षा कार्यविधिको प्रावधान विपरीत जनप्रतिनिधिहरुकै नेतृत्वमा उक्त विद्यालयहरुमा व्यवस्थापन समिति गठन गरिएको हो ।

गाउँपालिकास्थित देविस्थान माध्यमिक विद्यालयमा वडा–१ का वडा सदस्य तेज बहादुर मल्लकै अध्यक्षतामा विद्यालय व्यवस्थापन समिति बनाइएको छ । यस्तै, जनहित आधारभुत विद्यालयमा तम बहादुर कुंवर र देउराली प्राथमिकमा रविन्द्र घर्तीको अध्यक्षतामा व्यवस्थापन समिति गठन गरिएको छ । कुंवर वडा–२ र घर्ती वडा नम्बर ६ का सदस्य हुन् ।

सबैभन्दा बेथिति त वडा–३ मा भएको छ । कक्षा १२ का विद्यार्थी समेत रहेका वडाध्यक्ष रमेशविक्रम शाही प्रभा मावि व्यवस्थापन समितिको अध्यक्ष बनेका छन् । गाउँपालिका शिक्षा कार्यविधि अनुसार विद्यालय व्यवस्थापन समितिमा जनप्रतिनिधिहरूलाई राख्न नपाइने व्यवस्था छ। विद्यालय शिक्षा सञ्चालन व्यवस्थापन तथा नियमन कार्यविधि–२०७७ अनुसार निर्वाचित जनप्रतिनिधि विद्यालय व्यवस्थापन समितिको अध्यक्ष वा सदस्य कुनैपनि पदमा हुन नसक्ने भनेर स्पष्टसँग खुलाइएको छ ।
शाही राष्ट्रिय जनमोर्चाबाट निर्वाचित वडाध्यक्ष हुन् ।
शक्तिको आडमा जनप्रतिनिधिहरुले कार्यविधिलाई धज्जी उडाउदै मनोमानी ढंगले आफू खुसी गर्दा विद्यालय व्यवस्थापन समितिमाथि नै प्रश्न उठेको छ । नियम विपरीत विद्यालय व्यवस्थापन समिति गठन हुँदासमेत गाउँपालिका शिक्षा शाखाका जिम्मेवार अधिकारी भने मुकदर्शक बनेका नेकपा एमाले निसीखोला गाउंपालिका अध्यक्ष भूमिराज घर्तीले बताए । अध्यक्ष घर्तीले सत्ता र शक्तिको आडमा नियमविपरित व्यवस्थापन समितिमा चुनिएका पदाधिकारीले तत्काल राजीनामा दिई विधि र कानुनी शासनको प्रत्याभूत गराउनुपर्ने बताए ।

कार्यविधि बिपरित नियम उल्लंघन गरेर जनप्रतिनिधि नै व्यवस्थापन समिति अध्यक्ष बनेको विषयमा शिक्षा शाखा प्रमुख जयराम पुनले उक्त विषयमा कमजोरी भएको स्वीकार गरे। उनले कानुन विपरीत भएको कुरालाई सच्याएर अगाडि बढ्ने बताए ।

 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?