ट्रेंडिंग:

>> न्यू होराइजन स्पोर्टस् क्लबको अध्यक्षमा ठकुरी >> अर्घाखाँची र गुल्मीमा वनको डढेलो गाउँमा पस्दा ६० बढी घरगोठ जले >> बागेश्वरी संगीतालयले मनायो रजत जयन्ती >> आम्दानीको स्रोत बन्दै सालको पात >> एसीसी प्रिमियर कपः नेपाल हङकङसँग पराजित >> आफूबाहेक अरुलाई वामपन्थी नदेख्ने ओली सच्चिएपछि अहिलेको समीकरण : भुसाल >> कानुनविपरित भर्ना शुल्क असुल्दै निजी विद्यालयः बुटवल उपमहानगर भन्छ– गुनासो आएको छ, अनुगमन गर्छौं >> हामीलाई कमजोर ठाने फेरि अर्को उथलपुथल : नेपाल >> लुम्बिनीसहित देशका विभिन्न प्रदेशमा ठूलो हावाहुरी, २४ घण्टे चेतावनी >> रास्वपा स्वार्थी, अस्थिर र डोलायमान : ओली >> एनजी मार्केटको बम्पर उपहार विजेतालाई डेढकरोडको घर बनाइदिने सम्झौता हस्तान्तरण >> नासिंदै चौपारीहरु : गमलाको पिपल पूजा गर्दै, संस्कृति जोगाउँदै >> भारतले रोक्यो नेपाली चिया निर्यात,१७ ट्रक चिया भारतमा अलपत्र >> काठमाडौँबाट संखुवासभा जाँदै गरेको माइक्रोबस धनकुटामा दुर्घटना, १९ जना घाइते >> सल्यान उद्योग वाणिज्य संघको मतदान सुरु >> नवलपरासीमा आगलागी : १० घर जलेर नष्ट >> आइपिओ जारी गर्दै ड्रिम इन्टरनेशनल >> एमाले प्रतिनिधि परिषद् बैठक आज, २ हजार ४ सयको सहभागिता रहने >> कथाः हेडसर >> यसरी नियन्त्रण गर्न सकिन्छ आगलागी >> सरकारसँगै फेरिन्छन भूमि आयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कान्तिमा स्तरमापन परीक्षा >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमडी तहको पठनपाठन शुरु >> पेमेन्ट गेटवे प्रकरणमा टेलिकमका प्रबन्ध निर्देशक सुनील पौडेल भ्रष्टाचारी ठहर, मधु मरासिनीलाई सफाइ >> सुप्रिम सहकारीका अध्यक्ष गुरुङ थुनामा, दीपेश पुनसहित ६ जना धरौटीमा रिहा हुने >> यूएईसँग नेपाल ६ विकेटले पराजित, एसिया कप खेल्ने चाहना अधूरै >> संजिवनी टोलको १० औ रक्तदान >> सुदूरपश्चिममा सत्ता गठबन्धन मन्त्रालय भागबण्डाको गृहकार्यमा >> विपिनको रिहाइका लागि पहल गरिदिन प्रधानमन्त्रीलाई आग्रह >> नेपालले युएईलाई दियो १२० रनको लक्ष्य >> अर्घाखाँची बस दुर्घटनामा घाइते १७ मध्ये एक जनाको मृत्यु >> सुन तोलामा ७ सय रुपैयाँले बढयो >> युएईविरुद्ध पहिला ब्याटिङ गर्दै नेपाल >> स्वचालित विधिबाट परीक्षा केन्द्रको निर्धारण हुने >> इरानमा इजरायलले सुरु गर्‍यो मिसाइल आक्रमण >> जन्ती लिन जान लागेको गाडीले ठक्कर दिंदा एकजनाको मृत्यु >> सिन्धुपाल्चोकमा बेहुली बोकेको जन्ती सवार बस दुर्घटना, ३ जनाको मृत्यु, ५२ घाइते >> होटेलमा बसेकी छोरीलाई रडले हानेर हत्या गर्ने बाबु पक्राउ >> आगलागीमा परेर एक जनाको मृत्यु, ३ घर जलेर नष्ट >> भारतमा लोकसभा चुनाव सुरु, २१ राज्यका १०२ सिटमा मतदान >> ऐतिहासिक जितगढीः बुटवलको गौरव >> एसीसी प्रिमियर कपः सेमिफाइनलमा आज नेपाल र यूएई भिड्दै >> जितगढी, उजिरसिंह र भगवती जात्राको महिमा फैलाऔं >> बुटवलले नसम्झने त्योे मे २९ >> अस्पतालमा एसईईका विद्यार्थीलाई स्वयंसेवाको अवसर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा
मुख्य खबर

महिनादिन नबित्दै भत्कियो कल्भर्ट

पालिका भित्र हुने गरेका विकास निर्माणका अधिकांश स्थानमा कमसल सामग्रीको प्रयोग गरि संरचना निर्माण हुने गरेको गुनासो व्यापक बढ्दो छ ।
१३ जेष्ठ २०८०, शनिबार
१३ जेष्ठ २०८०, शनिबार

चन्द्रौटा(कपिलवस्तु), -जेठ- कपिलवस्तुको विजयनगर गाउँपालिकामा अनुगमन फितलो भएकै कारणले कमसल संरचना निर्माण भएको पाइएको छ । पालिका भित्र हुने गरेका विकास निर्माणका अधिकांश स्थानमा कमसल सामग्रीको प्रयोग गरि संरचना निर्माण हुने गरेको गुनासो व्यापक बढ्दो छ । यस्तै देवीपुर कृषि बाटोमा कल्भर्ट निर्माण भएको महिनादिन नबित्दै भत्किएको छ । वडा नम्बर–५ मा निर्माण भएको कल्भर्टको छेउको पिसिसि ढलान महिना दिन पुग्दै भत्किँदा कमसल सामग्री प्रयोग गरिएको स्थानीयले गुनासो गरेका छन् ।

स्थानीयका अनससार बाटोमा कल्भर्ट निर्माण गरिएको बाटोको २ मिटर पिसिसि ढलान भत्किएको छ । समयमै गाउँपालिकाले अनुगमन नगर्दा गुणस्तरहीन काम भएको एक स्थानीयले आरोप लगाए । विकास निर्माणका अधिकांश कार्य क्षेत्रमा अनुगमन फितलो भएकै कारणले कमसल सामग्री प्रयोग हुने गरेको स्थानीय बताउँछन् ।
उनले भने ः “विकास गरौं तर नामका लागि मात्र होईन । निर्माण भएको १ महिना नपुदै यसरी भत्किने बिकासले बजेट मात्र नास हुने र जनताको करको दुरुपयोग बड्दै जाने हुन्छ ।“ सकिन्छ गुणस्तरीय काम गरौं सकिन्न भने पैसा खर्चका लागि मात्र विकास नगरौं भन्दै उनले थपे ः “विनाश भएर जाने विकासले न सुविधा दिन्छ न सन्तुष्टि त्यसैले अनुगमन प्रभावकारी ढंगले गरौं ।“

यता कल्भर्ट उपभोक्ता निर्माण समितिका अध्यक्ष चित्र बहादुर बलालले नयाँ माटो पटान भएकोले पिसिसि ढलान भत्किएको बताए । उक्त स्थानमा पिसिसि ढलानको निर्माण कार्य सुरु गरिएको समेत उनले बताए । निर्माण भएको साता दिन नबित्दै रातिको समयमा ट्रेक्टरमा गुड्दा ढलानको दुबै छेउ भत्किएको अध्यक्ष बलालले जानकारी दिए ।
यता प्राविधिक नविन डुम्रेले नयाँ माटो पटान भएकोले भत्किएको बताए । नयाँ माटोमा पिसिसि ढलान गर्दा पिपिसीसहित सडक भत्किएको जनाए । कल्भर्ट र पिपिसी लगायत निर्माणको भुक्तानी नभएको र पुनः निर्माण नभएसम्म भुक्तानी नहुने उनको भनाइ छ । गाउँपालिकाको ४ लाखको लागतमा देवीपुर कृषि बाटोमा कल्भर्ट सहित बाटो पिपिसी निर्माण भएको थियो । गाउँपालिका उपाध्यक्ष लक्ष्मी कुमारी चौधरीले स्थलगततबरले प्रभावकारी अनुगमन गरेको जिकिर गरिन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?