ट्रेंडिंग:

>> टी-२० विश्वकप: नेपालले टस जितेर पहिला फिल्डिङ गर्दैं >> ज्येष्ठ नागरिकमाथिको दुव्र्यवहार रोक >> आर्थिक बर्ष सकिन लाग्दा विकास निर्माणको चटारो >> बुटवल–लमही प्रसारण लाइन, २६ अर्ब लागतमा १ सय ७० किलोमिटर बन्ने >> सय भन्दा बढि स्थान बाढी पहिरोको जोखिम क्षेत्र >> महामारीले जन्मिएका ‘उद्यमी’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> यातायात व्यवस्था कार्यालय बुटवलका पुर्व प्रमुख सहित ५ जना नक्कली लाइसेन्स प्रकरणमा पक्राउ >> एचआईभी संक्रमितलाई छात्रवृत्ति, शैक्षिक र पोषण सामग्री वितरण >> टी–२० विश्वकपः बंगलादेशसँग १० वर्षपछि बद्ला लिने मौका >> सामाजिक सुरक्षा भत्ता लिन राष्ट्रिय परिचयपत्र अनिवार्यविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट दायर >> बजाज पल्सर एन १५० अब नेपाली बजारमा >> घोराही उपमहानगरपालिकाको नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनिक >> पश्चिम तराईमा असार ६ सम्म तातो हावाको लहर यथावत रहने >> लुम्बिनी र सुदुरपश्चिम प्रदेश प्रमुखबिच भेटघाट >> तेस्रो न्यू होराइजन एसईई फेस्टमा विद्यार्थीको उत्साहजनक सहभागिता >> बुटवलमा ग्रील जोनलाई संघीय सरकारको एक करोड वजेट >> बूढीगण्डकीको अन्यौलतालाई हटाउनुपर्छ : विश्वप्रकाश >> कबाड व्यवसायीको काठमाडौँमा प्रदर्शन, बालेनविरुद्ध नाराबाजी >> करको दर नभई दायरा बढाउन ब्यवसायीको सुझाव >> भारतको उत्तराखण्डमा पर्यटक बोकेको गाडी नदीमा खस्दा १४ जनाको मृत्यु >> संसदीय समितिको बैठकमा एनजीओको खाजा ! >> युसीएमएस भैरहवाद्वारा कपिलवस्तुमा सरोकारवालाहरुसँग अन्तरक्रिया >> पाल्पामा जिप दुर्घटना हुँदा नौ जना घाइते >> कांग्रेस र एमालेका जनप्रतिनिधिले वहिष्कार गरेपछि काठमाडौंको नगरसभा स्थगित >> भिजिट भिसाको दुरुपयोग बढ्दैः अध्यागमनले ५ सय भन्दा बढीलाई विमानस्थलबाटै फर्कायो >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा >> दक्षिण अफ्रिकासँग १ रनले हार्‍यो नेपाल, सुपर ८ मा पुग्ने सम्भावना समाप्त >> नेपालले दक्षिण अफ्रिकालाई ११५ रनमै रोक्यो, कुशल भुर्तेलले लिए ४ विकेट >> नेपाल टस जितेर फिल्डिङ गर्दै, सागरको ठाउँमा सन्दीप

जाल्पाद्वारा मृत्यु दाबी, सुबिधा रकम भुक्तानी

२९ चैत्र २०७९, बुधबार
२९ चैत्र २०७९, बुधबार

सल्यान चैत - जाल्पा सामुदायिक लघुवित्त वित्तीय संस्था लिमिटेड शाखा कार्यालय लुहाम, कपुरकोट सल्यानले मृत्यु दाबी र ग्राहक संरक्षणका लागि १४ लाख रूपैयाँ बढी रकम हस्तान्तरण गरेको छ । चालु आर्थिक वर्ष २०७९÷८० को हालसम्म संस्थाले पाँच जनालाई विमा वापतको मृत्यु दावी रकम १३ लाख ८२ हजार ५०० र ग्राहक संरक्षण कोष अन्तर्गत आफ्ना १० जना सदस्यहरूलाई ५५ हजार रूपैयाँ सुविधा रकम गरेर १४ लाख ३७ हजार ५०० रूपैयाँ भुक्तानी गरिएको लुहाम कपुरकोट शाखा प्रमुख डिला पाण्डेले जानकारी दिइन् ।
सोमबार तुलसिपुर उपमहानगरपालिका ३ दाङ निवासी स्वर्गीय यीम कुमारी घिमिरेको परिवारलाई मृत्यु दावी रकम भुक्तानी गरिएको संस्थाले जनाएको छ । तुलसिपुर ३ मा एक कार्यक्रमका विच संस्थाका अनुगमन प्रमुख गगन योगीले मृतकका श्रीमान नरिश्वर घिमिरेलाई ११ लाख ७० हजार रूपैयाँको चेक हस्तान्तरण गरेका हुन् । स्वर्गीय यीम कुमारीले संस्थाबाट पाँच लाख रूपैयाँ कर्जा लिएकोमा उक्त कर्जा मिनाह वापतको रकम चार लाख ५० हजार र बाँकी सात लाख २० हजार गरेर ११ लाख ७० हजार रूपैयाँ भुक्तानी गरिएको शाखा प्रमुख पाण्डेले जानकारी दिइन् ।
सो अवसरमा रकम बुझ्दै मृतकका श्रीमान नरिश्वरले जाल्पा सामुदायीक लघुवित्त वित्तिय संस्थाप्रती आभार प्रकट गरे । ‘गाउँघरमा ऋण लिएको भए साँवा र ब्याज सबै रकम तिर्नुपर्ने थियो’, उनले भने ‘संस्थाबाट ऋण लिँदा उक्त ऋण पनि मिनाह भयो, अन्य सुविधाको रकम पनि पाइयो । संस्थाप्रति आभारी छु ।’ श्रीमतीको कालगतीले मृत्यु भएपश्चात घरमा आफु, छोरा बुहारी र एक नाती रहेको भन्दै नातीको पढाइ लेखाई तथा घर निर्माण गर्दा लागेको रकम तिर्न र व्यवशायमा लगानी गर्न प्राप्त रकमबाट धेरै राहत हुने उनले बताए । संस्थाकी सदस्य यीम कुमारीको गत कार्तिक १७ गते मृत्यु भएको थियो ।
जाल्पा सामुदायीक लघुवित्त वित्तिय संस्थाका केन्द्र उपप्रमुख गिता कामीको अध्यक्षतामा भएको रकम भुक्तानी कार्यक्रममा शाखा प्रमुख पाण्डेले संस्थाबाट प्रदान हुने सुविधाका बारेमा पनि अवगत गराएकी थिइन् । उनका अनुसार संस्थाले दुर्घटनामा मृत्यु भएका सदस्यलाई कर्जा रकमको २०० प्रतिशत रकम उपलब्ध गराउने गरेको छ भने सदस्यको श्रीमानको मृत्यु भएमा २७ हजार ५००, सुत्केरी सुबिधा रकम दुई हजार र सदस्यको मृत्यु भएमा कर्जा रकमको १० प्रतिशत रकम सुविधा उपलब्ध गराउने गर्दछ ।
यसका साथै संस्थाले सदस्यहरूको लागि निःशुल्क रूपमा पशु स्वास्थ्य शिविर, पशु बिमा, सिपमुलक तालिम, वित्तिय साक्षरता कार्यक्रम पनि सञ्चालन गर्दै आएको अनुगमन प्रमुख योगीले बताए । जाल्पा सामुदायीक लघुवित्त वित्तिय संस्था लिमिटेड, लुहाम कपुरकोट शाखामा एक हजार ६७४ जना सदस्य आवद्ध छन् । संस्थाको कार्यक्षेत्र सल्यानको कपुरकोट र त्रिवेणी गाउँपालिका, रोल्पाको त्रिवेणी गाउँपालिका र दांगको तुलसिपुर उपमहानगरपालिकाको केही वडामा रहेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?