ट्रेंडिंग:

>> न्यू होराइजन स्पोर्टस् क्लबको अध्यक्षमा ठकुरी >> अर्घाखाँची र गुल्मीमा वनको डढेलो गाउँमा पस्दा ६० बढी घरगोठ जले >> बागेश्वरी संगीतालयले मनायो रजत जयन्ती >> आम्दानीको स्रोत बन्दै सालको पात >> एसीसी प्रिमियर कपः नेपाल हङकङसँग पराजित >> आफूबाहेक अरुलाई वामपन्थी नदेख्ने ओली सच्चिएपछि अहिलेको समीकरण : भुसाल >> कानुनविपरित भर्ना शुल्क असुल्दै निजी विद्यालयः बुटवल उपमहानगर भन्छ– गुनासो आएको छ, अनुगमन गर्छौं >> हामीलाई कमजोर ठाने फेरि अर्को उथलपुथल : नेपाल >> लुम्बिनीसहित देशका विभिन्न प्रदेशमा ठूलो हावाहुरी, २४ घण्टे चेतावनी >> रास्वपा स्वार्थी, अस्थिर र डोलायमान : ओली >> एनजी मार्केटको बम्पर उपहार विजेतालाई डेढकरोडको घर बनाइदिने सम्झौता हस्तान्तरण >> नासिंदै चौपारीहरु : गमलाको पिपल पूजा गर्दै, संस्कृति जोगाउँदै >> भारतले रोक्यो नेपाली चिया निर्यात,१७ ट्रक चिया भारतमा अलपत्र >> काठमाडौँबाट संखुवासभा जाँदै गरेको माइक्रोबस धनकुटामा दुर्घटना, १९ जना घाइते >> सल्यान उद्योग वाणिज्य संघको मतदान सुरु >> नवलपरासीमा आगलागी : १० घर जलेर नष्ट >> आइपिओ जारी गर्दै ड्रिम इन्टरनेशनल >> एमाले प्रतिनिधि परिषद् बैठक आज, २ हजार ४ सयको सहभागिता रहने >> कथाः हेडसर >> यसरी नियन्त्रण गर्न सकिन्छ आगलागी >> सरकारसँगै फेरिन्छन भूमि आयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कान्तिमा स्तरमापन परीक्षा >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमडी तहको पठनपाठन शुरु >> पेमेन्ट गेटवे प्रकरणमा टेलिकमका प्रबन्ध निर्देशक सुनील पौडेल भ्रष्टाचारी ठहर, मधु मरासिनीलाई सफाइ >> सुप्रिम सहकारीका अध्यक्ष गुरुङ थुनामा, दीपेश पुनसहित ६ जना धरौटीमा रिहा हुने >> यूएईसँग नेपाल ६ विकेटले पराजित, एसिया कप खेल्ने चाहना अधूरै >> संजिवनी टोलको १० औ रक्तदान >> सुदूरपश्चिममा सत्ता गठबन्धन मन्त्रालय भागबण्डाको गृहकार्यमा >> विपिनको रिहाइका लागि पहल गरिदिन प्रधानमन्त्रीलाई आग्रह >> नेपालले युएईलाई दियो १२० रनको लक्ष्य >> अर्घाखाँची बस दुर्घटनामा घाइते १७ मध्ये एक जनाको मृत्यु >> सुन तोलामा ७ सय रुपैयाँले बढयो >> युएईविरुद्ध पहिला ब्याटिङ गर्दै नेपाल >> स्वचालित विधिबाट परीक्षा केन्द्रको निर्धारण हुने >> इरानमा इजरायलले सुरु गर्‍यो मिसाइल आक्रमण >> जन्ती लिन जान लागेको गाडीले ठक्कर दिंदा एकजनाको मृत्यु >> सिन्धुपाल्चोकमा बेहुली बोकेको जन्ती सवार बस दुर्घटना, ३ जनाको मृत्यु, ५२ घाइते >> होटेलमा बसेकी छोरीलाई रडले हानेर हत्या गर्ने बाबु पक्राउ >> आगलागीमा परेर एक जनाको मृत्यु, ३ घर जलेर नष्ट >> भारतमा लोकसभा चुनाव सुरु, २१ राज्यका १०२ सिटमा मतदान >> ऐतिहासिक जितगढीः बुटवलको गौरव >> एसीसी प्रिमियर कपः सेमिफाइनलमा आज नेपाल र यूएई भिड्दै >> जितगढी, उजिरसिंह र भगवती जात्राको महिमा फैलाऔं >> बुटवलले नसम्झने त्योे मे २९ >> अस्पतालमा एसईईका विद्यार्थीलाई स्वयंसेवाको अवसर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा

सैनामैनामा निःशुल्क क्यान्सर परीक्षण शिविर

१८ चैत्र २०७९, शनिबार
१८ चैत्र २०७९, शनिबार

बुटवल, १८ चैत ।

रुपन्देहीको सैनामैनामा क्यान्सर सम्बन्धी सचेतना तथा निःशुल्क क्यान्सर परीक्षण शिविर सम्पन्न भएको छ । रोटरी क्लवअफ बुटवलसहित विभिन्न ६ वटा संस्थाले संयुक्त रुपमा क्यान्सर सम्बन्धी सचेतना एवं निःशुल्क परीक्षण शिविर आयोजना गरेका हुन् ।

शिविर आयोजना गर्ने अन्य संस्थाहरुमा नेपाल क्यान्सर सहयोग समूह, सैनामैना नगरपालिका, रोटरी क्लव अफ लुम्बिनी सिद्धार्थनगर, पर्रोहा बचत तथा क्रृण सहकारी संस्था लिमिटेड र नेपाल क्यान्सर अस्पताल तथा रिसर्च सेन्टर रहेका छन् ।

सैनामैनाको बाबरी रिसोर्ट परिसरमा रोटरी क्लव अफ बुटवलको १४ सय ५६ औं नियमित बैठकका साथै शिविरको आयोजना गरिएको हो । शिविरको उदघाटन नेपाल क्यान्सर सहयोग समूहका अध्यक्ष दिलीप भट्टराईले गरेका थिए ।

त्यस अवसरमा बोल्दै उनले क्यान्सर सम्बन्धी सचेचना जगाएर समयमै रोग पहिल्याउन सकियो भने धेरै हदसम्म रोग निको पार्न सकिने बताउँदै रोग लाग्नै नदिनका लागि पनि यसबारेको सचेतना अपरिहार्य रहेको बताए ।

कार्यक्रममा रोटरी क्लव अफ बुटवलका अध्यक्ष बोनिन पियाले क्लवले आगामी दिनमा पनि यस्ता शिविरको आयोजना गर्ने प्रतिवद्धता जनाउँदै स्वास्थ्यको क्षेत्रमा क्लवले निरन्तर सचेतनामूलक कार्यक्रमदेखि लिएर अस्पतालहरुमा उपकरणहरु सहयोग गर्दै आएको बताए ।

त्यस्तै सैनामैना नगरपालिकाकी उपप्रमुख उपप्रमुख बिना राना, रोटरी क्लव अफ लुम्बिनी सिद्धार्थनगरका अध्यक्ष भोजबहादुर खत्री, पर्रोहा बचत तथा क्रृण सहकारीकी विष्णु रेग्मीलगायतले क्यान्सर सम्बन्धी सचेतना शिविरले सर्वसाधारणलाई यसबाट जोगिनो उपायका बारेमा जानकारी हुने भन्दै समय समयमा यस्ता शिविर सञ्चालन गर्नुपर्ने बताएका थिए ।

शिविरमा निःशुल्क क्यान्सर परीक्षणका लागि ८ जना चिकित्सकको टोली खटिएको थियो । शिविरमा विशेषगरी महिलामा हुने स्तन क्यान्सर र पाठेघर सम्बन्धी क्यान्सर परीक्षणलाई मुख्य प्राथमिकता दिइएको थियो । त्यस्तै पुरुषमा हुने प्रोस्टेट क्यान्सर सम्बन्धी परीक्षण समेत गरिएको थियो ।

शिविरमा करिव ६०० जना सहभागी भएको रोटरी क्लव अफ बुटवलका अध्यक्ष बोनिन पियाले जानकारी दिए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?