ट्रेंडिंग:

>> टी-२० विश्वकप: नेपालले टस जितेर पहिला फिल्डिङ गर्दैं >> ज्येष्ठ नागरिकमाथिको दुव्र्यवहार रोक >> आर्थिक बर्ष सकिन लाग्दा विकास निर्माणको चटारो >> बुटवल–लमही प्रसारण लाइन, २६ अर्ब लागतमा १ सय ७० किलोमिटर बन्ने >> सय भन्दा बढि स्थान बाढी पहिरोको जोखिम क्षेत्र >> महामारीले जन्मिएका ‘उद्यमी’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> यातायात व्यवस्था कार्यालय बुटवलका पुर्व प्रमुख सहित ५ जना नक्कली लाइसेन्स प्रकरणमा पक्राउ >> एचआईभी संक्रमितलाई छात्रवृत्ति, शैक्षिक र पोषण सामग्री वितरण >> टी–२० विश्वकपः बंगलादेशसँग १० वर्षपछि बद्ला लिने मौका >> सामाजिक सुरक्षा भत्ता लिन राष्ट्रिय परिचयपत्र अनिवार्यविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट दायर >> बजाज पल्सर एन १५० अब नेपाली बजारमा >> घोराही उपमहानगरपालिकाको नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनिक >> पश्चिम तराईमा असार ६ सम्म तातो हावाको लहर यथावत रहने >> लुम्बिनी र सुदुरपश्चिम प्रदेश प्रमुखबिच भेटघाट >> तेस्रो न्यू होराइजन एसईई फेस्टमा विद्यार्थीको उत्साहजनक सहभागिता >> बुटवलमा ग्रील जोनलाई संघीय सरकारको एक करोड वजेट >> बूढीगण्डकीको अन्यौलतालाई हटाउनुपर्छ : विश्वप्रकाश >> कबाड व्यवसायीको काठमाडौँमा प्रदर्शन, बालेनविरुद्ध नाराबाजी >> करको दर नभई दायरा बढाउन ब्यवसायीको सुझाव >> भारतको उत्तराखण्डमा पर्यटक बोकेको गाडी नदीमा खस्दा १४ जनाको मृत्यु >> संसदीय समितिको बैठकमा एनजीओको खाजा ! >> युसीएमएस भैरहवाद्वारा कपिलवस्तुमा सरोकारवालाहरुसँग अन्तरक्रिया >> पाल्पामा जिप दुर्घटना हुँदा नौ जना घाइते >> कांग्रेस र एमालेका जनप्रतिनिधिले वहिष्कार गरेपछि काठमाडौंको नगरसभा स्थगित >> भिजिट भिसाको दुरुपयोग बढ्दैः अध्यागमनले ५ सय भन्दा बढीलाई विमानस्थलबाटै फर्कायो >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा >> दक्षिण अफ्रिकासँग १ रनले हार्‍यो नेपाल, सुपर ८ मा पुग्ने सम्भावना समाप्त >> नेपालले दक्षिण अफ्रिकालाई ११५ रनमै रोक्यो, कुशल भुर्तेलले लिए ४ विकेट >> नेपाल टस जितेर फिल्डिङ गर्दै, सागरको ठाउँमा सन्दीप

विधानविपरित सदस्य मनोनीत गरेको भन्दै सिउवासंघविरुद्ध उजुरी

१७ चैत्र २०७९, शुक्रबार
१७ चैत्र २०७९, शुक्रबार

बुटवल, १७ चैत ।

सिद्धार्थ उद्योग वाणिज्य संघ, रुपन्देहीमा मनोनित सदस्य प्रक्रियाप्रति असन्तुष्टी जनाउँदै जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा उजुरी परेको छ ।

संघले कार्यसमिति सदस्यमा मनोनीत गरेका कैलाश गुप्ताको विधान अनुुसार योग्यता नपुगेको भन्दै उक्त निर्णय खारेजीको माग गर्दै ह्याप्पी भिजिट टुर्स एण्ड ट्राभल्स प्रालिका उमाशंकर मिश्रले जिल्ला प्रशासनमा उजुरी दिएका हुन् ।

संघको विधानमा २ आर्थिक वर्ष पूरा गरेको साधारण सदस्यले मात्र कार्यसमितिको सदस्य हुन पाउने व्यवस्था रहेको भन्दै उजुरीमा संघले मनोनीत गरेका गुप्ताको विधान बमोजिमको योग्यता नपुगेको उल्लेख छ । संघका अध्यक्षले गरेको गैरकानुनी प्रावधान अनुसारको सदस्य तत्काल हटाई विधानसम्मत व्यक्ति वा फर्मलाई मनोनीत गर्न माग गरिएको छ ।

साथै उजुरीमा निर्वाचनमा सचिव पदमा उम्मेददार भई पराजित भएका धर्मविर शर्मालाई नैतीकता र इमान्दारिताको ख्याल नगरी बाणिज्य सदस्यमा मनोनीत गरिएको भन्दै उक्त पदबाट कारवाहीको माग गरिएको छ ।

उजुरीमा उद्योग बाणिज्य महासंघ काठमाडौं, गृहमन्त्रालय काठमाडौं, समाज कल्याण परिषद काठमाडौं, सिद्धार्थ उद्योग बाणिज्य संघ रुपन्देही र उद्योग बाणिज्य महासंघ लुम्बिनी प्रदेशलाई बोधार्थ दिइएको छ ।

यस सम्बन्धमा सिद्धार्थ उद्योग बाणिज्य संघका अध्यक्ष ठाकुर श्रेष्ठले सदस्य मनोनीत विधान विपरित नभएको बताए । सदस्य भएको दुई आर्थिक वर्ष पुगेको हुनुपर्ने भन्ने प्रावधान चुनावमा उठ्नका लागि भएको भन्दै उनले तर मनोनीत हुनका लागि भने साधारण सदस्य भए मात्र पुग्ने बताए । श्रेष्ठले व्यक्तिगत कुण्ठाका कारण उजुरी दिइएको बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?