ट्रेंडिंग:

>> इन्टरपोलमार्फत यूएईबाट पक्राउ परेका दुई जनालाई नेपाल ल्याइयो >> संसदीय छानबिन समिति बनाउँदा कम्पनीको नाम उल्लेख गर्नुपर्ने कांग्रेसको अडान >> रुपन्देहीमा पोलियोविरुद्ध ७० हजार बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाइंदै >> कलेजो क्यान्सर बढ्दै, के के हुन्छन् लक्षण ? >> संसदको गतिरोध हटाउन दलहरुको पहल, भोलिको बैठकअघि नै सहमति जुटाउने प्रयास >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> बिउमा लुटिंदै किसानहरु  >> महेशपुर भन्सारले समात्यो ५ लाख बराबरको अवैध कपडा >> बुद्ध परिपथको विकासका लागि पञ्चवर्षीय योजना बनाउँछौः मन्त्री बस्नेत >> सकारात्मक चिन्तनले बनाउँछ स्वस्थ जीवन >> चाउलीको दोभासे रहर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मनपरी गर्ने बुटवलका २ मासु पसललाई जरिवाना >> बुद्धिचाल खेलाडी सेढाइलाई बिदाई >> स्कर्लसमा नेता चुन्न निर्वाचन >> उत्तर प्रदेशको १ प्रतिशत पर्यटक लुम्बिनीलाई पर्याप्त >> बुटवल पूर्ण खोप दिगोपना सुनिश्चितता घोषणा >> विद्यार्थीसँग पर्यावरण सचेतना अभिवृद्धि कार्यक्रम बुटवलमा सम्पन्न >> सन्धिखर्कमा पनि खुल्यो कपडा बैंक >> दाङबाट काठमाडौ जाँदै गरेको बस दुर्घटनामा १० यात्रु घाइते >> वडा नं ३ र १ सेमीफाईनलमा >> गृहमन्त्रीलाई कारबाही माग गर्दै नेवि संघको प्रदर्शन >> घरजग्गा र सवारी कर्जामा राष्ट्र बैंकको उदार नीति >> काँग्रेसले संसदमा उत्ताउलो व्यवहार देखायोः ओली >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै नबसी स्थगित >> राष्ट्रिय सभामा कांग्रेसको अवरोध पछि बैठक स्थगित >> नेपालले लगायो २ भारतीय ब्रान्डका ४ मसलाको आयातमा रोक >> प्रतिनिधि सभाको बैठक सर्‍यो >> पाल्पामा रूखबाट लडेर महिलाको मृत्यु >> पाकिस्तान खानेपानी संकटको चरम सिमामा >> संसदीय छानबिन समितिमा अडिग रहने कांग्रेसको निर्णय >> विश्वकपअघि अमेरिका र क्यानडासँग नेपालले वार्मअप खेल खेल्ने >> विपन्नलाई निःशुल्क उपचार सार्थक बनाउँदै काठमाडौं महानगर >> यस्तो छ आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथोपटक जेठ ७ गते विश्वासको मत लिने >> सुकुम्बासी र अव्यवस्थित बसोवासीलाई जग्गा र लालपुर्जा नदिन सर्वोच्चको आदेश >> ‘रक्तचाप नियन्त्रणमा पूर्व होसियारी’ >> लुम्बिनीको विकास र पर्यटन >> राजस्व संकलनमा प्रदेश सरकार फेल >> ‘मुंग्रे घार’ नै लिलबहादुरको साहारा >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज पनि बस्दै >> राष्ट्र बैंकलाई तरलता व्यवस्थापनको सकस, बैंकिङ प्रणालीबाट आज फेरि रु. ३५ अर्ब तान्दै >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> सन्दीपलाई विश्वकप खेल्ने टोलीमा राख्न आईसीसीले दियो स्वीकृति >> सकारात्मक चिन्तन : पूर्ण आकारको स्वस्थ जीवन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> राइटपाथ एजुकेसन कन्क्लेभमा अन्जु पन्त र पुर्व मिस नेपाल आउंदै >> गुल्मीमा बस दुर्घटना : एकको मृत्यु, १२ घाइते (नामावलीसहित) >> बुटवलको विकासका लागि पुनःसंरचना विषयक दुई दिने गोष्ठी सुरु >> छाडा चौपाया व्यवस्थापनमा प्रदेशले चासो दिन्छ: मुख्यमन्त्री महरा

बैंकर प्रकाश पौडेलको देशभक्तिपूर्ण अपील : सबै नेपालीले देशमै भविष्य देखुन्

१६ चैत्र २०७९, बिहीबार
१६ चैत्र २०७९, बिहीबार

बुटवल,१६ चैत । बैंकर प्रकाश पौडेलले आफ्नो देशमा संभावना र अवसर हुंदाहुंदै पनि हरेक कुरामा विदेश ताक्ने नेपाली समाजको प्रवृत्तिलाई इंगित गर्दै मर्मस्पर्शी भनाई सार्वजनिक गरेका छन् ।
शाइन रेसुंगा डेभलपमेन्ट बैंकका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत समेत रहेका पौडेलले आफ्नै देशमा संभावना देख्न र अरुलाई दोष दिनुभन्दा आफै परिवर्तन हुन अपील गरेका छन् ।
आफ्नो संस्थासंग सम्बन्धित सूचना सामग्री वाहेक अरु विषय हत्तपत्त सामाजिक सञ्जालमा नलेख्ने पौडेलले नेपाली समाजमा पछिल्ला वर्षहरुमा देखिएको प्रवृत्तिमा सुधार र परिवर्तन होस् भन्ने उद्देश्यले  देशभक्तिपूर्ण र भावुक भनाई आफ्नो फेसबुक वालमा राखेका हुन्  ।

पौडेलले नेपालमा संभव हुने अध्ययन,उपचार,किनमेल र संभव भएसम्म रोजगारी आफ्नै देशमा गर्नुपर्ने आग्रह गर्दै अरुलाई दोष दिने, गाली गर्ने सोंच र प्रवृत्ति परिवर्तन गर्न पनि  आग्रह गरेका छन् ।

हेरौं उनको भनाई जस्ताको तस्तै

अध्ययनको लागि बिदेश, रोजगारीको लागि बिदेश, स्वास्थ उपचारको लागि बिदेश ।।
हामी एक अर्को लाइ गाली गर्न र अरुलाइ दोषी देखाउनु मै ब्यस्त ।।
हामी ब्यापारमा मन्दी आयो भन्छौं, उपभोक्ता बिदेशमा, पैसा हरायो भन्छौ, पैसा शिक्षा र उपचारमा बाहिर ।।
सक्ने जति अरु देश, नसक्ने भारत ।। दिल्ली लगायतका अन्य शहरका अस्पतालमा नेपालीको लाइन छ, कलेजमा नेपाली बिद्यार्थीको भिड छ ।।
आयातको त कुरै नगरौं, धन्न रेमिटेन्स छ र गफ गर्न पुगेको छ ।।
कुरा ठुला होइन, सानो सानो कुराबाट नै हो परिवर्तन आउने हो । सबै आ आफ्नो ठाँउमा जिम्मेवार बनौं ।।
सबै नेपालीले आफ्नो देशमा आफ्नो भबिस्य देख्न सकुन, सबै युवाले नेपाली अर्थतन्त्रमा आफ्नो भबिस्य देख्न सकुन, देशले हाम्रो सोच र व्यबहारमा परिबर्तन खोजेको छ ।।

न्युज बुटवलटुडे संगको संक्षिप्त कुराकानीमा पौडेलले युवा – विद्यार्थीलाई देशमै टिकाउन सरकारले विशेष नीति, योजना र कार्यक्रम ल्याउन कत्ति पनि ढिलाई गर्न नहुने सुझाव दिए ।   ‘केही गर्न सक्ने क्षमता भएका युवा जनशक्ति जति विदेश जाने अनि को आएर देश बनाइदिने त ? – प्रश्न गर्दै पौडेलले भने –‘नेपालमै थुप्रै संभावना र अवसर छन्, बैंकहरु लगानी गर्न तयार छन्, सक्षम युवा स्वदेशमै काम गर्न, स्वदेशमै उद्यम गर्न थालेपछि त्यसले देशभरि सकारात्मक सन्देश जान्छ र विदेश ताक्ने परिपाटीमा परिवर्तन ल्याउन सक्छ र मात्रै देश बन्छ, तर हामी देशमै केही गर्न भन्दा विदेशमै राम्रो देख्छौं, त्यसरी देश बन्दैन ।’

हुन पनि नेपालमै खेती गरे फल्ने कृषिजन्य वस्तुहरु विदेशबाट खरबौं मुल्यको आयात भइरहेको छ, यता नेपालका खेत बारी बांझै छन् । विदेश अध्ययनमा वार्षिक ३० अर्ब हाराहारी बाहिर गएको छ । यसरी पैसा खर्चेर बाहिर जानेहरु विदेशको सिस्टम, सुशासन देखेपछि उतै आकर्षित हुन्छन् र नेपाल फर्किन चाहन्नन्, जुन देशको लागि ठूलो घाटा हो । त्यसैले सांच्चिकै बैंकर पौडेलले भने जस्तै हरेक नेपालीले नेपालमा संभव र उपलब्ध सेवा, सुविधा, रोजगारी आफ्नै देशमा लिने / गर्ने हो भने मात्रै आफू र देश बन्न सक्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?