ट्रेंडिंग:

>> न्यू होराइजन स्पोर्टस् क्लबको अध्यक्षमा ठकुरी >> अर्घाखाँची र गुल्मीमा वनको डढेलो गाउँमा पस्दा ६० बढी घरगोठ जले >> बागेश्वरी संगीतालयले मनायो रजत जयन्ती >> आम्दानीको स्रोत बन्दै सालको पात >> एसीसी प्रिमियर कपः नेपाल हङकङसँग पराजित >> आफूबाहेक अरुलाई वामपन्थी नदेख्ने ओली सच्चिएपछि अहिलेको समीकरण : भुसाल >> कानुनविपरित भर्ना शुल्क असुल्दै निजी विद्यालयः बुटवल उपमहानगर भन्छ– गुनासो आएको छ, अनुगमन गर्छौं >> हामीलाई कमजोर ठाने फेरि अर्को उथलपुथल : नेपाल >> लुम्बिनीसहित देशका विभिन्न प्रदेशमा ठूलो हावाहुरी, २४ घण्टे चेतावनी >> रास्वपा स्वार्थी, अस्थिर र डोलायमान : ओली >> एनजी मार्केटको बम्पर उपहार विजेतालाई डेढकरोडको घर बनाइदिने सम्झौता हस्तान्तरण >> नासिंदै चौपारीहरु : गमलाको पिपल पूजा गर्दै, संस्कृति जोगाउँदै >> भारतले रोक्यो नेपाली चिया निर्यात,१७ ट्रक चिया भारतमा अलपत्र >> काठमाडौँबाट संखुवासभा जाँदै गरेको माइक्रोबस धनकुटामा दुर्घटना, १९ जना घाइते >> सल्यान उद्योग वाणिज्य संघको मतदान सुरु >> नवलपरासीमा आगलागी : १० घर जलेर नष्ट >> आइपिओ जारी गर्दै ड्रिम इन्टरनेशनल >> एमाले प्रतिनिधि परिषद् बैठक आज, २ हजार ४ सयको सहभागिता रहने >> कथाः हेडसर >> यसरी नियन्त्रण गर्न सकिन्छ आगलागी >> सरकारसँगै फेरिन्छन भूमि आयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कान्तिमा स्तरमापन परीक्षा >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमडी तहको पठनपाठन शुरु >> पेमेन्ट गेटवे प्रकरणमा टेलिकमका प्रबन्ध निर्देशक सुनील पौडेल भ्रष्टाचारी ठहर, मधु मरासिनीलाई सफाइ >> सुप्रिम सहकारीका अध्यक्ष गुरुङ थुनामा, दीपेश पुनसहित ६ जना धरौटीमा रिहा हुने >> यूएईसँग नेपाल ६ विकेटले पराजित, एसिया कप खेल्ने चाहना अधूरै >> संजिवनी टोलको १० औ रक्तदान >> सुदूरपश्चिममा सत्ता गठबन्धन मन्त्रालय भागबण्डाको गृहकार्यमा >> विपिनको रिहाइका लागि पहल गरिदिन प्रधानमन्त्रीलाई आग्रह >> नेपालले युएईलाई दियो १२० रनको लक्ष्य >> अर्घाखाँची बस दुर्घटनामा घाइते १७ मध्ये एक जनाको मृत्यु >> सुन तोलामा ७ सय रुपैयाँले बढयो >> युएईविरुद्ध पहिला ब्याटिङ गर्दै नेपाल >> स्वचालित विधिबाट परीक्षा केन्द्रको निर्धारण हुने >> इरानमा इजरायलले सुरु गर्‍यो मिसाइल आक्रमण >> जन्ती लिन जान लागेको गाडीले ठक्कर दिंदा एकजनाको मृत्यु >> सिन्धुपाल्चोकमा बेहुली बोकेको जन्ती सवार बस दुर्घटना, ३ जनाको मृत्यु, ५२ घाइते >> होटेलमा बसेकी छोरीलाई रडले हानेर हत्या गर्ने बाबु पक्राउ >> आगलागीमा परेर एक जनाको मृत्यु, ३ घर जलेर नष्ट >> भारतमा लोकसभा चुनाव सुरु, २१ राज्यका १०२ सिटमा मतदान >> ऐतिहासिक जितगढीः बुटवलको गौरव >> एसीसी प्रिमियर कपः सेमिफाइनलमा आज नेपाल र यूएई भिड्दै >> जितगढी, उजिरसिंह र भगवती जात्राको महिमा फैलाऔं >> बुटवलले नसम्झने त्योे मे २९ >> अस्पतालमा एसईईका विद्यार्थीलाई स्वयंसेवाको अवसर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा

दुर्घटना नगराउने ४० कुशल चालक सम्मानित

१४ चैत्र २०७९, मंगलवार
१४ चैत्र २०७९, मंगलवार

बुटवल, चैत ।
सुरक्षित यात्रा नेपालले बुटवल उप–महानगरापलिकाको आर्थिक सहयोगमा ४० जना कुशल चालकलाई सम्मान गरेको छ । सोमबार बुटवल बसपार्कमा एक कार्यक्रमको आयोजना गरी १० देखि ४९ बर्ष सम्म नियरन्तर सवारी चलाएर दुर्घटना नगरेका कुशल चालकहरुलाई सम्मान गरिएको हो ।
सम्मान कार्यक्रममा बोल्दै बुटवल उपमहानगरपालिकाका प्रमुख खेलराज पाण्डेले बुटवलको बसपार्क सुधारको काम नगरपालिकाले सुरुवात गरेको बताए ।उनले अहिले रहेको स्थानमा बसपार्क साँघुरो भएको कारण बुटवल १२ रामनगरमा रहेको सामुदायिक वनको जग्गामा वसपार्क निर्माण गर्ने गरी अन्तीम तयारी गरिएको समेत बताए ।
पछिल्लो समयमा बसपार्कमा केही सुधारका काम गरिएको भन्दै उनले अव निःशुल्क आधुनिक सौचालय समेत निर्माण गरिने, बसपार्कमा नै उत्कृष्ठ चमेनागृह निर्माण गरी सोहीस्थानबाट नै यात्रुहरुले अन्य सेवा पाउने गरी बनाउन लागिएको समेत बताएका थिए ।
यातायता व्यवसायीहरुले गर्ने व्यवहार, भाषागत शुद्धता आवश्यक रहेको भन्दै उनले अहिले व्यवसायीहरुले मावमैत्री व्यवहार नगरेको गुनासो धेरै आउने गरेकोसमेत बताएका थिए ।
बसपार्कबाट नै बसको टिकट काटेर चढ्ने वातावारण अहिले नभएको भन्दै यसमा धेरै सुधारको खाँचो रहेको र सोही अनुसार बसापर्कमा उच्च क्षमताका ठुला ठुला लाईट समेत जडान गर्ने अन्तीम तयारी गरिएकोसमेत बताउका थिए ।
रुपन्देही जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी भरतमणि पाण्डेले व्यवसायी चालकहरुले पनि सम्मानजनक व्यवहार नभएको भन्दै उनले यातायता व्यवसायलाई सम्मानित व्यवसाय बनाउन सबैले साझा पहल गर्नुपर्ने बताएका थिए । उनले दुर्घटना नगराउने, यातायताका नियम मान्ने चालकहरुलाई सरकारले नै सम्मान गर्ने वातावरण ल्याउनुपर्ने र यसमा आफुले पहल गर्ने समेत प्रतिवद्धता जनाए ।
प्रमुख जिल्ला अधिकारी पाण्डेले भारतीय साधानहरुको सिमा नाकामा नै विमाको व्यवस्था गर्न आवश्यक रहेको भन्दै जसले गर्दा नेपाल भित्र आएपछि हुने दुर्घटना वा अन्य कारणबाट क्षतिपुर्तीको काम गर्न सहज हुने बताएका थिए ।
यस्तै उनले सार्वजनिक यातायाताका साधन चलाउने, नीजि साधन चलाउने वा अन्य साधान चलाउने चालकहरुको लागि छुट्टा छुट्टै व्यवस्था गर्न आवश्यक रहेको समेत बताएका थिए ।
कार्यक्रममा सुरक्षित यात्रा नेपालका प्रमुख सल्लाहकार अर्जुनरानाभाट, बुटवल उपमहानरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत टेकराज पन्थी, राजमार्ग सुरक्षा तथा ट्राफिक व्यवस्था कार्यालय बुटवलका प्रमुख कृष्ण प्रसाई, सडक डिभिजन कार्यालय बुटवलका प्रमुख होम बहादुर एसी, ईलाका प्रहरी कार्यालय बुटवलका प्रमुख दान बहादुर थापा, पश्चिम नेपाल वस व्यवसायी प्रालिका सञ्चालक नारायण घिमिरे, अधिवक्ता महेन्द्र पाण्डे, संस्थाका अध्यक्ष कृष्ण बेल्बासे लगायतले दुर्घटना न्यूनीकरणका लागि विभिन्न निकायले निभाउनुपर्ने भूमिका बारेमा प्रकाश पारेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?