ट्रेंडिंग:

>> इन्टरपोलमार्फत यूएईबाट पक्राउ परेका दुई जनालाई नेपाल ल्याइयो >> संसदीय छानबिन समिति बनाउँदा कम्पनीको नाम उल्लेख गर्नुपर्ने कांग्रेसको अडान >> रुपन्देहीमा पोलियोविरुद्ध ७० हजार बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाइंदै >> कलेजो क्यान्सर बढ्दै, के के हुन्छन् लक्षण ? >> संसदको गतिरोध हटाउन दलहरुको पहल, भोलिको बैठकअघि नै सहमति जुटाउने प्रयास >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> बिउमा लुटिंदै किसानहरु  >> महेशपुर भन्सारले समात्यो ५ लाख बराबरको अवैध कपडा >> बुद्ध परिपथको विकासका लागि पञ्चवर्षीय योजना बनाउँछौः मन्त्री बस्नेत >> सकारात्मक चिन्तनले बनाउँछ स्वस्थ जीवन >> चाउलीको दोभासे रहर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मनपरी गर्ने बुटवलका २ मासु पसललाई जरिवाना >> बुद्धिचाल खेलाडी सेढाइलाई बिदाई >> स्कर्लसमा नेता चुन्न निर्वाचन >> उत्तर प्रदेशको १ प्रतिशत पर्यटक लुम्बिनीलाई पर्याप्त >> बुटवल पूर्ण खोप दिगोपना सुनिश्चितता घोषणा >> विद्यार्थीसँग पर्यावरण सचेतना अभिवृद्धि कार्यक्रम बुटवलमा सम्पन्न >> सन्धिखर्कमा पनि खुल्यो कपडा बैंक >> दाङबाट काठमाडौ जाँदै गरेको बस दुर्घटनामा १० यात्रु घाइते >> वडा नं ३ र १ सेमीफाईनलमा >> गृहमन्त्रीलाई कारबाही माग गर्दै नेवि संघको प्रदर्शन >> घरजग्गा र सवारी कर्जामा राष्ट्र बैंकको उदार नीति >> काँग्रेसले संसदमा उत्ताउलो व्यवहार देखायोः ओली >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै नबसी स्थगित >> राष्ट्रिय सभामा कांग्रेसको अवरोध पछि बैठक स्थगित >> नेपालले लगायो २ भारतीय ब्रान्डका ४ मसलाको आयातमा रोक >> प्रतिनिधि सभाको बैठक सर्‍यो >> पाल्पामा रूखबाट लडेर महिलाको मृत्यु >> पाकिस्तान खानेपानी संकटको चरम सिमामा >> संसदीय छानबिन समितिमा अडिग रहने कांग्रेसको निर्णय >> विश्वकपअघि अमेरिका र क्यानडासँग नेपालले वार्मअप खेल खेल्ने >> विपन्नलाई निःशुल्क उपचार सार्थक बनाउँदै काठमाडौं महानगर >> यस्तो छ आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथोपटक जेठ ७ गते विश्वासको मत लिने >> सुकुम्बासी र अव्यवस्थित बसोवासीलाई जग्गा र लालपुर्जा नदिन सर्वोच्चको आदेश >> ‘रक्तचाप नियन्त्रणमा पूर्व होसियारी’ >> लुम्बिनीको विकास र पर्यटन >> राजस्व संकलनमा प्रदेश सरकार फेल >> ‘मुंग्रे घार’ नै लिलबहादुरको साहारा >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज पनि बस्दै >> राष्ट्र बैंकलाई तरलता व्यवस्थापनको सकस, बैंकिङ प्रणालीबाट आज फेरि रु. ३५ अर्ब तान्दै >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> सन्दीपलाई विश्वकप खेल्ने टोलीमा राख्न आईसीसीले दियो स्वीकृति >> सकारात्मक चिन्तन : पूर्ण आकारको स्वस्थ जीवन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> राइटपाथ एजुकेसन कन्क्लेभमा अन्जु पन्त र पुर्व मिस नेपाल आउंदै >> गुल्मीमा बस दुर्घटना : एकको मृत्यु, १२ घाइते (नामावलीसहित) >> बुटवलको विकासका लागि पुनःसंरचना विषयक दुई दिने गोष्ठी सुरु >> छाडा चौपाया व्यवस्थापनमा प्रदेशले चासो दिन्छ: मुख्यमन्त्री महरा
फ्रन्टपेज

राजधानीले देउखुरीमा चहलपहल

राप्ती ३ मौरीघाट निवासी भरतराज न्यौपाने–‘‘भन्छन् धेरै चहल–पहल भएको छ । मौरीघाटमा भाडामा कोठा उपलब्ध गराउँनै सकेका छैनौ, होटलहरुले राम्रो आम्दानी गरेका छन ।’
१४ चैत्र २०७९, मंगलवार
१४ चैत्र २०७९, मंगलवार

लमही, चैत ।- लुम्बिनी प्रदेश सरकारको स्थायी राजधानी दाङको देउखुरीमा संचालन भए लगतै देउखुरीमा चहल पहल बढेको छ । लुम्बिनी प्रदेशको अस्थायी मुकाम रुपन्देहीको बुटवलबाट दाङको राप्ती गाँउपालिका–३ मौरिघाटमा आएलगतै प्रदेश राजधानी माताहतका सबै मन्त्रालय, कार्यालय संचालनमा आएका छन ।
सबै कार्यालय संचालन आएलगतै सेवाग्राहीको आगमनले भिडभाड बढाएको हो । राजधानी अन्र्तगत १२ वटा जिल्लाका बासिन्दाहरु प्रदेशबाट प्राप्तगर्ने सेवा सुविधा लिन प्रदेश राजधानी देउखुरीमा आउनथालेका छन । सेवाग्राही बढेपछि उनिहरुसंगै गाडीहरुको समेत भिडभाड लाग्ने गरेको छ । राजधानीमा भएको चहलपहलसंगै यहाँका होटल व्यवसाय फस्टाउन थालेका छन ।

सबै मन्त्रालय र कार्यालयहरुमा भिडभाड लाग्ने गरेको देखिन्छ । राजधानी स्थानान्तरणसँगै सबै जसो सञ्चारआवद्ध मिडिया हाउस र प्रदेश स्तरीय संघ–संस्थाहरुले आफना सम्पर्क कार्यालय राजधानी आसपासमा संचालनमा ल्याएका छन । जसका कारणझनै भिडभाड देखिन थालेको हो । राजधानीमा चहल पहल आए लगतै यहाँका होटल ,व्यापार व्यवसायिहरु समेत उत्साहित बनेका छन ।
जता ततै आर्थिक मन्दीखेपीरहेका बेला देउखुरीका होटल व्यवसायीहरुमा भने राहतको अनुभुतिगर्दै थप आशा पलाएको बताउँछन । भालुवाङ होटल व्यवसायी समितिका अध्यक्ष महेश वेल्वासे राजधानी स्थान्त्रणले होटल व्यवसायीहरुमा आशा जगाएको बताउँछन । ‘‘पहिले भन्दा धेरै चहल पहल भएको छ , त्यसमा पनि राजधानी आसपासमा बढी चहलपहल छ यद्यपी त्यहाँका होटलहरुको स्तरवृद्धी गर्न जरुरी देखिएको छ ’–उनले भने ।
राप्ती–३ मौरिघाट निवासी भरतराज न्यौपाने–‘‘भन्छन धेरै चहल पहल भएको छ । मौरिघाट भाडामा कोठा उपलब्ध गराउनै सकेका छैनौ , होटलहरुले राम्रो आम्दानी गरेका छन ।’
राजधानी संचालनले लमहीका होटल व्यवसायिहरु समेत उत्साहित बनेका छन । लमही स्थित सिद्धार्थ प्रालिका संचालक समितका सदस्य रवि आचार्यले आफूहरुमा राजधानीले नयाँ उत्साह जगाएको बताए ।

गत २०७७ असोज २० गते तत्कालिन मुख्य मन्त्री शंकर पोख्रेलको नेतृत्वको सरकारले लुम्बिनी प्रदेशको राजधानी दाङको राप्ती गाँउपालिका ३ मौरिघाटमा स्थायी राजानधी स्थानान्तरण गर्ने निर्णय गरेको थियो । निर्णय गरेको २ बर्ष २ महिनामा गत २०७९ मंसिरको दोस्रो साता तत्कालीन मुख्यमन्त्री कुलबहादुर केसीले प्रदेश राजधानी मुकाम बुटवल देखि स्थायी राजधानी दाङ देउखुरीको मौरिघाटमा स्थानान्तरण गरेका थिए ।

लुम्बिनी प्रदेशको स्थायी राजधानी कार्यान्वयनको औपचारिक रुपमा मंसिर २७ मंसिर बुधबारदेखि लुम्बिनी प्रदेशको स्थायी राजधानी दाङबाटै औपचारिक रूपमा सबै काम सुरू भएको थियो । मुख्यमन्त्री कार्यालयमा झण्डोत्तोलन गरी विधिवत रूपमा स्थायी राजधानी राप्ती उपत्यका देउखुरीमा कार्यान्वयन भएको घोषणा भएको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?