ट्रेंडिंग:

>> पहिरो खस्दा पृथ्वी राजमार्ग अवरुद्ध >> सन्दीप बने टी-२० आईमा १ सय विकेट पूरा गर्ने नेपालको पहिलो खेलाडी >> नेपालको उत्कृष्ट बलिङ, १०६ रनमै बंगलादेश अलआउट >> टी-२० विश्वकप: नेपालले टस जितेर पहिला फिल्डिङ गर्दैं >> ज्येष्ठ नागरिकमाथिको दुव्र्यवहार रोक >> आर्थिक बर्ष सकिन लाग्दा विकास निर्माणको चटारो >> बुटवल–लमही प्रसारण लाइन, २६ अर्ब लागतमा १ सय ७० किलोमिटर बन्ने >> सय भन्दा बढि स्थान बाढी पहिरोको जोखिम क्षेत्र >> महामारीले जन्मिएका ‘उद्यमी’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> यातायात व्यवस्था कार्यालय बुटवलका पुर्व प्रमुख सहित ५ जना नक्कली लाइसेन्स प्रकरणमा पक्राउ >> एचआईभी संक्रमितलाई छात्रवृत्ति, शैक्षिक र पोषण सामग्री वितरण >> टी–२० विश्वकपः बंगलादेशसँग १० वर्षपछि बद्ला लिने मौका >> सामाजिक सुरक्षा भत्ता लिन राष्ट्रिय परिचयपत्र अनिवार्यविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट दायर >> बजाज पल्सर एन १५० अब नेपाली बजारमा >> घोराही उपमहानगरपालिकाको नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनिक >> पश्चिम तराईमा असार ६ सम्म तातो हावाको लहर यथावत रहने >> लुम्बिनी र सुदुरपश्चिम प्रदेश प्रमुखबिच भेटघाट >> तेस्रो न्यू होराइजन एसईई फेस्टमा विद्यार्थीको उत्साहजनक सहभागिता >> बुटवलमा ग्रील जोनलाई संघीय सरकारको एक करोड वजेट >> बूढीगण्डकीको अन्यौलतालाई हटाउनुपर्छ : विश्वप्रकाश >> कबाड व्यवसायीको काठमाडौँमा प्रदर्शन, बालेनविरुद्ध नाराबाजी >> करको दर नभई दायरा बढाउन ब्यवसायीको सुझाव >> भारतको उत्तराखण्डमा पर्यटक बोकेको गाडी नदीमा खस्दा १४ जनाको मृत्यु >> संसदीय समितिको बैठकमा एनजीओको खाजा ! >> युसीएमएस भैरहवाद्वारा कपिलवस्तुमा सरोकारवालाहरुसँग अन्तरक्रिया >> पाल्पामा जिप दुर्घटना हुँदा नौ जना घाइते >> कांग्रेस र एमालेका जनप्रतिनिधिले वहिष्कार गरेपछि काठमाडौंको नगरसभा स्थगित >> भिजिट भिसाको दुरुपयोग बढ्दैः अध्यागमनले ५ सय भन्दा बढीलाई विमानस्थलबाटै फर्कायो >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा

विकासका योजना बनाइ अघि बढनुपर्छ : विनोद चौधरी

१२ चैत्र २०७९, आईतवार
१२ चैत्र २०७९, आईतवार

बर्दघाट, १२ चैत ।

प्रतिनिधि सभाका साँसद विनोद चौधरीले विकासका योजनाहरु हचुवाको भरमा अघि नबढ्ने बताएका छन् ।

बर्दघाट खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता सँस्थाको बाढीपीडित क्षेत्रमा निर्माण सम्पन्न भएको खानेपानी आयोजनाको उद्घाटन गर्दै साँसद चौधरीले विकासको खाका तयार गरी क्रमशः कार्य सम्पादन गर्दै लैजानुपर्ने बताएका हुन् ।

एकैपटक र तत्काल देखिने गरी विकासको चाहना हुनु मानवीय स्वभाव भएपनि योजना बनाएर अघि बढ्दा कुनै पनि योजना सहज सम्पन्न हुने उनको भनाई थियो । बर्दघाट खानेपानी देशकै उत्कृष्ट मध्येको एक योजना भएको बताउँदै उनले २४ सै घण्टा शुद्ध पिउने पानी वितरण गरिरहेको सँस्थाले शुद्ध पिउने पानीको गुणस्तरीयता कायम गर्दै निरन्तरता दिनुपर्ने र आवश्यक सहयोग गर्न आफूले सक्दो सहयोग गर्ने उनले बताए ।
सँघीय खानेपानी तथा ढल ब्यवस्थापन आयोजना कार्यालय बुटवलको ९० प्रतिशत र बर्दघाट खानेपानीको १० प्रतिशत गरी कुल ७ करोड १९ लाख ९२ हजार ६ सय २७ रुपैयाँ लागतमा परियोजना सम्पन्न भएको थियो ।

उद्घाटन कार्यक्रममा आयोजना कार्यालय बुटवलकी इन्जिनियर शुभेक्षा जिसीले परियोजनाको बारेमा जानकारी गराएकी थिइन् । कार्यक्रममा बर्दघाट नगरपालिकाका नगर प्रमुख शम्भुलाल श्रेष्ठ, उप प्रमुख रुद्र प्रकाश उपाध्याय, वडा नम्बर ४ का वडाध्यक्ष बेधविना तिवारी, पूर्व सहसचिव इन्जिनियर शालिकराम पौडेल, नेपाली काँग्रेसका नगर सभापति दामोदर जिसी, एमालेका नगर अध्यक्ष रविन्द्र विक्रम हमाल, सँस्थाका अध्यक्ष धातानन्द बश्याल, उपाध्यक्ष दिपक लम्साल, सचिव धन बहादुर गुरुङ लगायतले शुभकामना मन्तब्य राखेका थिए ।

बर्दघाट नगरपालिका वडा नम्बर ४ मा मात्र सँचालित परियोजनाले आयोजना क्षेत्रका ४ हजार ५७ घर धुरीका करिव २४ हजार जनसँख्यालाई २४ सै घण्टा शुद्ध पिउने पानी उपलब्ध गराएको सँस्थाका ब्यवस्थापक विष्णु कुमार भुसालले जानकारी दिए ।

बर्दघाट खानेपानी सँस्थाको नयाँ आयोजनाको रुपमा रहेको परियोजनामा एउटा ओभरहेड टँकी, २ वटा डिपवेल र करिव २२ किलोमिटर नयाँ पाइपलाईन रहेको छ । यसअघि सँचालित परियोजना र नयाँ परियोजनाको पाइपलाइनलाई इन्टरकनेक्सन गरी खानेपानी वितरण सहज र भरपर्दो बनाइएको अध्यक्ष बश्यालले जानकारी दिए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?