ट्रेंडिंग:

>> इन्टरपोलमार्फत यूएईबाट पक्राउ परेका दुई जनालाई नेपाल ल्याइयो >> संसदीय छानबिन समिति बनाउँदा कम्पनीको नाम उल्लेख गर्नुपर्ने कांग्रेसको अडान >> रुपन्देहीमा पोलियोविरुद्ध ७० हजार बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाइंदै >> कलेजो क्यान्सर बढ्दै, के के हुन्छन् लक्षण ? >> संसदको गतिरोध हटाउन दलहरुको पहल, भोलिको बैठकअघि नै सहमति जुटाउने प्रयास >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> बिउमा लुटिंदै किसानहरु  >> महेशपुर भन्सारले समात्यो ५ लाख बराबरको अवैध कपडा >> बुद्ध परिपथको विकासका लागि पञ्चवर्षीय योजना बनाउँछौः मन्त्री बस्नेत >> सकारात्मक चिन्तनले बनाउँछ स्वस्थ जीवन >> चाउलीको दोभासे रहर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मनपरी गर्ने बुटवलका २ मासु पसललाई जरिवाना >> बुद्धिचाल खेलाडी सेढाइलाई बिदाई >> स्कर्लसमा नेता चुन्न निर्वाचन >> उत्तर प्रदेशको १ प्रतिशत पर्यटक लुम्बिनीलाई पर्याप्त >> बुटवल पूर्ण खोप दिगोपना सुनिश्चितता घोषणा >> विद्यार्थीसँग पर्यावरण सचेतना अभिवृद्धि कार्यक्रम बुटवलमा सम्पन्न >> सन्धिखर्कमा पनि खुल्यो कपडा बैंक >> दाङबाट काठमाडौ जाँदै गरेको बस दुर्घटनामा १० यात्रु घाइते >> वडा नं ३ र १ सेमीफाईनलमा >> गृहमन्त्रीलाई कारबाही माग गर्दै नेवि संघको प्रदर्शन >> घरजग्गा र सवारी कर्जामा राष्ट्र बैंकको उदार नीति >> काँग्रेसले संसदमा उत्ताउलो व्यवहार देखायोः ओली >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै नबसी स्थगित >> राष्ट्रिय सभामा कांग्रेसको अवरोध पछि बैठक स्थगित >> नेपालले लगायो २ भारतीय ब्रान्डका ४ मसलाको आयातमा रोक >> प्रतिनिधि सभाको बैठक सर्‍यो >> पाल्पामा रूखबाट लडेर महिलाको मृत्यु >> पाकिस्तान खानेपानी संकटको चरम सिमामा >> संसदीय छानबिन समितिमा अडिग रहने कांग्रेसको निर्णय >> विश्वकपअघि अमेरिका र क्यानडासँग नेपालले वार्मअप खेल खेल्ने >> विपन्नलाई निःशुल्क उपचार सार्थक बनाउँदै काठमाडौं महानगर >> यस्तो छ आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथोपटक जेठ ७ गते विश्वासको मत लिने >> सुकुम्बासी र अव्यवस्थित बसोवासीलाई जग्गा र लालपुर्जा नदिन सर्वोच्चको आदेश >> ‘रक्तचाप नियन्त्रणमा पूर्व होसियारी’ >> लुम्बिनीको विकास र पर्यटन >> राजस्व संकलनमा प्रदेश सरकार फेल >> ‘मुंग्रे घार’ नै लिलबहादुरको साहारा >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज पनि बस्दै >> राष्ट्र बैंकलाई तरलता व्यवस्थापनको सकस, बैंकिङ प्रणालीबाट आज फेरि रु. ३५ अर्ब तान्दै >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> सन्दीपलाई विश्वकप खेल्ने टोलीमा राख्न आईसीसीले दियो स्वीकृति >> सकारात्मक चिन्तन : पूर्ण आकारको स्वस्थ जीवन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> राइटपाथ एजुकेसन कन्क्लेभमा अन्जु पन्त र पुर्व मिस नेपाल आउंदै >> गुल्मीमा बस दुर्घटना : एकको मृत्यु, १२ घाइते (नामावलीसहित) >> बुटवलको विकासका लागि पुनःसंरचना विषयक दुई दिने गोष्ठी सुरु >> छाडा चौपाया व्यवस्थापनमा प्रदेशले चासो दिन्छ: मुख्यमन्त्री महरा
मुल खबर

सहकारी शासक होईन सेवक हुन आवश्यक छः मेयर खाँण

७ चैत्र २०७९, मंगलवार
७ चैत्र २०७९, मंगलवार

बुटवल  चैत – तिलोत्तमा नगरपालिकमा ३ दिने सहकारी व्यवस्थापन तालिम सुरु भएको छ ।
तालिमको उद्घाटन गर्दै नगरपालिकाकाका मेयर रामकृष्ण खाँडले सहकारी शासक नभएर सेवक हुनुपर्न बताए ।सहकारी साहुँ महार्जन जस्ता भएको भन्दै समूहहरू मिले जस्तोसुकै काम गर्न सकिने बताएका हुन ।
उनले सहकारीहरुले अव रोजगारी सृजना गर्नतर्फ लाग्नुपर्ने मा जोड दिएका थिए ।
उनले सहकारी मार्फत व्युटिपार्लर सहितका उद्यमशिलता सृजना गर्ने तर्फ विशेष ध्यान दिनुपर्ने बताएका थिए ।
तिलोत्तमा नगरपालिका बडा नम्बर ६ का बडा अध्यक्ष तथा तिलोत्तमा नगरपालिका आर्थिक विकास समिति का संयोजक गणेश पाठकले सहकारी हरूले दिदै आएको सेवामा केही परिबतन जरूरी रहेको बताए । बिभीन्न मुलुक मा सहकारी ठुला– ठुला परियोजना सञ्चालन गरेको भन्दै संयोजक पाठकले भने नेपालमा पनिसहकारी पैसा संकलन गने व्याजमा लगानी गर्नुको साटो समाजिक क्षेत्रमा आम मानिसलाई स्वरोजगार बनाउन सहकारी लाग्नुपर्ने बताएका थिए ।
प्रशिक्षक खेमराज पान्डेले सहकारी सन्चालमा सबै सदस्यको भूमिका महत्वपूर्ण हुने हुदा आफु संलन सहकारी कसरी चलेको छ भन्नेबारे समयसमयमा सहकारीका गतिविभी जान्न जरुरीरहेको बताए ।
तिलोत्तमा नगरपालिका आर्थिक विकास प्रमुख कृष्ण प्रसाद पाण्डे, देवेन्द्र ज्ञवाली लगायतले सहकारीले उत्पादन रोजगारी सृजना गर्ने क्षेत्रमा काम गर्नुपर्ने बताएका हुन ।
तिलोत्तमा नगरपालिकाले आयोजना गरेको तालिममा नगरभित्रका १ सय भन्दा बढि सहकारी सञ्चालक, अभियान्ताहरुको सहभागीता रहेको छ । नगरका आर्थिक विकास शाखा प्रमुख कृष्ण पाण्डेले सहकारी व्यवस्थापक, सञ्चालक, पदाधिकारीहरुलाई लक्षित गरी तालिम आयोजना गरिएको बताएका छन ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?