ट्रेंडिंग:

>> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा >> दक्षिण अफ्रिकासँग १ रनले हार्‍यो नेपाल, सुपर ८ मा पुग्ने सम्भावना समाप्त >> नेपालले दक्षिण अफ्रिकालाई ११५ रनमै रोक्यो, कुशल भुर्तेलले लिए ४ विकेट >> नेपाल टस जितेर फिल्डिङ गर्दै, सागरको ठाउँमा सन्दीप >> अभिभावकको छहारी >> उल्टो धारमा सुल्टो धारणा >> ‘बल ब्वाय’ बाट कोच >> बाली बीमामा ‘बढेन आकर्षण’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सप्तकोशी बैंकका पूर्वसीईओ नवीन सुवेदीलाई ३ वर्ष भन्दा बढी कैद, २ करोड बढी जरिवाना >> असार ३ गते सार्वजनिक बिदा >> गण्डकीमा फ्लोर क्रस गर्ने सांसद देवकोटा पदमुक्त >> विकास र राजनीतिलाई जोडेर लैजाऔं : पौडेल >> लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको रजिष्ट्रारमा तेस्रोपटक आचार्य >> चर्को गर्मीले विद्यार्थी बेहोस, सल्यानमा विद्यालय बन्द >> ‘हरेक ५० जना बालबालिकामा एकजनालाई अटिजम’ >> ताप्लेजुङमा पहिरोले घर बगाउंदा चारजनाको मृत्यु >> एमाले गुल्मीको अध्यक्षमा बालसिंह काउछा निर्वाचित >> वेस्ट इन्डिज पुग्यो नेपाली टोली : भोलि दक्षिण अफ्रिकासँग खेल्दै >> टी-२० विश्वकप :आज अफगानिस्तान र पीएनजी तथा अमेरिका र आयरल्याण्डबिच खेल हुँदै >> लुम्बिनी प्रदेशमा आज पनि पानी नपर्नेः यस्तो छ अन्य ठाउँमा मौसम पूर्वानुमान >> नेपालको शिक्षा नीतिमै अलमल : नैतिकता र संस्कारको खडेरी >> निर्माणाधीन नालामा माटोको ढिस्कोले पुरिंदा तीन मजदुरको मृत्यु >> किसानलाई उपकरण वितरण >> १६ दिने निःशुल्क वारिष्ठा तालिम सुरु >> रक्तदातालाई प्रोत्साहनको खाँचो >> बैँकको खाताबाट बचत गायब सेवाग्राहीको बिचल्ली ! >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मानव विकास सूचकांकले गिज्याउँदै प्रदेश सरकार >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा असार १ गतेदेखि अनलाइन टिकेट सेवा 

संगम कालिका टोलले बनायो सामुदायिक किरियापुत्री भवन

६ चैत्र २०७९, सोमबार
६ चैत्र २०७९, सोमबार

बुटवल, ६ चैत ।

शहरी क्षेत्रमा क्रियापुत्री बस्न सहजता हुने गरी दिपनगरमा सामुदायिक किरियापुत्री भवन निर्माण गरिएको छ । संगम कालिकाको अगुवाईमा बुटवल उपमहानगरपालिकाको सहयोगमा भवन निर्माण भएको हो । नगरपालिकाबाट ३ किस्तामा गरी १४ लाख रुपैयाँ, स्थानीय समाजसेवीहरुबाट १३ लाख रुपैया रुपैयाँ गरी कुल २७ लाख खर्चमा सुविधासम्पन्न ३ कोठा भवन निर्माण भएको निर्माण समितिका अध्यक्ष मान प्रसाद सुवेदीले बताए । शहरी क्षेत्रमा बसोबास गर्नेहरु आफन्तको मृत्युको पिडासंगै कोठा अभाव हुनेहरुलाई न्युनतम सुल्क लिएर सेवा दिने उनले बताए । करिब १ विगाहा क्षेत्रफलमा रहेको सार्वजनिक जग्गामा भवन निर्माण गरिएको हो ।

एक समारोहका बीच बुटवल उपमहानगरपालिकाका नगरप्रमुख खेलराज पाण्डेयले सोमबार भवनको उदघाटन गर्दै स्थानीय सरकार र समुदायको पहलमा नमुना काम भएको बताए । सामाजिक रुपान्तरणका लागि सबैको सहकार्य जरुरी रहेको उनले बताए । शहर उन्मुख नगरलाई मानवताको पहिचान दिने गरी स्थानीयबाट गरिने काममा पालिकाबाट निरन्तर सहयोग हुने प्रतिवद्घता जनाए ।

कार्यक्रममा निर्माण समितिका सचिव हेम बहादुर बिश्वकर्माले वि.सं. २०७७ सालमा शुरुवात गरेर दुई वर्षमा तयार भएको बताए । संगम र कालिका टोल मिलेर भवनको निर्माण गरिएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगर वडा नं ७ का निवर्तमान अध्यक्ष कमलप्रताप थापा, वडा सदस्य राधिका पौडेल, चादबारी प्रहरी बिटका प्रमुख खगेन्द्र पराजुली, कलाकार शान्ताराम गिरि, भवन निर्माण समितिका उपाध्यक्ष शारदा खड्का, सल्लाहकार मोति श्रेष्ठ, रवि गौचन, सहसचिव प्रकाश क्षेत्री, कोषाध्यक्ष चन्द्र गुरुङ, भवन निर्माण अनुगमन समितिका संयोजक टेक राज पन्थीले सानोसानो सहयोग जुटाएर भवन निर्माण गर्न सफल भएको बताए । कार्यक्रममा भवन निर्माणमा सहयोग गर्ने जनप्रतिनिधि, दाताहरुलाई सम्मानपत्र समेत वितरण गरिएको थियो ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?