ट्रेंडिंग:

>> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा >> दक्षिण अफ्रिकासँग १ रनले हार्‍यो नेपाल, सुपर ८ मा पुग्ने सम्भावना समाप्त >> नेपालले दक्षिण अफ्रिकालाई ११५ रनमै रोक्यो, कुशल भुर्तेलले लिए ४ विकेट >> नेपाल टस जितेर फिल्डिङ गर्दै, सागरको ठाउँमा सन्दीप >> अभिभावकको छहारी >> उल्टो धारमा सुल्टो धारणा >> ‘बल ब्वाय’ बाट कोच >> बाली बीमामा ‘बढेन आकर्षण’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सप्तकोशी बैंकका पूर्वसीईओ नवीन सुवेदीलाई ३ वर्ष भन्दा बढी कैद, २ करोड बढी जरिवाना >> असार ३ गते सार्वजनिक बिदा >> गण्डकीमा फ्लोर क्रस गर्ने सांसद देवकोटा पदमुक्त >> विकास र राजनीतिलाई जोडेर लैजाऔं : पौडेल >> लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको रजिष्ट्रारमा तेस्रोपटक आचार्य >> चर्को गर्मीले विद्यार्थी बेहोस, सल्यानमा विद्यालय बन्द >> ‘हरेक ५० जना बालबालिकामा एकजनालाई अटिजम’ >> ताप्लेजुङमा पहिरोले घर बगाउंदा चारजनाको मृत्यु >> एमाले गुल्मीको अध्यक्षमा बालसिंह काउछा निर्वाचित >> वेस्ट इन्डिज पुग्यो नेपाली टोली : भोलि दक्षिण अफ्रिकासँग खेल्दै >> टी-२० विश्वकप :आज अफगानिस्तान र पीएनजी तथा अमेरिका र आयरल्याण्डबिच खेल हुँदै >> लुम्बिनी प्रदेशमा आज पनि पानी नपर्नेः यस्तो छ अन्य ठाउँमा मौसम पूर्वानुमान >> नेपालको शिक्षा नीतिमै अलमल : नैतिकता र संस्कारको खडेरी >> निर्माणाधीन नालामा माटोको ढिस्कोले पुरिंदा तीन मजदुरको मृत्यु >> किसानलाई उपकरण वितरण >> १६ दिने निःशुल्क वारिष्ठा तालिम सुरु >> रक्तदातालाई प्रोत्साहनको खाँचो >> बैँकको खाताबाट बचत गायब सेवाग्राहीको बिचल्ली ! >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मानव विकास सूचकांकले गिज्याउँदै प्रदेश सरकार >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा असार १ गतेदेखि अनलाइन टिकेट सेवा 
२२ औ संस्करणको तिलोत्तमा गोल्डकप

सुदूरपश्चिम शानदार जितसँगै अन्तिम चारमा

४ चैत्र २०७९, शनिबार
४ चैत्र २०७९, शनिबार

बुटवल, ४ चैत ।

बुटवलमा सुरु भएको तिलोत्तमा गोल्डकप प्रतियोगिता २०७९ को २२ औं संस्करणको उद्घाटन खेलमा सुदुरपश्चिम ११ शानदार जितसंगै अन्तिम चारमा प्रवेश गरेको छ । आयोजक रुपन्देही ११ लाई ३–१ गोल अन्तरले पराजित गर्दै सुदुरपश्चिम अन्तिम चारमा प्रवेश गरेको हो ।

सुदुरपश्चिम ११ को सेट टिमसंग रुपन्देही ११ का खेलाडीहरुको प्रदर्शनबाट दर्शक निराश भए । देबिनगरस्थित एन्फा एकेडेमी खेलमैदानमा भएको उद्घाटन खेलमा सुदुरपश्चिमको जितमा फागुराम थारु नायक रहे । शुरुवाती ९ औ मिनेटमा रुपन्देहीले पाएको राम्रो अवसर गोलमा परिणत गर्न सकेन । २० औ मिनेटमा सुदुरपश्चिम मुकुल शर्मा रुपन्देहीको डिफेन्स लाईनलाई पार गर्दै वन भर्सेस वनमा गोल गर्नबाट चुके । सुदुरपश्चिमका फागुराम थारुले ३१ औ मिनेटमा गोल गर्दै टिमलाई खेलमा अग्रता दिलाए ।

डिबक्स बाहिर पाएको फ्रिककलाई थारुले बार च्यापेर गरेको प्रहार गोलमा परिणत भयो । रुपन्देहीका गोलकिपर दिपेश परियार बिट भए । पहिलो हाफ १ गोलले पछि परेको रुपन्देहीले दोस्रो हाफमा झन फितलो प्रदर्शन गर्यो । खेलको ३८ औ मिनेटमा टिकाराज गुरुङले गरेको प्रहार सुदुरपश्चिमका गोलकिपर आकाश बुढाको हातमा गयो । खेलको ४७ मिनेटमा सुदुरपश्चिमबाट समया हार्दिक अर्को गोल थप्दै टिमको अग्रता दोब्बर बनाए । रुपन्देहीका मनोज श्रेष्ठले खेलको १६ औ मिनेटमा मिडबाट गरेको प्रहार सिधै गोलकिपरले क्याच गरे । खेलको २४ औ मिनेटमा सुदुरपश्चिमका फागु थारुले तेस्रो गोल थपे । ३० औ मिनेटमा मैदान छिरेको रुपन्देहीका बलराम न्यौपानेले डिफेन्सलाई छक्याउँदै गरेको प्रहार पोष्ट बाहिर गयो । अन्तिम मिनेटमा आयोजकबाट पेनाल्टी शुटआउटमा फोडे फोफानाले सान्त्वना गोल गरे । खेलमा सुदुरपश्चिम ११ का फागु थारु म्यान अफ द म्याचबाट पुरस्कृत भए ।

बुटवल उपमहानगरपालिकाको संरक्षकत्व, रुपन्देही जिल्ला फुटबल संघ रुपन्देहीको आयोजना, यशोदा फुड्स प्रालि, त्रिमुर्ति ईण्डष्ट्रिज प्रालीको मुख्य प्रायोजनमा दुई विभागीयसहित ८ टिमले उपाधिका लागि प्रतिस्पर्धा गर्दैछन् । प्रतियोगिताको विजेता टिमले ११ लाख ११ हजार एक सय ११ रुपैया नगद पुरस्कार पाउने छन् । गोल्डकपको उपविजेताले ५ लाख ५५ हजार ५ सय ५५ रुपैयाँ पुरस्कार प्राप्त गर्ने छ । सर्वोत्कृष्ट खेलाडीले नगद एक लाख रुपैयाँ वा एक थान मोटरसाइकल, विधागत रुपमा उत्कृष्ट फरवार्ड, गोलरक्षक, मिड फिल्डर, डिफेन्स र कोचले जनही ३० हजारका दरले नगद पुरस्कार प्राप्त गर्ने छन । प्रत्येक खेलमा म्यान अफ द म्याचलाई पनि ११ हजार १ सय ११ रुपैया पुरस्कृत गरिने छ । आईतबार हिमालयन शेर्पा र थ्री स्टार बीच खेल हुनेछ ।

एक समारोहका बीच बुटवल उपमहानगरपालिकाका नगरप्रमुख खेलराज पाण्डेले प्रतियोगिताको उदघाटन गर्दै खेलाडीलाई ब्यावसायिक बनाउने गरी सरकारबाट आवश्क लगानी गर्ने बताए । स्थानीय सरकार खेल पूर्वाधार र खेलाडीको क्षमता विकासका कार्यक्रममा जोड दिदै आएको बताए । उत्कृष्ट खेल प्रदर्शन गर्ने खेलाडीलाई नगदसहित सम्मानका कार्यक्रमहरु जोड्ने गरी अभियानहरु थालेको उनले बताए ।

कार्यक्रममा प्रदेश खेलकुद परिषद लुम्बिनीका सदस्य सचिव जयप्रकाश भट्टराई, अखिल नेपाल फुटबल संघ (एन्फा) का केन्द्रीय उपाध्यक्ष दीर्घ बहादुर केसीले कोभिड संक्रमणकै कारण रोकिएको प्रतियोगितालाई निरन्तरता दिन पाउनु विशेष भएको बताए । प्रतियोगिता सम्पन्न गर्न स्थानीय सरकारबाट ३५ लाख रुपैयाँ तथा प्रदेश खेलकुद परिषद लुम्बिनीबाट १० लाख रुपैयाँ सहयोग प्राप्त छ ।

 

 

 

 

 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?