ट्रेंडिंग:

>> तुलसीपुरमा आधुनिक बधशाला निर्माणकालागि छलफल >> अर्थतन्त्र ओरालो लाग्दै : अर्थमन्त्री भन्छन्– सुधारोन्मुख छ, ढुक्क भएर लगानी गर्नुस् >> अर्थमन्त्रीले गरे महेशपुर भन्सारको निरीक्षण, राजश्व संकलन वृद्धि गर्न निर्देशन >> गणपतिको सातौ शाखा योगीकुटीमा >> शिव, गणेश एवं नन्दीको प्राण प्रतिष्ठा >> सिगलतर्फ अन्तिम आठको टुगो >> त्रिकोणात्मक सिरिजमा नेपालको दोस्रो हार, नेदरल्यान्ड्ससँग २ रनले पराजित >> ‘जग्गा हडप्ने खेलले बुटवलको रानीगन्ज ललिता निवास र बालुवाटर जस्तै,छानवीन होस्’ >> पर्यटन व्यवसाय फस्टाउन सरकारी पक्षले तत्काल गर्नुपर्ने २५ काम >> नेदरल्यान्ड्सले नेपाललाई दियो १८५ रनको लक्ष्य >> १० प्रदेश इन्चार्ज तोक्ने माओवादी केन्द्रको निर्णयप्रति जनार्दन शर्माको असहमति >> दाङमा टिप्परको ठक्करबाट एकजनाको मृत्यु >> माओवादीले राष्ट्रिय सभा अध्यक्षमा दाबी नछाड्ने >> युनिग्लोब कलेज : व्यवस्थापन शिक्षामा उत्कृष्ट गन्तव्य >> इलाम २ र बझाङ–१ क मा हुने उपचुनावको मतदाता अद्यावधिक हुंदै >> क्यानडामा दुघर्टनामा मृत्यु भएका दुई युवाहरुको शव नेपाल पठाइदै >> टी–२० त्रिदेशीय क्रिकेट शृङ्खला : आज नेपाल नेदरल्यान्ड्ससँग खेल्दै >> लगानी सम्मेलनमा किन ढिलाई ? >> एमाले सल्यानमा अहिले के पाकिरहेको छ ? >> बौद्ध शिक्षाभित्रको कल्याणकारी अर्थशास्त्र >> कपिलवस्तु साझेदारी वनमा चुनावी रौनक >> देवदहमा अमानवीय क्रियाकलापप्रति पेशागत महासंघको विरोध >> जलविद्युतको शिरै अँध्यारो >> लुम्बिनी अस्पतालमा प्रदेश सरकारको झेल ! >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् :आजको राशीफल >> दाङ क्रिकेट लिगः तुलसीपुर रोयल्स र घोराही टाईगर्स विजयी >> साई ग्लोबल कपः लीलाराम र प्यारामाउण्टको लगातार जित >> सुरक्षित महिनावारी अक्षयकोष स्थापना >> दाङमा दोस्रो अन्तराष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता रौनक >> लुम्बिनी अस्पताललाई पश्चिम क्षेत्रकै विशिष्टकृत अस्पताल बनाउँछौं : मन्त्री खनाल >> खेलकुद तथा सास्कृतिक क्षेत्रमा प्राथमिकता दिएको नगरप्रमुख पाण्डेको दाबी >> संसद्‍मा छिरेका ४९ जना ‘लघुवित्त पीडित’ विरुद्ध मुद्दा चलाइँदै >> लुम्बिनी प्रदेश फेसिंङ संघ गठन >> सिंहदरबार, बालुवाटार र बानेश्वरका पेटीमा हिँड्न निषेध >> नगरपालिकामा हुलहुज्जत गर्नेमाथि कानुनी उपचार खोजिने >> सातै प्रदेशमा माओवादी इन्चार्ज फेरिए >> नामिबियाविरुद्धको पहिलो खेलमा नेपाल २० रनले पराजित >> राष्ट्रिय एचआईभी एड्स महासंघमा खड्का निर्वाचित >> निर्णय कार्यान्वयन नगर्न अदालतको आदेश >> प्रभु बैंकका डेपुटी सीईओ सहित ९ जना पक्राउ >> टी–२० त्रिदेशीय क्रिकेट शृङ्खला: पहिलो खेलमा आज नेपाल र नामिबिया खेल्दै >> चार प्रदेशमा वर्षा र हिमपातको सम्भावना >> मगर एकता दिवसको सान्दर्भिकता >> आकाश देखिने कक्षाकोठा ! >> पेडा, खुवा र पनिर बनाउँदै विद्यार्थी >> सिद्धबाबा र गोरखनाथ मन्दिर बीचको सम्बन्ध >> ‘गाउँमै बस्छु—केही गर्छु’ >> कछुवा गतिमा प्रदेश सरकार ! >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> दुर्घटना न्यूनीकरणका लागि अव अनिवार्य यान्त्रिक परीक्षण
ताजा अपडेट
मुख्य खबर

चार वर्षपछि पुनः निर्माण शुरु दुई पटक भाँचियो अव, के होला ?

३० फाल्गुन २०७९, मंगलवार
३० फाल्गुन २०७९, मंगलवार

गुल्मी, फागुन-  गुल्मीको मुसिकोट नगरपालिका अन्र्तगत बढीघाट खोलामा निर्माणाधिन अबस्थामा भाँचिएर अलपत्र परेको पक्की पुलको निर्माण कार्य चार वर्षपछि पुनः शुरु गरिएको छ । मुुसिकोट नगरपालिका ७ देखि मुसिकोटकै २, ३ र ४ नम्बर वडालाई जोड्ने उक्त पक्की पुल निर्माणकै क्रममा दुई पटकसम्म भाँचिएर वर्षौसम्म अलपत्र परेको थियो ।
दुईदुई पटकसम्म भाँचिएको पुल निर्माणका लागि अहिले डिजाईन परिवर्तन गरि नयाँ निर्माण व्यवसायी जलप नेपाल प्रालीले निर्माण कार्यको जिम्मा लिएपछि काम शुरु भएको हो । स्वीस सरकारको आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोगमा निर्माण हुन लागेको उक्त पुलको लागत दुई करोड ५० लाख रुपैंया रहेको छ ।
पुल निर्माणको लागि दुबैतिर फाउण्डेशनको काम पुरा भैससकेको हुँदा अहिले पुल निर्माण स्थलसम्म पुग्न सडक विस्तारको काम भैरहेको निर्माण व्यावसायी प्रतिनिधि अनिष पौडेलले जानकारी दिएका छन । पौडेलका अनुसार दुई पटकसम्म भाँचिएको पुलको अहिले डिजाईन परिवर्तन गरि काम शुरु गरिएको भन्दै आउँदो असोजसम्म पुल निर्माण सम्पन्न गरिने बताए ।


तत्कालिन अबस्थामा निर्माणाधिन पक्की पुल पहिलो पटक २०७६ बैशाखमा निर्माण कार्य अन्तिम चरणमा पुग्दै गर्दा खोलामा बाँढी आएपछि पुलको टेका भासिँदा पुल भाँचिएको थियो । भाँचिएको उक्त पुलको दोश्रो पटक पनि निर्माण शुरु भएको एक वर्षपछि सोही प्रकृति दोहोरीएका कारण पुनः पुल भाँचिएपछि लामो समय अलपत्र बनेको थियो । ढलाई गर्दा गर्दै अचानक पुल भाँचिदा पाँच जना व्यक्तिहरु समेत घाईते बनेका थिए । उक्त पुल निर्माण गर्दै गर्दाको समयमा दुइ पटकसम्म भाँचिएपछि कतिबेला पुल निर्माण होला र वारीपारी गर्न सहज होला भनेर पर्खिरहेका त्यस क्षेत्रका नागरिकहरुकोे सपनामा अधुरै रहेको थियो ।
दुइ पटकसम्म भाँचिएको पुलको निर्माण कार्य तत्कालै शुरु गर्न नगरपालिकाको तर्फबाट पटक पटक सम्बन्धित निकायहरुमा पहलकदमी गरेपछि काम शुरु हुन लागेको मुसिकोट नगरपालिका प्रमुख जीवन खरेलले बताए । नगर प्रमुख खरेलले ढीलै भएपनि काम शुरु हुन लागेको हुँदा यो पटक तोकिएकै मितीमा पुल निर्माण हुने कुरामा आफुहरु आशावादी रहेको बताए । प्राकृतिक प्रकोपका कारण लामो समय नगरपालिका जोड्ने पुल निर्माण कार्य अलपत्र हुँदा त्यसले नगरको विकास निर्माणमा ठूलो क्षती पुगेको खरेलको भनाई छ ।

अलपत्र परेको पुलको निर्माण कार्य शुरु भएपछि यतिबेला त्यस क्षेत्रका नागरिकहरुमा केही खुसि थपिएको छ । पहिलो पटक पुल भत्किँदा निराश बनेका र दोश्रो पटक पनि पुनःभत्किएपछि झनै आशा मारेका स्थानीयहरुका लागि तेश्रो पटक निर्माण कार्यले गति लिन शुरु गरेपछि स्थानीयहरुमा खुसि र आशा थपिएको स्थानीय प्रेम शाक्यले बताए ।


मुसिकोट नगरपालिकाको बढीगाढ खोला माथि निर्माण हुन लागेको ट्रस बोर्डर प्रबिधिमा आधारित उक्त पुलको लम्बाई ५५ मिटर रहेको छ । पुल निर्माणका लागि जलप नेपाल कम्पनीले निर्माणको जिम्मा पाएको छ । पुल निर्माण भएपछि मुसिकोट नगरपालिका लगायत छिमेकी बाग्लुङ्ग जिल्लाका नागरिकहरुलाई समेत सदरमुकाम तम्घास आवतजावतमा थप सहजता मिल्ने भएकोे छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?