ट्रेंडिंग:

>> पश्चिमी वायुसँगै न्युनचापीय प्रणालीको प्रभाव, चार प्रदेशका पहाडी क्षेत्रमा हल्का वर्षाको सम्भावना >> देउवाले बोलाए पदाधिकारी र पूर्वपदाधिकारी बैठक >> बाणासुरको अनुभूति दिलाउने नेताहरु >> बन्द गर जनताको आँखामा छारो हाल्ने काम >> भैरहवाबाट अन्तर्राष्ट्रिय नियमित उडान, आश्वासनमात्र विमान आएन >> भैलोको रकमबाट अपाङ्ग आश्रममा सहयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पोखरामा आइटीएफ जे–३० टेनिस जारी >> पोखरालाई पर्यटकीय राजधानी घोषणा गर्न अध्ययन समिति गठन >> महिलाहरुको लागि एकहप्ते मिसेज गुरुङ तालिम सुरु >> लागुऔषध मुद्दाका फरार प्रतिवादी पक्राउ >> ‘लैंगिक समानताका लागि शिक्षा र नागरिक जागरण आवश्यक’ >> लुम्बिनीमा ‘शान्ति घन्टी’ को उद्घाटन, पर्यटनमन्त्रीले भने –‘बुद्धको सन्देश विश्वरभर फैलाऔं’ >> भैरहवा मेलामा बुधबारदेखि कुस्ती प्रतियोगिता हुँदै >> देशभरका कारागारमा योग शिविर सञ्चालन हुने >> काेशीलाई हराउँदै आर्मी सेमिफाइनलमा >> लैंगिक हिंसाविरुद्ध सामूहिक प्रतिवद्धता >> कैदीबन्दीलाई योगाभ्यास संस्कृतिमा जोड्दै सरकार >> लुम्बिनी प्रदेशकी सृजनासहित चार जना ढाका कबड्डी लिगमा >> कर्णालीमा विकास बजेटको खर्च सुस्त >> रामघाटमा व्यावसायिक ड्रागन फ्रुट >> गौतमबुद्ध विमानस्थल छिटो सञ्चालनको पहल गर्न देउवासँग व्यवसायीको माग >> गुल्मीमा बालिकाको बलात्कारपछि हत्या आराेपमा पुर्पक्षका लागि एक युवक जेल चलान >> लुम्बिनी चिनी मिलको प्रदूषण न्यूनीकरण गर्न माग गर्दै स्थानीय बासिन्दा आन्दोलनमा >> सुनको भाउ अहिलेसम्मकै उच्च : तोलाको १ लाख १७ हजार ७ सय >> आज सातै प्रदेशका गृहमन्त्रीले प्रहरी समायोजनको माग गर्दै उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्ने >> नेपाली विद्यार्थी बिपीन जोशीलाई मुक्त गर >> महिला हिंसाबिरुद्वको अभियान र सेतो रिबनको सन्दर्भ >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारको निर्णयविरुद्ध अघिल्लो सरकारले नियुक्त गरेका अस्पतालका अध्यक्षहरुद्वारा सर्वोच्चमा रिट >> पहाडी भूभागका एक–दुई स्थानमा आज हल्का वर्षाको सम्भावना >> पढाइसँगै सीप सिकाउँदै शान्ति >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> केपी ओली कप राष्ट्रिय टि–२० क्रिकेटः नेपाल आर्मी र मधेश प्रदेशको जित >> जनताले फालेको राजतन्त्र अब फर्कदैनः देउवा >> तिलोत्तमा मेलामा पान, गुट्खा खुलेयाम बिक्रीः सकिनै लाग्दा समेत अधिकांश स्टल खाली >> विश्वभर द्वन्द्व अन्त्यको नेतृत्व नेपालले गर्नुपर्नेमा विज्ञहरुको जोड >> गृह जिल्लामा विप्लवको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम >> बसले माेटरसाइकललाई ठक्कर दिँदा गुल्मीमा एक विद्यार्थीको मृत्यु >> अरनिको बहुउद्देश्यीय सहकारीको २३ औं साधारण सभा >> अहिलेको सरकार विघटन गर्नुपर्छ : प्रभु साह >> पुषको तेस्रो साता प्रदेशस्तरीय ब्याडमिन्टन हुदै >> उद्घाटन खेलमा रुपन्देही र पाल्पा भिड्ने >> भूकम्पपीडित सुत्केरीको चिसोले मृत्यु >> सामाजिक सुरक्षा कोषमा ९ लाखभन्दा धेरै श्रमिक, ४४ अर्ब ८५ करोड जम्मा >> पोखरामा सम्पन्न ‘फिसटेल रेसिङ कप २०२३’ को उपाधि अजयले जिते >> मधेश प्रदेशविरुद्ध नेपाल पुलिस विजयी, केशल भुर्तेलको शतक >> किसान ठगिदा बिचौलियालाई मालामालः ५ रूपैयाँमा लिएर १०० मा बिक्री >> रामग्राम स्तुप क्षेत्रमा ऐतिहासिक प्रमाण फेला >> भ्रष्टाचारको बढ्दो ग्राफले बढाउँदै चिन्ता >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल
खेलकुद
प्रथम मिष्टर उजिरसिह रुपन्देही जिल्लास्तरीय बडिबिल्डिङ प्रतियोगिता २०७९

बुटवल जिमका सुनिललाई उपाधि

२८ फाल्गुन २०७९, आईतवार १७:१०
२८ फाल्गुन २०७९, आईतवार १७:१०

बुटवल, २८ फागुन ।

बुटवलमा सम्पन्न प्रथम मिष्टर उजिरसिह रुपन्देही जिल्लास्तरीय बडिबिल्डिङ प्रतियोगिता २०७९ को उपाधि बुटवल जिम एण्ड फिटनेशका सुनिल आलेले चुमेका छन् ।

लामो समयदेखि निरन्तर खेलमा लागेका उनी प्रतियोगिताको ६५ केजी वजन समुह बिजेता हँुदै फाईनलमा औभर अल च्याम्पियन बने । मिष्टर रुपन्देहीको उपाधिसंग उनले नगद ५० हजार रुपैयाँ, ट्रफि र व्यानेट सहित उपाधि समेत हात पारे । यसैगरी ५५ केजी तौल समूहतर्फ क्रमशः फिजिकल फिटनेसका आकाश गुरुङ प्रथम, फिटनेस टाइमका प्रविन पौडेल द्वितीय र रोयल आइरनका बलराम डुम्रे तृतीय भए ।

६० केजी वजन समूहमा फिटनेस हबका स्यामुल गुरुङ प्रथम बुटवल जिम एण्ड फिटनेसका भानुभक्त कठरिया दोश्रो पावर एण्ड मशल जिमका रमेश थापा तृतीय हुन सफल भए । त्यस्तै ६५ केजी तौल समूहमा बुटवल जिम एण्ड फिटनेसका सुनिल आले प्रथम, द ड्रिम फिटनेसका दोश्रो तथा कृष्ण जिमका चन्द्रबहादुर थापा तेस्रो भए । ७० केजीमा रोयल जिमका गौतम राना प्रथम, विलिङनेश जिम एक्सप्रेसका बिजय कार्की क्षेत्री दोश्रो तथा फिटनेस टाइमका आकाश जिशिले तेस्रो स्थानमा चित्त बुझाए । त्यसैगरी ७० केजी माथिको समुहमा रोयल जिमका कुशल प्रसाद गुरुङ प्रथम, फिटनेस टाइमका अमित डांगी दोश्रो तथा निवोध एरोविक्स एण्ड जिमका सुरेशबहादुर दमाई तृतीय भए ।

समूह चरणका खेलाडीलाई क्रमशः प्रथमलाई ३ हजार, दोश्रोलाई २ हजार, तेस्रोलाई नगद १ हजार सहित टिशर्ट प्रमाणपत्र तथा मेडल प्रदान गरिएको थियो । तौल समूहबाट विजेता बन्दै छनौट चरण पार गरेका पाच जना बिजेताहरु वीच अन्तिम स्पर्धा गराइएको थियो । प्रतियोगितामा बेष्ट पोजर उपाधि ५५ केजीका बिजेता समेत रहेका आकाश गुरुङले प्राप्त गर्न सफल भएका थिए ।

एक समारोहका बीच बिजेता खेलाडीहरुलाई प्रदेश खेलकुद परिषद लुम्बिनीका सदस्यसचिव जय प्रकाश भट्टराई, आयोजक संस्थाका अध्यक्ष सितुप्रसाद श्रेष्ठ, बुटवल उपमहानगरपालिका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत टेकराज पन्थी, नेपाल शारीरिक सुगठन तथा फिटनेस महासंघका केन्द्रीय उपाध्यक्ष दिनेश राजभण्डारी तथा बुटवल उपमहानगरपालिका बडा न ९ का अध्यक्ष प्रदिप श्रेष्ठ कार्यक्रममा नेपाल शारिरिक तथा फिटनेश महासंघका उपाध्यक्ष दिनेश राजभण्डारी, थाईलैण्डमा सम्पन्न १३ औ विश्व वडिविल्डिङ प्रतियोगितामा काश्य पदक विजेता प्रज्वल शाक्य, बुटवल उपमहानगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत टेकराज पन्थी, वडा नं ९ का वडाअध्यक्ष प्रदिप कुमार श्रेष्ठ, कार्यक्रममा निर्णायकहरु मुख्य निर्णायक प्रतापकाजी वरिया, निर्णायक स्टाटिशियन अनिललाल श्रेष्ठ, अन्तर्राष्ट्रिय निर्णायक केशव बहादुर शाक्य, बुद्धि जंग कार्कि, राष्ट्रिय निर्णायक शिवध्वज राई देवान, राजकुमार श्रेष्ठ, सुरज श्रेष्ठले विजेता खेलाडीहरुलाई पुरस्कार वितरण गरेका थिए ।

प्रदेश खेलकुद विकास परिषद लुम्बिनी जयप्रकाश भट्टराईले खेलाडीहरुलाई देशको गहना नाममात्र नभई ब्यवहारमा उतार्ने गरि काम गर्न जरुरी रहेको बताए । कुलतमा लागेका युवालाई शारिरिक सुगठनमा आकर्षित सहि मार्ग निर्देशनमा लगाउने गरि योजना बनाउन सुझाव दिए । शारीरिक सुगठन खेल खेलाडीलाई खर्चिलो हुने भन्दै यसमा लागेका खेलाडीहरु लक्षित योजनाहरु बनाउने उनले प्रतिवद्धता जनाए ।

कार्यक्रममा शारीरिक सुगठन तथा फिटनेश संघका अध्यक्ष सितु प्रसाद श्रेष्ठले कर्णेल उजिरसिंह र जितगढी किल्लाको सामरिक महत्वलाई थप उजागर गर्ने र खेललाई पर्यटन प्रवद्र्धनमा जोडने उद्देश्य प्रतियोगिताको रहेको बताए । खेलमा नव उदयीमान खेलाडीहरुको प्रवेश गराउँदै उनीहरु जिल्ला हुँदै राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय रुपमा नाम कमाउन सक्ने गरी रुपन्देहीबाट उत्पादन गर्न लागिएको श्रेष्ठले बताए ।

शारीरिक सुगठन खेल नेपालमा सहिद धर्मभक्त माथेमाले भित्र्याएका थिए । भारतमा शिक्षा दिएर नेपालमा शारीरिक सुगठन भित्राएका थिए । बैधानिक रुपमा २०३० सालमा मिष्टर काठमाडौ भएको ईतिहास रहेको छ । वि.सं.२०४२ सालमा नेपाली खेलाडीहरुले अन्तर्राष्ट्रिय प्रतियोगितामा भाग लिएको थियो । वि.सं २०५२ सालमा रुपन्देही जिल्ला गठन भएर निरन्तर युवा खेलाडी र खेलको विकासमा लागेको उनले बताए । बुटवल श्री प्रतियोगिताको १० औ संस्करणसम्म गराउन सफल भएको र खेल विकासमा अग्रसर भएको उनले बताए । संगितको तालमा शरीरको भागलाई प्रदर्शन गर्ने खेलका रुपमा पहिचान बनाएको उनले बताए । सन्तुलित भोजन, नियमित ब्यायामको प्रतिफल सुगठित शरीर बन्ने उनले बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?