ट्रेंडिंग:

>> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा >> दक्षिण अफ्रिकासँग १ रनले हार्‍यो नेपाल, सुपर ८ मा पुग्ने सम्भावना समाप्त >> नेपालले दक्षिण अफ्रिकालाई ११५ रनमै रोक्यो, कुशल भुर्तेलले लिए ४ विकेट >> नेपाल टस जितेर फिल्डिङ गर्दै, सागरको ठाउँमा सन्दीप >> अभिभावकको छहारी >> उल्टो धारमा सुल्टो धारणा >> ‘बल ब्वाय’ बाट कोच >> बाली बीमामा ‘बढेन आकर्षण’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सप्तकोशी बैंकका पूर्वसीईओ नवीन सुवेदीलाई ३ वर्ष भन्दा बढी कैद, २ करोड बढी जरिवाना >> असार ३ गते सार्वजनिक बिदा >> गण्डकीमा फ्लोर क्रस गर्ने सांसद देवकोटा पदमुक्त >> विकास र राजनीतिलाई जोडेर लैजाऔं : पौडेल >> लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको रजिष्ट्रारमा तेस्रोपटक आचार्य >> चर्को गर्मीले विद्यार्थी बेहोस, सल्यानमा विद्यालय बन्द >> ‘हरेक ५० जना बालबालिकामा एकजनालाई अटिजम’ >> ताप्लेजुङमा पहिरोले घर बगाउंदा चारजनाको मृत्यु >> एमाले गुल्मीको अध्यक्षमा बालसिंह काउछा निर्वाचित >> वेस्ट इन्डिज पुग्यो नेपाली टोली : भोलि दक्षिण अफ्रिकासँग खेल्दै >> टी-२० विश्वकप :आज अफगानिस्तान र पीएनजी तथा अमेरिका र आयरल्याण्डबिच खेल हुँदै >> लुम्बिनी प्रदेशमा आज पनि पानी नपर्नेः यस्तो छ अन्य ठाउँमा मौसम पूर्वानुमान >> नेपालको शिक्षा नीतिमै अलमल : नैतिकता र संस्कारको खडेरी >> निर्माणाधीन नालामा माटोको ढिस्कोले पुरिंदा तीन मजदुरको मृत्यु >> किसानलाई उपकरण वितरण >> १६ दिने निःशुल्क वारिष्ठा तालिम सुरु >> रक्तदातालाई प्रोत्साहनको खाँचो >> बैँकको खाताबाट बचत गायब सेवाग्राहीको बिचल्ली ! >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मानव विकास सूचकांकले गिज्याउँदै प्रदेश सरकार >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा असार १ गतेदेखि अनलाइन टिकेट सेवा 
स्थानीय सरकार

कालिमाटीका ९४ जनालाई ‘नयाँ दृष्टी’

२७ फाल्गुन २०७९, शनिबार
२७ फाल्गुन २०७९, शनिबार

सल्यान,  फागुन । निःशुल्क आँखा शिविर मार्फत सल्यानको कालिमाटीमा ९४ जनाले नयाँ दृष्टी पाएका छन् । आँखा उपचारको पहुँचबाट टाढा रहेका ९४ जनाको मोतियाविन्दुको सल्यक्रिया गरिएको हो भने ४३० जनालाई चश्मा पनि वितरण गरिएको छ । कालिमाटी गाउँपालिकाको व्यवस्थापनमा वडा नम्बर ३ स्थित रामपुर स्वास्थ्य चौकीमा राप्ती आँखा अस्पताल रक्षाचौर दाङले शिविरको आयोजना गरेको हो ।

बुधबार देखि विहिबार सम्म सञ्चालन भएको शिविरमा निःशुल्क रुपमा सल्यक्रिया, चश्मा वितरण र आँखा चेकजाँच गरिएको थियो । शिविरमा जम्मा ७२३ जनाले आँखाको परिक्षण गराएको कालिमाटी गाउँपालिकाका स्वास्थ्य संयोजक गोरख थापाले जानकारी दिए । आर्थिक अभावमा कसैले पनि दृष्टीविहिन जीवनविताउन नपरोस् भन्ने हेतुका साथ आयोजना गरिएको शिविरमा चश्मा प्रयोग आवश्यक रहेका ४० वर्ष माथीका नागरिकलाई निःशुल्क चश्मा वितरण गरिएको थियो ।

मोतीविन्दुको सल्यक्रिया पश्चात उज्यालो पाएका स्थानीयहरुले आफ्नै गाउँठाउँमा निःशुल्क रुपमा आँखाको उपचार पाएकोमा खुसी व्यक्त गरेका छन् । शिविरमा राप्ती आँखा अस्पताल रक्षाचौर दाङबाट डाक्टर सुरेश रसाइली नेतृत्वको १२ जनाको प्राविधिक टोलि खटेको थियो ।

शुक्रबार आयोजित शिविर समापन कार्यक्रममा कालिमाटी गाउँपालिकाका अध्यक्ष दान बहादुर केसीले ग्रामिण भेगमा अझै पनि आँखाका रोगीको उपचार हुन नसकेको अवस्थामा त्यसको निराकरणका लागि शिविरले ठूलो टेवा पुर्याएको बताए । आफुहरु पालिकावासिको स्वस्थ जिवनका लागि संवेदनशिल रहेको बताउँदै उनले गुणस्तरिय स्वास्थ्य सेवाको लागि सबैको सहयोग र सहकार्य आवश्यक रहेकोमा जोड दिए ।
वडा नम्बर ३ का वडा अध्यक्ष शिव बहादुर खत्रीको अध्यक्षतामा भएको शिविरसमापन कार्यक्रममा गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अकिृत कृष्ण प्रसाद पौडेल लगाएतको सहभागिता थियो । कार्यक्रमको सहजिकरण स्वास्थ्य संयोजक गोरख थापाले गरेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?