ट्रेंडिंग:

>> इन्टरपोलमार्फत यूएईबाट पक्राउ परेका दुई जनालाई नेपाल ल्याइयो >> संसदीय छानबिन समिति बनाउँदा कम्पनीको नाम उल्लेख गर्नुपर्ने कांग्रेसको अडान >> रुपन्देहीमा पोलियोविरुद्ध ७० हजार बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाइंदै >> कलेजो क्यान्सर बढ्दै, के के हुन्छन् लक्षण ? >> संसदको गतिरोध हटाउन दलहरुको पहल, भोलिको बैठकअघि नै सहमति जुटाउने प्रयास >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> बिउमा लुटिंदै किसानहरु  >> महेशपुर भन्सारले समात्यो ५ लाख बराबरको अवैध कपडा >> बुद्ध परिपथको विकासका लागि पञ्चवर्षीय योजना बनाउँछौः मन्त्री बस्नेत >> सकारात्मक चिन्तनले बनाउँछ स्वस्थ जीवन >> चाउलीको दोभासे रहर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मनपरी गर्ने बुटवलका २ मासु पसललाई जरिवाना >> बुद्धिचाल खेलाडी सेढाइलाई बिदाई >> स्कर्लसमा नेता चुन्न निर्वाचन >> उत्तर प्रदेशको १ प्रतिशत पर्यटक लुम्बिनीलाई पर्याप्त >> बुटवल पूर्ण खोप दिगोपना सुनिश्चितता घोषणा >> विद्यार्थीसँग पर्यावरण सचेतना अभिवृद्धि कार्यक्रम बुटवलमा सम्पन्न >> सन्धिखर्कमा पनि खुल्यो कपडा बैंक >> दाङबाट काठमाडौ जाँदै गरेको बस दुर्घटनामा १० यात्रु घाइते >> वडा नं ३ र १ सेमीफाईनलमा >> गृहमन्त्रीलाई कारबाही माग गर्दै नेवि संघको प्रदर्शन >> घरजग्गा र सवारी कर्जामा राष्ट्र बैंकको उदार नीति >> काँग्रेसले संसदमा उत्ताउलो व्यवहार देखायोः ओली >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै नबसी स्थगित >> राष्ट्रिय सभामा कांग्रेसको अवरोध पछि बैठक स्थगित >> नेपालले लगायो २ भारतीय ब्रान्डका ४ मसलाको आयातमा रोक >> प्रतिनिधि सभाको बैठक सर्‍यो >> पाल्पामा रूखबाट लडेर महिलाको मृत्यु >> पाकिस्तान खानेपानी संकटको चरम सिमामा >> संसदीय छानबिन समितिमा अडिग रहने कांग्रेसको निर्णय >> विश्वकपअघि अमेरिका र क्यानडासँग नेपालले वार्मअप खेल खेल्ने >> विपन्नलाई निःशुल्क उपचार सार्थक बनाउँदै काठमाडौं महानगर >> यस्तो छ आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथोपटक जेठ ७ गते विश्वासको मत लिने >> सुकुम्बासी र अव्यवस्थित बसोवासीलाई जग्गा र लालपुर्जा नदिन सर्वोच्चको आदेश >> ‘रक्तचाप नियन्त्रणमा पूर्व होसियारी’ >> लुम्बिनीको विकास र पर्यटन >> राजस्व संकलनमा प्रदेश सरकार फेल >> ‘मुंग्रे घार’ नै लिलबहादुरको साहारा >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज पनि बस्दै >> राष्ट्र बैंकलाई तरलता व्यवस्थापनको सकस, बैंकिङ प्रणालीबाट आज फेरि रु. ३५ अर्ब तान्दै >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> सन्दीपलाई विश्वकप खेल्ने टोलीमा राख्न आईसीसीले दियो स्वीकृति >> सकारात्मक चिन्तन : पूर्ण आकारको स्वस्थ जीवन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> राइटपाथ एजुकेसन कन्क्लेभमा अन्जु पन्त र पुर्व मिस नेपाल आउंदै >> गुल्मीमा बस दुर्घटना : एकको मृत्यु, १२ घाइते (नामावलीसहित) >> बुटवलको विकासका लागि पुनःसंरचना विषयक दुई दिने गोष्ठी सुरु >> छाडा चौपाया व्यवस्थापनमा प्रदेशले चासो दिन्छ: मुख्यमन्त्री महरा

आठौं मणिमुकुन्द रनिङ कप भलिबल शुरु, खेलले समाजको चौतर्फी विकासमा टेवा दिन्छ : मेयर खांण

२४ माघ २०७९, मंगलवार
२४ माघ २०७९, मंगलवार

बुटवल,२४ माघ ।   रुपन्देहीको तिलोत्तमामा आठौं मणिमुकुन्द रनिङ कप भलिबल प्रतियोगिता शुरु भएको छ । मणिमुकुन्द भलिबल क्लब तिलोत्तमाको आयोजनामा सञ्चालित प्रतियोगितामा लुम्बिनी र गण्डकी प्रदेशका ९ टिमको सहभागिता रहेको छ ।

योगीकुटीस्थित तिलोत्तमा क्याम्पस को छेउमा रहेको क्लबको खेल मैदानमा शुरु प्रतियोगिताको तिलोत्तमा नगरपालिकाका प्रमुख रामकृष्ण खांणले उद्घाटन गरेका छन् ।

उद्घाटन गर्दै उनले खेलकुदको माध्यमबाट देशलाई अन्तराष्ट्रिय जगतमा चिनाउन टेवा पुग्नुका साथै हरेक व्यक्तिको स्वास्थ्यका लागि खेलको महत्त्वपूर्ण भुमिका हुने बताए । खेलकुद प्रतियोगिताहरुले खेल क्षेत्रको विकास मात्र नगरी भौतिक पुर्वाधार विकासमा पनि योगदान गर्ने उनले बताए । कतारले विश्वकप फुटबल आयोजनाका लागि अर्बौं रुपैयांको खेल पुर्वाधार बनाएर देशको गरिमा विश्व सामु उचो बनाउन सकेको उदाहरण दिंदै नगर प्रमुख खांणले खेलकुदलाई तीनै तहका सरकारले प्राथमिकतामा राख्नुपर्ने बताए । उनले तिलोत्तमा नगरपालिकाले नगरभित्रका खेलकुद क्लबहरुसंग सहकार्य गरेर खेलको बिकासबाट नगरको पहिचान थप उचाइमा पुराउने बताए ।

सो अवसरमा क्लबका प्रमुख सल्लाहकार टुकबहादुर क्षेत्रीले खेलकुदले अनुशासन सिकाउने र मानव जिवनलाई स्वस्थ बनाई सही मार्गमा डाराउने बताए । क्लबका अध्यक्ष लोकेन्द्र भण्डारीले आर्थिक अभावका वावजुद व्यसायी र खेलप्रेमी व्यक्तिबाट सहयोग जुटाएर प्रतियोगितालाई निरन्तरता दिएको बताए ।
प्रतियोगितामा स्याङजा, नवलपरासी, नवलपुर, रूपन्देही, पाल्पा, गुल्मी, बागलुङ, म्याग्दी, पर्वत जिल्ला भलिबल संघ सहभागी छन् । माघ २८ गतेसम्म चल्ने प्रतियोगिताको विजेताले डेढ लाख नगद पुरस्कार पाउनेछ । दोस्रोले १ लाख, तेस्रोले ५५ हजार र सान्त्वना हुनेले ३० हजार नगद सहित शिल्ड , मेडल प्रमाणपत्र, पुरस्कार प्राप्तगर्ने क्लबका उपाध्यक्ष किसन चन्दले जानकारी गराए ।

करिब २५ लाख रूपैयाँ खर्चहुने प्रतियोगिताका लागि तिलोत्तमा नगरपालिकाले मुख्य प्रायोजन गरेको छ । अन्य विभिन्न व्यवसायिक संघसंस्था र व्यक्तिबाट सहयोग जुटाईएको प्रतियोगिता संयोजक सुरेन्द्र गुरुङले बताए ।
प्रतियोगितामा विभिन्न विधामा उत्कृष्ट खेलाडीहरूलाई पनि नगद सहित पुरस्कृत गरिने आयोजकले जनाएको छ । उद्घाटनका अवसरमा विभिन्न जातिका मौलिक नृत्यहरु समेत प्रस्तुत गरिएको क्लबका सचिव काशिराज गौतमले बताए ।
यसैबीच पर्वत भलिबल संघ र रुपन्देही जिल्ला भलिबल संघबीच भएको उद्घाटन खेलमा पर्वत सोझो सेटमा विजयी भएको छ ।


तस्वीरहरु : टी.आर. शर्मा

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?