ट्रेंडिंग:

>> इन्टरपोलमार्फत यूएईबाट पक्राउ परेका दुई जनालाई नेपाल ल्याइयो >> संसदीय छानबिन समिति बनाउँदा कम्पनीको नाम उल्लेख गर्नुपर्ने कांग्रेसको अडान >> रुपन्देहीमा पोलियोविरुद्ध ७० हजार बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाइंदै >> कलेजो क्यान्सर बढ्दै, के के हुन्छन् लक्षण ? >> संसदको गतिरोध हटाउन दलहरुको पहल, भोलिको बैठकअघि नै सहमति जुटाउने प्रयास >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> बिउमा लुटिंदै किसानहरु  >> महेशपुर भन्सारले समात्यो ५ लाख बराबरको अवैध कपडा >> बुद्ध परिपथको विकासका लागि पञ्चवर्षीय योजना बनाउँछौः मन्त्री बस्नेत >> सकारात्मक चिन्तनले बनाउँछ स्वस्थ जीवन >> चाउलीको दोभासे रहर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मनपरी गर्ने बुटवलका २ मासु पसललाई जरिवाना >> बुद्धिचाल खेलाडी सेढाइलाई बिदाई >> स्कर्लसमा नेता चुन्न निर्वाचन >> उत्तर प्रदेशको १ प्रतिशत पर्यटक लुम्बिनीलाई पर्याप्त >> बुटवल पूर्ण खोप दिगोपना सुनिश्चितता घोषणा >> विद्यार्थीसँग पर्यावरण सचेतना अभिवृद्धि कार्यक्रम बुटवलमा सम्पन्न >> सन्धिखर्कमा पनि खुल्यो कपडा बैंक >> दाङबाट काठमाडौ जाँदै गरेको बस दुर्घटनामा १० यात्रु घाइते >> वडा नं ३ र १ सेमीफाईनलमा >> गृहमन्त्रीलाई कारबाही माग गर्दै नेवि संघको प्रदर्शन >> घरजग्गा र सवारी कर्जामा राष्ट्र बैंकको उदार नीति >> काँग्रेसले संसदमा उत्ताउलो व्यवहार देखायोः ओली >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै नबसी स्थगित >> राष्ट्रिय सभामा कांग्रेसको अवरोध पछि बैठक स्थगित >> नेपालले लगायो २ भारतीय ब्रान्डका ४ मसलाको आयातमा रोक >> प्रतिनिधि सभाको बैठक सर्‍यो >> पाल्पामा रूखबाट लडेर महिलाको मृत्यु >> पाकिस्तान खानेपानी संकटको चरम सिमामा >> संसदीय छानबिन समितिमा अडिग रहने कांग्रेसको निर्णय >> विश्वकपअघि अमेरिका र क्यानडासँग नेपालले वार्मअप खेल खेल्ने >> विपन्नलाई निःशुल्क उपचार सार्थक बनाउँदै काठमाडौं महानगर >> यस्तो छ आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथोपटक जेठ ७ गते विश्वासको मत लिने >> सुकुम्बासी र अव्यवस्थित बसोवासीलाई जग्गा र लालपुर्जा नदिन सर्वोच्चको आदेश >> ‘रक्तचाप नियन्त्रणमा पूर्व होसियारी’ >> लुम्बिनीको विकास र पर्यटन >> राजस्व संकलनमा प्रदेश सरकार फेल >> ‘मुंग्रे घार’ नै लिलबहादुरको साहारा >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज पनि बस्दै >> राष्ट्र बैंकलाई तरलता व्यवस्थापनको सकस, बैंकिङ प्रणालीबाट आज फेरि रु. ३५ अर्ब तान्दै >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> सन्दीपलाई विश्वकप खेल्ने टोलीमा राख्न आईसीसीले दियो स्वीकृति >> सकारात्मक चिन्तन : पूर्ण आकारको स्वस्थ जीवन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> राइटपाथ एजुकेसन कन्क्लेभमा अन्जु पन्त र पुर्व मिस नेपाल आउंदै >> गुल्मीमा बस दुर्घटना : एकको मृत्यु, १२ घाइते (नामावलीसहित) >> बुटवलको विकासका लागि पुनःसंरचना विषयक दुई दिने गोष्ठी सुरु >> छाडा चौपाया व्यवस्थापनमा प्रदेशले चासो दिन्छ: मुख्यमन्त्री महरा

सहमतिमै टुंगिए ५४ मुद्दा

२२ माघ २०७९, आईतवार
२२ माघ २०७९, आईतवार

चन्द्रौटा(कपिलवस्तु), २२ माघ ।

कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिकाको न्यायिक समितिले ५४ वटा मुद्दा फछ्र्यौट गरेको छ । चालू आर्थिक वर्षको पुस मसान्तसम्म ७० वटा मुद्दा दर्ता भएका थिए । जसमध्ये ३० वटा फछ्र्यौट भएको न्यायिक समितिले जनाएको छ ।

गत आर्थिक वर्ष २०७८÷०७९ को ११२ वटा पुराना थियो । जसमध्ये २४ मुद्दा किनारा लागेको छ । न्यायिक समितिमा विभिन्न शीर्षकका परेका विवादित उजुरीहरु दुबै पक्षसँग छलफल गरी छिनोफानो गरिएको हो ।

लामो समयदेखि विवादमा रहेका २४ वटा मुद्दा यस वर्ष मिलाउन सफल भएको नगर उप–प्रमुख तथा न्यायिक समितिकी संयोजक शिवकुमारी चौधरीले बताइन् । गत वर्षका करिब एक सय बढी मुद्दा परेको मध्ये अधिकांश मुद्दा किनारा लागेको समितिले जनाएको छ ।

चालु आर्थिक वर्ष परेका उजुरी मध्ये अधिकांश जग्गा विवाद, साँध सिमाना, सार्वजनिक कुलो सम्बन्धी परेको छ । यस्तै आर्थिक लेनदेन, पारिवारिक झैझगडा, ज्याला मजदुरी र अन्य लगायत गरी ७० वटा उजुरीहरु परेको उप–प्रमुख चौधरीले बताइन् । पुराना र नयाँ हाल बाँकी रहेका एक सय २८ वटा मुद्दा समेत छिट्टै किनारा लाग्ने उनले जिकिर गरिन् ।

जनतामा न्यायिक समितिप्रति विश्वास जागेकाले अड्डा अदालत नगई न्यायिक समितिमा उजुरी दिन आएको स्थानीय सुशीला थारुको भनाई छ । न्यायोचित ढंगले न्यायिक समितिले मुद्दाको छिनोफानो गर्ने गरेको उनले जिकिर गरिन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?