ट्रेंडिंग:

>> न्यू होराइजन स्पोर्टस् क्लबको अध्यक्षमा ठकुरी >> अर्घाखाँची र गुल्मीमा वनको डढेलो गाउँमा पस्दा ६० बढी घरगोठ जले >> बागेश्वरी संगीतालयले मनायो रजत जयन्ती >> आम्दानीको स्रोत बन्दै सालको पात >> एसीसी प्रिमियर कपः नेपाल हङकङसँग पराजित >> आफूबाहेक अरुलाई वामपन्थी नदेख्ने ओली सच्चिएपछि अहिलेको समीकरण : भुसाल >> कानुनविपरित भर्ना शुल्क असुल्दै निजी विद्यालयः बुटवल उपमहानगर भन्छ– गुनासो आएको छ, अनुगमन गर्छौं >> हामीलाई कमजोर ठाने फेरि अर्को उथलपुथल : नेपाल >> लुम्बिनीसहित देशका विभिन्न प्रदेशमा ठूलो हावाहुरी, २४ घण्टे चेतावनी >> रास्वपा स्वार्थी, अस्थिर र डोलायमान : ओली >> एनजी मार्केटको बम्पर उपहार विजेतालाई डेढकरोडको घर बनाइदिने सम्झौता हस्तान्तरण >> नासिंदै चौपारीहरु : गमलाको पिपल पूजा गर्दै, संस्कृति जोगाउँदै >> भारतले रोक्यो नेपाली चिया निर्यात,१७ ट्रक चिया भारतमा अलपत्र >> काठमाडौँबाट संखुवासभा जाँदै गरेको माइक्रोबस धनकुटामा दुर्घटना, १९ जना घाइते >> सल्यान उद्योग वाणिज्य संघको मतदान सुरु >> नवलपरासीमा आगलागी : १० घर जलेर नष्ट >> आइपिओ जारी गर्दै ड्रिम इन्टरनेशनल >> एमाले प्रतिनिधि परिषद् बैठक आज, २ हजार ४ सयको सहभागिता रहने >> कथाः हेडसर >> यसरी नियन्त्रण गर्न सकिन्छ आगलागी >> सरकारसँगै फेरिन्छन भूमि आयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कान्तिमा स्तरमापन परीक्षा >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमडी तहको पठनपाठन शुरु >> पेमेन्ट गेटवे प्रकरणमा टेलिकमका प्रबन्ध निर्देशक सुनील पौडेल भ्रष्टाचारी ठहर, मधु मरासिनीलाई सफाइ >> सुप्रिम सहकारीका अध्यक्ष गुरुङ थुनामा, दीपेश पुनसहित ६ जना धरौटीमा रिहा हुने >> यूएईसँग नेपाल ६ विकेटले पराजित, एसिया कप खेल्ने चाहना अधूरै >> संजिवनी टोलको १० औ रक्तदान >> सुदूरपश्चिममा सत्ता गठबन्धन मन्त्रालय भागबण्डाको गृहकार्यमा >> विपिनको रिहाइका लागि पहल गरिदिन प्रधानमन्त्रीलाई आग्रह >> नेपालले युएईलाई दियो १२० रनको लक्ष्य >> अर्घाखाँची बस दुर्घटनामा घाइते १७ मध्ये एक जनाको मृत्यु >> सुन तोलामा ७ सय रुपैयाँले बढयो >> युएईविरुद्ध पहिला ब्याटिङ गर्दै नेपाल >> स्वचालित विधिबाट परीक्षा केन्द्रको निर्धारण हुने >> इरानमा इजरायलले सुरु गर्‍यो मिसाइल आक्रमण >> जन्ती लिन जान लागेको गाडीले ठक्कर दिंदा एकजनाको मृत्यु >> सिन्धुपाल्चोकमा बेहुली बोकेको जन्ती सवार बस दुर्घटना, ३ जनाको मृत्यु, ५२ घाइते >> होटेलमा बसेकी छोरीलाई रडले हानेर हत्या गर्ने बाबु पक्राउ >> आगलागीमा परेर एक जनाको मृत्यु, ३ घर जलेर नष्ट >> भारतमा लोकसभा चुनाव सुरु, २१ राज्यका १०२ सिटमा मतदान >> ऐतिहासिक जितगढीः बुटवलको गौरव >> एसीसी प्रिमियर कपः सेमिफाइनलमा आज नेपाल र यूएई भिड्दै >> जितगढी, उजिरसिंह र भगवती जात्राको महिमा फैलाऔं >> बुटवलले नसम्झने त्योे मे २९ >> अस्पतालमा एसईईका विद्यार्थीलाई स्वयंसेवाको अवसर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा

लुम्बिनीदेखि सुरु भएको साइकल यात्रा रामग्राम स्तुप पुग्यो

२१ माघ २०७९, शनिबार
२१ माघ २०७९, शनिबार

पश्चिम नवलपरासी, २१ माघ ।

शान्ति सन्देश फैलाउने उद्देश्य सहित वुद्ध जन्मस्थल लुम्बिनीबाट सुरु भएको साईकल यात्रीको टोली शनिबार पश्चिम नवलपरासीको रामग्राम स्तुप आईपुगेको छ । बौद्ध परिपथ साइकल यात्रा संयोजन समितिको आयोजनामा वुद्धको शान्ति सन्देश फैलाउने र वुद्ध स्थल प्रचारप्रसारमा सहयोग पुर्याउन तीन दिने साईकल यात्रा आयोजना गरिएको हो ।

लुम्बिनीबाट यात्रा थालेको टोली रुपन्देहीको वुद्धस्थल देवदह हँुदै वुद्धको एक मात्र सिंगो अस्तु रहेको स्थल नवलपरासीको रामग्राम आएको हो । रामग्राम स्तुपमा साईकल यात्रीको टोलीलाई स्वागत गर्दे रामग्राम नगरपालिकाका नगर प्रमुख धनपत यादवले रामग्राम स्तुप लगायत वुद्ध संग सम्बन्धित स्थलको एकीकृत विकास हुनुपर्ने धारणा व्यक्त गरे ।

उनले रामग्राम स्तुपको गुरुयोजना कार्यान्वयनमा ल्याउन आफुले पहल गरिरहेको बताउदै गुरुयोजनाको कार्यान्वयन हुन सके यस क्षेत्रको कायापलट हुन सक्ने दाबी गरे । संघीय सरकार संग केही दिन अगाडि काठमाण्डौ पुगेर उपप्रधान तथा अर्थमन्त्री विष्णु पौडेल संग गुरुयोजना कार्यान्वयनका लागि ध्यानाार्कषण गराएको र उक्त गुरुयोजना कार्यान्वयनको प्रतिवद्धता प्राप्त भएको पनि नगर प्रमुख यादवले बताए ।

उपप्रमुख सम्झना चौधरीले एतेहासिक महत्वको धार्मिक तथा पर्यटकीय स्थल रामग्राम स्तुपको विकासका लागि तीनै तहका सरकार एकजुट हुनुपर्नेमा जोड दिईन् । साइकल अभियानकर्मी, बौद्धमार्गी एवं भारतको अनाहदी यात्राका गरी ७० जनाको टोलीले शान्ति सन्देश सहितको यात्रा सुरु गरेको यात्रा संयोजक उषा तितिक्षुले जानकारी दिईन् ।

सो कार्यक्रममा पत्रकार बेचु गौड, नगरपालिकाका लेखापाल संजय शर्मा लगायतले बोल्दै रामग्राम स्तुपको विकास र संरक्षणमा सबै जिम्मेवार बन्नुपर्नेमा जोड दिएका थिए । परासी वुद्ध चोकबाट साईकल यात्रीको टोलीलाई स्वागत गरेर नगर प्रमुख र उपप्रमुख पनि साईकलमै रामग्राम स्तुप सम्म पुगेका थिए । रामग्राम स्तुपमा दश मिनेट ध्यान गरेर साईकल यात्रीको टोली महेसपुर नाका हुँदै भारत प्रस्थान गरेको छ । आइतबार कुशिनगरमा पुगेर यात्रा समापन हुने छ ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?