ट्रेंडिंग:

>> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा >> दक्षिण अफ्रिकासँग १ रनले हार्‍यो नेपाल, सुपर ८ मा पुग्ने सम्भावना समाप्त >> नेपालले दक्षिण अफ्रिकालाई ११५ रनमै रोक्यो, कुशल भुर्तेलले लिए ४ विकेट >> नेपाल टस जितेर फिल्डिङ गर्दै, सागरको ठाउँमा सन्दीप >> अभिभावकको छहारी >> उल्टो धारमा सुल्टो धारणा >> ‘बल ब्वाय’ बाट कोच >> बाली बीमामा ‘बढेन आकर्षण’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सप्तकोशी बैंकका पूर्वसीईओ नवीन सुवेदीलाई ३ वर्ष भन्दा बढी कैद, २ करोड बढी जरिवाना >> असार ३ गते सार्वजनिक बिदा >> गण्डकीमा फ्लोर क्रस गर्ने सांसद देवकोटा पदमुक्त >> विकास र राजनीतिलाई जोडेर लैजाऔं : पौडेल >> लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको रजिष्ट्रारमा तेस्रोपटक आचार्य >> चर्को गर्मीले विद्यार्थी बेहोस, सल्यानमा विद्यालय बन्द >> ‘हरेक ५० जना बालबालिकामा एकजनालाई अटिजम’ >> ताप्लेजुङमा पहिरोले घर बगाउंदा चारजनाको मृत्यु >> एमाले गुल्मीको अध्यक्षमा बालसिंह काउछा निर्वाचित >> वेस्ट इन्डिज पुग्यो नेपाली टोली : भोलि दक्षिण अफ्रिकासँग खेल्दै >> टी-२० विश्वकप :आज अफगानिस्तान र पीएनजी तथा अमेरिका र आयरल्याण्डबिच खेल हुँदै >> लुम्बिनी प्रदेशमा आज पनि पानी नपर्नेः यस्तो छ अन्य ठाउँमा मौसम पूर्वानुमान >> नेपालको शिक्षा नीतिमै अलमल : नैतिकता र संस्कारको खडेरी >> निर्माणाधीन नालामा माटोको ढिस्कोले पुरिंदा तीन मजदुरको मृत्यु >> किसानलाई उपकरण वितरण >> १६ दिने निःशुल्क वारिष्ठा तालिम सुरु >> रक्तदातालाई प्रोत्साहनको खाँचो >> बैँकको खाताबाट बचत गायब सेवाग्राहीको बिचल्ली ! >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मानव विकास सूचकांकले गिज्याउँदै प्रदेश सरकार >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा असार १ गतेदेखि अनलाइन टिकेट सेवा 

त्रिवेणीमा पशु बन्ध्याकरण र रेवीज विरुद्धको खोप

१८ माघ २०७९, बुधबार
१८ माघ २०७९, बुधबार

सल्यान(बुटवल टुडे)  माघ – सल्यानको त्रिवेणी गाउँपालिकाले किसानहरुले पालेका पशुहरुको बन्ध्याकरण तथा कुकुर र विरालोलाई रेविज विरुद्धको खोप लगाउने भएको छ । जसका लागि यही माघ २० गते गाउँपालिकाले पशु स्वास्थ्य शिविर सञ्चालन गर्दैछ । त्रिवेणी गाउँपालिकाको वडा नम्बर २ कारागिठीमा सञ्चालन हुने उक्त शिविरमा निःशुल्क रुपमा सेवा प्रदान गरिने छ । पशु बन्ध्याकरण, कुकुर र विरालोलाई रेविज विरुद्ध खोप, बाख्रामा आन्तरिक परजीवि नियन्त्रण तथा पशुपन्छीको उपचार र औषधि वितरण गरिने कार्यक्रम रहेको गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत राम बहादुर बुढाले जानकारी दिए ।

अर्काे मिति तय गरेर वडा नम्बर ५ मा पनि पशु स्वास्थ्य शिविर सञ्चालन गरिने गाउँपालिकाले जनाएको छ । पालिकाको सबै वडावासीलाई सेवा दिनेगरेर शिविर सञ्चालन गरिने गाउँपालिकाका अध्यक्ष खिम बहादुर रावतले जानकारी दिए । गाउँपालिकाले गत वर्ष वडा नम्बर ३ र ४ मा शिविर सञ्चालन गरेको थियो ।

पशुपालनका लागि उपयुक्त वातावरण रहेको त्रिवेणी गाउँपालिकामा यो व्यवशायलाई प्रवद्र्धन गर्नका लागि ‘कृषकको उत्पादन, त्रिवेणी गाउँपालिकाको अनुदान कार्यक्रम’ सञ्चालन हुँदैछ । लोकल कुखुरा उत्पादनका लागि कृषकलाई सहयोग देखी उन्नत पशु खरिद, खोर तथा गोठ सुधार लगाएतका कार्यक्रमका लागि अनुदानको कार्यक्रम रहेको गाउँपालिका अध्यक्ष रावतले बताए ।अर्थतन्त्रको महत्वपूर्ण स्थान ओगटेको कृषि र पशुपालन व्यवसायलाइ प्रवर्द्धन गर्नका लागि विभिन्न कार्यक्रमहरु संचालन गरि पशु उत्पादन एवम उत्पादकत्व वृद्धि मार्फत पालिकाको आयआर्जन बढाउने गाउँपालिकाको लक्ष रहेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?