ट्रेंडिंग:

>> पश्चिमी वायुसँगै न्युनचापीय प्रणालीको प्रभाव, चार प्रदेशका पहाडी क्षेत्रमा हल्का वर्षाको सम्भावना >> देउवाले बोलाए पदाधिकारी र पूर्वपदाधिकारी बैठक >> बाणासुरको अनुभूति दिलाउने नेताहरु >> बन्द गर जनताको आँखामा छारो हाल्ने काम >> भैरहवाबाट अन्तर्राष्ट्रिय नियमित उडान, आश्वासनमात्र विमान आएन >> भैलोको रकमबाट अपाङ्ग आश्रममा सहयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पोखरामा आइटीएफ जे–३० टेनिस जारी >> पोखरालाई पर्यटकीय राजधानी घोषणा गर्न अध्ययन समिति गठन >> महिलाहरुको लागि एकहप्ते मिसेज गुरुङ तालिम सुरु >> लागुऔषध मुद्दाका फरार प्रतिवादी पक्राउ >> ‘लैंगिक समानताका लागि शिक्षा र नागरिक जागरण आवश्यक’ >> लुम्बिनीमा ‘शान्ति घन्टी’ को उद्घाटन, पर्यटनमन्त्रीले भने –‘बुद्धको सन्देश विश्वरभर फैलाऔं’ >> भैरहवा मेलामा बुधबारदेखि कुस्ती प्रतियोगिता हुँदै >> देशभरका कारागारमा योग शिविर सञ्चालन हुने >> काेशीलाई हराउँदै आर्मी सेमिफाइनलमा >> लैंगिक हिंसाविरुद्ध सामूहिक प्रतिवद्धता >> कैदीबन्दीलाई योगाभ्यास संस्कृतिमा जोड्दै सरकार >> लुम्बिनी प्रदेशकी सृजनासहित चार जना ढाका कबड्डी लिगमा >> कर्णालीमा विकास बजेटको खर्च सुस्त >> रामघाटमा व्यावसायिक ड्रागन फ्रुट >> गौतमबुद्ध विमानस्थल छिटो सञ्चालनको पहल गर्न देउवासँग व्यवसायीको माग >> गुल्मीमा बालिकाको बलात्कारपछि हत्या आराेपमा पुर्पक्षका लागि एक युवक जेल चलान >> लुम्बिनी चिनी मिलको प्रदूषण न्यूनीकरण गर्न माग गर्दै स्थानीय बासिन्दा आन्दोलनमा >> सुनको भाउ अहिलेसम्मकै उच्च : तोलाको १ लाख १७ हजार ७ सय >> आज सातै प्रदेशका गृहमन्त्रीले प्रहरी समायोजनको माग गर्दै उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्ने >> नेपाली विद्यार्थी बिपीन जोशीलाई मुक्त गर >> महिला हिंसाबिरुद्वको अभियान र सेतो रिबनको सन्दर्भ >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारको निर्णयविरुद्ध अघिल्लो सरकारले नियुक्त गरेका अस्पतालका अध्यक्षहरुद्वारा सर्वोच्चमा रिट >> पहाडी भूभागका एक–दुई स्थानमा आज हल्का वर्षाको सम्भावना >> पढाइसँगै सीप सिकाउँदै शान्ति >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> केपी ओली कप राष्ट्रिय टि–२० क्रिकेटः नेपाल आर्मी र मधेश प्रदेशको जित >> जनताले फालेको राजतन्त्र अब फर्कदैनः देउवा >> तिलोत्तमा मेलामा पान, गुट्खा खुलेयाम बिक्रीः सकिनै लाग्दा समेत अधिकांश स्टल खाली >> विश्वभर द्वन्द्व अन्त्यको नेतृत्व नेपालले गर्नुपर्नेमा विज्ञहरुको जोड >> गृह जिल्लामा विप्लवको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम >> बसले माेटरसाइकललाई ठक्कर दिँदा गुल्मीमा एक विद्यार्थीको मृत्यु >> अरनिको बहुउद्देश्यीय सहकारीको २३ औं साधारण सभा >> अहिलेको सरकार विघटन गर्नुपर्छ : प्रभु साह >> पुषको तेस्रो साता प्रदेशस्तरीय ब्याडमिन्टन हुदै >> उद्घाटन खेलमा रुपन्देही र पाल्पा भिड्ने >> भूकम्पपीडित सुत्केरीको चिसोले मृत्यु >> सामाजिक सुरक्षा कोषमा ९ लाखभन्दा धेरै श्रमिक, ४४ अर्ब ८५ करोड जम्मा >> पोखरामा सम्पन्न ‘फिसटेल रेसिङ कप २०२३’ को उपाधि अजयले जिते >> मधेश प्रदेशविरुद्ध नेपाल पुलिस विजयी, केशल भुर्तेलको शतक >> किसान ठगिदा बिचौलियालाई मालामालः ५ रूपैयाँमा लिएर १०० मा बिक्री >> रामग्राम स्तुप क्षेत्रमा ऐतिहासिक प्रमाण फेला >> भ्रष्टाचारको बढ्दो ग्राफले बढाउँदै चिन्ता >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल
सुरक्षा÷अपराध

रेशम चौधरीको मुद्दा कानुन अनुसार नै टुंगिन्छः मन्त्री प्रधान

१० माघ २०७९, मंगलवार १८:४९
१० माघ २०७९, मंगलवार १८:४९

नवलपरासी, १० माघ ।

कानुन, न्याय तथा संसदीय मामिलामन्त्री धुब्र बहादुर प्रधानले रेशम चौधरी राजनैतिक निर्णयको आधारमा रिहा नहुने बताएका छन् ।

मन्त्री बनेपछि पहिलोपटक गृह जिल्ला पश्चिम नवलपरासी आएका मन्त्री प्रधानले सामुदायिक रेडियो परासीले आयोजना गरेको बधाई तथा पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा बोल्दै नागरिक उन्मुक्ति पार्टीका संरक्षक रेशम चौधरी रिहाको विषयमा सर्वदलीय सहमति नभएको बताए । रेशम चौधरीको मुद्दा कानुन अनुसार नै टुंगिनु पर्ने बताउँदै मन्त्री प्रधानले थुनामा रहेका सबैको विषयमा एकै प्रकारको व्यवहार हुनुपर्ने बताए । यस विषयमा राजनैतिक दलहरु पनि एक मत रहेको उनको भनाई थियो ।

मन्त्री प्रधानले मुलुकमा सुशासन र दण्डहीनताको अन्त्य गर्न मौजुदा कानुन अपुरो रहेकाले कानुन बनाउन ध्यान केन्द्रित गर्ने बताए । विकास निर्माणको काममा अहिले मौजुदा रहेको कानुन अपुरो र बाधक भएको भन्दै त्यसलाई सुधार गर्न परामर्श थालेको बताए ।

मुलुकमा भ्रष्टाचार बढ्नुमा ऐन कानुनमा नीतिगतरुपमा नै त्रुटी रहेको बताउँदै त्यसले सुशासन र आर्थिक विकासमा असर पारिरहेको बताए । नेपालमा समयमा नै मल उपलब्ध हुन नसक्नुमा पनि कानुन बाधक भएको उनको भनाई छ । कानुनी प्रावधान नै त्रुटीपूर्ण रहेकाले नीतिगत रुपमै भ्रष्टाचार भईरहेको र मल समयमा नआउनु पनि त्यसैको परिणाम भएको मन्त्री प्रधानले बताए ।

आफ्नो मन्त्रालय विकास निर्माणको काम गर्ने मन्त्रालय नभएकाले धेरैलाई खासै खुसी नलागेको बताउँदै उनले तर कानुन मन्त्रालय महत्वपूर्ण मन्त्रालय भएको र आफुले पार्टीलाई परेका मन्त्रालय मध्ये रोजेर लिएको पनि उल्लेख गरे । मन्त्री प्रधानले उपचाररत सुस्ता बचाउ अभियानका अध्यक्ष गोपाल गुरुङ्गको उपचारका लागि पहल गर्ने बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?