ट्रेंडिंग:

>> तुलसीपुरमा आधुनिक बधशाला निर्माणकालागि छलफल >> अर्थतन्त्र ओरालो लाग्दै : अर्थमन्त्री भन्छन्– सुधारोन्मुख छ, ढुक्क भएर लगानी गर्नुस् >> अर्थमन्त्रीले गरे महेशपुर भन्सारको निरीक्षण, राजश्व संकलन वृद्धि गर्न निर्देशन >> गणपतिको सातौ शाखा योगीकुटीमा >> शिव, गणेश एवं नन्दीको प्राण प्रतिष्ठा >> सिगलतर्फ अन्तिम आठको टुगो >> त्रिकोणात्मक सिरिजमा नेपालको दोस्रो हार, नेदरल्यान्ड्ससँग २ रनले पराजित >> ‘जग्गा हडप्ने खेलले बुटवलको रानीगन्ज ललिता निवास र बालुवाटर जस्तै,छानवीन होस्’ >> पर्यटन व्यवसाय फस्टाउन सरकारी पक्षले तत्काल गर्नुपर्ने २५ काम >> नेदरल्यान्ड्सले नेपाललाई दियो १८५ रनको लक्ष्य >> १० प्रदेश इन्चार्ज तोक्ने माओवादी केन्द्रको निर्णयप्रति जनार्दन शर्माको असहमति >> दाङमा टिप्परको ठक्करबाट एकजनाको मृत्यु >> माओवादीले राष्ट्रिय सभा अध्यक्षमा दाबी नछाड्ने >> युनिग्लोब कलेज : व्यवस्थापन शिक्षामा उत्कृष्ट गन्तव्य >> इलाम २ र बझाङ–१ क मा हुने उपचुनावको मतदाता अद्यावधिक हुंदै >> क्यानडामा दुघर्टनामा मृत्यु भएका दुई युवाहरुको शव नेपाल पठाइदै >> टी–२० त्रिदेशीय क्रिकेट शृङ्खला : आज नेपाल नेदरल्यान्ड्ससँग खेल्दै >> लगानी सम्मेलनमा किन ढिलाई ? >> एमाले सल्यानमा अहिले के पाकिरहेको छ ? >> बौद्ध शिक्षाभित्रको कल्याणकारी अर्थशास्त्र >> कपिलवस्तु साझेदारी वनमा चुनावी रौनक >> देवदहमा अमानवीय क्रियाकलापप्रति पेशागत महासंघको विरोध >> जलविद्युतको शिरै अँध्यारो >> लुम्बिनी अस्पतालमा प्रदेश सरकारको झेल ! >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् :आजको राशीफल >> दाङ क्रिकेट लिगः तुलसीपुर रोयल्स र घोराही टाईगर्स विजयी >> साई ग्लोबल कपः लीलाराम र प्यारामाउण्टको लगातार जित >> सुरक्षित महिनावारी अक्षयकोष स्थापना >> दाङमा दोस्रो अन्तराष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता रौनक >> लुम्बिनी अस्पताललाई पश्चिम क्षेत्रकै विशिष्टकृत अस्पताल बनाउँछौं : मन्त्री खनाल >> खेलकुद तथा सास्कृतिक क्षेत्रमा प्राथमिकता दिएको नगरप्रमुख पाण्डेको दाबी >> संसद्‍मा छिरेका ४९ जना ‘लघुवित्त पीडित’ विरुद्ध मुद्दा चलाइँदै >> लुम्बिनी प्रदेश फेसिंङ संघ गठन >> सिंहदरबार, बालुवाटार र बानेश्वरका पेटीमा हिँड्न निषेध >> नगरपालिकामा हुलहुज्जत गर्नेमाथि कानुनी उपचार खोजिने >> सातै प्रदेशमा माओवादी इन्चार्ज फेरिए >> नामिबियाविरुद्धको पहिलो खेलमा नेपाल २० रनले पराजित >> राष्ट्रिय एचआईभी एड्स महासंघमा खड्का निर्वाचित >> निर्णय कार्यान्वयन नगर्न अदालतको आदेश >> प्रभु बैंकका डेपुटी सीईओ सहित ९ जना पक्राउ >> टी–२० त्रिदेशीय क्रिकेट शृङ्खला: पहिलो खेलमा आज नेपाल र नामिबिया खेल्दै >> चार प्रदेशमा वर्षा र हिमपातको सम्भावना >> मगर एकता दिवसको सान्दर्भिकता >> आकाश देखिने कक्षाकोठा ! >> पेडा, खुवा र पनिर बनाउँदै विद्यार्थी >> सिद्धबाबा र गोरखनाथ मन्दिर बीचको सम्बन्ध >> ‘गाउँमै बस्छु—केही गर्छु’ >> कछुवा गतिमा प्रदेश सरकार ! >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> दुर्घटना न्यूनीकरणका लागि अव अनिवार्य यान्त्रिक परीक्षण
राजनीति

चेम्बर अफ कमर्श रुपन्देहीले बनायो कार्ययोजना

११ मंसिर २०७९, आईतवार
११ मंसिर २०७९, आईतवार

भैरहवा, ११ मंसिर ।

चेम्बर अफ कमर्स, रुपन्देही (उद्योग व्यापार संगठन, सिद्धार्थनगर–९ उदयपुर, रुपन्देही) को वार्षिक कार्ययोजना बैठक–२०७९ शुक्रबार र शनिबार कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका–२ स्थित चन्द्रौटामा सम्पन्न भएको छ । सिद्धार्थ लुम्बिनी ग्रीन रिसोर्टमा सम्पन्न बैठकले संगठनले वार्षिक रुपमा गर्ने कार्यक्रम तय गर्नुका साथै कार्यक्रम सफल पार्न योजना बनाएको छ ।

वार्षिक कार्ययोजना बैठकले ३८ वटा कार्यक्रम गर्ने निर्णय गरेको संगठनका अध्यक्ष अनिल कुमार ज्ञवालीले बताए । जस अन्तर्गत बैठकले उद्योग व्यापार कृषि तथा पर्यटन प्रवद्र्धनका लागि अवलोकन भ्रमण, सम्बन्धित संघ–संस्था, सरकार र स्थानीय तहमा जिजी क्षेत्रको तर्फदेखि सल्लाह–सुझाव, ठूला ठूला राष्ट्रिय गौरवका आयोजनामा प्रभाव पार्ने कार्यक्रमको आयोजना, सडक खाना महोत्सव, भैरहवा मण्डपको लागि पहल, सम्पूर्ण उपसमितिको मुल्यांकन, दर्ता नविकरण (आजीवन, एसोसियट र वस्तुगत), उद्योग÷व्यापार सम्बन्धी अन्तत्र्रिmया, दर्ता नविकरण र अन्य सबै उपसमिति परिचालन गर्ने निर्णय गरेको छ ।

त्यस्तै बैठकले संगठनको भवन निर्माणका साथै आजीवन सदस्यहरुको सहयोग रकम शिलालेखमा नाम लेख्ने, आर्थिक वृद्धि योजना ल्याउने, शिक्षासम्बन्धी छलफल, सूचना तथा सञ्चारसम्बन्धी समन्वय, नेतृत्व विकास तथा अभिमुखीकरण तालिम, पर्यटन प्रवद्र्धनसम्बन्धी कार्यक्रम, व्यवस्थापकीय तथा लेखा तालिम, कर शिक्षासम्बन्धी अन्तरक्रिया, महिला उद्यमी तालिम, कृषिसम्बन्धी छलफल तथा अन्तत्र्रिmया, युवा परिचालन तथा खेलकुद कार्यक्रम गर्ने बैठकले निर्णय गरेको छ ।

त्यसै गरी शुभकामना आदानप्रदान, मर्चवार, सियारी र लुम्बिनी शाखाको सम्पर्क कार्यालय व्यवस्थापन र दर्ता नविकरण, बजार अनुगमन तथा सचेतना, संघ–संस्थासँग सम्बन्ध विस्तार, स्मारिका प्रकाशन, २०८० सालको क्यालेण्डर प्रकाशन, उद्योगी–व्यवसायीको समस्याहरुको बारेमा टिपोट गरी प्रतिवेदन बुझाउने, सीमामा परेको समस्याको बारेमा सहजीकरण र होलि मिलन कार्यक्रम गर्ने बैठकले निर्णय गरेको छ । संगठनले विभिन्न सामाजिक कार्यहरु समेत गर्ने निर्णय गरेको महासचिव सचिन रोक्काले बताए । जसअन्तर्गत निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर, खुल्ला रक्तदान, वृहत नगर सरसफाई तथा सचेतना, वृक्षारोपण तथा संरक्षण, भैपरी आउने प्रकोपमा राहत संकलन र वितरणको व्यवस्था गर्ने निर्णय गरेको छ । बैठकले सम्पूर्ण कार्यक्रमहरु सम्पन्न गर्नका लागि जिम्मेवारी समेत बाँडफाँड गरेको संगठनका सचिव तथा प्रवक्ता लक्ष्मण भण्डारीले जानकारी दिए ।

संगठनको २०७८ कात्तिक १२ देखि १४ गतेसम्म बर्दियाको ठाकुरद्वारामा सम्पन्न वार्षिक कार्ययोजना बैठकले उपसमिति, क्षेत्रगत उपसमिति र शाखा कार्यालय गठन गरेकोमा त्यस उपसमितिलाई विस्तार गरिएको उद्योग उपाध्यक्ष रामचन्द्र रेग्मीले बताए ।

बैठकले उत्पत्तिको प्रमाणपत्रका लागि संगठनका पूर्वअध्यक्ष खिम बहादुर खत्रीलाई जिम्मेवारी दिने निर्णय गरेको रेग्मीले जानकारी दिए । बैठकमा संगठनका कोषाध्यक्ष राममिलन यादवले आर्थिक वर्ष २०७९÷०८० को अनुमानित आय–व्यय विवरण तथा २०७९÷०८० अन्तर्गत साउन, भदौ, असोज र कात्तिक महिनाको आय व्यय विवरण प्रस्तुत गरेका थिए ।

बैठकमा बोल्दै संगठनका अध्यक्ष अनिल कुमार ज्ञवालीले उद्योगी व्यवसायीको हकहितमा संगठन निरन्तर लागिपरेको बताए । उनले संगठनले भैरहवा मण्डप निर्माण गर्नुपर्ने भन्दै निरन्तर आवाज उठाइरहेको बताए । संगठनका निवर्तमान अध्यक्ष नारायण प्रसाद भण्डारीले स्वदेशी बजारको प्रबद्र्धन गर्न सीमा नाकामा कडाइ गर्नुपर्ने बताए । उनले चर्को बैंक ब्याजदरका कारण उद्योगी व्यवसायी मर्कामा परेकाले यसकाविरुद्ध संघर्ष गर्नुपर्ने बताए ।

संगठनका पूर्वअध्यक्ष तथा सल्लाहकार खिम बहादुर खत्रीले चेम्बर अफ कमर्स, रुपन्देही (उद्योग व्यापार संगठन, रुपन्देही) उचाईमा पुगेको बताए । उद्योग उपाध्यक्ष रामचन्द्र रेग्मीले बढ्दो बैंक ब्याजदरविरुद्ध अब राजधानी केन्द्रीत आन्दोलन गर्नुपर्ने बताए । संगठनका सल्लाहकार दीपक बहादुर कुंवरले उद्योगी व्यवसायीको मन–मष्तिष्कमा संगठन बसिसकेको बताए ।

कार्यक्रममा संगठनका सल्लाहकार चन्द्रमणि अधिकारी, उषाकिरण गुरुङ, आस्था महिला उद्यमी संघ सिद्धार्थनगरकी अध्यक्ष विन्दु न्यौपाने, मदिरा व्यवसायी संघ भैरहवाका अध्यक्ष केशवराज ज्ञवाली, चेम्बर अफ कमर्स, रुपन्देहीका कार्यसमिति सदस्य धिरज कुमार मल्लिक, गौतम कुमार गुप्ता, कृष्ण पाण्डे, लक्ष्मी अधिकारी, लुम्बिनी शाखा अध्यक्ष कृष्ण बहादुर गुरुङ (अनिल), होटल तथा रेष्टुरेण्ट व्यवसायी संगठन रुपन्देहीका निवर्तमान अध्यक्ष गणेश प्रसाद बेल्बासे, संगठनका अध्यक्ष अनिल कुमार ज्ञवाली, महासचिव सचिन रोक्कालगायतले बोल्दै उद्योगी व्यवसायीको हकहितमा संगठन निरन्तर लागेको बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?