Logo
२४ माघ २०७९, मंगलवार
Logo

चेम्बर अफ कमर्श रुपन्देहीले बनायो कार्ययोजना


भैरहवा, ११ मंसिर ।

चेम्बर अफ कमर्स, रुपन्देही (उद्योग व्यापार संगठन, सिद्धार्थनगर–९ उदयपुर, रुपन्देही) को वार्षिक कार्ययोजना बैठक–२०७९ शुक्रबार र शनिबार कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका–२ स्थित चन्द्रौटामा सम्पन्न भएको छ । सिद्धार्थ लुम्बिनी ग्रीन रिसोर्टमा सम्पन्न बैठकले संगठनले वार्षिक रुपमा गर्ने कार्यक्रम तय गर्नुका साथै कार्यक्रम सफल पार्न योजना बनाएको छ ।

वार्षिक कार्ययोजना बैठकले ३८ वटा कार्यक्रम गर्ने निर्णय गरेको संगठनका अध्यक्ष अनिल कुमार ज्ञवालीले बताए । जस अन्तर्गत बैठकले उद्योग व्यापार कृषि तथा पर्यटन प्रवद्र्धनका लागि अवलोकन भ्रमण, सम्बन्धित संघ–संस्था, सरकार र स्थानीय तहमा जिजी क्षेत्रको तर्फदेखि सल्लाह–सुझाव, ठूला ठूला राष्ट्रिय गौरवका आयोजनामा प्रभाव पार्ने कार्यक्रमको आयोजना, सडक खाना महोत्सव, भैरहवा मण्डपको लागि पहल, सम्पूर्ण उपसमितिको मुल्यांकन, दर्ता नविकरण (आजीवन, एसोसियट र वस्तुगत), उद्योग÷व्यापार सम्बन्धी अन्तत्र्रिmया, दर्ता नविकरण र अन्य सबै उपसमिति परिचालन गर्ने निर्णय गरेको छ ।

त्यस्तै बैठकले संगठनको भवन निर्माणका साथै आजीवन सदस्यहरुको सहयोग रकम शिलालेखमा नाम लेख्ने, आर्थिक वृद्धि योजना ल्याउने, शिक्षासम्बन्धी छलफल, सूचना तथा सञ्चारसम्बन्धी समन्वय, नेतृत्व विकास तथा अभिमुखीकरण तालिम, पर्यटन प्रवद्र्धनसम्बन्धी कार्यक्रम, व्यवस्थापकीय तथा लेखा तालिम, कर शिक्षासम्बन्धी अन्तरक्रिया, महिला उद्यमी तालिम, कृषिसम्बन्धी छलफल तथा अन्तत्र्रिmया, युवा परिचालन तथा खेलकुद कार्यक्रम गर्ने बैठकले निर्णय गरेको छ ।

त्यसै गरी शुभकामना आदानप्रदान, मर्चवार, सियारी र लुम्बिनी शाखाको सम्पर्क कार्यालय व्यवस्थापन र दर्ता नविकरण, बजार अनुगमन तथा सचेतना, संघ–संस्थासँग सम्बन्ध विस्तार, स्मारिका प्रकाशन, २०८० सालको क्यालेण्डर प्रकाशन, उद्योगी–व्यवसायीको समस्याहरुको बारेमा टिपोट गरी प्रतिवेदन बुझाउने, सीमामा परेको समस्याको बारेमा सहजीकरण र होलि मिलन कार्यक्रम गर्ने बैठकले निर्णय गरेको छ । संगठनले विभिन्न सामाजिक कार्यहरु समेत गर्ने निर्णय गरेको महासचिव सचिन रोक्काले बताए । जसअन्तर्गत निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर, खुल्ला रक्तदान, वृहत नगर सरसफाई तथा सचेतना, वृक्षारोपण तथा संरक्षण, भैपरी आउने प्रकोपमा राहत संकलन र वितरणको व्यवस्था गर्ने निर्णय गरेको छ । बैठकले सम्पूर्ण कार्यक्रमहरु सम्पन्न गर्नका लागि जिम्मेवारी समेत बाँडफाँड गरेको संगठनका सचिव तथा प्रवक्ता लक्ष्मण भण्डारीले जानकारी दिए ।

संगठनको २०७८ कात्तिक १२ देखि १४ गतेसम्म बर्दियाको ठाकुरद्वारामा सम्पन्न वार्षिक कार्ययोजना बैठकले उपसमिति, क्षेत्रगत उपसमिति र शाखा कार्यालय गठन गरेकोमा त्यस उपसमितिलाई विस्तार गरिएको उद्योग उपाध्यक्ष रामचन्द्र रेग्मीले बताए ।

बैठकले उत्पत्तिको प्रमाणपत्रका लागि संगठनका पूर्वअध्यक्ष खिम बहादुर खत्रीलाई जिम्मेवारी दिने निर्णय गरेको रेग्मीले जानकारी दिए । बैठकमा संगठनका कोषाध्यक्ष राममिलन यादवले आर्थिक वर्ष २०७९÷०८० को अनुमानित आय–व्यय विवरण तथा २०७९÷०८० अन्तर्गत साउन, भदौ, असोज र कात्तिक महिनाको आय व्यय विवरण प्रस्तुत गरेका थिए ।

बैठकमा बोल्दै संगठनका अध्यक्ष अनिल कुमार ज्ञवालीले उद्योगी व्यवसायीको हकहितमा संगठन निरन्तर लागिपरेको बताए । उनले संगठनले भैरहवा मण्डप निर्माण गर्नुपर्ने भन्दै निरन्तर आवाज उठाइरहेको बताए । संगठनका निवर्तमान अध्यक्ष नारायण प्रसाद भण्डारीले स्वदेशी बजारको प्रबद्र्धन गर्न सीमा नाकामा कडाइ गर्नुपर्ने बताए । उनले चर्को बैंक ब्याजदरका कारण उद्योगी व्यवसायी मर्कामा परेकाले यसकाविरुद्ध संघर्ष गर्नुपर्ने बताए ।

संगठनका पूर्वअध्यक्ष तथा सल्लाहकार खिम बहादुर खत्रीले चेम्बर अफ कमर्स, रुपन्देही (उद्योग व्यापार संगठन, रुपन्देही) उचाईमा पुगेको बताए । उद्योग उपाध्यक्ष रामचन्द्र रेग्मीले बढ्दो बैंक ब्याजदरविरुद्ध अब राजधानी केन्द्रीत आन्दोलन गर्नुपर्ने बताए । संगठनका सल्लाहकार दीपक बहादुर कुंवरले उद्योगी व्यवसायीको मन–मष्तिष्कमा संगठन बसिसकेको बताए ।

कार्यक्रममा संगठनका सल्लाहकार चन्द्रमणि अधिकारी, उषाकिरण गुरुङ, आस्था महिला उद्यमी संघ सिद्धार्थनगरकी अध्यक्ष विन्दु न्यौपाने, मदिरा व्यवसायी संघ भैरहवाका अध्यक्ष केशवराज ज्ञवाली, चेम्बर अफ कमर्स, रुपन्देहीका कार्यसमिति सदस्य धिरज कुमार मल्लिक, गौतम कुमार गुप्ता, कृष्ण पाण्डे, लक्ष्मी अधिकारी, लुम्बिनी शाखा अध्यक्ष कृष्ण बहादुर गुरुङ (अनिल), होटल तथा रेष्टुरेण्ट व्यवसायी संगठन रुपन्देहीका निवर्तमान अध्यक्ष गणेश प्रसाद बेल्बासे, संगठनका अध्यक्ष अनिल कुमार ज्ञवाली, महासचिव सचिन रोक्कालगायतले बोल्दै उद्योगी व्यवसायीको हकहितमा संगठन निरन्तर लागेको बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा
  >>   आईटी क्षेत्रलाई सम्बोधन गर्ने गरी छुट्टै कानुन बनाउछौं: सञ्चार मन्त्री   >>   नेपालीले खान्छन् आवश्यकता भन्दा बढी आयोडिनयुक्त नुन, मात्रा घटाउने तयारीमा सरकार   >>   ‘विद्यार्थीको पठनपाठनमा अभिभावकको भूमिका अपरिहार्य’   >>   टी-ट्वान्टी लिग : स्पट फिक्सिङको आरोपमा नितेश गुप्ता पक्राउ   >>   बालबालिकामा इन्टरनेटको बढ्दो लत   >>   ‘सरकारले नेपाली टेक्नोलोजीलाई प्राथमिकता दिन सकेन’   >>   गार्गी एकेडेमीमा खेलकूद सप्ताह सुरू   >>   आठौं मणिमुकुन्द रनिङ कप भलिबल शुरु, खेलले समाजको चौतर्फी विकासमा टेवा दिन्छ : मेयर खांण   >>   प्रधानमन्त्री प्रचण्ड र एमाले अध्यक्ष ओलीबीच भेटवार्ता   >>   लुम्बिनीमा सुरु भो रामकथा प्रवचन, दुईहजार श्रद्धालु सहभागी