ट्रेंडिंग:

>> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री >> नेदरल्यान्ड्सलाई ६ विकेटले हराउँदै नेपाल फाइनलमा >> राष्ट्रिय लनटेनिस प्रतियोगिता : प्रदिप र अभिलाषालाई उपाधि >> लुम्बिनीमा मौलिकता झल्किने नेपाल थेरवाद विहार >> नेपाललाई नेदरल्यान्डले दियो १२१ रनको लक्ष्य >> मिसन ८४ को नारालाई सफल पार्न आफैमा रुपान्तरण पहिलो शर्त : अध्यक्ष बस्नेत >> चौतर्फी आलोचनापछि पत्रकार सम्मेलन गर्न मुख्यमन्त्री वाध्य,सरकारको २ करोड मात्रै,अरु विदेशी सहयोग भन्दै बचाउ >> लुम्बिनी अस्पतालमा मातृ तथा शिशु स्वास्थ्यका लागि सहयोग बढाउने दातृ निकायको प्रतिवद्धता >> नेदरल्यान्ड्सविरूद्ध पहिले फिल्डिङ गर्दै नेपाल >> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी
खेलकुद
ढुण्डी थरुनी स्मृति कप अन्तर जिल्ला स्तर भलिबल प्रतियोगिता

उद्घाटन खेलमा रुपन्देही र पाल्पा भिड्ने

खेल र खेलाडीका लागि लुम्बिनी प्रदेश उर्वरभुमी भएको दाबी
११ मंसिर २०८०, सोमबार
११ मंसिर २०८०, सोमबार

बुटवल, ११ मंसिर । सैनामैना नगरपालिकामा मंगलबारदेखि हुने जिल्ला स्तरिय भलिबल प्रतियोगिताको तयारी पुरा भएको छ । भलिबल खेलको विकास र खेलाडीलाई प्लेटफर्म उपलब्ध गराउने उदेश्यका साथ दुधराक्ष युवा क्लबको आयोजनामा ढुण्डी थरुनी स्मृति कप अन्तर जिल्ला स्तर भलिबल प्रतियोगिता हुन लागेको हो ।

थारु जातीको बाहुल्यता रहेको सैनामैनाको विकासमा योगदान दिएकी समाजसेवी महिला स्वर्गिय ढुण्डी थारुको स्मृतिमा भलिबल प्रतियोगिता आयोजना गर्न लागेको सोमबार पत्रकार सम्मेलनमा क्लबमा अध्यक्ष किरण पोखरेलले बताए । प्रतियोगिताको खेल मैदान, टिम दर्ता, प्याराफिट र मंच निर्माणको काम पुरा भएको उनले बताए । दर्शकलाई अवलोकन सहज हुने गरि करीब २ हजार क्षमताको अस्थाई प्याराफिट बनाईएको उनले बताए । सैनामैना कलौनीमा मैदान तयार भएको छ । मंगलबार उद्घाटन खेल रुपन्देही र पाल्पा जिल्ला भलिबलका बिच हुने उनले बताए । सैनामैना नगरपालिका, प्रदेश खेलकुद परिषद लुम्बिनी, रुपन्देही भलिबल संघ रुपन्देही, सैनामैना नगर खेलकुद समितिबाट सहयोग र ब्यवसायिक प्रति, टिकट र पार्किङबाट आम्दानी हुने लक्ष्य आयोजकको रहेको छ ।

प्रतियोगिताको उपाधि विजेताले नगद १ लाख ११ हजार १ सय ११ ट्रफि, प्रमाण तथा उपविजेताले नगद ७७ हजार ७ सय ७७ रुपैया, ट्रफि, प्रमाणपत्र, तृतिय टिमले नगद ४४ हजार ४ सय ४४ रुपैया, ट्रफि, प्रमाणपत्रबाट पुरस्कृत गरिने खेल संयोजक विष्णु प्रसाद पाण्डेले बताए । यसैगरि सान्त्वना टिमले नगद २२ हजार २ सय २२ रुपैया, ट्रफि प्रमाणपत्र, विधागत उत्कृष्ट खेलाडीहरुलाई नगद ७ हजार ७ सय ७७ रुपैया तथा सर्वोत्कृष्ट खेलाडीलाई १५ हजार ५ सय ५५ रुपैयाबाट पुरस्कृत गरिने उनले बताए ।

कार्यक्रममा प्रदेश खेलकुद परिषद लुम्बिनीका सदस्य सचिव जयप्रकाश भट्टराईले लुम्बिनी प्रदेश खेलकुदका लागि उवरर्भुमि भएको दाबी गरे । एथलेटिक्स, भलिबल, फुटबल, क्रिकेट लगायत अधिकास खेलाडी उत्पादनमा रुपन्देही अगाडी रहेको भन्दै यसमा सरकारी र नीजि क्षेत्रको महत्वपूर्ण योगदान रहेको उनले बताए । ‘सरकार लगानीमात्र नभई स्थानिय खेलप्रेमी, समाजसेवीहरुको निरन्तर सहयोग र योगदान कै कारण लुम्बिनी अगाडि आउन सफल भएको हो ।’—उनले भने । राष्ट्रिय खेल भलिबलको विकाससंगै खेलको अन्तराष्ट्रिय नियममा रहेर आयोजना गर्न उनले सुझाव दिए ।

कार्यक्रममा नेपाली काग्रेस पार्टी नगर सभापति रण बहादुर खनाल, सैनामैना नगरपालिका वडा नं ७ का वडाअध्यक्ष राजकुमार चौधरी, रुपन्देही भलिबल संघका उपाध्यक्ष राम बहादुर थापाले सफलताको शुभकामना दिएका थिए ।
कार्यक्रममा रेफ्रि संघ लुम्बिनी प्रदेशका अध्यक्ष बुद्धि बश्यालले लिक कम नकआउट आधारमा खेल खेलाईने बताए । सहभागी टिमलाई ४ वटा पोलमा बाडेर बेष्ट अफ फाईभमा खेलाईने उनले बताए ।

कार्यक्रममा क्लबका सचिव पदम पाण्डेले राष्ट्रिय खेल घोषणा भएसंगै यसको विकास र खेलाडी उत्पादनमा जोड दिन जरुरी रहेको उनले बताए । क्लब स्थापना भएसंगै युवाहरुलाई एकतावद्घ गर्दै नेतृत्व विकास र सामाजिक कार्यमा अग्रसर गराउदै आएको उनले बताए। छात्रवृत्ति वितरण, ट्राफिक सचेतना, लागुऔषध दुब्यसनी, रक्तदान, वृक्षारोपण, निशुल्क स्वस्थ्य शिविर गर्दै आएको उनले बताए ।
मंसिर १७ गतेसम्म संचालन हुने प्रतियोगितामा लुम्बिनी प्रदेशभित्रका र अन्यजिल्ला गरि १२ टिमहरुले भाग लिने छन । प्रतियोगिता संचालन गर्न १६ लाख रुपैया खर्च हुने अनुमान आयोजकको छ ।

भिडियो सामग्री

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?