ट्रेंडिंग:

>> इन्टरपोलमार्फत यूएईबाट पक्राउ परेका दुई जनालाई नेपाल ल्याइयो >> संसदीय छानबिन समिति बनाउँदा कम्पनीको नाम उल्लेख गर्नुपर्ने कांग्रेसको अडान >> रुपन्देहीमा पोलियोविरुद्ध ७० हजार बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाइंदै >> कलेजो क्यान्सर बढ्दै, के के हुन्छन् लक्षण ? >> संसदको गतिरोध हटाउन दलहरुको पहल, भोलिको बैठकअघि नै सहमति जुटाउने प्रयास >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> बिउमा लुटिंदै किसानहरु  >> महेशपुर भन्सारले समात्यो ५ लाख बराबरको अवैध कपडा >> बुद्ध परिपथको विकासका लागि पञ्चवर्षीय योजना बनाउँछौः मन्त्री बस्नेत >> सकारात्मक चिन्तनले बनाउँछ स्वस्थ जीवन >> चाउलीको दोभासे रहर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मनपरी गर्ने बुटवलका २ मासु पसललाई जरिवाना >> बुद्धिचाल खेलाडी सेढाइलाई बिदाई >> स्कर्लसमा नेता चुन्न निर्वाचन >> उत्तर प्रदेशको १ प्रतिशत पर्यटक लुम्बिनीलाई पर्याप्त >> बुटवल पूर्ण खोप दिगोपना सुनिश्चितता घोषणा >> विद्यार्थीसँग पर्यावरण सचेतना अभिवृद्धि कार्यक्रम बुटवलमा सम्पन्न >> सन्धिखर्कमा पनि खुल्यो कपडा बैंक >> दाङबाट काठमाडौ जाँदै गरेको बस दुर्घटनामा १० यात्रु घाइते >> वडा नं ३ र १ सेमीफाईनलमा >> गृहमन्त्रीलाई कारबाही माग गर्दै नेवि संघको प्रदर्शन >> घरजग्गा र सवारी कर्जामा राष्ट्र बैंकको उदार नीति >> काँग्रेसले संसदमा उत्ताउलो व्यवहार देखायोः ओली >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै नबसी स्थगित >> राष्ट्रिय सभामा कांग्रेसको अवरोध पछि बैठक स्थगित >> नेपालले लगायो २ भारतीय ब्रान्डका ४ मसलाको आयातमा रोक >> प्रतिनिधि सभाको बैठक सर्‍यो >> पाल्पामा रूखबाट लडेर महिलाको मृत्यु >> पाकिस्तान खानेपानी संकटको चरम सिमामा >> संसदीय छानबिन समितिमा अडिग रहने कांग्रेसको निर्णय >> विश्वकपअघि अमेरिका र क्यानडासँग नेपालले वार्मअप खेल खेल्ने >> विपन्नलाई निःशुल्क उपचार सार्थक बनाउँदै काठमाडौं महानगर >> यस्तो छ आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथोपटक जेठ ७ गते विश्वासको मत लिने >> सुकुम्बासी र अव्यवस्थित बसोवासीलाई जग्गा र लालपुर्जा नदिन सर्वोच्चको आदेश >> ‘रक्तचाप नियन्त्रणमा पूर्व होसियारी’ >> लुम्बिनीको विकास र पर्यटन >> राजस्व संकलनमा प्रदेश सरकार फेल >> ‘मुंग्रे घार’ नै लिलबहादुरको साहारा >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज पनि बस्दै >> राष्ट्र बैंकलाई तरलता व्यवस्थापनको सकस, बैंकिङ प्रणालीबाट आज फेरि रु. ३५ अर्ब तान्दै >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> सन्दीपलाई विश्वकप खेल्ने टोलीमा राख्न आईसीसीले दियो स्वीकृति >> सकारात्मक चिन्तन : पूर्ण आकारको स्वस्थ जीवन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> राइटपाथ एजुकेसन कन्क्लेभमा अन्जु पन्त र पुर्व मिस नेपाल आउंदै >> गुल्मीमा बस दुर्घटना : एकको मृत्यु, १२ घाइते (नामावलीसहित) >> बुटवलको विकासका लागि पुनःसंरचना विषयक दुई दिने गोष्ठी सुरु >> छाडा चौपाया व्यवस्थापनमा प्रदेशले चासो दिन्छ: मुख्यमन्त्री महरा

अरिंगालको टोकाइबाट ६ जना विद्यार्थी घाइते, एकजना अस्पताल भर्ना

१८ श्रावण २०८०, बिहीबार
१८ श्रावण २०८०, बिहीबार

सल्यान, १८ साउन । विद्यालय समयमा अरिंगालको टोकाइबाट सल्यानमा ६ जना विद्यार्थी घाइते भएका छन् । जिल्लाको छत्रेश्वरी गाउँपालिका वडा नम्बर ३ स्थित जानकी मावी दोहलीमा अध्यनरत विद्यार्थीलाई विहिबार दिउँसो अरिंगालले टोकेको थियो ।

विद्यालय गएको बेला कक्षा ६ मा पढ्ने चादनी दाहाल, लक्ष्मी वली, अरुण वली, रविन बुढाथोकी, सुमित बुढाथोकी र कक्षा ७ मा अध्यनरत नविना डांगी अरिंगालको टोकाइबाट घाइते भएको विद्यालयका लेखापाल बिष्णु बुढाथोकीले जानकारी दिइन । घाइते मध्य १० बर्षिय चादनिलाइ ८ वटा अरिंगालले टोकेको र अवस्था जटिल देखिएपछी उपचारका लागि श्रीनगर लगिएको थियो।

६ वटा अरिंगालले टाउकोमा र दुइवटा अरिंगालले खुट्टामा टोकेर घाइते भएकी उनको श्रीनगर स्थित शारदा मेट्रो अस्पतालमा उपचार गरेर अवस्था सुधार भएपछी घर ल्याइएको आमा खुमा दाहालले जानकारी दिइन् । विद्यालय नजिकै रुखमा रहेको कालो अरिंगालको गोलालाइ विद्यार्थिले नै विच्काएको हुन सक्ने शिक्षक शंकर गौतमले जानकारी दिए ।

अरिंगालको टोकाइबाट घाइते भएकि छात्रा चादनिलाइ अस्पतालमै भेटेर छत्रेश्वरी गाउँपालिका अध्यक्ष ओज बहादुर बुढाथोकीले स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका थिए । डक्टरसंग जानकारी लिएको भन्दै अध्यक्ष बुढाथोकीले डाक्टरले छात्राको अवस्था खतरामुक्त रहेको जानकारी दिएको बताए । अन्य ५ जना विद्यार्थीको स्थानिय स्वास्थ्य संस्थामै उपचार भएको बताइएको छ । उनिहरुको अवस्था सामान्य छ । अस्पताल भर्ना भएकी छात्राको पनि अवस्था थप सुधार भएमा विहिबार नै घर पठाइने अस्पतालले जनाएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?