ट्रेंडिंग:

>> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ह्वील चियर वितरण >> राप्ती नदीमा माछा मार्ने क्रममा बगेर एक युवा वेपत्ता >> दाङमा मुटुका बिरामीको छैन तथ्याङ्क >> बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा >> बुटवलको समृद्धिको लागि औधोगिक क्षेत्र विकासको फड्को मार्ने थलो >> तिलोत्तमा–१३ को जनता माविमा निःशुल्क औद्योगिक प्रशिक्षण तालिम हुने >> एमाले कर्णाली अधिवेशनको निर्वाचन कार्यक्रम सार्वजनिक >> अभिनेता अनमोल केसी पक्राउ >> सल्यानमा जीप दुर्घटना, १५ जना घाइते >> बजार अनुगमनमा तीव्रता (फोटो फिचर) >> आयोग प्रभावकारी भए मात्र संसद र सरकार प्रभावकारी >> डाक्टर कुट्नेलाई कारवाही गर्न निर्देशन >> राजेश स्मृतिको विजयी शुरुवात >> मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग >> एमाले बागमतीको मतदान फेरि एक बजे सर्‍यो >>  राष्ट्रिय फुटबल टोलीका विमल अस्ट्रेलिया पलायन >> एमाले बागमती अध्यक्ष चुन्न आज मतदान >> रविको चेतावनी : २०८४ को चुनावमा पुराना दल वा रास्वपा मध्ये एउटाको राजनीति सकिन्छ >> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना >> भदौ ६ को सहमति अनुसार सुन तस्करी अनुसन्धान आयोग बनाऊ : रास्वपा >> देवघाटमा नुहाउन गएका दुई युवक वेपत्ता >> गुण्डा नाइके समेत ६७० बन्दीको कैद मिनाहाबारे सरकारसंग जवाफ मागिने >> एमाले बागमतिको मतदान समय स-यो >> आज इन्द्रजात्रा पर्व मनाइँदै
समाचार

समानुपातिक निर्वाचन प्रणाली बदलेर प्रत्यक्ष मात्रै राखौं : गगन

२३ जेष्ठ २०८०, मंगलवार १०:४८
२३ जेष्ठ २०८०, मंगलवार १०:४८

बुटवल,२३ जेठ । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री गगन थापाले नेपाली कांग्रेसलाई बदल्न समानुपातिक निर्वाचन प्रणाली बदलेर प्रत्यक्ष मात्रै राख्नुपर्ने बताएका छन् । उनले पार्टी सभापति शेरबहादुर देउवाले गर्ने गलत निर्णयको समर्थन गर्न नसकिने बताएका छन् ।

दाङको लमहीमा नेपाली कांग्रेस जिल्ला नेतृत्व र स्थानीय जनप्रतिनिधिका लागि राखिएको अभिमुखीकरणलाई सम्बोधन गर्दै गगनले पार्टी नेतृत्वले गरेका गलत निर्णयको समर्थन गर्न नसकिने, गलत निर्णयका विरुद्ध आवाज उठाउन सक्नुपर्ने बताएका हुन् ।

नेताले गल्ती गर्दा ताली बजाएर मात्रै बसे पार्टी नबन्ने भन्दै नेपाली कांग्रेसलाई बदल्नै पर्ने उनले बताए ।

‘कांग्रेसलाई बदल्न तपाई हामी सबै बदलिनुपर्ने छ । त्यो भन्या निर्वाचन प्रणाली बदलौँ । समानुपातिक निर्वाचन प्रणाली बदलेर प्रत्यक्ष मात्रै राखौं । प्रत्यक्षलाई समावेशी बनाऔँ’उनले भने,‘यसो गर्दा कोही सँग गठबन्धन गर्न पनि परेन । पार्टीले काबिल मान्छेलाई मन्त्री बनाऔँ न त । पार्टीभित्र माथिदेखि तलसम्म भएको सबै गुट भत्काऊ त । पार्टीले दिने टिकटको निर्णय तल्लो तहबाटै निर्णय गरौँ त । यही हो बदलिने भनेको ।’

धेरै समय पार्टी र जनप्रतिनिधिको बिचको सम्बन्ध, गर्नुपर्ने काम र लिनुपर्ने नीतिको बारेमा समय खर्चिएका थापाले पार्टीले तयार पारेको घोषणापत्रको आधारमा काम गर्न सुझाए ।

‘अव पनि हामी बोलेनौँ भने, अव पनि प्रश्न गर्न सकेनौँ भने, गल्ती भएको बेलामा गल्ती भयो भनेर बोल्न सक्नुपर्छ,पार्टीको अहित हुने निर्णय भयो भने रोक्न सक्नुपर्छ । पार्टीलाई ठिक ठाउँमा उभ्याउन सक्नुपर्छ ।’ उनले भने ।

पार्टी नेतृत्वले चुनावमा गठबन्धन गरेर गल्ती गरेको थापाको आरोप छ । ‘पार्टीले कहाँ गल्ती गर्‍यो भने माथिदेखि तलसम्म कांग्रेसको मान्छेलाई हँसिया हथौडामा भोट हाल्न लगाउने कुरा गल्ती थियो ।
कांग्रेसको मान्छेलाई कलममा भोट हाल्न लगाउने कुरा कांग्रेसको गल्ती थियो ।’

प्रशिक्षण कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै केन्द्रीय सदस्य विनोद चौधरीले मुलुक आर्थिक रूपमा संकटको अवस्थामा पुगेको भन्दै ध्यानाकर्षण गराएका छन् । उनले साधारण खर्च बढ्ने तर, पुँजीगत खर्च घट्ने अवस्थाले मुलुकलाई अहित गर्ने तर्क गरे ।

नेपाली कांग्रेस प्रशिक्षण विभाग लुम्बिनी प्रदेशले दुई दिनसम्म प्रदेशस्तरीय प्रशिक्षण आयोजना गरेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?