ट्रेंडिंग:

>> न्यू होराइजन स्पोर्टस् क्लबको अध्यक्षमा ठकुरी >> अर्घाखाँची र गुल्मीमा वनको डढेलो गाउँमा पस्दा ६० बढी घरगोठ जले >> बागेश्वरी संगीतालयले मनायो रजत जयन्ती >> आम्दानीको स्रोत बन्दै सालको पात >> एसीसी प्रिमियर कपः नेपाल हङकङसँग पराजित >> आफूबाहेक अरुलाई वामपन्थी नदेख्ने ओली सच्चिएपछि अहिलेको समीकरण : भुसाल >> कानुनविपरित भर्ना शुल्क असुल्दै निजी विद्यालयः बुटवल उपमहानगर भन्छ– गुनासो आएको छ, अनुगमन गर्छौं >> हामीलाई कमजोर ठाने फेरि अर्को उथलपुथल : नेपाल >> लुम्बिनीसहित देशका विभिन्न प्रदेशमा ठूलो हावाहुरी, २४ घण्टे चेतावनी >> रास्वपा स्वार्थी, अस्थिर र डोलायमान : ओली >> एनजी मार्केटको बम्पर उपहार विजेतालाई डेढकरोडको घर बनाइदिने सम्झौता हस्तान्तरण >> नासिंदै चौपारीहरु : गमलाको पिपल पूजा गर्दै, संस्कृति जोगाउँदै >> भारतले रोक्यो नेपाली चिया निर्यात,१७ ट्रक चिया भारतमा अलपत्र >> काठमाडौँबाट संखुवासभा जाँदै गरेको माइक्रोबस धनकुटामा दुर्घटना, १९ जना घाइते >> सल्यान उद्योग वाणिज्य संघको मतदान सुरु >> नवलपरासीमा आगलागी : १० घर जलेर नष्ट >> आइपिओ जारी गर्दै ड्रिम इन्टरनेशनल >> एमाले प्रतिनिधि परिषद् बैठक आज, २ हजार ४ सयको सहभागिता रहने >> कथाः हेडसर >> यसरी नियन्त्रण गर्न सकिन्छ आगलागी >> सरकारसँगै फेरिन्छन भूमि आयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कान्तिमा स्तरमापन परीक्षा >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमडी तहको पठनपाठन शुरु >> पेमेन्ट गेटवे प्रकरणमा टेलिकमका प्रबन्ध निर्देशक सुनील पौडेल भ्रष्टाचारी ठहर, मधु मरासिनीलाई सफाइ >> सुप्रिम सहकारीका अध्यक्ष गुरुङ थुनामा, दीपेश पुनसहित ६ जना धरौटीमा रिहा हुने >> यूएईसँग नेपाल ६ विकेटले पराजित, एसिया कप खेल्ने चाहना अधूरै >> संजिवनी टोलको १० औ रक्तदान >> सुदूरपश्चिममा सत्ता गठबन्धन मन्त्रालय भागबण्डाको गृहकार्यमा >> विपिनको रिहाइका लागि पहल गरिदिन प्रधानमन्त्रीलाई आग्रह >> नेपालले युएईलाई दियो १२० रनको लक्ष्य >> अर्घाखाँची बस दुर्घटनामा घाइते १७ मध्ये एक जनाको मृत्यु >> सुन तोलामा ७ सय रुपैयाँले बढयो >> युएईविरुद्ध पहिला ब्याटिङ गर्दै नेपाल >> स्वचालित विधिबाट परीक्षा केन्द्रको निर्धारण हुने >> इरानमा इजरायलले सुरु गर्‍यो मिसाइल आक्रमण >> जन्ती लिन जान लागेको गाडीले ठक्कर दिंदा एकजनाको मृत्यु >> सिन्धुपाल्चोकमा बेहुली बोकेको जन्ती सवार बस दुर्घटना, ३ जनाको मृत्यु, ५२ घाइते >> होटेलमा बसेकी छोरीलाई रडले हानेर हत्या गर्ने बाबु पक्राउ >> आगलागीमा परेर एक जनाको मृत्यु, ३ घर जलेर नष्ट >> भारतमा लोकसभा चुनाव सुरु, २१ राज्यका १०२ सिटमा मतदान >> ऐतिहासिक जितगढीः बुटवलको गौरव >> एसीसी प्रिमियर कपः सेमिफाइनलमा आज नेपाल र यूएई भिड्दै >> जितगढी, उजिरसिंह र भगवती जात्राको महिमा फैलाऔं >> बुटवलले नसम्झने त्योे मे २९ >> अस्पतालमा एसईईका विद्यार्थीलाई स्वयंसेवाको अवसर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा

सहकारीकर्मीलाई लेखा तथा व्यवस्थापकीय तालिम

१३ चैत्र २०७९, सोमबार
१३ चैत्र २०७९, सोमबार

सन्धिखर्क, १३ चैत ।

अर्घखाँचीको भूमिकास्थान नगरपालिका अर्घाखाँचीले सहकारीकर्मीलाई लेखा तथा व्यवस्थापकीय तालिम प्रदान गरेको छ । नगरपालिका भित्र रहेका ३१ जना सहकारीकर्मीहरुलाई ५ दिने क्षमता विकास सम्बन्धी तालिम प्रदान गरिएको हो ।

भूमिकास्थानको सहकारी तथा उद्योग शाखाको आयोजना र राष्ट्रिय सहकारी बैंक बुटवल शाखाको प्राविधिक सहयोगमा संचालन भएको तालिममा राष्ट्रिय सहकारी बैंक बुटवल शाखा प्रमुख नारायण बेल्वासेले प्रशिक्षण दिएको सहकारी शाखा प्रमुख शंकर अधिकारीले जानकारी दिए । कृषि र पर्यटनलाई व्यावसायिक बनाइ बजारीकरणको निम्ती सहकारीसंग साझेदारी गर्ने योजनाका संस्थागत रुपमा क्षमता विकास गर्नको लागि सहकारीकर्मीको लागि तालिम संचालन गरिएको अधिकारीले बताए ।

नगरपालिका भित्र रहेका ३१ वटा सहकारी संस्थाका प्रतिनिधिहरूको सहभागिता रहेको तालिममा मुख्य प्रशिक्षक बेल्वासेले लेखा व्यवस्थापन, भूमिकास्थानका योजना शाखा प्रमुख हरिशचन्द्र भुसालले संस्थागत व्यवस्थापन, कृषि शाखा प्रमुख राम बहादुर थापाले उत्पादनको क्षेत्रमा सहकारीको आवद्धता र सहकारी शाखा प्रमुख शंकर अधिकारीले कोपोमिस प्रणाली व्यवस्थापन सम्बन्धि प्रशिक्षण दिएका हुन् ।

सैद्धान्तिक संगै प्रयोगात्मक कक्षालाई समेत जोड दिइएको तालिमको समापन शत्रमा सहभागिले खुशी व्यक्त गर्दै तालिमबाट सिकेका सिपलाई आफुहरु आबद्ध सहकारीमा लागू गर्ने प्रतिवद्धता व्यक्त गरेका छन् । तालिम चैत्र ८ गते सुरु भइ चैत्र १२ गते समापन गरिएको भुमिकास्थान नगरपालिकाका कम्प्युटर अधिकृत शेषकान्त घिमिरे ओसनले जानकारी दिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?