ट्रेंडिंग:

>> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना >> भदौ ६ को सहमति अनुसार सुन तस्करी अनुसन्धान आयोग बनाऊ : रास्वपा >> देवघाटमा नुहाउन गएका दुई युवक वेपत्ता >> गुण्डा नाइके समेत ६७० बन्दीको कैद मिनाहाबारे सरकारसंग जवाफ मागिने >> एमाले बागमतिको मतदान समय स-यो >> आज इन्द्रजात्रा पर्व मनाइँदै >> बर्दियामा एक लाख पर्यटक भित्र्याउने लक्ष्य लिन मुख्यमन्त्री चौधरीको निर्देशन >> हात नफैलाऊ, पौरख देखाउ >> भीम प्रदेशको उत्कृष्ट अस्पताल >> पश्चिम दाङमा पुल बनाउन माटो परिक्षण >> ‘विश्व कीर्तिमान’ ले परिवारमा ‘हर्ष’ >> विश्व रेबिज दिवसः रेबिज के हो र कसरी बच्ने ? >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> चार बुँदे सहमतिपछि ईःको आन्दोलन स्थगित >> बालविवाह गर्न लागेको जोडी प्रहरी आएको थाहा पाएपछि फरार >> मिस डायमण्ड नेपाल २०२३ को तयारी पूरा >> ट्रेक्टर र मोटरसाईकल एक आपसमा ठोकिदा ३ जना घाइते >> पर्यटन प्रवद्र्धनका कार्यक्रममा जोड दिन सुझाव >> प्राकृतिक र कृत्रिम जलाशयलाई बहुउपयोगी बनाउने गरी पर्यटकीय गन्तव्य बनाइने >> बालिका जबरजस्ती करणी अभियोगमा एकजना पक्राउ >> ओलीले भने– मिशन ८४, हरेक वडामा ५१ प्रतिशत एमाले >> एमाले एक्लैले सरकारको नेतृत्व गर्ने गरी अभियान चलाएका छौ : शंकर पोखरेल >> गैंडहवामा १६ पालिकाको घुम्ती बैठक >> अधिकांश डाक्टरहरुमा मपाईंत्व र रुखोपन >> ‘ई’को जीवन रक्षा र सडक व्यवसायीलाई वैकल्पिक व्यवस्था गर : आयोग >> प्रत्येक नेपालीको थाप्लोमा ७९ हजार २०१ रुपैयाँ सरकारी ऋण
पर्यटन

स्वर्गद्वारी विमानस्थल बनाउँछौ ः सूर्य थापा

२६ कार्तिक २०७९, शनिबार १४:२५
२६ कार्तिक २०७९, शनिबार १४:२५

प्यूठान, २६ कात्तिक ।

एमालेबाट प्यूठानका प्रतिनिधिसभा सदस्य उम्मेदवार सूर्य थापाले स्वर्गद्वारी विमास्थल आफ्नै नेतृत्वमा बन्ने दाबी गरेका छन् । स्वर्गद्वारी नगरपालिका–८ बर्जिवाङमा आयोजित चुनावी सभालाई सम्वोधन गर्दै थापाले प्यूठानीको जीवनस्तर उकास्न विमानस्थल कोशेढुंगा सावित हुनेगरी निर्माण गरिने घोषणा गरे ।

उनले प्यूठानको पवित्र धार्मिक एवं पर्यटकीय तीर्थस्थल स्वर्गद्वारी आश्रमलाई जोडेर निर्माण गर्ने विमानस्थलले जिल्लाको विकासमा महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गर्ने समेत सुनाए । मत माग्न गाउँ पुगेका थापालाई स्थानीयले विमानस्थल निर्माण लगायतका दर्जनौ माग थमाएका छन् । स्थानीयले बुझाएको मागलाई सम्वोधन गर्न आफू जिम्मेवारपूर्ण तरिकाले लाग्ने समेत थापाले आश्वासन दिए ।

आफ्नो चुनावी प्रतिवद्धतामा समेत स्वर्गद्वारी विमानस्थल चाल्नेटारको जग्गा अधिग्रहणमा देखिएको समस्याका कारण अघि बढ्न नसकेको हुँदा आवश्यक वजेट व्यवस्था गरी निर्माण गरिने प्रतिवद्धता जनाइएको थापाले बताए । ‘यहाँ विमानस्थल नियमित संचालनमा पनि त्यति समस्या देखिदैन्’,थापाले स्थानीयबासीसँग भने, ‘चुनाव जिताएर पठाउनुस् विमानस्थल बनाउने प्रमुख एजेण्डा हामीले लिएका छौँ, हाम्रै नेतृत्वमा विमानस्थल बन्छ ।’ उनले प्यूठानका धार्मिक तीर्थस्थल स्वर्गद्वारीलाई जोडेर भारतका विभिन्न स्थान सहित काठमाडौँ, भैरहवा, पोखरा, नेपालगञ्ज, सुर्खेत, धनगढी, विराटनगर, विरगंज लगायत शहरबाट समेत आन्तरिक उडान हुनसक्ने सम्भावना औँल्याए ।

एमाले पार्टीको पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन विभाग प्रमुख हुँदा पनि थापाले देशका विभिन्न क्षेत्रका आन्तरिक विमानस्थलहरुको अध्ययन, अवलोकन गरेको सुनाउँदै स्वर्गद्वारीकै कारण प्यूठानमा नियमित हवाई सेवाको समस्या नहुनेमा जोड दिए । ०७० सालको दोस्रो संविधानसभा निर्वाचनका बेला क्षेत्र नम्वर १ का तत्कालीन एमाले उम्मेदवार बामदेव गौतमले चाल्नेटार विमानस्थल निर्माण गर्ने लिखित प्रतिवद्धता जनाएका थिए । तर, चुनाव जितेर गइसकेपछि गौतमले चासो नदिँदा विमानस्थल निर्माणको प्रक्रिया अघि बढ्न सकेन । राष्ट्रिय राजनीतिमा पहुँच राख्ने नेता थापाको सक्रियताले चुनाव जितेर गइसकेपछि अब विमानस्थल बन्ने कुरामा जिल्लाबासीलाई आशा पलाएको देखिन्छ ।

 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?