ट्रेंडिंग:

>> प्रधानमन्त्री प्रचण्ड पाण्डा प्रजनन केन्द्र हेर्न छेन्दुमा,भोलि नेपाल फर्कने >> आज विश्व मुटु दिवस, विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रमहरू गरी मनाइँदै >> एमाले कोशी प्रदेश अधिवेशन आजबाट सुरु हुँदै >> पुसभित्र सबै जिल्लाका अधिवेशन गर्ने एमाले लुम्बिनी प्रदेशको निर्णय >> इजरायलमा कामदार पठाउने सरकारको तयारी >> ‘मुटु जोगाउनै मूख्य चुनौति’ >> विद्यालयमा अनिवार्य सूचना अधिकारी >> सियारीमा अति विपन्न १४ परिवारलाई आवास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कृषक फकाउँदै स्थानीय सरकार >> संस्कृत भाषा अथाह सागर हो, अवमूल्यन नगरौं >> क्रिकेट खेलको पुर्वाधारमा जोड दिन आग्रह >> फरार प्रतिवादी पक्राउ >> दशौ राष्ट्रिय प्रतियोगिता लक्षित खेलाडी उत्पादनमा जोड >> घोराहीमा रेविज सप्ताह सम्पन्न >> मोटरसाइकलमा आगो लगाएको अभियोगमा महिला पक्राउ >> पाल्पाका चिकित्सकहरु पनि आन्दोलनमा >> राष्ट्रपतिद्वारा पैदल हिंडेरै इन्द्रजात्रा अवलोकन >> विजय सभाको झल्को दिने गरी श्रेष्ठ प्यानलको घोषणा सभा >> राष्ट्रिय यातायात उद्यमशील मजदुर भलाई कोषमा पुनः भुषाल >> तीन व्यवसायीको ६० करोड लगानीमा तिलोत्तमामा सिद्धार्थ भूमि ग्रुप >> वर्षौंदेखि जङ्गलमा बास, भएन व्यवस्थापनको पहल >> आकस्मिकबाहेक सबै सेवा बन्द गरेर बाँकेका डाक्टरहरु आन्दोलनमा >> ‘मोहम्द डे’ को उत्सवमा सहभागी भएर मुख्यमन्त्री चौधरीले दिए शुभकामना >> कर्णाली एमाले अधिवेशन : प्यानल बनाएर चुनाव लड्ने तयारी >> भेरी करिडोर सिंचाई तथा नदी व्यवस्थापन कार्यालय स्थापना >> भदौ ६ को सहमति अनुसार सुन तस्करी अनुसन्धान आयोग बनाऊ : रास्वपा >> देवघाटमा नुहाउन गएका दुई युवक वेपत्ता >> गुण्डा नाइके समेत ६७० बन्दीको कैद मिनाहाबारे सरकारसंग जवाफ मागिने >> एमाले बागमतिको मतदान समय स-यो >> आज इन्द्रजात्रा पर्व मनाइँदै >> बर्दियामा एक लाख पर्यटक भित्र्याउने लक्ष्य लिन मुख्यमन्त्री चौधरीको निर्देशन >> हात नफैलाऊ, पौरख देखाउ >> भीम प्रदेशको उत्कृष्ट अस्पताल >> पश्चिम दाङमा पुल बनाउन माटो परिक्षण >> ‘विश्व कीर्तिमान’ ले परिवारमा ‘हर्ष’ >> विश्व रेबिज दिवसः रेबिज के हो र कसरी बच्ने ? >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> चार बुँदे सहमतिपछि ईःको आन्दोलन स्थगित >> बालविवाह गर्न लागेको जोडी प्रहरी आएको थाहा पाएपछि फरार >> मिस डायमण्ड नेपाल २०२३ को तयारी पूरा >> ट्रेक्टर र मोटरसाईकल एक आपसमा ठोकिदा ३ जना घाइते >> पर्यटन प्रवद्र्धनका कार्यक्रममा जोड दिन सुझाव >> प्राकृतिक र कृत्रिम जलाशयलाई बहुउपयोगी बनाउने गरी पर्यटकीय गन्तव्य बनाइने >> बालिका जबरजस्ती करणी अभियोगमा एकजना पक्राउ >> ओलीले भने– मिशन ८४, हरेक वडामा ५१ प्रतिशत एमाले >> एमाले एक्लैले सरकारको नेतृत्व गर्ने गरी अभियान चलाएका छौ : शंकर पोखरेल >> गैंडहवामा १६ पालिकाको घुम्ती बैठक >> अधिकांश डाक्टरहरुमा मपाईंत्व र रुखोपन >> ‘ई’को जीवन रक्षा र सडक व्यवसायीलाई वैकल्पिक व्यवस्था गर : आयोग
ताजा अपडेट
प्रमुख समाचार

प्रदेशको राजधानी सार्ने निर्णय ढुंगाले लेखेको अक्षर हैन : विष्णु पौडेल

२५ कार्तिक २०७९, शुक्रबार १३:४१
२५ कार्तिक २०७९, शुक्रबार १३:४१

बुटववल, २५ कात्तिक । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष विष्णु पौडेल र नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्इ बालकृष्ण खांणले लुम्बिनीको स्थायी राजधानी दाङबाट बुटवल फिर्ता ल्याउन सकिने बताएका छन् । हिमालय टेलिभिजन र अनलाइखबरले रुपन्देहीको भलबारीमा शुक्रबार गरेको निर्वाचन विशेष कार्यक्रममा नेता पौडेलले प्रदेश राजधानीको विषय ढुंगाले लेखेको अक्षर र अपरिवर्तनीय नभएको स्पष्ट पार्दै त्यो निर्णय परिवर्तन गर्न सकिने बताए ।

पौडेलले यो कुरा बोलेपछि खांणले पनि समर्थन जनाएका हुन् । नेता पौडेलले प्रदेश सभाले दाङ बनाउने निर्णय अर्को प्रदेश सभाको निर्णयले बुटवल नै फिर्ता ल्याउन सक्ने बताएका हुन् । कार्यक्रममा उनले यस्तो भनेका छन् –
‘राजधानीको निर्णय गर्ने अधिकार प्रदेश सभाको भएपनि यहांको मतदाता र जनप्रतिनधि भएकाले मौन रहन सकिन्नथ्यो त्यसैले बुटवल हुनुपर्छ भनेर भरपूर लडाई लडेको हो, तर कहिलेकांही के हुंदो रहेछ भने कहिलेकांही न्यायको लडाईमा सफलता प्राप्त हुंदो रहेनछ,तर रुपन्देहीबाट दाङ सरेको छ यो कुनै ढुंगाको अक्षर हैन,यो कुनै अर्को प्रदेश सभाले चकले लेखेको अक्षरलाई डस्टरले मेट्न सक्छ, यो प्रदेश सभाको कुनै अन्तिम र अपरिवर्तनीय विषय हैन,संविधान त परिवर्तन गर्न सक्छौं ।’

पौडेलको भनाईमा नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य बालकृष्ण खांणले पनि समर्थन जनाउंदै राजधानी फिर्ता ल्याउन सकिने धारणा राखेका थिए । त्यसपछि बोल्ने क्रममा पनि नेता पौडेलले मेट्न मिल्ने मार्कर पेनले लेखेको भएकाले तयो मेटिने बताए । संगसंगै नेता पौडेलले बुटवल कुनै प्रदेशका राजधानी भन्दा कम विकसित नभएको तर्क गरे ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?