ट्रेंडिंग:

>> बंगलादेशमा आरक्षण विरोधी आन्दोलन: ३५ जनाको मृत्यु, देशभर कर्फ्यू >> कृषकको आम्दानी बढाउन बाख्रापालन >> ९९ वर्षकी कमलादेवीको सफल उपचार >> प्रतिष्ठानले प्रकाशन शुरु गर्यो आफ्नै बैज्ञानिक जर्नल ! >> नेपालको राजनीतिमा महामानव विपि >> सिमलताल बस दुर्घटना : हराएका यात्रु र बसको खोजीका लागि भारतीय उद्धार टोली खटिँदै >> मनसुनको एक महिना : बाढी, पहिरो र चट्याङबाट दुई सयको मृत्यु >> गुरुत्वले पूर्ण गुरु डा. स्वामी रामानन्द गिरि >> विभेदले जन्मिएकी अभियन्ता >> अखिल क्रान्तिकारीद्वारा बुटवल क्याम्पसमा छात्रा भेला >> नेपाल दक्षिण एसियाली करातेमा ६२ पदकसहित टिम च्याम्पियन >> दाङ जिल्ला अदालतमा १८ महिना कटेका मुद्दा शुन्य >> आजको मौसम : देशका केही ठाउँमा भारी वर्षाको संभावना >> पोलियो मुक्त घोषणा भएको १० वर्षपछि भेटियो भाइरस >> जलवायु परिवर्तनको जोखिममा सिमान्तकृत समुदाय >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> उच्च अदालतको ठहर– गौशाला–२६ बालिग नै हुन्, सन्दीपसँगका सबै घटनाक्रम सहमतिमै >> सडक बत्ती जडानमा अनियमितताको आरोप >> उपसभामुख रानालाई जिम्मेवारीबाट हटाउन माग गर्दै संसदीय समितिमा उजुरी >> महिला एसिया कप क्रिकेटमा नेपालकाे ऐतिहासिक जित, यूएई ६ विकेटले पराजित >> उपसभामुख रानामगरले भनिन्- करुणाभावले सहयोग गरे, डेढ वर्षपछि विवादित बनाउन खोजियो >> महिला एशिया कप: युएईले नेपाललाई दियो ११६ रनको लक्ष्य >> नाबालिका वेश्यावृत्तिमा लगाउने गेष्टहाउस सञ्चालकहरू पक्राउ >> माइक्रोसफ्टको सर्भर डाउन: विश्वभरका एयरलाइन्स, बैंक र दुरसञ्चार सेवा प्रभावित >> रगत अभाव रोक्न रक्तदान अभियान >> प्रधानमन्त्री ओलीलाई मोदीले पठाए औपचारिक बधाई सन्देश >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> महिला एसिया कप : यूएईविरुद्ध नेपालले टस जित्यो, पहिले फिल्डिङ गर्ने >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा पेरिस ओलम्पिकमा भाग लिने खेलाडीलाई शुभकामनासहित बिदाई >> संसद भवनको निर्माण ढिलाई: सभामुख घिमिरेले गरे उपप्रधानसहित अधिकारीहरुसँग छलफल >> सिमलताल दुर्घटना: २३ शव फेला, १४ जनाको सनाखत >> त्रिशुलीमा हाम फालेर ट्रकका सहचालक बेपत्ता >> ट्रम्प फेरी राष्ट्रपति बनेमा काम गर्न सहज हुदैन-युक्रेनी राष्ट्रपति जेलेन्स्की >> मौद्रिक नीति सार्बजनिक आज नहुने >> सिंहदरबारमा खादा र मालाको लर्को छोडेर उद्धार तथा राहतमा ध्यानदिन सरकारसँग कांग्रेस नेता महरको आग्रह >> नवलपुरमा कोरा साइक्लिङ >> क्रिकेटर हार्दिक पाण्डेयको पत्नी नताशासँग डिभोर्स >> बुटवल ईजलासमा आठ वर्षयताकै उच्च फैसला >> रिल बनाउदा झरनामा खसेर युवतीको मृत्यु >> आज देशैभर भारी वर्षाको चेतावनी >> विवादमा उपसभामुख, राजीनामा दिन दबाब बढ्दै >> नगरसभा नहुँदा बजेटविहीन लमही >> वडाध्यक्षले पढाउँछन् निःशुल्क ट्युसन कक्षा >> पाल्पाका सहरी क्षेत्रका बालबालिकामा कुपोषण बढि >> शिक्षकमाथिको भेदभाव रोकिने कहिले ? >> जग्गामा महिला स्वामित्व बढ्दै >> राहदानीबाट ६ करोड राजस्व >> शान्ति नमुना माविको व्यवहारिक सीप कार्यक्रमः विद्यार्थीलाई ‘गड्यौला पैँचो’ >> एसीसी महिला टी–२० एसिया कप क्रिकेट: नेपालले युएईको सामना गर्दै >> रातिदेखिको वर्षाले रुपन्देही, पाल्पा, चितवन, सिन्धुपाल्चोक र काठमाण्डौमा बाढी

१६ दिने निशुल्क वारिस्ता तालिम समापन

२५ असार २०८१, मंगलवार
२५ असार २०८१, मंगलवार

बुटवल, २५ असार । रुपन्देहीका होटल तथा रेष्टुरेन्ट ब्यवसायीहरुलाई १६ दिने निशुल्क वारिस्ता दिईएको छ । ईन्स्योर परियोजना बुटवल, रुपन्देही उद्योग संघको आर्थिक सहयोगमा स्टेरिङ ईन्टरनेश्नल कलेज अफ हस्पिटालिटिको प्राविधिक सहयोगमा होटल तथा रेष्टुरेन्ट ब्यवसायी संघ रुपन्देहीको आयोजनामा दुई वटा समुहलाई १६ दिने तालिम दिईएको हो ।

एक समारोहका बिच रुपन्देही उद्योग संघका अध्यक्ष दिलिप सापकोटा, होटल तथा रेष्टुरेन्ट ब्यवसायी संघ रुपन्देहीका अध्यक्ष लेखनाथ भण्डारी, संघका द्घितिय उपाध्यक्ष प्रेम भट्टराई, रुपन्देही उद्योग संघका सिईयो यादव भण्डारी, ईन्स्योर तालिम संयोजक खिमानन्द रिजाल, संघका तालिम संयोजक माधव ढकालले तालिममा सहभागी प्रशिक्षार्थीहरुलाई प्रमाणपत्र वितरण गरेका छन ।

कार्यक्रममा रुपन्देही उद्योग संघका अध्यक्ष दिलिप सापकोटाले दिगो तथा सम्मानित रोजगारका लागि सीप परियोजना (दोस्रो चरण) कामदारहरुको लागि थप सीप तालिम कार्यक्रम अन्तरगत तालिम दिईएको बताए । दक्ष र स्वरोजगार युवा उत्पादन गर्ने लक्ष्यसहित ईन्स्योर परियोजनासंग समन्वय गरि रुपन्देही उद्योग संघ विगत २ वर्षदेखि तालिम चलाउदै आएको उनले बताए । सेवा उद्योगका रुपमा रहेको होटलमात्र नभई विभिन्न अन्य उद्योगहरुलाई आवश्यक पर्ने कामदारको क्षमता विकासका तालिम दिदै आएको उनले बताए । होटल ब्यवसायीहरुलाई बारिस्ता, फ्रन्ट डेक्स, तथा बिटिआईमा गेस बेल्डिङ, अटो क्याटका साथै नेपालगंजमा स्टोमेसन, अटोमेशन, भिएफडीका तालिम दिईएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा होटल तथा रेष्टुरेन्ट ब्यवसायी संघ रुपन्देहीका अध्यक्ष लेखनाथ भण्डारीले होटल ब्यवसायीबाट पर्यटन ब्यवसायीका रुपमा रुपान्तरण भईरहेको बताए । सीप नभए कुनै पनि काममा सफलता मिल्न नसक्ने उदाहरण दिदै उनले ब्यवसायीहरुको दक्षता बढाउन तर्फ जोड दिएको बताए । पछिल्लो समय कफिको बजारमा राम्रो रहेको भन्दै उनले सीप सिकाएर दक्षता अभिवृद्धिमा संस्थाबाट थप ब्यवस्थित गर्ने काम भएको बताए ।

कार्यक्रममा प्रशिक्षार्थी मीन तिवारीले तालिमको सिकाई ब्यवहारमा लागु हुने बताए । कफिका प्रकार र त्यसका बनाउने विधि सिक्न सफल भएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा स्टेरिङ ईन्टरनेश्नल कलेज अफ हस्पिटालिटिका एमडी धिरज राकसमगरले युवा वर्गलाई लक्षित गरि दिईने तालिमबाट दक्ष जनशक्ति उत्पादन हुने बताए । तालिममा केवल वारिस्तामात्र नभई सेवामुलक उद्योगमा आवश्यक पर्ने ब्यवहारिक विषयमा समेत ज्ञान तालिममा दिईएको उनले बताए । बिदेश जाने सोच बनाउने युवाहरुलाई देशमा नै अवसर सृजना हुने गरि संघसंस्थाहरु लाग्नुपर्ने उनले सुझाव दिए । प्रशिक्षक चिरन ढुगाना, धिरज राकसमगरले प्रशिक्षण दिएका तालिममा रुपन्देहीका विभिन्न ४० जना होटल तथा रेष्टुरेन्ट ब्यवसायीहरुले सहभागी भएको संघका महासचिव अर्जुन थापाले बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?