ट्रेंडिंग:

>> गठबन्धनको सरकारबाट संसद विघटनको खेल हुन सक्छः चित्रबहादुर केसी >> भैरहवा विमानस्थलः उडान आन्तरिक, शुल्क अन्तर्राष्ट्रिय >> व्यापार मन्दीको ज्योतिषीय कारणहरू र समाधानको उपाय >> रोटरी क्लव अफ बुटवल चौतारीद्वारा सदस्यहरुलाई अभिमुखीकरण >> बंगलादेशमा आरक्षण विरोधी आन्दोलन: ३५ जनाको मृत्यु, देशभर कर्फ्यू >> कृषकको आम्दानी बढाउन बाख्रापालन >> ९९ वर्षकी कमलादेवीको सफल उपचार >> प्रतिष्ठानले प्रकाशन शुरु गर्यो आफ्नै बैज्ञानिक जर्नल ! >> नेपालको राजनीतिमा महामानव विपि >> सिमलताल बस दुर्घटना : हराएका यात्रु र बसको खोजीका लागि भारतीय उद्धार टोली खटिँदै >> मनसुनको एक महिना : बाढी, पहिरो र चट्याङबाट दुई सयको मृत्यु >> गुरुत्वले पूर्ण गुरु डा. स्वामी रामानन्द गिरि >> विभेदले जन्मिएकी अभियन्ता >> अखिल क्रान्तिकारीद्वारा बुटवल क्याम्पसमा छात्रा भेला >> नेपाल दक्षिण एसियाली करातेमा ६२ पदकसहित टिम च्याम्पियन >> दाङ जिल्ला अदालतमा १८ महिना कटेका मुद्दा शुन्य >> आजको मौसम : देशका केही ठाउँमा भारी वर्षाको संभावना >> पोलियो मुक्त घोषणा भएको १० वर्षपछि भेटियो भाइरस >> जलवायु परिवर्तनको जोखिममा सिमान्तकृत समुदाय >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> उच्च अदालतको ठहर– गौशाला–२६ बालिग नै हुन्, सन्दीपसँगका सबै घटनाक्रम सहमतिमै >> सडक बत्ती जडानमा अनियमितताको आरोप >> उपसभामुख रानालाई जिम्मेवारीबाट हटाउन माग गर्दै संसदीय समितिमा उजुरी >> महिला एसिया कप क्रिकेटमा नेपालकाे ऐतिहासिक जित, यूएई ६ विकेटले पराजित >> उपसभामुख रानामगरले भनिन्- करुणाभावले सहयोग गरे, डेढ वर्षपछि विवादित बनाउन खोजियो >> महिला एशिया कप: युएईले नेपाललाई दियो ११६ रनको लक्ष्य >> नाबालिका वेश्यावृत्तिमा लगाउने गेष्टहाउस सञ्चालकहरू पक्राउ >> माइक्रोसफ्टको सर्भर डाउन: विश्वभरका एयरलाइन्स, बैंक र दुरसञ्चार सेवा प्रभावित >> रगत अभाव रोक्न रक्तदान अभियान >> प्रधानमन्त्री ओलीलाई मोदीले पठाए औपचारिक बधाई सन्देश >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> महिला एसिया कप : यूएईविरुद्ध नेपालले टस जित्यो, पहिले फिल्डिङ गर्ने >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा पेरिस ओलम्पिकमा भाग लिने खेलाडीलाई शुभकामनासहित बिदाई >> संसद भवनको निर्माण ढिलाई: सभामुख घिमिरेले गरे उपप्रधानसहित अधिकारीहरुसँग छलफल >> सिमलताल दुर्घटना: २३ शव फेला, १४ जनाको सनाखत >> त्रिशुलीमा हाम फालेर ट्रकका सहचालक बेपत्ता >> ट्रम्प फेरी राष्ट्रपति बनेमा काम गर्न सहज हुदैन-युक्रेनी राष्ट्रपति जेलेन्स्की >> मौद्रिक नीति सार्बजनिक आज नहुने >> सिंहदरबारमा खादा र मालाको लर्को छोडेर उद्धार तथा राहतमा ध्यानदिन सरकारसँग कांग्रेस नेता महरको आग्रह >> नवलपुरमा कोरा साइक्लिङ >> क्रिकेटर हार्दिक पाण्डेयको पत्नी नताशासँग डिभोर्स >> बुटवल ईजलासमा आठ वर्षयताकै उच्च फैसला >> रिल बनाउदा झरनामा खसेर युवतीको मृत्यु >> आज देशैभर भारी वर्षाको चेतावनी >> विवादमा उपसभामुख, राजीनामा दिन दबाब बढ्दै >> नगरसभा नहुँदा बजेटविहीन लमही >> वडाध्यक्षले पढाउँछन् निःशुल्क ट्युसन कक्षा >> पाल्पाका सहरी क्षेत्रका बालबालिकामा कुपोषण बढि >> शिक्षकमाथिको भेदभाव रोकिने कहिले ? >> जग्गामा महिला स्वामित्व बढ्दै

केरवानी स्वास्थ्य चौकी बन्यो देवदहको पहिलो किशोरकिशोरी मैत्री स्वास्थ्य संस्था

२५ असार २०८१, मंगलवार
२५ असार २०८१, मंगलवार

देवदह, २५ असार ।

देवदह नगरपालिका वडा नं २ मा अवस्थित केरवानी स्वास्थ्य चौकीलाई किशोर–किशोरीमैत्री स्वास्थ्य सेवायुक्त स्वास्थ्य संस्था घोषणा गरिएको छ । सोमबार एक कार्यक्रमबीच देवदह नगरपालिकाका नगरप्रमुख ध्रुवप्रसाद खरेल र उप–प्रमुख विद्यालक्ष्मी गुरुङ्गले संयुक्त रूपमा किशोर–किशोरीमैत्री स्वास्थ्य सेवायुक्त स्वास्थ्य संस्था घोषणा भएको प्रमाण पत्र स्वास्थ्य चौकीलाई प्रदान गरे ।

घोषणासंगै केरवानी स्वास्थ्य चौकी देवदहको पहिलो किशोर–किशोरीमैत्री स्वास्थ्य सेवायुक्त स्वास्थ्य संस्था बनेको छ ।

जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय र देवदह नगरपालिकाको अनुगमनमा संस्थाले आवश्यक सबै मापदण्ड पुरा गरेको देखिएको हुनाले प्रमाण–पत्र प्रदान गरिएको नगर प्रमुख ध्रुवप्रसाद खरेलले बताए । किशोर–किशोरीमैत्री स्वास्थ्य सेवायुक्त स्वास्थ्य संस्था घोषणा हुन आवश्यक मापदण्डको ८० प्रतिशत मात्रै मापदण्ड पुरा गरेको अवस्थामा प्रमाणपत्र दिन सकिने भएपनि केरवानी स्वास्थ्य चौकीले ९७.७७ प्रतिशत मापदण्ड पुरा गरेकोले यसलाई स्वास्थ्य सेवायुक्त स्वास्थ्य संस्था घोषणा गरिएको नगर प्रमुख विद्यालक्ष्मी गुरुङले बताइन् ।

स्वास्थ्य संस्था किशोर–किशोरीमैत्री स्वास्थ्य सेवायुक्त हुनको लागि किशोरकिशोरीलाई जाँच गर्ने अलग्गै कक्ष लगायतका मापदण्ड पुरा गरिएको हुनुपर्छ । जसमा उनीहरूको गोपनीयतालाई ख्याल गरिनुपर्ने लगायतका शर्त राखिएको हुन्छ ।

वि. सं. २०५९ सालमा उपस्वास्थ्य चौकीको रूपमा स्थापना भएको केरवानी स्वास्थ्य चौकी २०७१ सालदेखि स्वास्थ्य चौकीको रूपमा संचालित छ ।

स्वास्थ्य चौकीमा नियमित विरामी जाँचसंगै समुदायमा आधारित नवजात तथा एकीकृत बालरोग व्यवस्थापन, गर्भवती जाँच, सुत्केरी महिलाको जाँच, प्रयोगशाला लगातका सेवा दिंदै आएको प्रमुख काशीनाथ रेग्मीले जानकारी दिए ।

गतवर्ष ७ हजार बढी विरामीलाई सेवा दिएको स्वास्थ्य चौकीले यो वर्ष ८ हजार जनाको स्वास्थ्य परीक्षण गर्ने लक्ष्य लिएको छ ।

स्वास्थ्य चौकीलाई किशोर–किशोरीमैत्री स्वास्थ्य सेवायुक्त स्वास्थ्य संस्था घोषणा गर्ने कार्यक्रममा देवदह नगरपालिका वडा नं २ का वडा अध्यक्ष दलबहादुर राकस्कोटी, कार्यपालिका सदस्य गीता भण्डारी, वडा सदस्यहरू, नगर स्वास्स्थ्य शाखाका कर्मचारी लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?