ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले भोलि विश्वासको मत लिने >> गठबन्धनको सरकारबाट संसद विघटनको खेल हुन सक्छः चित्रबहादुर केसी >> भैरहवा विमानस्थलः उडान आन्तरिक, शुल्क अन्तर्राष्ट्रिय >> व्यापार मन्दीको ज्योतिषीय कारणहरू र समाधानको उपाय >> रोटरी क्लव अफ बुटवल चौतारीद्वारा सदस्यहरुलाई अभिमुखीकरण >> बंगलादेशमा आरक्षण विरोधी आन्दोलन: ३५ जनाको मृत्यु, देशभर कर्फ्यू >> कृषकको आम्दानी बढाउन बाख्रापालन >> ९९ वर्षकी कमलादेवीको सफल उपचार >> प्रतिष्ठानले प्रकाशन शुरु गर्यो आफ्नै बैज्ञानिक जर्नल ! >> नेपालको राजनीतिमा महामानव विपि >> सिमलताल बस दुर्घटना : हराएका यात्रु र बसको खोजीका लागि भारतीय उद्धार टोली खटिँदै >> मनसुनको एक महिना : बाढी, पहिरो र चट्याङबाट दुई सयको मृत्यु >> गुरुत्वले पूर्ण गुरु डा. स्वामी रामानन्द गिरि >> विभेदले जन्मिएकी अभियन्ता >> अखिल क्रान्तिकारीद्वारा बुटवल क्याम्पसमा छात्रा भेला >> नेपाल दक्षिण एसियाली करातेमा ६२ पदकसहित टिम च्याम्पियन >> दाङ जिल्ला अदालतमा १८ महिना कटेका मुद्दा शुन्य >> आजको मौसम : देशका केही ठाउँमा भारी वर्षाको संभावना >> पोलियो मुक्त घोषणा भएको १० वर्षपछि भेटियो भाइरस >> जलवायु परिवर्तनको जोखिममा सिमान्तकृत समुदाय >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> उच्च अदालतको ठहर– गौशाला–२६ बालिग नै हुन्, सन्दीपसँगका सबै घटनाक्रम सहमतिमै >> सडक बत्ती जडानमा अनियमितताको आरोप >> उपसभामुख रानालाई जिम्मेवारीबाट हटाउन माग गर्दै संसदीय समितिमा उजुरी >> महिला एसिया कप क्रिकेटमा नेपालकाे ऐतिहासिक जित, यूएई ६ विकेटले पराजित >> उपसभामुख रानामगरले भनिन्- करुणाभावले सहयोग गरे, डेढ वर्षपछि विवादित बनाउन खोजियो >> महिला एशिया कप: युएईले नेपाललाई दियो ११६ रनको लक्ष्य >> नाबालिका वेश्यावृत्तिमा लगाउने गेष्टहाउस सञ्चालकहरू पक्राउ >> माइक्रोसफ्टको सर्भर डाउन: विश्वभरका एयरलाइन्स, बैंक र दुरसञ्चार सेवा प्रभावित >> रगत अभाव रोक्न रक्तदान अभियान >> प्रधानमन्त्री ओलीलाई मोदीले पठाए औपचारिक बधाई सन्देश >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> महिला एसिया कप : यूएईविरुद्ध नेपालले टस जित्यो, पहिले फिल्डिङ गर्ने >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा पेरिस ओलम्पिकमा भाग लिने खेलाडीलाई शुभकामनासहित बिदाई >> संसद भवनको निर्माण ढिलाई: सभामुख घिमिरेले गरे उपप्रधानसहित अधिकारीहरुसँग छलफल >> सिमलताल दुर्घटना: २३ शव फेला, १४ जनाको सनाखत >> त्रिशुलीमा हाम फालेर ट्रकका सहचालक बेपत्ता >> ट्रम्प फेरी राष्ट्रपति बनेमा काम गर्न सहज हुदैन-युक्रेनी राष्ट्रपति जेलेन्स्की >> मौद्रिक नीति सार्बजनिक आज नहुने >> सिंहदरबारमा खादा र मालाको लर्को छोडेर उद्धार तथा राहतमा ध्यानदिन सरकारसँग कांग्रेस नेता महरको आग्रह >> नवलपुरमा कोरा साइक्लिङ >> क्रिकेटर हार्दिक पाण्डेयको पत्नी नताशासँग डिभोर्स >> बुटवल ईजलासमा आठ वर्षयताकै उच्च फैसला >> रिल बनाउदा झरनामा खसेर युवतीको मृत्यु >> आज देशैभर भारी वर्षाको चेतावनी >> विवादमा उपसभामुख, राजीनामा दिन दबाब बढ्दै >> नगरसभा नहुँदा बजेटविहीन लमही >> वडाध्यक्षले पढाउँछन् निःशुल्क ट्युसन कक्षा >> पाल्पाका सहरी क्षेत्रका बालबालिकामा कुपोषण बढि >> शिक्षकमाथिको भेदभाव रोकिने कहिले ?

पाल्पामा विद्यार्थीलाई सम्मान

२१ असार २०८१, शुक्रबार
२१ असार २०८१, शुक्रबार

पाल्पा ।

एसईई उत्तीर्ण विद्यार्थीहरुलाई तानसेनको दमकडामा सञ्चालित रिभरभ्याली बोर्डिङ स्कुलले एक कार्यक्रमका बिच सम्मान गरेको छ ।

त्यस अवसरमा बोल्दै शिक्षा समन्वय इकाइका महेन्द्र सुवेदीले गतवर्ष सम्पन्न भएको एसईईको रिजल्ट नराम्रो भनेर आत्तिनु पर्ने नभएको बताए । कोभिड महामरी पछि विद्यार्थीमा पढ्नु पर्छ भन्ने भावनाको विकास हराएको भन्दै ृनले यसवर्षको परीक्षाफलले पढ्नै पर्छ भन्ने भावनाको बिकास गराएको बताए ।

सुवेदीले यस वर्षको परीक्षाफलले आउने वर्षहरुका लागि थप मेहनत गर्न पर्ने बनाएको बताए । सम्मान तथा बधाइ कार्यक्रममा बोल्दै भरत न्यौपानेले शैक्षिक इतिहासमा निजी विद्यालयको महत्वपूर्ण योगदान भएपनि राज्यको व्यवहार भने सधै नराम्रो हुने गरेको बताए । सरकारी शिक्षण संस्थामा राज्यको लगानीअनुरुप प्रतिफल आउन नसकेको भन्दै उनले राज्यले नीजि क्षेत्र संग हातेमालो गरेको खण्डमा शिक्षाले थप फड्को मार्ने बताए ।

विद्यालय व्यवस्थापन समितिका सन्तोष अर्यालले निजी विद्यालयले तुलनात्मक रुपमा राम्रो परिमाण ल्याउन सफल भएको दावी गरे । कार्यक्रममा विद्यालयका प्रिन्सिपल मिन प्रसाद बन्जाडेले शिक्षक, विद्यार्थी, अभिभावक सबैको मेहनतका कारण स्थापनाकाल देखि नै नतिजा राम्रो ल्याउन सफल भएको बताए । विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष हरिसुमर रेग्मीले सबैको प्रयासबाट प्राप्त सफलताले आउने वर्षहरुमा समेत निरन्तता पाउने बताए ।

कार्यक्रममा सम्मानित विद्यार्थीका तर्फबाट स्मृती बस्याल, अनुभव अधिकारी, अभिभावकको तर्फबाट इश्वरी बस्याल र तिनाउ भट्टराईले शुभकामना व्यक्त गरेका थिए । कार्यक्रममा १३ जना विद्यार्थीलाई सम्मान गरिएको थियो ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?