ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले भोलि विश्वासको मत लिने >> गठबन्धनको सरकारबाट संसद विघटनको खेल हुन सक्छः चित्रबहादुर केसी >> भैरहवा विमानस्थलः उडान आन्तरिक, शुल्क अन्तर्राष्ट्रिय >> व्यापार मन्दीको ज्योतिषीय कारणहरू र समाधानको उपाय >> रोटरी क्लव अफ बुटवल चौतारीद्वारा सदस्यहरुलाई अभिमुखीकरण >> बंगलादेशमा आरक्षण विरोधी आन्दोलन: ३५ जनाको मृत्यु, देशभर कर्फ्यू >> कृषकको आम्दानी बढाउन बाख्रापालन >> ९९ वर्षकी कमलादेवीको सफल उपचार >> प्रतिष्ठानले प्रकाशन शुरु गर्यो आफ्नै बैज्ञानिक जर्नल ! >> नेपालको राजनीतिमा महामानव विपि >> सिमलताल बस दुर्घटना : हराएका यात्रु र बसको खोजीका लागि भारतीय उद्धार टोली खटिँदै >> मनसुनको एक महिना : बाढी, पहिरो र चट्याङबाट दुई सयको मृत्यु >> गुरुत्वले पूर्ण गुरु डा. स्वामी रामानन्द गिरि >> विभेदले जन्मिएकी अभियन्ता >> अखिल क्रान्तिकारीद्वारा बुटवल क्याम्पसमा छात्रा भेला >> नेपाल दक्षिण एसियाली करातेमा ६२ पदकसहित टिम च्याम्पियन >> दाङ जिल्ला अदालतमा १८ महिना कटेका मुद्दा शुन्य >> आजको मौसम : देशका केही ठाउँमा भारी वर्षाको संभावना >> पोलियो मुक्त घोषणा भएको १० वर्षपछि भेटियो भाइरस >> जलवायु परिवर्तनको जोखिममा सिमान्तकृत समुदाय >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> उच्च अदालतको ठहर– गौशाला–२६ बालिग नै हुन्, सन्दीपसँगका सबै घटनाक्रम सहमतिमै >> सडक बत्ती जडानमा अनियमितताको आरोप >> उपसभामुख रानालाई जिम्मेवारीबाट हटाउन माग गर्दै संसदीय समितिमा उजुरी >> महिला एसिया कप क्रिकेटमा नेपालकाे ऐतिहासिक जित, यूएई ६ विकेटले पराजित >> उपसभामुख रानामगरले भनिन्- करुणाभावले सहयोग गरे, डेढ वर्षपछि विवादित बनाउन खोजियो >> महिला एशिया कप: युएईले नेपाललाई दियो ११६ रनको लक्ष्य >> नाबालिका वेश्यावृत्तिमा लगाउने गेष्टहाउस सञ्चालकहरू पक्राउ >> माइक्रोसफ्टको सर्भर डाउन: विश्वभरका एयरलाइन्स, बैंक र दुरसञ्चार सेवा प्रभावित >> रगत अभाव रोक्न रक्तदान अभियान >> प्रधानमन्त्री ओलीलाई मोदीले पठाए औपचारिक बधाई सन्देश >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> महिला एसिया कप : यूएईविरुद्ध नेपालले टस जित्यो, पहिले फिल्डिङ गर्ने >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा पेरिस ओलम्पिकमा भाग लिने खेलाडीलाई शुभकामनासहित बिदाई >> संसद भवनको निर्माण ढिलाई: सभामुख घिमिरेले गरे उपप्रधानसहित अधिकारीहरुसँग छलफल >> सिमलताल दुर्घटना: २३ शव फेला, १४ जनाको सनाखत >> त्रिशुलीमा हाम फालेर ट्रकका सहचालक बेपत्ता >> ट्रम्प फेरी राष्ट्रपति बनेमा काम गर्न सहज हुदैन-युक्रेनी राष्ट्रपति जेलेन्स्की >> मौद्रिक नीति सार्बजनिक आज नहुने >> सिंहदरबारमा खादा र मालाको लर्को छोडेर उद्धार तथा राहतमा ध्यानदिन सरकारसँग कांग्रेस नेता महरको आग्रह >> नवलपुरमा कोरा साइक्लिङ >> क्रिकेटर हार्दिक पाण्डेयको पत्नी नताशासँग डिभोर्स >> बुटवल ईजलासमा आठ वर्षयताकै उच्च फैसला >> रिल बनाउदा झरनामा खसेर युवतीको मृत्यु >> आज देशैभर भारी वर्षाको चेतावनी >> विवादमा उपसभामुख, राजीनामा दिन दबाब बढ्दै >> नगरसभा नहुँदा बजेटविहीन लमही >> वडाध्यक्षले पढाउँछन् निःशुल्क ट्युसन कक्षा >> पाल्पाका सहरी क्षेत्रका बालबालिकामा कुपोषण बढि >> शिक्षकमाथिको भेदभाव रोकिने कहिले ?

सीप सिकाउन वारिष्टा तालिम

८ असार २०८१, शनिबार
८ असार २०८१, शनिबार

बुटवल, ८ असार । युवाहरुलाई स्वदेशमा नै सीप सिकाएर स्वरोजगार बनाउने उदेश्यका साथ वारिष्टा तालिम बुटवलमा शुरु भएको छ । दिगो तथा सम्मानित रोजगारीका लागि सीप परियोजना दोस्रो चरण कामदारहरुको लागि थप सीप तालिम कार्यक्रम अन्तरगत वारिष्टा तालिम शुरु भएको हो । होटल तथा रेष्टुरेन्ट ब्यवसायी संघ रुपन्देहीको आयोजना, रुपन्देही उद्योग संघ, ईन्स्योर परियोजनाको आर्थिक र स्टरनिङ ईन्टरनेश्नल कलेज अफ हस्पिटालिटी बुटवलको प्राविधिक सहयोगमा ९६ घण्टे तालिममा २० जना सहभागी रहेको तालिम संयोजक माधव ढकालले बताए ।

कार्यक्रमको एक समारोहका बिच रुपन्देही उद्योग संघका अध्यक्ष दिलिप सापकोटाले उद्घाटन गर्दै तालिममा सिकेका सीप आआफ्नो प्रतिष्ठानमा उपयोग हुनेमा आशाबादी रहेको बताए । स्वदेशमा युवालाई स्वरोजगार बनाउनुका साथै विदेश जानुपरे पनि सीप सिक्नुपर्छ भन्ने सोचलाई सार्थकता दिने गरि विशिष्टिकृत तालिमलाई जोड दिदै आएको उनले बताए । होटल ब्यवसाय ग्राहकलाई आकर्षण गर्ने र सेवा दिने उद्योग भएको हुदा सीप निरन्तर जरुरी रहेको उनले बताए ।

कार्यक्रममा संघका अध्यक्ष लेखनाथ भण्डारीले आफ्नो कार्यक्रममा करीब २ सय जनालाई तालिम दिन सफल भएको बताए । सीप र क्षमता नहुदा धेरै होटलमा लगानी गरेको ब्यवसायीहरु छोटोसमयमा बन्द गर्नुपरेको अवस्था रहेको उनले बताए । ब्यवसायीहरुको क्षमता अभिवृद्धि गर्दै सेवामा गुणस्तरीय बढाउन तालिम जरुरी रहेको उनले बताए ।

कार्यक्रममा संघका द्घितिय उपाध्यक्ष प्रेम भट्टराई, संघका महासचिव अर्जुन थापा, ईन्स्योर तालिम संयोजक खिमानन्द रिजालले बजारमा माग अनुसार बारिष्ठा तालिम आयोजना गरिएको बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?