ट्रेंडिंग:

>> अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेनलाई कोरोना संक्रमण >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> आज यी पाँच प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> सञ्चारिका समूह दाङको तेस्रो साधारण सभा एवं अधिवेशन सम्पन्न >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पहिलो चौमासिकभित्रै विकासका कामको ठेक्का लगाउन बुटवल नगर प्रमुखको निर्देशन >> बाढी, पहिरो अपडेट: अहिलेसम्म १२४ जनाको मृत्यु >> बंगलादेशकी प्रधानमन्त्री हसिनाको नोकरसँग ३४ मिलियन डलरको सम्पत्ति >> चन्द्रागिरी केवलकारमा फसेका सबै यात्रुको सकुशल उद्धार >> बुटवल कोरा २०२४ को तयारी पुरा >> कर्णाली प्रदेश : राजीनामा दिने तयारीमा माओवादीका मन्त्री >> प्रहरी ऐनको संशोधन प्रस्ताव एक महिनाभित्र संसद्‌मा लैजान्छु-गृहमन्त्री लेखक >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा पित्तथैलीको शल्यक्रिया सेवा पुनः सुचारु >> नेप्सेमा ५४ अंकको उच्च बृद्धि, १२ अर्बको कारोबार >> रोम विधान अनुमोदन गर्न माग गर्दै प्रशासनमा ज्ञापनपत्र >> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग >> इङल्याण्डका प्रशिक्षक साउथगेटद्वारा राजीनामा >> महान्यायाधिवक्ता पोखरेलको राजीनामा >> सिरिजको अन्तिम खेलमा नेपाली महिला क्रिकेट टिम विजयी

लुम्बिनी प्रदेश सरकारविरुद्ध सञ्चारसंस्थाहरु एक मतः पहुँचका आधारमा कानुन मिचेर बजेट छुट्टयाइएको आरोप

६ असार २०८१, बिहीबार
६ असार २०८१, बिहीबार

बुटवल, ६ असार ।

लुम्बिनी प्रदेश सरकारले आर्थिक बर्ष २०८१÷०८२ को बजेटमा सञ्चारमाध्यमहरुलाई विभेदपूर्ण ढंगले बजेट बिनियोजन गरेकोप्रति सञ्चार सम्बद्ध विभिन्न संस्थाहरुले गम्भीर आपत्ति प्रकट गरेका छन् ।

सञ्चार संस्थाहरुको अगुवाई गरिरहेका ब्रोडकाष्टर्स एशोसिएशन नेपाल (एनटिबिए), लुम्विनी प्रदेश समिति, ब्रोडकाष्टिङ एशोसिएसन अफ नेपाल (बान) लुम्विनी प्रदेश समिति, अकोराव लुम्विनी प्रदेश समिति र एलायन्स फर कम्युनिटी मिडिया लगायत संस्थाहरुले विज्ञप्ती जारी गर्दै लुम्विनी प्रदेश सरकारले कानून मिचेर बजेट बिनियोजन गरेको उल्लेख गरेका छन् ।

उनीहरुले लुम्विनी प्रदेश सरकारले मिडियाहरुको सबलीकरण र पत्रकारहरुको क्षमता विकासमा प्रदेश सरकारले अभिभावकको भूमिका निर्वाह गर्न नसकेको भन्दै चिन्ता ब्यक्त गरेका छन् ।

“देशमा देखा परेको आर्थिक मन्दीका कारण निजी क्षेत्रमा देखापरेको समस्या र त्यसका कारण सञ्चारमाध्यमहरु संकटमा पर्दै गएकोले सञ्चार क्षेत्रलाई बलियो बनाउनका लागि हामीले संस्थागत रुपमा दिएका सुझावहरुलाई समेत रद्दीको टोकरीमा फालेर प्रदेश सरकारले संचार क्षेत्रको अस्तित्व समाप्त पार्ने योजनामा लागेको हाम्रो ठहर छ”– संस्थाहरुले जारी गरेको संयुक्त बिज्ञप्तीमा उल्लेख छ ।

एलायन्स फर कम्युनिटी मिडियाका अध्यक्ष दिनेश पाण्डे, एनटिबिएका सचिव नवराज भुसाल, बानका अध्यक्ष युगराज बस्याल र अकोरावका कल्पना तिवारीले हस्ताक्षर गरेको बिज्ञप्तीमा भनिएको छ, “लुम्बिनी प्रदेश सरकार जहिले पनि आफु निकटस्थहरुलाई जथाभावी ढंगले आर्थिक अनुशासन समेत मिचेर रकम वितरण गर्ने, तर संस्थागत विकास र सञ्चार माध्यमहरुको दीगोपनका लागि बेवास्ता गर्ने कार्यलाई यसबर्ष पनि निरन्तरता दिएकोले हामी उक्त कार्य तत्काल सच्याई प्रदेशका सञ्चारमाध्यमहरुलाई समानुपातिक ढंगले बितरण गर्ने ब्यवस्था मिलाउन अनुरोध गर्दछौं ।”

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?