ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनी प्रदेश : अल्पमतका मुख्यमन्त्रीको राजीनामा गर्न आलटाल >> अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेनलाई कोरोना संक्रमण >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> आज यी पाँच प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> सञ्चारिका समूह दाङको तेस्रो साधारण सभा एवं अधिवेशन सम्पन्न >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पहिलो चौमासिकभित्रै विकासका कामको ठेक्का लगाउन बुटवल नगर प्रमुखको निर्देशन >> बाढी, पहिरो अपडेट: अहिलेसम्म १२४ जनाको मृत्यु >> बंगलादेशकी प्रधानमन्त्री हसिनाको नोकरसँग ३४ मिलियन डलरको सम्पत्ति >> चन्द्रागिरी केवलकारमा फसेका सबै यात्रुको सकुशल उद्धार >> बुटवल कोरा २०२४ को तयारी पुरा >> कर्णाली प्रदेश : राजीनामा दिने तयारीमा माओवादीका मन्त्री >> प्रहरी ऐनको संशोधन प्रस्ताव एक महिनाभित्र संसद्‌मा लैजान्छु-गृहमन्त्री लेखक >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा पित्तथैलीको शल्यक्रिया सेवा पुनः सुचारु >> नेप्सेमा ५४ अंकको उच्च बृद्धि, १२ अर्बको कारोबार >> रोम विधान अनुमोदन गर्न माग गर्दै प्रशासनमा ज्ञापनपत्र >> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग >> इङल्याण्डका प्रशिक्षक साउथगेटद्वारा राजीनामा >> महान्यायाधिवक्ता पोखरेलको राजीनामा

स्कलर्समा क्षमता अभिवृद्धि कार्यक्रम

६ असार २०८१, बिहीबार
६ असार २०८१, बिहीबार

बुटवल, ६ असार । बुटवलमा निजी लगानीबाट गुणस्तरीय शैक्षिक सेवा प्रदान गर्दै आएको स्कलर्स होम ईगलिस बोर्डिङ स्कुलले शिक्षकशिक्षिकालाई दक्षता बढाउने गरि क्षमता अभिवृद्धि कार्यक्रम गरेको छ । बालबालिकाहरुको मनोविज्ञान बुझेर गुणस्तरीय शिक्षा प्रदान गर्नुको साथै प्रभावकारी संचार बारेमा प्रशिक्षण दिईएको विद्यालयका प्राचार्य बाबुराम बन्जाडेले बताए । अहिले अन्तरक्रियात्मक तरिकाबाट रमाइलो वातावरणमा अध्ययन अध्यापनको माग बालबालिकाहरुमा रहेको भन्दै उनले यसैलाई मध्येनजर गरि शिक्षक शिक्षिकाहरुलाई पुर्नताजगी हुने गरि कार्यक्रम गरिएको बताए । ‘शिक्षकशिक्षिकाहरु दिनहु अप टु डेट हुनुपर्छ ।’—उनले भने ।

कार्यक्रममा प्रशिक्षकहरु रमेश अर्याल, दीपक ढकाल, विजय पाण्डेले शिक्षकहरुलाई प्रभावकारी सञ्चार, मेरो विश्वास र मेरो जागिर विषयमा प्रशिक्षण दिदै असल शिक्षकबाट नै विद्यालयको पहिचान हुने बताए । कार्यक्रममा विद्यालयका प्राचार्य बाबुराम बन्जाडेले विद्यार्थी, अभिभावक र शिक्षक कर्मचारीहरुको महत्वपूर्ण भुमिकाबाट विद्यालय आइ.एस.ओ प्रमाणपत्र पाउन सफल भएको भन्दै सदैव रचनात्मक कार्यक्रमहरुलाई जोड दिदै आएको बताए । शैक्षिक गतिविधिसंगै बालबालिकाहरुको अन्तर्निहित प्रतिभा उजागर गर्ने गरि विविध कार्यक्रम सफलताको अर्को पाटो भएको उनले दाबी गरे ।

विद्यालयका सहायक प्रमुख टिका राम गौतमले विद्यालयको पहिचान र गरिमालाई थप उच्च पुराउने काममा शिक्षक शिक्षिकाहरु अग्रसर हुनुपर्ने सुझाव दिए । शिक्षकशिक्षिकाहरु पेसा प्रति बफादार र जिम्मेबार बनेमात्र बालबालिकाहरुमा असल शिक्षा पाउने उनले बताए । वार्षिक कार्ययोजना बनाएर नै विद्यालयबाट शिक्षक, अभिभावक लक्षित कार्यक्रमहरु गर्दै आएको उनले बताए । प्रशिक्षणमा विद्यालयका ५ दर्जन शिक्षक तथा शिक्षिकाहरुको सहभागिता रहेको विद्यालयका शिक्षक लोक प्रसाद भण्डारीले बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?