ट्रेंडिंग:

>> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> आज यी पाँच प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> सञ्चारिका समूह दाङको तेस्रो साधारण सभा एवं अधिवेशन सम्पन्न >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पहिलो चौमासिकभित्रै विकासका कामको ठेक्का लगाउन बुटवल नगर प्रमुखको निर्देशन >> बाढी, पहिरो अपडेट: अहिलेसम्म १२४ जनाको मृत्यु >> बंगलादेशकी प्रधानमन्त्री हसिनाको नोकरसँग ३४ मिलियन डलरको सम्पत्ति >> चन्द्रागिरी केवलकारमा फसेका सबै यात्रुको सकुशल उद्धार >> बुटवल कोरा २०२४ को तयारी पुरा >> कर्णाली प्रदेश : राजीनामा दिने तयारीमा माओवादीका मन्त्री >> प्रहरी ऐनको संशोधन प्रस्ताव एक महिनाभित्र संसद्‌मा लैजान्छु-गृहमन्त्री लेखक >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा पित्तथैलीको शल्यक्रिया सेवा पुनः सुचारु >> नेप्सेमा ५४ अंकको उच्च बृद्धि, १२ अर्बको कारोबार >> रोम विधान अनुमोदन गर्न माग गर्दै प्रशासनमा ज्ञापनपत्र >> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग >> इङल्याण्डका प्रशिक्षक साउथगेटद्वारा राजीनामा >> महान्यायाधिवक्ता पोखरेलको राजीनामा >> सिरिजको अन्तिम खेलमा नेपाली महिला क्रिकेट टिम विजयी >> मोतिपुरमा सातौ जुनियर युवा गोष्ठी सम्पन्न

बैंक तथा वित्तीय संंस्थाका ऋणिहरुद्वारा बुटवलमा प्रदर्शन

५ असार २०८१, बुधबार
५ असार २०८१, बुधबार

बुटवल, ६ असार ।

बैंक तथा वित्तीय संंस्थाका ऋणिहरुले बुधबार बुटवलमा बिरोध प्रदर्शन गरेका छन् । “बैंक तथा वित्तीय संस्था पीडित समन्वय समिति रूपन्देही” को आयोजनामा बुधबार दिउँसो १ बजे बुटवलको राजमार्ग चौराहबाट सुरु भएको बिरोध जुलुस मिलनचोक, बसपार्क, अस्पताल लाईन हुँदै ट्राफिक चोक पुगेर सभामा परिणत भएको थियो ।

प्रदर्शनकारीहरूले बैंक तथा वित्तीय संस्थाको ज्यादती बन्द गर, बैंक तथा वित्तीय संस्थाका दलाल होसियार, कोरोनाकालको ब्याज मिनाहा गर जस्ता नारा लगाएका थिए । टन्टलापुरे घामको प्रवाह नगरी बैंक तथा वित्तीय संस्थाबाट ऋण लिएकाहरु प्रदर्शनमा उत्रिएका हुन् ।

जुलुसपछि आयोजित सभामा नेकपा रूपन्देहीका सेक्रेटरी बिरेन्द्र बिकले संसदीय व्यवस्थाकै कारण आज वैंक तथा वित्तिय संस्थाबाट ऋण लिएका ऋणिहरुको घर जग्गा लिलाम हुदै आईरहेको भन्दै आफ्नो पार्टीले आन्दोलनलाई साथ र सहयोग गर्ने प्रतिवद्वता जनाए ।

“बैंक तथा वित्तीय संस्था पीडित समन्वय समिति” का केन्द्रीय अध्यक्ष समेत रहेका जिल्ला अध्यक्ष दुर्गाप्रसाद पोखरेलले आफुहरूले लिएको ऋण तिर्छौ भन्दा भन्दै पनि बैंक तथा बित्तीय संस्थाहरूले ऋणिहरूमाथि ज्यादती गरेको बताए ।

बैक तथा बित्तीय संस्थाहरूले कोरोना कालको व्याज मिनाह गर्नु त परै जाओस् घरवार नै लिलाम गरिरहेको भन्दै उनले माग पुरा नभएसम्म आन्दोलन जारी राख्ने चेतावनी दिए ।

राज्यले आफुहरुबाट विभिन्न नाममा कर लिने काम मात्र गरेको आरोप लगाउदै यो राज्य वैंक तथा वित्तीय संस्था पीडितको पक्षमा नरहेको आरोप लगाए ।

कार्यक्रममा अभियन्ता विज्ञान सि, जया सी, महेन्द्र शाही, बैंक तथा वित्तीय संस्था पीडित समन्वय समिति रामग्राम नगर समिति नवलपरासीका अध्यक्ष अशोक कुमार गुप्ता, परासीकै प्रतापपुर अध्यक्ष कन्हैयालाल कसौधनलगायतले बैंक तथा वित्तीय संस्थाहरूको ज्यादती बन्द गर्नुपर्ने भन्दै नरोकिए सशक्त आन्दोलनमा उत्रिने चेतावनी दिएका थिए ।

बैंक तथा वित्तीय संस्था पीडित समन्वय समिति रूपन्देहीका सचिव बिशाल पौडेलले माग पुरा नभए आन्दोलनका थप कार्यक्रम ल्याउन बाध्य हुने बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?