ट्रेंडिंग:

>> आज यी पाँच प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> सञ्चारिका समूह दाङको तेस्रो साधारण सभा एवं अधिवेशन सम्पन्न >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पहिलो चौमासिकभित्रै विकासका कामको ठेक्का लगाउन बुटवल नगर प्रमुखको निर्देशन >> बाढी, पहिरो अपडेट: अहिलेसम्म १२४ जनाको मृत्यु >> बंगलादेशकी प्रधानमन्त्री हसिनाको नोकरसँग ३४ मिलियन डलरको सम्पत्ति >> चन्द्रागिरी केवलकारमा फसेका सबै यात्रुको सकुशल उद्धार >> बुटवल कोरा २०२४ को तयारी पुरा >> कर्णाली प्रदेश : राजीनामा दिने तयारीमा माओवादीका मन्त्री >> प्रहरी ऐनको संशोधन प्रस्ताव एक महिनाभित्र संसद्‌मा लैजान्छु-गृहमन्त्री लेखक >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा पित्तथैलीको शल्यक्रिया सेवा पुनः सुचारु >> नेप्सेमा ५४ अंकको उच्च बृद्धि, १२ अर्बको कारोबार >> रोम विधान अनुमोदन गर्न माग गर्दै प्रशासनमा ज्ञापनपत्र >> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग >> इङल्याण्डका प्रशिक्षक साउथगेटद्वारा राजीनामा >> महान्यायाधिवक्ता पोखरेलको राजीनामा >> सिरिजको अन्तिम खेलमा नेपाली महिला क्रिकेट टिम विजयी >> मोतिपुरमा सातौ जुनियर युवा गोष्ठी सम्पन्न >> अवैध लागूऔषध सहित विभिन्न स्थानबाट १२ जना पक्राउ

टी–२० विश्वकपः बंगलादेशसँग १० वर्षपछि बद्ला लिने मौका

२ असार २०८१, आईतवार
२ असार २०८१, आईतवार

काठमाडौँ ।

नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीले आईसीसी टी–२० विश्वकपअन्तर्गत समूह चरणको अन्तिम खेलमा सोमबार बंगलादेशविरुद्ध खेल्दै छ।

नेपाल र बंगलादेशबीचको खेल सोमबार बिहान सवा ५ बजे वेस्ट इन्डिजको सेन्ट भिन्सेन्टस्थित अर्नोस भेल स्टेडियममा हुनेछ। यसअघि नै विश्वकपबाट बाहिरिसकेको नेपाल बंगलादेशविरुद्ध जित निकाल्दै सुखद अन्त्य गर्ने योजनामा छ। उता बगंलादेशको नजर भने सुपर ८ मा छ। यद्यपि बंगलादेशका लागि सुपर ८ खेल्ने सम्भावना त्यति सहज पनि छैन।

शनिबार भएको खेलमा दक्षिण अफ्रिकासँग १ रनले पराजित भएपछि नेपाली टोलीको विश्वकपको सुपर ८ खेल्ने सपना अधुरै रहेको थियो।

नेपालको हारसँगै बंगलादेशको सुपर ८ खेल्ने सम्भावना बलियो भएको थियो।

यद्यपि सोमबार बिहानको खेलमा बंगलादेश नेपालसँग पराजित भए र नेदरल्यान्ड्सले श्रीलंकाविरुद्ध जित निकाल्दै नेट रनरेटमा अघि रहे बंगलादेश पनि विश्वकपबाट बाहिरिनेछ।

त्यसैले पनि बंगलादेश नेपालविरुद्ध केही दबाबमा हुनेछ। विश्वकपबाट बाहिरिसकेको नेपाल भने सान्त्वना जितको खोजीमा खुलेर खेल्ने अपेक्षा गरिएको छ।

त्यसैले बंगलादेश नेपालविरुद्ध जित निकाल्ने रणनीतिमा हुनेछ। नेपाल भने बंगलादेशविरुद्ध जित निकाल्दै सुखद अन्त्यको योजनामा छ।

दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शनका कारण बंगलादेशले नेपाली टोलीलाई कमजोर रुपमा लिएको छैन।

दशकको भेट, बदलाको अवसर
टी२०आईमा नेपाल र बंगलादेश दोस्रो पटक भेट गर्दै छन्। सन् २०१४ मा नेपालले पहिलो पटक विश्वकप खेल्दा बंगलादेशसँग ८ विकेटले पराजित भएको थियो। नेपाली टोली भोलि बिहानको खेलमा त्यो हारको बदला लिने दाउमा समेत हुनेछ।

बंगलादेशका लागि लेग स्पिनर रिसद हुसैन सरप्राइज प्याकेज हुन्। बंगलादेशलाई दृढ राख्न उनको प्रदर्शन सम्झनलायक बन्दै आइरहेको छ।

यद्यपि नेपाली टोली ‘फुल अफ सरप्राइज’ टोली हो। नेपालका ओपनर कुशल भुर्तेलले ओपनिङमा मात्र हैन लेग स्पिनरका रुपमा समेत आफूलाई स्थापित गर्दै अलराउन्डर प्रदर्शन गर्दै आएका छन्। दीपेन्द्र सिंह ऐरीको अलराउन्ड प्रदर्शन नेपाली टोलीका लागि जितको आधार बन्दै आएको छ।

वेस्ट इन्डिजमा जारी विश्वकपमा सन्दीप लामिछानेको प्रवेशले समेत नेपाली टोली थप मजबुत बनेको छ।

आशिफ शेख विकेट किपिङमा मात्र हैन ब्याटिङको जादु पनि विश्वकपमा देखाइरहेका छन्। बंगलादेशविरुद्ध पनि कुशल र आशिफको जोडी नै ओपनिङमा आउनेछन्।

अंक तालिकामा ३ खेलबाट १ अंक भएको नेपाल चौथो स्थानमा छ। समान खेलबाट श्रीलंकाको पनि १ अंक नै छ।

समान ३ खेलबाट बंगलादेशको चार र नेदरल्यान्डस्को २ अंक छ। अपराजित रहेको दक्षिण अफ्रिका ८ अंकमा शीर्ष स्थानमा रहँदै सुपर ८ खेल्नेछ।

नेपालको प्रदर्शन
विश्वकपको पहिलो खेलमा नेदरल्यान्ड्ससँग ६ विकेटले पराजित भएको नेपाली टोलीका लागि श्रीलंकाविरुद्धको खेल रद्द हुनु पनि खराब संकेत हो।

नेपाल र श्रीलंकाविरुद्धको खेल वर्षाका कारण रद्द हुँदा यी दुई टोलीले एक एक अंक बाँडेका थिए। दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध अन्तिम बलमा गुल्सन झा रन आउट हुनु नेपालका लागि दुर्भाग्य बन्यो। गुल्सन रन आउट नभएको भए खेलले अर्कै मोड लिने थियो। तर उनी रन आउट हुँदा नेपालले इतिहास कोर्ने ठूलो अवसर गुमाउन पुग्यो।

सन् २०१४ पछि विश्वकपमा पुगेको नेपालका लागि दक्षिण अफ्रिकाविरुद्धको खेल चर्चामा रह्यो। टेस्ट राष्ट्रविरुद्ध नेपालको प्रदर्शनको सबैले खुलेर तारिफ गरेका थिए। त्यसैले एसोसियट राष्ट्र भईकन पनि नेपालले आफ्नो छुट्टै छाप छोड्दै विश्वकपबाट बाहिरिएको छ।

नेपाली टोली
नेपाल
रोहित पौडेल (कप्तान), आसिफ शेख, अनिल कुमार साह, कुशल भुर्तेल, कुशल मल्ल, दीपेन्द्र सिंह ऐरी, ललित राजवंशी, करण केसी, गुलशन झा, सोमपाल कामी,सन्दीप जोरा, अविनाश बोहरा, सागर ढकाल, कमल सिंह ऐरी, सन्दीप लामिछाने

वैकल्पिक खेलाडीः प्रतिश जि.सी

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?