ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनी प्रदेश : अल्पमतका मुख्यमन्त्रीको राजीनामा गर्न आलटाल >> अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेनलाई कोरोना संक्रमण >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> आज यी पाँच प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> सञ्चारिका समूह दाङको तेस्रो साधारण सभा एवं अधिवेशन सम्पन्न >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पहिलो चौमासिकभित्रै विकासका कामको ठेक्का लगाउन बुटवल नगर प्रमुखको निर्देशन >> बाढी, पहिरो अपडेट: अहिलेसम्म १२४ जनाको मृत्यु >> बंगलादेशकी प्रधानमन्त्री हसिनाको नोकरसँग ३४ मिलियन डलरको सम्पत्ति >> चन्द्रागिरी केवलकारमा फसेका सबै यात्रुको सकुशल उद्धार >> बुटवल कोरा २०२४ को तयारी पुरा >> कर्णाली प्रदेश : राजीनामा दिने तयारीमा माओवादीका मन्त्री >> प्रहरी ऐनको संशोधन प्रस्ताव एक महिनाभित्र संसद्‌मा लैजान्छु-गृहमन्त्री लेखक >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा पित्तथैलीको शल्यक्रिया सेवा पुनः सुचारु >> नेप्सेमा ५४ अंकको उच्च बृद्धि, १२ अर्बको कारोबार >> रोम विधान अनुमोदन गर्न माग गर्दै प्रशासनमा ज्ञापनपत्र >> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग >> इङल्याण्डका प्रशिक्षक साउथगेटद्वारा राजीनामा >> महान्यायाधिवक्ता पोखरेलको राजीनामा

करको दर नभई दायरा बढाउन ब्यवसायीको सुझाव

२ असार २०८१, आईतवार
२ असार २०८१, आईतवार

बुटवल, २ असार ।

आर्थिक मन्दीको मारमा परेको ब्यवसायीहरुलाई उकास्ने गरी सरकारबाट राहतका योजना ल्याउन रुपन्देहीका ब्यवसायीहरुले आग्रह गरेका छन् । रुपन्देही ईभेन्ट्स ब्यवसायी संघको प्रथम साधारण सभा तथा अधिवेशनमा बोल्ने ब्यवसायीहरुले करको दर नभई दायरा बनाउनेतर्फ सरकार लाग्नुपर्ने सुझाव दिएका छन् ।

कार्यक्रमको एक समोराहका बिच शनिबार सिद्धार्थनगर नगरपालिकाका नगरप्रमुख ईस्तियाक अहमद खाँ ले उद्घाटन गर्दै ईभेन्ट्स ब्यवसायीहरुको सीप दक्षता अभिवृद्धिसंगै सामाजिक उत्तरदायित्वमा अग्रसर रहन सफल भएको बताए । ईभेन्टस ब्यवसाय आम नागरिकको ईज्जतसंग जोडिएको र सामाजिक उत्तरदायित्वको ब्यवसाय भएको उनले बताए । धेरै मेहनत, परिश्रम, योगदान हुने यो पेशालाई संगठित गर्दै अगाडि बढेको संस्थालाई स्थानीय सरकारको सधै साथ रहने उनले बताए ।

कार्यक्रममा सिद्धार्थ होटल तथा रेष्टुरेन्ट ब्यवसायी संघका अध्यक्ष चन्दप्रकाश श्रेष्ठले ईभेन्ट्स ब्यवसाय र होटल एकअर्काको परिपुरक भएको भन्दै मिलेर अघि बढ्न जरुरी रहेको बताए । ब्यवसायीहरुको अवस्था दयनीय वर्तमान अवस्थामा यसलाई सुधार गर्ने गरी नीतिगत रुपमा नै सरकारबाट विशेष ब्यवस्थापन हुन जरुरी रहेको उनले बताए । अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल सुचारु गर्न सकेमात्र सुधारको संकेत देखिने उनले बताए । सेवामुलक ब्यवसाय टेन्ट हाउस ब्यवसायमा करको दर बढाउँदा आफुहरु समस्यामा परेको उनले दुखेसो गरे । स्थानीय सरकारबाट कर बढी भएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा सिद्धार्थनगर नगरपालिका वडा नं. ५ का वडाअध्यक्ष पुरन श्रेष्ठ, सिद्धार्थनगर उद्योग वाणिज्य संघका उपाध्यक्ष दिलिप कुमार कान्दु, उद्योग व्यापार संगठनका अध्यक्ष दर्पण श्रेष्ठ, रुपन्देही व्यापार संघका उपाध्यक्ष प्रेम पाण्डे, नेपाल मुश्लिम संघ रुपन्देही जिल्लाका अध्यक्ष संसद अहमद, सल्लाहकार चन्द्रमोहन पटवा, संघका सल्लाहकार अफरोज अहमद, सुनिल क्याटरिङका संचालक सुनिल हलुवाई, संयोजक तथा संघका सहसचिव वसिम अहमदले अस्वस्थ प्रतिस्पर्धालाई हटाउन, समस्या समाधान गर्न सहज हुने बताए ।

कार्यक्रममा कार्यबाहक अध्यक्ष मोहम्मद इसरारले ब्यावसायिक हकहितको पक्षमा आवाज उठाउने गरी स्थापनाको छोटो समयमा नै उत्कृष्ट कार्य गर्दै संस्थागत पहिचान गराउन सफल भएको बताए ।

कार्यक्रममा संघका सचिव किरण श्रेष्ठले टेन्ट, लाईट, साउण्ड र क्याटरिङ लगायत सेवामुलक ब्यवसायीहरुलाई एकतावद्घ गरी ब्यवसायीहरुको हकहितका बिषयमा सरोकारवाला निकायसंग समन्वय र सहकार्य गरी अघि बढ्न प्लेटफर्मका रुपमा संस्था गठन गरेर सफल भएको बताए । हाल संस्थामा रुपन्देही जिल्लाका १४० जना सदस्यहरु दर्ता भएको उनले बताए ।

रुपन्देही ईभेन्ट्स ब्यवसायी संघमा किरण श्रेष्ठ

रुपन्देही ईभेन्ट्स ब्यवसायी संघको शनिबार सम्पन्न प्रथम साधारण सभा तथा अधिवेशनबाट किरण श्रेष्ठको अध्यक्षतामा १७ सदस्यीय कार्यसमिति सर्वसम्मत निर्वाचित भएको छ । जसको उपाध्यक्षमा मोहम्मद इसरार, सचिवमा दुर्गेश गुप्ता, कोषाध्यक्षमा महेश पौडेल, सहसचिवमा वसिम अहमद, सदस्यहरुमा मोहम्मद खलिल, मोहम्मद हजरत खाँ, राजेश कुमार मिश्रा, मो.ईलियास चुरिहार, कलामुद्धिन मुसलमान, सेराज अहमद, अफ्रोज अहमद मु., रामसहाय लोहर, दिलिप कलवार, कृष्ण श्रेष्ठ, महेन्द्र यादव, संजय गुप्ता निर्वाचित भएका हुन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?