ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीमा स्थानीय पाठ्यक्रमः अलमलमै बित्यो स्थानीय तहको सात वर्ष >> लुम्बिनी प्रदेश : अल्पमतका मुख्यमन्त्रीको राजीनामा गर्न आलटाल >> अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेनलाई कोरोना संक्रमण >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> आज यी पाँच प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> सञ्चारिका समूह दाङको तेस्रो साधारण सभा एवं अधिवेशन सम्पन्न >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पहिलो चौमासिकभित्रै विकासका कामको ठेक्का लगाउन बुटवल नगर प्रमुखको निर्देशन >> बाढी, पहिरो अपडेट: अहिलेसम्म १२४ जनाको मृत्यु >> बंगलादेशकी प्रधानमन्त्री हसिनाको नोकरसँग ३४ मिलियन डलरको सम्पत्ति >> चन्द्रागिरी केवलकारमा फसेका सबै यात्रुको सकुशल उद्धार >> बुटवल कोरा २०२४ को तयारी पुरा >> कर्णाली प्रदेश : राजीनामा दिने तयारीमा माओवादीका मन्त्री >> प्रहरी ऐनको संशोधन प्रस्ताव एक महिनाभित्र संसद्‌मा लैजान्छु-गृहमन्त्री लेखक >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा पित्तथैलीको शल्यक्रिया सेवा पुनः सुचारु >> नेप्सेमा ५४ अंकको उच्च बृद्धि, १२ अर्बको कारोबार >> रोम विधान अनुमोदन गर्न माग गर्दै प्रशासनमा ज्ञापनपत्र >> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग >> इङल्याण्डका प्रशिक्षक साउथगेटद्वारा राजीनामा

युसीएमएस भैरहवाद्वारा कपिलवस्तुमा सरोकारवालाहरुसँग अन्तरक्रिया

२ असार २०८१, आईतवार
२ असार २०८१, आईतवार

भैरहवा, २  असार ।

कपिलवस्तु जिल्लामा बाल तथा मातृ मृत्युदर न्यूनीकरण गर्ने उद्देश्यले स्वास्थ्य कार्यालय, कपिलवस्तुको समन्वयमा युनिभर्सल कलेज अफ मेडिकल साईन्सेज (युसीएमएस) शिक्षण अस्पताल, भैरहवाले शनिबार गोरुसिंगेमा सरोकारवालाहरुसँग ‘भेटघाट तथा अन्तरक्रिया कार्यक्रम’ गरेको छ ।

कार्यक्रममा कपिलवस्तुका प्रमुख जिल्ला अधिकारी विश्व प्रकाश अर्यालले यस्ता कार्यक्रमले विशेष गरी पिछडिएका समुदायलाई सरकारको सहृशताब्दी लक्ष्य अनुरुप बाल तथा मातृ मृत्युदर न्यूनीकरण गर्न टेवा पुग्ने बताए ।

त्यस्तै युसीएमएस शिक्षण अस्पतालकी महिला तथा प्रसुति रोग विभाग विशेषज्ञ उप.प्रा.डा.मनोज लम्साल र बालरोग विशेषज्ञ डा.दिनेश चौधरीले स्वास्थ्य क्षेत्रमा हाल विकसित तथा उपलब्ध अत्याधुनिक सीप तथा प्रविधि सम्बन्धमा सरोकारवालाहरुलाई आफ्नो प्रस्तुतिमार्फत जानकारी गराएका थिए ।

पिलवस्तु जिल्लाका ३६ वटा स्वास्थ्य संस्थाहरुको सहभागीता रहेको उक्त कार्यक्रममा कपिलवस्तु जिल्ला अस्पतालका मेडिकल सुपरिटेण्डेण्ट (मेसु) डा.किशोर बन्जाडे, स्वास्थ्य कार्यालय, कपिलवस्तुका फोकलपर्सन शान्ति भण्डारी लगायतले आफ्ना भनाइ राखेका थिए ।

युसीएमएसका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत अजय कुमार पि.एस.को सभापतित्व तथा कपिलवस्तुका प्रमुख जिल्ला अधिकारी विश्व प्रकाश अर्यालको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रममा पिपरा अस्पताल, बाणगंगाका मेसु डा.तेजेन्द्र चौधरी, कपिलवस्तु जिल्ला अस्पतालका मेडिकल अधिकृत डा. सफिना खातुन, डा. गौरव खनाल, व्यवस्थापक मेनुका राना, युसीएमएस शिक्षण अस्पतालका वित्त नियन्त्रक सुरज पौडेल, मेट्रोन विष्णु गुरुङ्ग, प्रशासन संयोजक तेज कुमार के.सी.लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

कार्यक्रममा युसीएमएसका शिक्षण अस्पतालकी प्राचार्य प्रा.डा.लक्ष्मी पाठक, सूचना अधिकारी सुशील गुरुङ्गलगायतले पनि मन्तव्य व्यक्त गरेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?